Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (4291. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
96.374
Cevap
399
Favori
3.429.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 42894290429142924293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler,

Fix uygulamadan önceki pil gidişatı ile Fix uyguladıktan sonraki gidişatında fark gözlemlediniz mi peki? yani orada %1 yazması ile pilin tüketimi orantılı mı gidiyor? yüksek pil tüketimi varsa hücre askıda için %1 yazması birşey ifade etmez.

Birde pil kullanım ekranında dikkatinizi çeken pili fazla tüketen sistem uygulaması gözünüze çarptı mı?
  • Noobs Gona Wild kullanıcısına yanıt
    XDA konusuna bende göz attım ama dikkatimi çekmedi. Hangi ülkeye gelen güncelleme yaması bu abaca? Merak ettiğim bunu yüklediğimiz zaman Türkiye için gelecek sonraki güvenlik ve yama güncellemesini alabilecekmiyiz.
  • dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    alirsin guncellemeleri CSC YE DOKUNMUYORSUN SADECE CP

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • unlovedman kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.

Bende öyle düşünsemde emin olamadım. Yükleyen arkadaşlar full mobil veri kullanımı ile alakalı pil verilerini paylaşsınlar bakalım. Duruma göre bende yaparım icabında.

• Bence pil tüketimi azaldı

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    duzeltme guncelleme gelmez miki samsungdan s7 ye destegi biraktik diye bir haber yok

• Kalan pil yüzdemiz ve sarjdan çıkarma zamanımız neredeyse aynı ama sizinki S7 mi S7 Edge miydi?

Ben sabahtan beri sürekli mobil veri açık halde oyunda oynamama rağmen fix de yapmadığım halde ekran süresi 1 saat fazla sizden.

Android sistemi en tepeye çıkmış sizde. Fix yapmadan önce de böylemiydi.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dJ_bLoW -- 9 Temmuz 2018; 16:18:1 >
    Haziran ayı güvenlik yamalı bir güncelleme geleceğini düşünüyorum. ilerleyen süreçte de yine güvenlik güncellemeleri verilecektir ama sistem güncellemesi verilmeyeceği kesinleşti.

Oreo ile gelen ufak tefek bir kaç bug var şuan. bunların giderilmesi gerekiyor. Samsung bu şekilde bırakırsa çok fazla kaybı olur müşteri bazında. Böyle birşey yapacaklarını sanmam..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

XDA konusuna bende göz attım ama dikkatimi çekmedi. Hangi ülkeye gelen güncelleme yaması bu abaca? Merak ettiğim bunu yüklediğimiz zaman Türkiye için gelecek sonraki güvenlik ve yama güncellemesini alabilecekmiyiz.
    tw and hk yazıyor bunlar ülke kodu olması lazım.bu ülkelere gelen güncellemeden alınma dosya yada ben yanlış çevirdim sanırsam pek kendime güvenmiyorum
  • Arkadaşlar diğer arkadaşlar eksik bilgi vermiş ya da farkında değillerdi sanırım. Ana ekran ayarlarına girip en altta, ana ekran hakkındaya girin. Görünen güncelleme butonuna basıp güncelleyin. Artık portre modu aktif hayırlı olsun. Apk mirrordan yüklediyseniz güncellemeleri kaldırıp tekrar official kurun.

• theenjoyment T kullanıcısına yanıt
    Yine çıkmadı guncelledim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Haziran ayı güvenlik yamalı bir güncelleme geleceğini düşünüyorum. ilerleyen süreçte de yine güvenlik güncellemeleri verilecektir ama sistem güncellemesi verilmeyeceği kesinleşti.

Oreo ile gelen ufak tefek bir kaç bug var şuan. bunların giderilmesi gerekiyor. Samsung bu şekilde bırakırsa çok fazla kaybı olur müşteri bazında. Böyle birşey yapacaklarını sanmam..
    hic bir kaybi olmaz s4 varkende s6 aldim s6 vaken s7 mecburuz 😀😀

• theenjoyment T kullanıcısına yanıt
    Onuda denemiştim. olmuyor ne yazık ki. Bir şekilde çıkmıyor bizde. sebebini hala anlamış değilim.
  • Noobs Gona Wild kullanıcısına yanıt
    Evet bende okudum orayı ama TW ile HK ülke kodu değil. Resmi EREO firmware olduğunu belirtmiş. ama hangi ülkenin ne zaman verileceği belli olmayan bir sürümünün md5 dosyasını bu kişi nasıl temin etti onuda bilmiyorum. sonuç olarak işe yaradığı kesin. tek endişem başka bir sorun yaratıp yaratmadığı

Bunlara neden kuşku ile yaklaşıyorum, Güncellemeyi bile OTA üzerinden yapıp resetleme yapmadım. buna hem zamanım yok hemde üşeniyorum. Bir çok banka uygulaması ve diğer uygulamalara yeniden giriş yapmak gözümde büyüyor.

