Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (2805. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
96.374
Cevap
399
Favori
3.429.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 28032804280528062807
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence telefonun ayarları bildirim ekranı falan sanki basitleşti,yani çok sadeleşti. Performans olarak 6 dan düşük bir yanı yok 7 nin ama görsel olarak bence olmamış.

Benim hoşuma gitmedi açıkçası.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ithalatci garantili s7 me gelmedi,ne zaman gelir?

• quote:

Orijinalden alıntı: eulogy

quote:

Orijinalden alıntı: agabey_42

quote:

Orijinalden alıntı: WOoBER

Arkadaşlar bu güncelleme için temiz kurulum yapmak istiyorum. Nasıl yapmamı önerirsiniz WiFi ile mi kurulum yapim

güncellemeyi cihaz üzerindenmi yapacaksınız, odin ile mi?

cihaz üzerinden ise, cihaz hafızasında bulunan sizin için önemli herşeyi yedekleyin, yükledikten sonra telefondan wipe işlemlerini yapın ki temiz kurulum olsun,

odin ile yapacaksanız yine telefon hafızasındaki bilgilerinizi yedekleyin ve csc seçim bölümünde

csc ile başlayan dosyayı seçerseniz romu yüklerken cihaza wipe yaparak tüm bilgileri silerek yüklüyor.

home_csc_ojx ile başlayan csc dosyası wipe yapmadan yüklüyor.

Hocam wipe yapmak nedir?

Fabrika ayarlarına dön mü?

Yoksa ilk açılışta belirli tuş kombinasyonu ile çıkan menüdeki wipe mı?

wipe = silmek / temizlemek demektir. Fabrika ayarı da bir nevi böyledir ama tam değildir.

ilk açılıştaki tuş kombinasyonu ile recovery menüye girilir ve oradan da wipe yapılır.

(wipe data = kullanıcıya ait tüm bilgileri siler)
    (wipe cache / dalvik cache = önbellek ve belleği siler)

ama odin ile yüklerken csc kısmında seçeceğiniz csc dosyası başında home olmayanı seçerek yüklerseniz yükleme esnasında otomatik wipe yaparak yükler. kolay yoldur ama yükleme yapmadan önce telefon hafızasındaki tüm bilgileri yedeklemeyi unutmayın.

• rapBiTT kullanıcısına yanıt
    Hangi romu kurdun abi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: onurQ7

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: wade96

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: F355 Challenge

quote:

Orijinalden alıntı: Hazar

Aletin altındaki etiketin fotoğrafını çekebilir misiniz? Teşekkürler.

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]

buyrun hocam bu da benim kablosuz şarj aletinin alt etiketi. aynı seri numarası. bu işten bende gıcıklandım şahsen. bütün cihazların seri numarası aynı mı ki?

Hocam şöyle bir şey söyleyeyim, benim kablosuz sarj cihazı arızalınınca 1 yıl sonra samsung yenisini göndermişti bana sizin cihazdan. Benimki farklı seri numarası. Nereden aldınız siz ürünü?

:) hepsibuarada.com dan satın almıştım. acaba bize çakma ürünmü gönderdi bunlar. biryerden bir etiket ve seri numarası elde edip buna göre fason üretilmiş bir cihazmı diye aklıma geldi.

Bu model Kablosuz hızlı şarj cihazı olan arkadaşlar, cihazın altındaki etiketin resmini çekip paylaşabilirlermi? birde siz bakın sizin seri numarası farklımı?

Aynı seri numarasına ben de sahibim dostlar. Geriye gittim de bulamadım sorun nedir ?

Ekleme : Ben de hepsiburadadan aldim

sorun ne midir? bir seri numarası bir cihaza verilir. cihaz başına farklı seri numarası olması gerekir. Model numarası tek olur, aynı modeller aynı model no ile anılır. s7 edge g935f gibi. ama kablosuz şarj cihazlarımız nasıl olur da hep aynı seri numarası olur. sorun bu? bende hepsiburada'dan aldım ve sanki cihazlara hep aynı seri noyu basmışlar !!!!

• Açılır pencerede önizleme olayını bilen varsa yardımcı olabilir mi bende de her whatsapp mesaji geldiginde yukardan bildirim iniyor ekrana nasil kapatabilirim bunu android 7 ile o açılır pencerede önizleme olayı kalkmış

• Mehmet-MBK M kullanıcısına yanıt
    Sammobile'dan indirdiğim 7'yi kurdum ama az önce baktım sammobile kaldırmış yazılımı.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

buyrun hocam bu da benim kablosuz şarj aletinin alt etiketi. aynı seri numarası. bu işten bende gıcıklandım şahsen. bütün cihazların seri numarası aynı mı ki?

Hocam şöyle bir şey söyleyeyim, benim kablosuz sarj cihazı arızalınınca 1 yıl sonra samsung yenisini göndermişti bana sizin cihazdan. Benimki farklı seri numarası. Nereden aldınız siz ürünü?

:) hepsibuarada.com dan satın almıştım. acaba bize çakma ürünmü gönderdi bunlar. biryerden bir etiket ve seri numarası elde edip buna göre fason üretilmiş bir cihazmı diye aklıma geldi.

Bu model Kablosuz hızlı şarj cihazı olan arkadaşlar, cihazın altındaki etiketin resmini çekip paylaşabilirlermi? birde siz bakın sizin seri numarası farklımı?

