Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (4 Mobil) - 4 Masaüstü4 Mobil
94.606
Cevap
515
Favori
3.188.831
Tıklama
Giriş
    4480 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mkyb

quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Samsung Galaxy S9 ve S9+ 25 Şubat'ta tanıtılıyormuş.

Eminim bir dolu işe yaramaz yenilik vardır ama bataryalar halen aynı (3.000 ve 3.500 mah)kapasitede geliyor. S9 ve S9+ forum başlığının en favori sorusu "ne kadar ekran süresi alıyorsunuz" olacağına bahse girerim. Bu yüzden S7 Edge ile devam...

Batarya teknolojisinde günümüz şartlarında yapacak bir şey kalmadı. O yüzden işlemcinin daha az güç tüketmesine çalışıyorlar.

Günümüz şartlarında yapacak güzel şeyler var. Hatta denemeleri de yapıldı. ama batarya teknolojilerinin funding'ini yani finansmanını petrol şirketleri yapmakta. İnanmayan biraz araştırabilir.

Ekran teknolojileri konusunda da bazı geliştirmeler yapılabilir. İŞlemci konusunda da geliştirmeler yapılabilir. Fakat bataryalarda günümüz teknolojilerinden li-polymer olanlarda gittikçe sınıra dayanıldı.
    |
    |

• Onbaşı
    17 Mesaj

Arkdaşlar çift hat güncelleme almıyor diye bişey yok. cihazın CSC koduna göre bağlı olduğu ülkeye nezaman güncelleme gelirse sizin telefonunuzda güncelleme alır. Cihazı satın aldığınız distribitör çok önemli. ben istanbul bilişimden aldım. Knox sayacı 0 hiç bir problem yok. cihaz türkce. kutu açılıp rom atılma gibi işlem yapılmamış. sadece şarj fiş girişi farklı onuda küçük bir aparatla avrupa yani bizim kullandıklarımız gidi ikili hale getiriyolar.
    |
    |
    Onurcan91 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |

Orijinalden alıntı: doobeyy

Son zamanlarda ekranı kırılıp değiştiren var mı? Telefoncu 1000 lira ücret istiyor tekrar düşüp kırılmayacağı da garanti değil. Tamir mi ettirsem düz ekranlı başka bir modele mi geçsem bilemedim. Tavsiyesi olan var mı?

Samsung'un kendi servisi bile S7 Edge'nin ekranını 750 liraya değişiyor 1.000 lira neyin kafası ?
    |
    |
    15073 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Arian61

Arkdaşlar çift hat güncelleme almıyor diye bişey yok. cihazın CSC koduna göre bağlı olduğu ülkeye nezaman güncelleme gelirse sizin telefonunuzda güncelleme alır. Cihazı satın aldığınız distribitör çok önemli. ben istanbul bilişimden aldım. Knox sayacı 0 hiç bir problem yok. cihaz türkce. kutu açılıp rom atılma gibi işlem yapılmamış. sadece şarj fiş girişi farklı onuda küçük bir aparatla avrupa yani bizim kullandıklarımız gidi ikili hale getiriyolar.

Hocam, bu konuyla ilgili değil başka bir sebepten soruyum. Siz İstanbul Bilişim'den ne zaman aldınız? İstanbul'dan mı aldınız yoksa internet üzerinden mi?

En büyük savaş cahilliğe karşı yapılan savaştır...
    Mustafa Kemal Atatürk
  • Onbaşı
    17 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Orijinalden alıntı: Arian61

Hocam, bu konuyla ilgili değil başka bir sebepten soruyum. Siz İstanbul Bilişim'den ne zaman aldınız? İstanbul'dan mı aldınız yoksa internet üzerinden mi?

Evet ben gidip istanbul Bilişim mağazasından aldım. İnternetten almadım. internetten kastınız herhangi bir ithalatçı firma mı yoksa istanbul bilişimin internet mağazası mı?

