DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: atabey37 Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 5 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  (  )
81.955
Cevap
637
Favori
2.462.715
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]
Giriş
      451 Mesaj
      29 Ekim 2017 01:53:28
      quote:

Orijinalden alıntı: c0mic

Arkadaşlar;
      1,5 senelik cihazda ekranda dikey olarak pembe çizgi oluştu.. servise verdim kasada ekranda falan çizik dahi yok. Ürün paralel ithalat, servisi güncel dijital. Ekran ücretsiz değişecek.

Ayrıca ekranımda klasık 1-2 sene ustunde hemen her oled ekrandakı sorun gölgelenme vardı.. mesela benım telefonumda en uzun sure ve en yuksek parlaklıkta (otomatık) kalan uygulama yandex navıgasyon.. onun sabıt goruntulerı ekranımda yandı.. hıcbır sekılde duzelmıyor.. mesela kardesımın de telefonunda beyaz ekran actıgınızda candy crush duruyor :) ekran degısıklıgı ıle sanırım bundan da kurtulacagım.

Buraya kadar her şey tamam.. Şimdi size haklarınız ve dikkat etmeniz kısımları izah edeyim.

Mümkünse farklı bir telefonu daha yanınızda hazır tutun.. Çünkü cihazınız neredeyse sıfır bile olsa kasada ve lens te çizik var ibaresini ekliyorlar sipariş - tadilat formuna. Ben imzalamadım. Neresi çizik dedim sadece kılıf arasına kaçan tozlardan doayı köşelerde ezik bile değil minicik siyah noktacıklar var. inanın toplu iğne başı değil ucudur.
      Lenste çizik ihtimali yok telefonu aldıgın gun ön arka kaplattıydım lens dahil. hatta kadına lensın uzerınde folyo oldugunu cızıgın onda oldugunu soyledım folyoyu kaldırmamı soyledı ve kaldırırsam cızılır dedım buna ragmen kaldırdık gosterdım o secenegı sıldırdım. aynı sekılde kasada cızıkler ıbaresını kaldırmayacagı ıcın dıger telefonum ıle tamır formu uzerındekı telefonumun resımlerını cektım.. form da telefon da gayet net.. ekstradan bir çizik görürsem şikayet edeceğim.
      neden bunu yaptım: 2 ay once ortagım telefonu aynı sekılde teslım ettı s an arka cam kısmında (sony nın bı modelı) boydan boya derın bır cızık var ve servıs kabul etmıyor.

ikinci dikkat etmenız gereken husus su gecırmezlıgı.. telefonu teslım alırken servıs menusune gırıp ılgılı menuden barometre basınc testını yapın. su gecırmezlık ozellıgı gıdıyor dıye bır sey degıl. sonucta garantı kapsamındakı urun halıhazırda bulunan ozellıklerını kaybetmeden tamır edılmek zorundadır. bunu servısınızden talep edebılırsınız. çok ta zor birşey değıl ekranı montajlarken kllanacakları yapıstırıcı ve conta bıraz malıyetlı oldugundan servısler bunları kullanmıyor. Fakat bu en dogal hakkınız hakkınızı koruyun..

Arkadaşlar, telefonum 12 gunde elime ulaştı.. Tecrübelerimi aktarayım da aklınızda soru işareti kalmasın.. öncelikle yapılan işlemden dolayı utandım önyargılarımı ve korkularımı gömdüler.. 100 üzerinden 100.. 12 gün bekledim ama deydi..
      Öncelikle çizgi oldugu için ekran hatası ve telefonda vuruk kırık olmadıgı için garanti kapsamında.. tabiki bunu da spada ve spigen kılıflarıma borcluyum... öyle tank gıbı degıl bırı en ınce sılıkon kılıf dıgerı spıgen thın modelı yanı ınce plastık.. Neyse.. Ekran değişimi yapılacaktı garantı kapsamında 7 gun dedıklerı srvıs ekran bekledıklerı ıcın 12 gun surdu fakat ekran, home tusu, yan profıller.. kısaca arka kapak harıc her yerı degıstı.. hem ekrandakı golgeden de kurtulmus oldum hem de kolay cızılen home tusumdakı bı ıkı cızıkten de kurtuldum..

yenı ekran beyaz.. sarı derdı yok.. kamerada toz yok. su an ıcın ne on ne arka kamerada toz yok. dıagnostıkte basıc sensorunu de kontrol ettım bır sorun yok. tabı ılk gunden on cam ve tusun ustunu kaplattım..

telefon adeta tertemız oldu hatta dogubankta telefonuma sıfırına yakın takas fıyatı da ceken oldu s8 karsılıgında..

