Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (4078. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
96.374
Cevap
399
Favori
3.429.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 40764077407840794080
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hiç Epilim Yok Evet Kullandım ama İphone 7 Plusı.. Dayanamadım sattım ilk çıktığında almıştım. Sana yalan söyleyecek değilim. Epıl Öyle veya Böyle Müşterisine Önem değer veriyormu veriyor. Bizim Samsung gibi Dalga geçmiyor En Azından.. Fanlık yapmaya Gerek yok İstanbul kocaeliydeysen gel göstereyim epilım varmı yokmu..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar şu guncelmiyiz.com a girmeyi, burda paylaşmayı, referans almayı bırakalım artık. Güvenilir bi kaynak olmadığını tüm dünya gördü bu sayede.

• _lightning_ _ kullanıcısına yanıt
    Güncelmiyiz.com'un birilerin egolarını tatmin etmek için kurulmuş bir site olduğuna inanıyorum.. note 8'e 1 hafta erken gelmesi,A8 2018'in durumunun belli olmaması fakat A5'e 1 ay erken gelmesi vs..

• ankebut34_57 kullanıcısına yanıt
    Sammobile ya da baska siteler paylasiyor iste haber yapiyor Samsung Tr boyle dedi su tarihi verdi diye prim yapiyorlar boylece

• Samsung bu donanımdaki canavar bi cihazı böylesine güncelleme politikasıyla rezil etti ya yazık gerçekten şu donanımın yarısına sahip cihazlar daha akıcı sonraki telefonum büyük ihtimalle apple olcak kafa yoramam güncelleme geldi mi gelicek mi diye daha fazla
  • quote:

Orijinalden alıntı: KnowN

Hiç Epilim Yok Evet Kullandım ama İphone 7 Plusı.. Dayanamadım sattım ilk çıktığında almıştım. Sana yalan söyleyecek değilim. Epıl Öyle veya Böyle Müşterisine Önem değer veriyormu veriyor. Bizim Samsung gibi Dalga geçmiyor En Azından.. Fanlık yapmaya Gerek yok İstanbul kocaeliydeysen gel göstereyim epilım varmı yokmu..
    kızma hocam şaka yaptım.haklısın apple itibarına önem veriyor.az yapıyor ama güzel yapıyor.samsung ise daha az kalite daha çok özellik ve imkan veriyor. ikisini birden yapan olsaydı o da pahalı olurdu.

• Arkadaşlar merhaba

Dün itibariyle edge telefonumu pembe çizgiden garanti kapsamında servise verdim. Çerçeve de boya atması mevcuttu. Bakalım Samsung çakallık yapmaya çalışacak mı? Önümüzde ki günlerde gelişmeleri paylaşacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: zafercalskan

Batarya Performansını artırmak için bana göre yapmanız gerekenler.

1- Bataryanın daha az aşınması için hızlı şarj kullanmanızı önermiyorum aceleniz olduğu zamanlarda açarsınız hızlı şarjı kullanırsınız.

2- Uygulamalara girip yada nova launcher uygulama bilgisine tıklayarak arkaplanda mobil veri kullanması gerekmeyen uygulamaların arkaplanda mobil veri kullan seceneğini kapatınız.

3- Bildirim atması gerekmeyen uygulmaların bildirim izinlerini kapatınız. Gereksiz bildirim atmak için telefonu uyandırmasını önlemiş olursunuz.

4- Çok aşırı kullanmadığınız uygulamaları pil bölümündeki herzaman uykudaki uygulamalar gölümüne uygulamaları ekleyiniz. (Sistem uygulamalarını zaten orda göstermeyecektir. Mesajlaşma veya bildirim gelemesini istediğiniz uygulamaları eklemeyiniz.)

5- Yine pil bölümünde sorunlu çalışan uygulamalar konusunda samsung uyarı verdiği bölüm vardır. Orda hangi uygulmaların sorunlu olduğunu yaşadığı sorunları yazacaktır. O uygulamalar sizin için önemli değilse silin. yada herzaman uykuya almasına ekleyiniz.

6- Kullanmadığınız ön yüklü gelen uygulmaları güncellemeleri kaldırıp devre dışı bırakıp durdurunuz. Bildirim izinlerini ve normal izinlerini arkaplan verilerini kapatınız.

7- Clean Master gibi programlar kullanmayınız ramdeki uygulmaları kapatmasını sağlamayınız. Çünkü ya otomatik olarak tekrar başlayacaktır yada siz uygulamayı açmak idediğinizde daha çok enerji harcayacak ve geç açılacaktır.

8- Antivirüs yada sürekli çalışan programlar kullanmanızı önermiyorum. Antivirüslük bi durum olduğunu da düşünmüyorum abuk sabuk uygulamalar yada web sitelerine girmediğiniz sürece sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum. NOT: İnternet alışverişleriniz için güvenli klasörü kullanınız. Bankacılık ve önemli uygulamalarınız orada bulunması en güvenlisidir. Birde orada özelleştirilmiş klavye yerine samsung klavyesi kullanınız.

9- Kilit ekranı özelleştirmeleri, launcherlar yada battarya uygulamaları vb. uygulamalar kullanmayınız çoğu amacı dışında ve gereksizler. Launcher olarak Nova Launcher batarya kapasitesini öğrenmek içinde accubattery kullanabilirsiniz. Alan temizlemek için clean master yerine ccleaner kullanınız.

