Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Seweras Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 8 Misafir Kullanıcı, 8 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Android )
94.051
Cevap
548
Favori
3.141.065
Tıklama
Giriş
    77 Mesaj
    merhaba arkadaşlar, çok bilgili olmadığım için çift dikiş emin olmak adına soruyorum. telefonum THR CSC li Vietnam üretimi paralel ithalat S7Edge, haliyle yükseltme OTA üzerinden henüz gelmedi bana.

elimde aşağıdaki dosyalar var. Yeşilcin sitesinde CSC yi TUR yapmak konusunda bulunan CSC_OJX ile başlayan dosya ve Google Drive dan indirdiğim bugün gelen 7.0 dosyaları. bunların hangileri ile bir seferde CSC mi TUR yapabilir ve 7.0 a yükseltebilirim. Ya da ilk CSC mi TUR yapıp ondan sonra mı 7.0a yükseltmeliyim. Bi el atarsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi armanbicakci -- 13 Şubat 2017; 17:56:1 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    488 Mesaj
    Bende explorer da url yazamiyorum surekli yazdigim harfi cikartio birde arada donuyor ekran. Var mi bole bise basina gelen.

Ayrica geri donmek istesem smartswitch kullanarak yazilim kurtarma ile yapabilirmiyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Aletin altındaki etiketin fotoğrafını çekebilir misiniz? Teşekkürler.
    |
    |
    F355 Challenge kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: safaersan

XSG gözüküyor btu icinden firmware i odin ile yuklemistim icindeki csc ile kurdum. Sabahta 6.0.1 e dondum uae imis onuda tur saniodum :) simdide odin ile yukledim kafam karıştı csc yi nasıl tur yaparim @dr20mouse

CSC sonradan TUR olmuyor sanırım, biz var olanı korumak için TUR CSC'lerini beraber flashlayın diyoruz.

Merhabalar. Biliyorsunuzdur zaman zaman yazıyorum geçen mart ayından beri Hollanda (PHN) düz S7 kullanıyorum. Ancak bu ülke bizimkilerden beter, çok ağır güncelleme veriyorlar. Şu anda telefon 6.0.1 ve çok stabil çalışıyor ama ben beklemekten sıkıldım. Ayrıca bu ülkenin yazılımı bana volte kullanımını da sağlamıyor.

Acaba bana adım adım knox sayacım etkilenmeden ve root atmadan neler yaparak Türkiye 7.0 romuna geçebileceğim konusunda tekrar bilgilendirme verebilir misiniz? Kusura bakmayın daha önce hiç böyle bir kurulum yapmadım hep gelen güncellemeyi telefondan kurduğum için çok elim yatkın değil. Bilgisayarımda da odin, smart switch falan kurulu değil. Sanırım birçok defa buna benzer bilgileri verdiniz ama bana hep karışık geldiği ve çekindiğim için yapmadım.

Haberdar et kısmına gürol abi, dr 20 ve mühendis murat ı bu konuda oldukça bilgili olduğunuzu gördüğüm için yazdım. Kusura bakmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssavtak -- 13 Şubat 2017; 18:02:07 >
    |
    |
    Bahsedilenler: MühendisMurat , grolof , dr20mouse

Samsung Galaxy S10 Plus 128gb Prizma Siyah

• Yarbay
    2310 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

quote:

XSG gözüküyor btu icinden firmware i odin ile yuklemistim icindeki csc ile kurdum. Sabahta 6.0.1 e dondum uae imis onuda tur saniodum :) simdide odin ile yukledim kafam karıştı csc yi nasıl tur yaparim @dr20mouse

CSC sonradan TUR olmuyor sanırım, biz var olanı korumak için TUR CSC'lerini beraber flashlayın diyoruz.

Ne saçma bir şey abi CSC neden sonradan TUR olmuyor XSG oluyor BTU oluyorda TUR neden olmuyor? ozel bir yasak mı var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrSAVIOR -- 13 Şubat 2017; 18:2:30 >

https://forum.donanimhaber.com/s7-turkiye-7-0-geldi-samsung-nougat-rehberi-anlatimlar-rom-linkleri-surekli-guncel-marshmallow--114503536

Bu konuya gir her şeyi adım adım, resimli olarak anlattım sadece okuyup uygulayacaksın o kadar.
    |
    |
    ssavtak kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: fth

Pil kullanımı kalktı mı?
    Kalan kullanım vs nin oldugu bulamadım.

dr20mouse; daha önce xiaomi kullandın mı bilmem ama, mi5 almıştım 1 saat kullanım sonrası kutusuna koyup sattım. Kasası çok kalitesiz. Telefon kırılcak hissi var. Arayüz S7 nin çok daha iyi zaten.

