Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (3946. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
96.374
Cevap
399
Favori
3.429.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 39443945394639473948
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Konu linkini bırakayım daha güvenli olsun

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s7/themes/google-camera-portrait-mode-t3736859

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: khan143

Cihazınız da orjinal rom mu kurulu bir değişklik yaptınız mı? Bir de hard reset ile deneme yaptınız mı? O bile çare olmuyorsa sıkıntı..

Telefon orjinal haliyle kullanılıyor. Belki Oreo güncellemesiyle sorun çözülür.
  • 4 saat ekran süresi zor görüp Samsung Members uygulamasında batarya testinde KÖTÜ yazan batarya için S7 Edge'mı KVK'ya bıraktım bakalım ne diyecekler. 2-3 güne hallederiz dediler. Faturayı götürmeye gerek yokmuş imei numarasından her şeyi çıkıyor cihazın.
  • Arkadaşlar merhaba ben afyon 6 64 ü satıp ve takas yoluyla s7 edge ye geçiş yapmaya dşünüyordum amma velakin çok basit ve olması gereken bir bildirim sisteminin s7 edge de olmadığını öğrendim oda şu
    malum apple da bildirimler geldiğini an ekran uyanıyor ve tek bir tuşa basmadan görebiliyorsunuz.
    özellikle hala uni okuyan ben için ingiliççe de sınav kağıdını çekip arkadaşa gönderip sonra bacak arama telefonu koyuyorum ve tek tek cevaplıyor ben telefona elimi sürmeden vatsap dan bildirimler gelerek görüyorum.
    başka birisine sorduğumda ekranı uyandırmak zorundasın dedi yani home tuşuna basman lazım ama ben böyle saçma bir şeyin olduğuna inanmak istemiyorum :)) o yüzden bide size soriyim dedim ekranda ki always ekran şeysini kapatıp afyon gibi yapanmıyor muyuz diye ?
  • Samsung Galaxy S9 ve S9+ 25 Şubat'ta tanıtılıyormuş.

Eminim bir dolu işe yaramaz yenilik vardır ama bataryalar halen aynı (3.000 ve 3.500 mah)kapasitede geliyor. S9 ve S9+ forum başlığının en favori sorusu "ne kadar ekran süresi alıyorsunuz" olacağına bahse girerim. Bu yüzden S7 Edge ile devam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nick0tin

Arkadaşlar merhaba ben afyon 6 64 ü satıp ve takas yoluyla s7 edge ye geçiş yapmaya dşünüyordum amma velakin çok basit ve olması gereken bir bildirim sisteminin s7 edge de olmadığını öğrendim oda şu
    malum apple da bildirimler geldiğini an ekran uyanıyor ve tek bir tuşa basmadan görebiliyorsunuz.
    özellikle hala uni okuyan ben için ingiliççe de sınav kağıdını çekip arkadaşa gönderip sonra bacak arama telefonu koyuyorum ve tek tek cevaplıyor ben telefona elimi sürmeden vatsap dan bildirimler gelerek görüyorum.
    başka birisine sorduğumda ekranı uyandırmak zorundasın dedi yani home tuşuna basman lazım ama ben böyle saçma bir şeyin olduğuna inanmak istemiyorum :)) o yüzden bide size soriyim dedim ekranda ki always ekran şeysini kapatıp afyon gibi yapanmıyor muyuz diye ?

Türkçe sınavında da ihtiyacınız olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Samsung Galaxy S9 ve S9+ 25 Şubat'ta tanıtılıyormuş.

Eminim bir dolu işe yaramaz yenilik vardır ama bataryalar halen aynı (3.000 ve 3.500 mah)kapasitede geliyor. S9 ve S9+ forum başlığının en favori sorusu "ne kadar ekran süresi alıyorsunuz" olacağına bahse girerim. Bu yüzden S7 Edge ile devam...

Batarya teknolojisinde günümüz şartlarında yapacak bir şey kalmadı. O yüzden işlemcinin daha az güç tüketmesine çalışıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkyb

quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Samsung Galaxy S9 ve S9+ 25 Şubat'ta tanıtılıyormuş.

Batarya teknolojisinde günümüz şartlarında yapacak bir şey kalmadı. O yüzden işlemcinin daha az güç tüketmesine çalışıyorlar.

Evet batarya konusunda üreticiler tıkandı, herkes Elon Musk'ın eline bakıyor. İşlemciden enerji tasarrufu abartılacak bir düzeyde değil yani çözüm değil.

• İşlemciyi küçültmeleri lazım her devre elemanı küçülmeli ve daha devasa bataryalar konmalı. Ayrıca telefon ekranlarını da geliştirmeleri lazım yok bunlar zor geliyor diyorlarsa önce şu androidi halletsinler ekran %11 android os %8 % android %7 bu nedir ya anlamıyorum. Bir işletim sistemi ekrandan fazla nasıl güç harcar?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ilgaz Atabey

Google olay store uygulaması önbellek temizleme yapın, uygulamalardan bularak. Olmadı tamamen tamamen temizleyin, hesabı yeniden kurun. Bu işlemleri yaptıktan sonra cihazı mutlaka yeniden başlatın. Düzelmesi gerek.

Apk olarak kurmayı denemiştim o şekilde oldu

• celebic kullanıcısına yanıt
    ondan geçtik :D
    yani bu durumda ekran ile ilgili sorumun cevabı nedir
  • En çok gücü ekran tüketiyor siz işlemciye odaklanılmalı diyorsunuz 😂

İşlemci için dünyanın en büyük bütçeleri ayrılıyor 10nm deniyor 8 nm geliyor daha nolsun?

Ekran olayına el atılmalı derim, 2k ekran gereksiz mesela, fhd kullanıyorum. Ekran kalitesinden ödün vermeden güç azalsa rahat ederiz.

Diğer nokta gsm operatörlerinin daha bir önceki teknolojiyi ülkeye yayamadan sırf reklam olsun diye 4g'ye geçmeleri. İyi de daha 3g yayılmadan 4g diye tutturdunuz o da sıkıntılı olacak şey değil 😂

Diğer nokta android verimsizliği. İşlemciye gelene kadar neler var neler...

• Vietnam da samsung yanlışlıkla oreo güncellemesini göndermiş. Ne düşünüyorsunuz?

• Aynen videosu da vardı baya iyi görünüyor ex9.0 ile gelmiş bide

• Burak** kullanıcısına yanıt
    Bixby sesli asistan gelmiş mi acaba? Ana ekrandaki bixby kısmı gelmiş ama asıl önemli olan asistan olanı...

• Bixby vardı galiba ana ekranda ama sesli asistanı bilmiyorum bende

• Herkese iyi geceler değerli forum sakinleri..son güncellemeden sonra telefonda takılmalar başladı var mı bu tarz şeyler yaşayan..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onurcan91

Herkese iyi geceler değerli forum sakinleri..son güncellemeden sonra telefonda takılmalar başladı var mı bu tarz şeyler yaşayan..

Kesinlikle son guncelemme de hersey berbat oldu ne sarj nede hiz cok tekliyor ram doluyor sisiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Nick0tin

Arkadaşlar merhaba ben afyon 6 64 ü satıp ve takas yoluyla s7 edge ye geçiş yapmaya dşünüyordum amma velakin çok basit ve olması gereken bir bildirim sisteminin s7 edge de olmadığını öğrendim oda şu

Screen notifications uygulamaları var

• Kaç saat ekran almış acaba :)

• 
Sayfa: önceki 39443945394639473948
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.