Aynı seri numarasına ben de sahibim dostlar. Geriye gittim de bulamadım sorun nedir ?

Bende hepsiburada dan aldım. İthalatçı firma garantili yazıyor ama içinde fan yok iade istedim 14 gün geçti diye edemedim. Şarj standı ile ilgili bu arada.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

sorun ne midir? bir seri numarası bir cihaza verilir. cihaz başına farklı seri numarası olması gerekir. Model numarası tek olur, aynı modeller aynı model no ile anılır. s7 edge g935f gibi. ama kablosuz şarj cihazlarımız nasıl olur da hep aynı seri numarası olur. sorun bu? bende hepsiburada'dan aldım ve sanki cihazlara hep aynı seri noyu basmışlar !!!!

Ben sırf fan yok diye iade etmek istedim ama 14 günü geçtiği için elimde kaldı.

• Android 7'nin pil performansından memnun kalamadım. 3 saat ekran süresi aldım (fhd olduğu halde) .%20 şarjım kaldı güç tasarrufunu açtım şimdi. Memnun kalan var mı?Özellikle temiz kurulum yapanlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar bana bügün güncelleme uyarısı geldi. ota üzerinden dosayalrı indirdim ama yüklemeye geçince yüklemedi. rapor gönder gibisinden uyarı geldi. Sorun nedir bilen varsa yardımcı olabilirmi
  • Arap 7 sine göre bir tık daha iyi gibi Tükiye 7si
  • KöxaL K kullanıcısına yanıt
    Yüklemeden önce csc dosyanız Tur muydu?

• apaci0834 A kullanıcısına yanıt
    Bende de beyazı var. Çakma ürün. 60 TL ye orijinal yollamayacaklardı herhalde. Sıfırı Samsung mağazada 150 TL

• quote:

Orijinalden alıntı: junkerss

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: junkerss

Üstatlar android 6 da whatsapp vb uygulamarın bildirim çubuğunu perdeleyen ios tarzı kutucuklu bildirimlerini bildirim ayarları; gelişmiş; açılır pencere kısmından kapıyorduk.

Bu flooding kutucuklar beni çok yoruyor şahsen. Android 7 de ona özgü bir ayar göremedim. Bilen var mı? Nasıl kapatılır. Hatta mesaj uygulamasının ayarlarında o uygulamaya özgü kapatma açma seçeneği var. Ama 3. Uygulamalarda yok.

Eski hali

ayarlar / bildirimler / burada tüm uygulamaların bildirimlerini tek tek açıp kapatabilirsiniz.

Hocam bildirim ayarlarını ordan yapacağımız malum... ancak anlatmak istediğim android 6 ile gelen yüzen kutucuk diye tabir edilen, her ekranda en üstte beliren ve görüşü engelleyen kullanımı kısıtlayan kutucuk bildirimini engellemek.

Android 6 da bildirim ayarları. Açılır pencere kısmını kaparsanız aynı android 4 deki gibi sadece simge olarak minicik sol üstte yer alıyordu. Şimdi dana gibi boydan boya kutu çıkıyor ekranın üstünde. Her mesajda özellikle seri mesajlarda ekranın üstü pavyona dönüyor.

Şekil 1 a

Yeni ayar menüsü

Eski ayar menüsü

Açılır pencere satırı yeni bildirim ayarlarında yok malesef. Çözümü var mıdır?

sesler ve titreşim / rahatsız etmeyin / açılır pencere

• Puss in Boots kullanıcısına yanıt
    Samsung phone info programı ile csc kodunu öğrenin hangi ülkeye bağlıysa o ülkeye güncelleme çıkınca alacaksınız sizde.

• quote:

Orijinalden alıntı: sp@wn

Bende de beyazı var. Çakma ürün. 60 TL ye orijinal yollamayacaklardı herhalde. Sıfırı Samsung mağazada 150 TL

Hocam kafa basıyor o kadar da anlamadığım şey ithalat garantili neden diyorlar hani tamam orijinal olur garanti vermezsin başka firma verir ama içine bari balon köy ufak fan koy da telefon şarj makinesini ısınmasını engellesin.

• Neden bu 7.0 Şubat yazılımı sedece bize geldi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Hayır. Twrp ile helios yüklemiştim. Btu csc.
  • quote:

Orijinalden alıntı: apaci0834

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben sırf fan yok diye iade etmek istedim ama 14 günü geçtiği için elimde kaldı.

Cihazı yaklaşık 3 ay önce aldıgımda linkini yollamış oldugum videoyu izledikten sonra aksesuarın orjinal olup olmadıgıyla ilgili işkillenme yaşadığım için hepsiburadanın müşteri hizmetlerini aradım. Ürünlerinin kesinlikle orjinal oldugunu söylediler. Orjinalliğini teyit ettirmek için ürünü teknik servise bile götürdüm fakat bilgisiz bir arkadasa denk geldigim için cevap alamadım ve öyle kaldı kullanmaya da devam ediyorum.. Ürün sahte ise bu bataryaya zarardır bunun kanısındayım. Bu ürünün sahte çıkması halinde yapmış oldugum telefon görüşmesinin kayıtlarını araştırıp hukuksal yollara basvursam yeridir.
    https://www.youtube.com/watch?v=n6SkWP9AAb0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurQ7 -- 13 Şubat 2017; 21:27:23 >

• 
Sayfa: önceki 28032804280528062807
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.