Ayarlar-cihaz bakimi- Pil..

|
    |

Orijinalden alıntı: MrSAVIOR

quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

quote:

Ne saçma bir şey abi CSC neden sonradan TUR olmuyor XSG oluyor BTU oluyorda TUR neden olmuyor? ozel bir yasak mı var

%100 emin değilim tabi ama öyle biliyorum yöntemi varsa bilen söylesin konuya eklerim.

Hatta Türkiye cihazına Türkiye romunu(tek parça) Odin ile yüklediğinizde bile TUR olan bozuluyor, United Arap Emirates oluyor. Bu yüzden CSC dosyalarını verdim attığım konuda. (Belki parçalı romda olmaz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 13 Şubat 2017; 18:7:52 >
    |
    |

• Çavuş
    49 Mesaj
    Ne yapayım @dr20mouse bi yol çizde öle devam edeyim

|
    |

Benim CSC'de XSG'ydi TUR yaptım yani TUR oluyor. Bu arada bana güncelleme gelmedi daha sammobile'dan indirsem bir şey olurmu?
    |
    |
    MühendisMurat kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: xgny58x

Benim CSC'de XSG'ydi TUR yaptım yani TUR oluyor. Bu arada bana güncelleme gelmedi daha sammobile'dan indirsem bir şey olurmu?

Sammobile'da Rom yok, SamFirm ile indiriliyor.

Gelse de gelmese de dediğim şekilde indirip Odin ile yaparsanız Garanti açısından hiçbir sıkıntı olmaz arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 13 Şubat 2017; 18:11:33 >
    |
    |
    Çok önemli bi sorum var daha önce kimsenin merak etmediğine şaşırdım. Ben henüz yüklemedim. Şimdi biz ekranı Full hd ye alsa, oyunlarda kasma ihtimali düşüyor mu bilgisayardaki gibi? ve bilgisayardaki kadar fark eder mi?

diğer merak ettiğim, benim batarya sürem şuan 6 saat ekran süresi görüyorum yani çok iyi. Ben yüklersem bunun azalma ihtimali var mıdır, sıfırdan kurmayacağım, üzerine yükleyeceğim. Benim gibi ekran süresi alıp yükleyen var mı? Cevaplarınıza göre bu akşam yükleyeceğim..
    |
    |

https://drive.google.com/file/d/0B2ojpa_NGdWSUlg5a280NngzY00/view
    Bu dosya nougat 7.0 TR dosyası mıdır? -S7

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayisikent -- 13 Şubat 2017; 18:11:58 >
    |
    |
    Bahsedilenler: dr20mouse

Kullandım fiyatına göre mükemmel cihaz. F/P oranı olarak Samsung'u tokatlar zaten. Fiyat bağımsız bakarsak S7 daha iyi.

|
    |
    fth kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: erdemms

quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

Geri dönmenizdeki sebep pil ve takılmalar mı acaba?

Takılmalar minör seviyede göz ardı edilebilir ama pil aktif kullanımda net biçimde daha çok enerji tüketiyor. Örnerğin 6.0'da yarım saat Trivia Crack %7 pil götürürken 7'de %10 pil düşüşü yaşadım. FHD çözünürlüğe düşürmenin kümülatif katkısı ise yarım saat dolayında yani genel toplamda yine geride 7. Her şeyden öte dediğim gibi ben root'lu kullandığım için xposed'dan vazgeçmem.

Siz oyun oynarken ölçmüşsünüz,mesela ben oyun oynamam ve normal kullanımda enaz 1,5 ile 2 saat daha fazla ekran süresi alıyorum.

• Binbaşı
    1861 Mesaj
    Android 7 de packgage disabler kullanan var mi ?

Çiziklere karşı korur kırılmaya karşı korumaz bildiğiniz cam filmi. Renkleri bozmuyor ve dokunma hissine zarar vermiyor.

|
    |
    Erciyes1215 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
haberler
son dakika
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,922
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.