• Teğmen
      143 Mesaj
      29 Ekim 2017 03:24:51
      Telefonumun ekranı çatlak, yaptırmayı şuanlık düşünmüyorum anca yaz tatilinde yaptırabilirim beni rahatsız eden bir durum değil. Telefonumun garantisi temmuz 2018de bitiyor. Telefonu da rootlamak istiyorum wifi şifresini öğrenmek için. Sizce root yapayım mı cihaza? Cihazım S7.
      |
      |

• Binbaşı
      1706 Mesaj
      29 Ekim 2017 04:19:54

Bu tam olarak hangi rom hocam?

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
      |
      |
      khan143 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Binbaşı
      1706 Mesaj
      29 Ekim 2017 04:25:21
      Bu arada s8 görünümü için roma gerek yok apk mirrordan offical yeni touchwiz ve apk ları yüklemeniz yeterli.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    • Yüzbaşı
      832 Mesaj
      29 Ekim 2017 04:30:53

Aşağıda kuon nickli arkadaş belirtmişş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Noobs Gona Wild kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      9696 Mesaj
      29 Ekim 2017 07:30:38
      Yeni ara yüz bize nezaman gelecek bilgisi olan varmı. Apk ile ugraşamam

Mersin Uyducu Yenişehir Mezitli viranşehir akdeniz toroslar
      uydu montaj servisi çanak anten tv kurulum
      0507 334 76 01
    • Yarbay
      7552 Mesaj
      29 Ekim 2017 09:04:59
      quote:

Orijinalden alıntı: ihsanturkk

Yeni anakarta böylr bişey yapmaları normal mi acaba ben bunları şuan şikayet etmek telefonu tekrardan vermek istiyorum. Bu onların bi hatası mı yoksa normal bi durum mu?

Hocam bence bu sebepten verme tekrar servise. Yazılımsal bir durum. Odin ile sıfır ve en güncel Tr romunu kurarsan istediğini elde etmiş olursun. Serviste telefonun başına bir şey gelme ihtimalini ortadan kaldırırsın.
      |
      |

Şampiyon olmak mümkün, FENERBAHÇE olmak imkansız ...

PSN: RuNYa53
    • Teğmen
      216 Mesaj
      29 Ekim 2017 09:34:35
      quote:

Orijinalden alıntı: ihsanturkk

Yeni anakarta böylr bişey yapmaları normal mi acaba ben bunları şuan şikayet etmek telefonu tekrardan vermek istiyorum. Bu onların bi hatası mı yoksa normal bi durum mu?

Odinle kurmayı biliyorsan yazılımını kur tekrardan SAMMOBILE sitesinden bul indir odinle kur. Bence bu sebepten tekrar garantiye verme. Ya onlarda bu yazılımı kurar yada anakart yeniden değişir. Istersen bi e devlet üzerinden imei sorgula. Ana kart değişimlerinde kayıtsız çıkabiliyor. Eğer öyle bi durum varsa burdan yürüyüp anakartı tekrar değişim istersin.

• Teğmen
      225 Mesaj
      29 Ekim 2017 10:29:09
      quote:

Orijinalden alıntı: Kuon

Bu arada s8 görünümü için roma gerek yok apk mirrordan offical yeni touchwiz ve apk ları yüklemeniz yeterli.

