Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (3749. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
96.374
Cevap
399
Favori
3.429.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 37473748374937503751
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam nerden bakıyorsun sammobile da en son Ağustos guvenlik paketli güncellemeler var. Eylül bile yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kasvet-efza kullanıcısına yanıt
    Sammobile

www.sammobile.com/2017/10/18/galaxy-s7-october-security-patch-released/

• kasvet-efza kullanıcısına yanıt
    Zaten her güncelleme önce hollanda ya veriliyor. Hollanda stock romumu kursak acaba.

• _RaGoN_ _ kullanıcısına yanıt
    haber olarak paylaşılmış yazılım sayfasına da düşmemiş. kimbilir bize de ne zaman gelir

• Merhaba, samsung galaxy s7 telefon alacağım ama home tuşunda soyulma var cihaz garantili samsung bu konu hakkında ne yapıyor ? Başına gelen bilen birisi var mı ?
  • Beyler bu telefonun fiyatı hiç düşmedi mi birde samsung 2.el piyasası yok deniyor artık bu geçerli değil sanırım..

• quote:

Orijinalden alıntı: OSMANLI TEAM

Merhaba, samsung galaxy s7 telefon alacağım ama home tuşunda soyulma var cihaz garantili samsung bu konu hakkında ne yapıyor ? Başına gelen bilen birisi var mı ?

Gecen esimin hic bir cizigi olmaya note 5 telefonun home tusundaki soyulmaya servis garanti kapsami disinda dedi ucretli degisim olur dedi. Eskiden degisim yapiliyorlar busene alinan kararla garanti kpasaminda degisimi durdurmuslar. Birde tusu degil on paneli komple degistiriyorlar.

• Arkadaşlar S7 edge cihazında golgelenme sorunu oldu.servise verdim.fakat servis kullanıcı hatası diyor.cihazda en ufak bir düşme yada çizik dahi yok.nasil bir yol izlemeliyim?

• Bu vatandas nasil 2200 e satiyor s7 edgeyi ? ithalatcida degil distributor urunu ilginc valla dolandiricimidir nedir bilemedim

http://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-cep-telefonu-modeller-sifir-kapali-kutulu-2-yil-garantili-adiniza-faturali-sinirli-say-493367118/detay

• quote:

Orijinalden alıntı: qwerty38

Arkadaşlar S7 edge cihazında golgelenme sorunu oldu.servise verdim.fakat servis kullanıcı hatası diyor.cihazda en ufak bir düşme yada çizik dahi yok.nasil bir yol izlemeliyim?

Klasik amoled yanması durumuyla karsilastiniz galiba ekranda bulunan simgelerin filan izi kalmistir.Bunun gibi bi cok sikayet var onlari gosterin amoled yanmasi samsungun her telefonunda er yada gec oluyor bunu onlarda biliyor.Teknik servisteki kisilere efendi davranmayin yirtici olun yada baska servise goturun

• quote:

Orijinalden alıntı: VioLee

quote:

Arkadaşlar S7 edge cihazında golgelenme sorunu oldu.servise verdim.fakat servis kullanıcı hatası diyor.cihazda en ufak bir düşme yada çizik dahi yok.nasil bir yol izlemeliyim?

Klasik amoled yanması durumuyla karsilastiniz galiba ekranda bulunan simgelerin filan izi kalmistir.Bunun gibi bi cok sikayet var onlari gosterin amoled yanmasi samsungun her telefonunda er yada gec oluyor bunu onlarda biliyor.Teknik servisteki kisilere efendi davranmayin yirtici olun yada baska servise goturun

Servisteki bayan ekran okey oynarken kalmış diyor.dedim bu telefonu komple şarj etsen 3 gününmu açık kalıyor dedim.cihazda düşme çizik vuruk yok ama kullanici hatasiymis

• Herkese merhaba. Bende Hepsiburada'da ithalatçı(Evo) garantili Samsung Galaxy S7 aldım. Fiyatı 1900 TL'ydi. Sizlere araştırmamı ve Android sürümünü 7.0'a güncelleme tecrübemi aktaracağım. Öncelikle telefonun model numarası SM-G9300 yani Türkiye'de ve Avrupa'da satılan cihazlardan farkı var Türkiye için üretilen model SM-G930f'dir. Bu cihaz Çin ve Tayvan için üretilmiş bir cihaz. Birkaç fark dışında tıpatıp aynılar. Farklar şöyle;

KASA olarak klasik ön çerçevede Samsung logosunu unutun bu cihazda ön çerçevede logo yok. Kasa bakımından tek fark bu.

İŞLEMCİde büyük fark var hatta direkt farklı diyelim çünkü bu cihazda Snapdragon 820 işlemci kullanılıyor. Diğer uluslararası modelde ise Samsung'un kendi üretimi olan Exynos 8 Octa 8890 işlemci kullanılıyor. Puansal olarak Snapdragon 820 daha üstün geliyor. Ama kullanımda pek fark yok.

YAZILIMsal olarak cihaz Android 6.1 Çin Stock Rom'unu modifiyeli olarak barındırıyor yani Türkçe dil desteği ve Google uygulamaları yüklü geliyor. Ama kesinlikle telefon üzerinden güncelleme yapamıyorsunuz. Hatta güncellemeyi denetleyemiyorsunuz.