10- Son olarak da facebooka çok girip çıkmıyorsanız telefondan uygulamayı güncellemelerini kaldırıp ve devre dışı bırakınız farkı anlayacaksınız. Çok arkaplanda mobil veri çektiği gibi aşırı ram kullanımı vb. durumları var. (kanıtlanmış birşey telefonunuz uyku modundayken bile sizi dinlemeye devam ediyor facebook uygulması. Bunu bizzat kanıtlandı telefon uykudayken karşılıklı bi konuda almak istedikleri şeyleri birak gün boyunca birkaç kez telefon uykudayken söylüyorlar ve bununla ilgili reklam önerileri çıkmaya başlıyor facebookda.)

Yanlışım varsa düzeltirsenizde sevinirim.

selam zafercalskan hocam öncelikle yazdığınız bilgi ve paylaşımınız için öncelikle teşekkür ederiz
    bu anlatımınız bu dedikelrinizi yaptım daha önce ama arka plandaki uygulamaları ve izlemeye dediğiniz olayı yeni yaptım

2- Uygulamalara girip yada nova launcher uygulama bilgisine tıklayarak arkaplanda mobil veri kullanması gerekmeyen uygulamaların arkaplanda mobil veri kullan seceneğini kapatınız.

3- Bildirim atması gerekmeyen uygulmaların bildirim izinlerini kapatınız. Gereksiz bildirim atmak için telefonu uyandırmasını önlemiş olursunuz.

4- Çok aşırı kullanmadığınız uygulamaları pil bölümündeki herzaman uykudaki uygulamalar gölümüne uygulamaları ekleyiniz. (Sistem uygulamalarını zaten orda göstermeyecektir. Mesajlaşma veya bildirim gelemesini istediğiniz uygulamaları eklemeyiniz.)

5- Yine pil bölümünde sorunlu çalışan uygulamalar konusunda samsung uyarı verdiği bölüm vardır. Orda hangi uygulmaların sorunlu olduğunu yaşadığı sorunları yazacaktır. O uygulamalar sizin için önemli değilse silin. yada herzaman uykuya almasına ekleyiniz.

6- Kullanmadığınız ön yüklü gelen uygulmaları güncellemeleri kaldırıp devre dışı bırakıp durdurunuz. Bildirim izinlerini ve normal izinlerini arkaplan verilerini kapatınız.

7- Clean Master gibi programlar kullanmayınız ramdeki uygulmaları kapatmasını sağlamayınız. Çünkü ya otomatik olarak tekrar başlayacaktır yada siz uygulamayı açmak idediğinizde daha çok enerji harcayacak ve geç açılacaktır. ( bunu kullanıyorum mecburan

bil paylaşımınız için teşekkür ederiz ama baya faydası oldu bütün uygulamalardaki uygulamaya giriyorum durmaya zorla yaptım bgereksiz uygulamayı kaldırdım telefon acayip rahatladı hocam @zafercalskan

• Red_devil33 kullanıcısına yanıt
    Kamera zaten kötü değil geceleri tırt .

• quote:

Orijinalden alıntı: khan143

arkadaşlar saat görünümünü böyle yapabilmemizin imkanı var mı acaba?
    Syytem ui nin modifiye edilmesi gerek custom romlarda var sadcee

• unlovedman kullanıcısına yanıt
    oreoyu bekleyeceğiz o vakit teşekkürler
  • SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]

A520F 8.0 OREO GELMIS RUSYA

• hasangul01 kullanıcısına yanıt
    samsung internet tarayıcısının arka planda veri kullanmasına izin vermesem ne olur? En çok tüketenler sırasında 2. sırada çünkü
  • quote:

Orijinalden alıntı: khan143

samsung internet tarayıcısının arka planda veri kullanmasına izin vermesem ne olur? En çok tüketenler sırasında 2. sırada çünkü
    çok tüketiyorsa izin verme hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasangul01 -- 21 Nisan 2018; 15:34:2 >
    khan143 kullanıcısına yanıt
    Samsung internet browserından bildirim alıyorsanız örneğin facebooku tarayıcı üzerinden kullanıp bildirim almaya ayarladıysanız yada donanım haber gibi yada başka yerlerden bildirim geliyorsa arkaplan mobil verisini kapatırsanız eğer o bildirimleri uygulamada açık olmadığınız sürece bildirim alamazsınız. Açıkcası bildirimlerinide engelledim arkaplan kullanımınıda kullanırsam şarj yiyor kullanmazsam 1 mAH bile tüketmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zafercalskan -- 21 Nisan 2018; 17:28:25 >
    Clean Masterı ne için kullanıyorsunuz ? Temizlik için kullanıyorsan eğer ccleaner kullanmanı siddetle tavsiye ediyorum. Clean Master çok şişirildi çok aşırı reklam ve ram tüketiyor. İlk çıktığı zamanlarda çok iyiydi ama uygulamayı berbat hale getirdiler tavsiye etmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zafercalskan

Clean Masterı ne için kullanıyorsunuz ? Temizlik için kullanıyorsan eğer ccleaner kullanmanı siddetle tavsiye ediyorum. Clean Master çok şişirildi çok aşırı reklam ve ram tüketiyor. İlk çıktığı zamanlarda çok iyiydi ama uygulamayı berbat hale getirdiler tavsiye etmiyorum.
    hocam samsung 'un kendi temizlik programi yalniz onu belirtim bide ccleaner hic kurmadım @zafercalskan

• ekranın en üstünden değil de ortasından da parmağı kaydırdığımızda kontrol paneli açılıyordu. O ayarı bir türlü bulamadım yerini bilen var mı acaba?
  • khan143 kullanıcısına yanıt
    Ana ekran ayarlarında bildirim panelini hızlı aç ayarından yapabilirsiniz.

Samsungun cihaz bakımındaki "powered by Clean Master" dediği bölümü kullanıyorsanız sıkıntı yok. Google play store daki ayrıca bulunan Clean Master uygulamasını önermiyorum sadece.
  • 
Sayfa: önceki 40764077407840794080
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.