Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (2795. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
96.374
Cevap
399
Favori
3.429.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 27932794279527962797
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: marslan982

bende hiç sıkıntı olmadi. stabil çalışıyor. düz s7

s7 edge benim hocam.
    bir problem var, düzgün algılamıyor. kasıyor gibi .bazen kımıldamıyor o yuvarlak çekmeme rağmen
  • 46petro kullanıcısına yanıt
    Benimki s7

Ben de var o bug.arada durup dururken parlaklığın değişmesi.ortam değiştiğinde biraz gecikmeyle iyi kalibrasyonsuz değişim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim s7 de de ekran parlaklığında sıkıntı var.gereğinden fazla parlak otomatik kapayıp tekrar açınca düzeliyor ve ekranın parlaklığını kısıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onurcan91

Android 7.0 güncellemesinden sonra klavyede harfler kocaman oldu nasıl küçültebilirim?

Ayarlar-ekran-ekran yakınlaştırma ve yazı tipi kısmından ufaltabilirsiniz
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt
    wipe data ile telefonun ayarlar kısmındaki fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi aynı görevi mi görüyor ?
  • Geçen gün burda kablosuz şarj cihazı konusunda birkaç arkadaşa danışmıştım, onlar da aldıktan sonra bir inceleme istemişlerdi. Ona istinaden görüşlerimi paylaşıyorum.

Öncelikle ürünü şu linkten aldım:
    http://www.hepsiburada.com/samsung-kablosuz-hizli-sarj-pad-siyah-ep-ng930-ithalatci-garantili-p-TELSARJKSPS7EHSB

Bu da Mediamarkt'taki ürün:
    http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_samsung-kablosuz-siyah-h%C4%B1zl%C4%B1-%C5%9Farj-stand%C4%B1-ep-ng930bbegww-1161605.html

Gelen ürün orjinal. Mediamarkt'takinden farkı onda kutudan cihazın kendi şarj aleti çıkıyor iken HB'deki üründe çıkmıyor, ithal eden firma şarj standı ve içindeki hızlı şarj aletini ayrı ayrı satıyormuş. Bu bizim için bir problem değil zira telefonun kutusundan hızlı şarj destekli bir şarj aleti zaten çıkıyor ayrıyetten almamıza gerek yok.

Şu şekilde paketlenmiş:
    SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]

Paketlemesi baya kötüydü, zira içinde cihazın asıl kutusu hareket edebiliyordu sabitlenmemişti. Kargoda başına birşey gelmediği için şanslıyım.

Üstündekiler toz, silmeyi akıl edemedim çekmeden En ufak bir çizik yok ve çok şık duruyor:

Herhangi bir ayar yapmadan telefonu cihaza yatay ya da dikey şekilde koyduğunuzda direk şarj olmaya başlıyor. Şarj hızı biraz hayal kırıklığı, hiç dokunmadığım halde 1 buçuk satte yüzde 10'da yüzde 70'e gelebildi ancak. Evden çıkmanız gerekecekse telefonunuzu kabloyla şarj etmek en mantıklısı olur. Cihaz sessiz, ancak kulağınızı dayayınca ilginç birkaç ses duyuluyor, o da cihazın fanı mıdır ya da şarj ederken çıkardığı ses falan mıdır bilemedim.

Sonuç olarak ben cihazdan memnunum. 65 lira gibi cüzi bir fiyata aldım, masamı şıklaştırdı. Ayrıca telefona çok ihtiyacım olduğu zamanlarda kullanıp kullanıp masanın üstü yerine şarj standına koyarak telefonumun şarjını sürekli maksimumda tutabilirim. Çok elzem birşey olmadığı bariz ancak şarj konusuna belli bir pratiklik kattığı da muhakkak. Varsa sorusu olan yanıtlayabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F355 Challenge -- 13 Şubat 2017; 17:55:54 >

• 46petro kullanıcısına yanıt
    Güncelleme sonrası cihaza reset ettınızmı acaba? 6.0.1 den kalan bazı ayarlar çakışma yapıyor olabilir. Reset atmayanlarda galaxy labs ayarı hala duruyorken, reset atanlarda bu ayar olmuyor..
  • mahoretti kullanıcısına yanıt
    Tam degil wipe data daha temiz iş yapıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

quote:

Orijinalden alıntı: Lovelorn Rhapsody

Evde 4.5g çok iyi çekmesine rağmen n7 de arada bir 4.5g çekmiyor, açıkcası moralimi bozdu biraz. Onun haricinde galaxy labs olmaması, ayarlar menüsündeki kısayolların olmayışı ve pil ayarlayarına gireyim derken tüm sistemi check etmesi hoşuma gitmeyen şeyler.
    Ancak genel olarak arayüz ve ufak ayrıntılar çok hoşuma gitti AoD tam istediğim gibi, 4 senedir flux kullanan biri olarak telefona mavi ışık filtresi gelmesi mükemmel oldu. Ayrıca tuş kilidindeki animasyonu kaldırmışlar sanırım zaten parmak izini çok hızlı okuyordu animasyon olmayınca anında açılıyor resmen.