• Onbaşı
    17 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mkyb

Evet ithalatçı garantili cihazlar Android 6'da sabit kalıyor güncelleme alamıyor.

bu arada ben bu posta cevap olarak yazmıştım...
    |
    |

Burda ince bir ayrıntı var çift hat G9350 olan modeller sıkıntılı zaten modifiyeli yazılım var içinde. Yani siz satın almadan önce kutu açılıp ithalatçı tarafından yazılımsal müdahaleye uğramış cihazlar oluyor. Güncelleme menüsü bile olmuyor cihazlarda. Ama çift hat G935FD olanlar müdahale edilmemiş oluyor. CSC koduna göre ota'dan güncelleme almaya devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kasvet-efza -- 9 Şubat 2018; 17:59:41 >
    |
    |
    Bahsedilenler: Onurcan91 , BoRriZ , Arian61 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Evet Çin modellerine modifiye edilmiş yazılım yükleniyor yani G9350, G9300 kodlu cihazlara. Menüde de güncelleme seçeneği falan olmuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    celebic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

O zaman güncelleme yolda demektir

|
    |
    mkyb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bu özelliği açıp çekerseniz hocam ne demek istediğimi net anlayacaksınız.

|
    |
    Lemans kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben Ankara'dayım ve İstanbul Bilişim'in servisine ulaşmaya çalışıyorum.

|
    |
    Arian61 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

En büyük savaş cahilliğe karşı yapılan savaştır...
    Mustafa Kemal Atatürk
  • Yüzbaşı
    398 Mesaj
    SM-G935FD kod isimli s7 edge telefonumun guvenlik yamasi düzeyi 1 Ekim 2017 olarak gözüküyor. Telefon birleşik arap emirlikleri çıkışlı gözüküyor. Son güncellemeleri almamasının sebebi ne olabilir? Pc ye bağlayıp o şekilde denemenin faydası olur mu ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: BiggestNiko

Biraz önce 359 euro -70 samsung indirimi ile =279 euro ya samsung s7 aldım.Kaça satılır tr de?

Paralel ithalat garantilisi 1.800 lira şuan. Oradan hesapla.
    |
    |
    902 Mesaj
    Arkadaslar garantimin bitmesine 1 ay falan kaldı bataryayı degistirmeyi düsünüyorum s7 edge bu programa gore kotumu bataryam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi classmanxx -- 9 Şubat 2018; 20:46:55 >

Orijinalden alıntı: classmanxx

Arkadaslar garantimin bitmesine 1 ay falan kaldı bataryayı degistirmeyi düsünüyorum s7 edge bu programa gore kotumu bataryam

Valla bendede öyle yazıyordu 5 saatten fazla ekran süresi alamıyordum servise verip yeni değişttim hala kötü yazıyor bende. Program neye göre karar veriyor anlamadım.

• Binbaşı
    1561 Mesaj
    quote:

SLM
    bendede kötü yazıyordu aynı testte
    temmuzda bıtıyor garantısı aynı 1 ay kala servıse gondercem
    fakat 1 ay once 6,0 dönüş yaptım 3-5 gun sonra tekrrar 7,0 yukledıms
    artık testte kötü yazısı yazmıyor ii yazıyır bende sastım kaldım..
    accubattery test yaptıgma tahmını kapasıte 2602 mah cıkıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic2 -- 9 Şubat 2018; 21:56:30 >

• Yüzbaşı
    557 Mesaj

@_lightning_
    Tekrar kırabilme ihtimalinden bahsettim

@mkyb
    Ben de anlamadım at hırsızı tipli herifler yapacakları işin kalitesi de belli değil servisten fazla para istiyorlar üstelik. Dokunmatiğini azaltmayacak bir temperli cam çözümü olsa keşke başka türlü ekran çok savunmasız kalıyor...
    |
    |
    Bahsedilenler: _lightning_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör mkyb

Orijinalden alıntı: frantic2

quote:

SLM
    bendede kötü yazıyordu aynı testte
    temmuzda bıtıyor garantısı aynı 1 ay kala servıse gondercem
    fakat 1 ay once 6,0 dönüş yaptım 3-5 gun sonra tekrrar 7,0 yukledıms
    artık testte kötü yazısı yazmıyor ii yazıyır bende sastım kaldım..
    accubattery test yaptıgma tahmını kapasıte 2602 mah cıkıyor..

Siz meseleyi yanlış anlamışsınız. Kalan pil ömrü şarj bilgisine göre değişiyor. Yani %100 ise iyi %5 ise kötü oluyor tarzı. Ama pil durumu ise pilin kapasite kısmını gösteriyor. (Bu arada emin değilim bir ara böyleydi belki ben yanılıyorumdur. Siz her ihtimale karşı dediğim şeyi bi düşünün)

|
    |

Reklamlar
kolayoto.com
bankalar.org
Media Sözlük
Canlı Tv izle
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
2,609
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.