Yapacağım bu fix işlemi ile olası bir ters tepkide resetlemek ve yeniden sıfır kurulum yapmak zorunda kalabilirim. Gelen bilgilere göre hareket etmek daha doğru olacak benim için.

Edit;
    Buldum. Taiwan ülkesi için verilmiş olan yeni bir güncellemenin dosyasını vermiş eleman. SM-G935FD cihazları için verilmiş ve Changelist farklı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dJ_bLoW -- 9 Temmuz 2018; 19:18:56 >

• quote:

Kalan pil yüzdemiz ve sarjdan çıkarma zamanımız neredeyse aynı ama sizinki S7 mi S7 Edge miydi?

Ben sabahtan beri sürekli mobil veri açık halde oyunda oynamama rağmen fix de yapmadığım halde ekran süresi 1 saat fazla sizden.

Android sistemi en tepeye çıkmış sizde. Fix yapmadan önce de böylemiydi.?

S7 EDGE benimki

95% olarak şarjdan çıkardım ve 1 saatlik telefon görüşmesi de var. Sonuç olarak sizinki ile kıyaslamak mantıklı değil, kendi kullanımıma göre kıyaslamam doğru ancak çok fazla dikkat etmediğim için net bir şey söyleyemem. Şu anda 42% şarj var, eskiden bu saatlerde daha az şarjı kalırdı sadece onu söyleyebilirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Teşekkürler,

Fix uygulamadan önceki pil gidişatı ile Fix uyguladıktan sonraki gidişatında fark gözlemlediniz mi peki? yani orada %1 yazması ile pilin tüketimi orantılı mı gidiyor? yüksek pil tüketimi varsa hücre askıda için %1 yazması birşey ifade etmez.

Birde pil kullanım ekranında dikkatinizi çeken pili fazla tüketen sistem uygulaması gözünüze çarptı mı?
    Hocam hergun pil kullanımına bakmıyorum tabi ama hücre askıda herzaman en üstte olurdu benim telefonun pil sağlığı %75 düştü ve günde 2 kere şarj ediyorum akşama çıkmıyor zaten bunu biliyorum ama pilin yavaş düştüğünü ve ekran süresinin arttığını gözlemledim fix yükledikten sonra 2. Batarya doldur boşalt halini resimledim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamza06018 -- 9 Temmuz 2018; 20:34:54 >

• Hayır ben kıyaslamak için söylemedim. Fix sebebi ile android sistem pil tüketiyor olabilirmi diye merak ettim. Tam şarj ile gözlem yaparsanız daha sağlıklı olacaktır ama önceki kullanıma göre daha iyi olduğunu söylüyorsanız düzelme var o zaman.

Yalniz ilginç olan taiwan ve honkok için yayımlanan güncelleme nisan güvenlik yamalı ve fix diye çıkmış olan cp dosyası bu sorunu ortadan kaldırmış durumda. Güncelleme yeni sürüm lakin güvenlik seviyesi nisan ayı. Note 8 için haziran güvenlik yaması çıktı.

• hamza06018 H kullanıcısına yanıt
    Fix dediginiz islem nedir hocam? Telefon guncel olsun diye guncelledik canavar olan cihaz kuşa dondu

Çok fazla rakip var artık. Belkide samsung adına hala en iyi modellerinden biridir S7 ailesi. Verdiği sistem güncellemesi ile oluşan hataları görmezden gelip bir kenara atamazlar diye düşünüyorum

• hamza06018 H kullanıcısına yanıt
    Zahmet oldu. Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. Pil kullanımında android sistem yukarılarda çıkmış. Bende %3 iken sizin %9 seviyesinde. Fix yapmadan önceki kullanımlar hakkında bilginiz olsaydı iyi olurdu.

Bunu kıyaslama yapmak için değil, fix sonrası Hücre askıda sorunu kalkıp android sistem sorunumu baş gösteriyor öğrenmeye çalışıyorum.

Teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 42894290429142924293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.