Şu pil kullanım kısmına girerken sistemi check ediyor demişsiniz. Bunu her girişte mi yapıyor acaba? Yeni her pil kullanım bilgilerine girmek istediğimizde sistemi komple gözden mi geçirecek cihaz? Eğer öyleyse çok saçma geldi bu durum..

Hiç alakası yok.Zaten isterseniz Cihaz bakımı menüsünü kısa yol olarak ana ekrana kopyalıyabiliyorsunuzCihaz bakımı kısmını tıkladığınızda cihazı optimize etme seçeneğinin yanında pil kıamını tıkladığınızla pil kullanımı seçeneği çıkıyor.Bana bu hali daha kullanışlı geldi.
    Eskiden hepsini kapat seçeneği yerine optimize et kısmını tıkladığınızda arka plandakileri kapatıp bataryanın daha az tükenmesini sağlıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

https://tr.aliexpress.com/item/0-3mm-Ultra-Thin-Slim-Matte-Transparent-Clear-Back-Soft-PP-Coloful-Case-Cover-for-Samsung/32672242196.html

Düz S7 sahibiyim bu kılıfı kullanıyorum ince ve sert yapılı 2 kere elimden düşürdüm telefona birşey olmadı. Ekran içinde spigen film kullanıyorum. Arka kamera ve nabız sensörü içinde çinden aldığım bir koruyucu takılı.

hocam bende ekran koruyuculara para vermekten bıktım artık. spigen ekran koruyucu nasıl memnunmusunuz? bende alacağım da.

• Cihaz üzerinden kurdum güncellemeyi sıfırlamadan. Arabada dükkana giderken inmişti bende yükleye bastım yüklendi. Beğendim genel olarak ama android 6.0.1 den daha yavaş çalışıyor sistem.
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Tamamdır yukarda verdiğiniz linkden hızlı şekilde ingiltere romunu indirdim.
    Şimdi ilk sayfada anlatıldığı gibi türkiye romunu kurar gibimi kuracam.

He birde şu usb 0.2 bağlantı noktası kafam ona takıldı bende laptop var 4 tane usb girişi var bunun hangisi 02 nereden anlayabilirim. nette araştırdım bulamadım :))

Buda son sorum olur inşallah sabahtan beri evden çıkamadım şu rom yüzünden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berlin007 -- 13 Şubat 2017; 17:14:28 >
  • S7 Edge için Türkiye dosyası linki var mı arkadaşlar ?

Odin üzerinden flashlayıp full wipe yapıp tertemiz kullanmak istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Erciyes1215

quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

https://tr.aliexpress.com/item/0-3mm-Ultra-Thin-Slim-Matte-Transparent-Clear-Back-Soft-PP-Coloful-Case-Cover-for-Samsung/32672242196.html

Düz S7 sahibiyim bu kılıfı kullanıyorum ince ve sert yapılı 2 kere elimden düşürdüm telefona birşey olmadı. Ekran içinde spigen film kullanıyorum. Arka kamera ve nabız sensörü içinde çinden aldığım bir koruyucu takılı.

hocam bende ekran koruyuculara para vermekten bıktım artık. spigen ekran koruyucu nasıl memnunmusunuz? bende alacağım da.

Aldigimdan beri (yaklasik 7 ay) ekran koruyucusuz ve kilifsiz kullaniyorum (basta ikisini de aldim fakat telefonun goruntusu fena kotu olmustu), dusurdum de defalarca hic bir sikinti olmadi, birde telefon goruntusu hakkini veriyor bu sekilde...

• Galaxy S7 telefonu için:arkadaşlar smartswitch programıyla pcye yedekleme yapıldığnda whatsapp sohbetlerde yedekleniyormu?İçindeki SD kartı çıkartmak gerekiyormu?

Ayrıca temiz kurulum için otadan nougat indirilip sonrasında wipe data ardından wipe cache yapıp smart switchdeki yedeklemeyi geri yüklemek en temiz yolmudur?Yolu yordamı nedir?

Bu konu ile ilgili yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghettomania -- 13 Şubat 2017; 17:29:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: carsi41

TUR 7.0 ekleyecekmisin ? sammobile düşmemiş.

Evet tabiki.

Bana sadece şu bilgi lazım TEK PARÇA TUR romunu flashlayınca CSC aynen TUR kalıyor mu ? yoksa değişiyor mu ? ona göre 4 parçalı Rom anlatımını ekleyeceğim.
  • s8 ve note8 hangi aylarda tanitilicak resmi bir aciklama yada tahmin var mi?
  • dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    Aslinda direk ana ekrana widget seklinde yerlestirebiliyorsunuz, cihazi optimize ediyor aslinda guzel bir sey ben begendim..Gereksiz uygulama verilerini temizliyor vs vs..Hepsi elinizin altinda..Sol ust 3 noktaya bastiginiz da ana ekrana eklenebiliyor..

• Edge kişilerde renk atayamıyoruz artık heralde.

• Ekrani 720 P Aldim Batarya surem inanilmaz artti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FurkanKizil -- 13 Şubat 2017; 17:10:5 >
  • 
Sayfa: önceki 27932794279527962797
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.