NASIL GÜNCELLEDİM onuda anlatayım.(Tamamen kendi izlediğim yoldur)

Cihazı Odin üzerinden güncelleyeceğiz.

-Şuradan bilgisayara Odin3 v3.12.5'ihttp://ge.tt/8hD3lTl2

indirin.

-Şuradan SM-G9300 Android 7.0 Çin Stock(Gerçek Resmi) Rom'uhttps://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s7/SM-G9300/CHC/download/G9300ZCU2BQH4/188800/ indirin. İndirmek için üye olmalısınız. Güvenilir bir sitedir.

-Ve kesinlikle bunu indirin başka Rom olmaz. Başka modelin Rom'u olmaz olsada uyumlu çalışmaz. Ve garantinin sağlam kalmasının istiyorsanız Custom(düzenlemiş) Rom kullanmayın. Bu verdiğim link resmi Rom'dur garantiyi bozmaz. Cihazlarda sayaç var garanti için. Cihaz sahte Rom olduğunu anlıyor dikkat edin.
    -Bütün uygulamaları yedekleyin Samsung Uygulamaları dahil herşeyi. Müzik uygulamasından tutun Galaxy Apps'e kadar. Çünkü yeni sürüm modifiyeli olmadığı için yanında gelen uygulamalar uyumlu olmayabiliyor çalışmıyor ve tabiki Türkçede olmuyor. O yüzden çok önemli.
    -Her neyse Rom'uda indirdikten sonra telefonda ne var ne yok yedekleyin güncelleme esnasında telefon hafızası sıfırlanacak ve uygulamalar silinecek. Yedeklemeyi yaptıktan sonra cihazı en az %70'e kadar şarj edin ne olur ne olmaz.

-Sonra telefonu kapatın. Ve download moduna almak için güç tuşu, ana menü tuşu ve ses kısma tuşuna mavi ekran gelinceye kadar aynı anda basılı tutun gelince bırakın. Ve ses açma tuşuna basın. Cihaz download moduna alınmış oldu.

-Bilgisayardan Odin'i açın ve telefonu kendi ara kablosu ile bilgisayara bağlayın Odin telefonu görünce mavi bildirim verecektir. Güncelleme işini sakin bireyde yapın kablo çıkıp etmesin.

-İndirdiğiniz Rom'u RAR'dan çıkartın. Ve Odin de yandaki paneldeki BL, AP, CP, CSC_HOME tek tek bulup yerleştirin. Ayarlardan Re-Partition'u devre dışı bırakın. Ve Starta basın. Odin'de "Pass" bildirimi gelene kadar bekleyin. Ve tebrikler! Cihazınız Android 7.0 oldu!

-Google Play'i internetten indirin ve eksik uygulamaları dilediğinizce indirin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B65DC3CF0 -- 21 Ekim 2017; 21:49:2 >

• tebrik ediyorum sirf bu bilgiyi paylaşmak için foruma üye olduğunuz gözüküyor. bu tip cihazlarda fazlasıyla sorun yaşayan kullanıcı var. ve hiç bir kaynakta bilgi yok, ne yapılacağını bilen yok varsa da paylaşan yok, denk gelinmedi. tamamen beceri ve mantığa dayalı bir yol izlemişsiniz. umarım bu mesajınızı ihtiyacı olanlar bulur görürler. teşekkürler.

• Saolun hocam, ellerinize sağlık

• quote:

amoled burn-in sorunu yaşamışsınız. kullanıcı hatası olmasa bile sorunun sizden kaynaklandığını söyleyecekler. malesef amoled ekranların ömrü en az 2 sene. ben telefonu alalı 1 sene oldu üst bildirim çubuğundaki saat alarm bluetooth hepsi izi çıkmış hayvan gibi. yapacak birşey yok malesef. google play de burn-in fix uygulamaları var hiç denemedim. isterseniz ona bakın derim. cihazın ekranında istenmeyen bir şey olursa mesuliyet kabul etmem.
  • Hocam eline sağlık, bende de aynı model var. Ekrandaki logo haricinde bir kaybımız var mı bu modelde? Ben güncellemeden kullanıyorum. Böyle daha stabil ve şarjı daha iyi dediler.

• Güncelleme yayımlanmış ama ota dan yayımlanması için zaman var diyor
    https://www.teknokulis.com/haberler/mobil/2017/10/19/samsung-galaxy-s7-ve-s7-edge-guncellendi/amp

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mustafay M kullanıcısına yanıt
    dün burda bahsi geçen hollanda güncellemesini haber yapmışlar

• selam herkese,

siyah s7 edge cihazım var. gecenlerde n11 den önlü arkalı film aldım. kendim uyguladım, baloncuk vs falan yok ancak filmi daha takerken çizildi.

film değil de ekrana komple cam koruyucu alsak nasıl olur? youtube da baktım çok kullanışlı gözüküyor bilemedim.

koruyucu olmadan ekran ister istemez kılcal dahi olsa çiziliyor.

siz nasıl çözüyorsunuz bu konuyu?
  • selamlar herkese

telefonda mobil veri ile sosyal medya uygulamalarına giremiyorum uzun süre yüklenmesini bekliyorum sonra hata veriyor kablosuz bağlantıda sıkıntı yok sadece mobil veri ile bağlanırken böyle bir şey oluyor başına böyle bir şey gelen var mı daha önce?
  • 
Sayfa: önceki 37473748374937503751
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.