Hocam bende hala uygulamalar tuşu var ve alışkanlık elim oraya gidiyor Siz nasıl kaldırdınız ?
      edit : kaldırdım .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Engin Cann -- 29 Ekim 2017; 10:34:19 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      396 Mesaj
      29 Ekim 2017 11:00:12
      Arkadaşlar merhabalar, benim s7 de ön camda anahtar düşmesi sonucu köşede ekrana ulaşmayacak şekilde çatlama olmuştu. Biraz araştırdım internette iki seçenek gördüm. Ekran değişimi ve ön cam değişimi. Ön cam değişimi ekran değişimine nazaran 200-300 lira daha ucuz. Acaba komple ekran değil de ön cam değişikliği yaptirsak nasıl olur ? Bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

• Çavuş
      72 Mesaj
      29 Ekim 2017 11:49:45
      arkadaş lar s7 edge bataryalı kilif varmi ince olanından yada kullanan varmı

|
      |

• Yüzbaşı
      413 Mesaj
      29 Ekim 2017 12:47:34

rom değil hocam nova+exprience ux s8 yüklü 3768. sayfa da var arkadaş tecrübelerini aktarmış
      |
      |
      Kuon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      413 Mesaj
      29 Ekim 2017 12:48:21

Hadi geçmiş olsun. hangi servis acaba?
      |
      |
      c0mic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      111 Mesaj
      29 Ekim 2017 13:37:48

Odin le yükleme yapmayı bilmiyorum hocam sıkıntı o &#128515; imei konusuna gelicek olursak telefon ilk başta imei kayıtlı değildi aradım samsung u kayıt yaptırmışlar. Son olarak bu rom farkından bi sıkıntı yaşar mıyım ve odinle yükleme yapmak garantiye zarar verir mi?

|
      |
      DrTechno kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      216 Mesaj
      29 Ekim 2017 14:53:37
      Odinle yüklemenin zararı yok garantiye Ama elektrik falan kesilmesin. youtube da araştırıp nasıl yapıldığına bakabilirsin. Orjinal rom olduğu için hiçbir sorun çıkmıyor yükledikten sonra.

|
      |

• Teğmen
      225 Mesaj
      29 Ekim 2017 16:41:22
      Perşembe akşamı alıp cuma sabahı kılıf taktığım telefonumun arkasında 2 tane çizik oluştu. Normal mi ?

• Binbaşı
      1514 Mesaj
      29 Ekim 2017 16:48:09
      S7 ve aracı olan varsa birşey soracam bluetooth sesini çalıyor mu araç ?? Yani belirlediğiniz sesi benim araç çalmıyor iPhone da çalıyordu oysa

• Teğmen
      139 Mesaj
      29 Ekim 2017 17:15:55
      quote:

Orijinalden alıntı: hamza06018

https://tr.aliexpress.com/item/Ugreen-Micro-USB-Cable-1m-2m-3m-Sync-Data-Charger-Cable-for-Samsung-Galaxy-S3-S4/32391749504.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.5.xWVjtu

Arkadaşlar İnternet ten üst tarafta linki bulunan usb kablosu aldım kablo güzel ve kaliteli yalnız söyle sorunum olmaya başladı havalar sağumaya başladı benim telefon nem algılandı demeye başladı her sabah telefonu sarja taksam telefon nem algılandı uyarısı veriyordu gün içinde sarj edebiliyordum. deneme yanılma yöntemi ile orijinal usb kablosunda böyle bir şey olmadığını fark ettim ve orijinal usb kablosunu kullanıyorum şu anda bu sorun neden olabilir buna anlam veremedim İnternet ten aldığım kablo uzun olduğu için onu kullanmak istiyorum ama bu nedenden kullanamıyorum.

Linkdeki şarz cihazını al kullan hiç başka şeyle uğraşma,nem algılandı uyarısına en kısa çözüm.
      https://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/samsung-galaxy-wireless-kablosuz-sarj-aleti-cihazi-standli-nfc-pad-batarya-pil-sarz-pedi-alet-cihaz-309412972
      |
      |

• Binbaşı
      1228 Mesaj
      29 Ekim 2017 17:18:37

Bir sonraki oreo 8.0 güncellemesiyle gelecek deniyor bakalım

|
      |
      Red_devil33 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      449 Mesaj
      29 Ekim 2017 17:57:19

Orjinal ayarlardan cift whatsap kullana biliyomusunuz

|
      |
      ertandu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Samsung s7

Reklamlar
SEO
modasor
Yeni Abonelik d-smart
Erkek yüzük modelleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,844
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.