Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (2393. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
96.374
Cevap
399
Favori
3.429.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23912392239323942395
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kırık yok sadece ekran da kararma var resimdede belli oluyo koruyucu kırıldı bi denicem şansımı saolun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar selam,

Benim s7 edge de google uygulaması diye bir program var güncelleyince launcher3 diye oluyor. Bu program bende aşırı şekilde sarj bitiriyor. Saatede otomatik olarak atmış uygulamayı onda da sarj çok çabuk bitti. Başına gelen oldu mu acaba?
  • sayın kullanan arkadaslar, benim denediğim demo urunlerde ekran resmen yanmıstı renkler sarımsı pembemsi olmustu amoled yanmasından dolayı, uzun sureli kullanan arkadaslarda bu problem oldu mu?
  • crpt C kullanıcısına yanıt
    guncellemeleri kaldirin devre disi birakin onu acaip sarj yiyor bende yasadim aynisini

• SecurityMJ kullanıcısına yanıt
    yaklasik 6 aydir ben bir sorun yasamadim.. o demo cihazlar 6 ay 1 sene sarjda ekran devamli acik bir sekilde vitrinde sergileniyor o yuzden amoled yanmasi ips panelli cihazlarda ghost screen vs bunlar normal... eger siz gunde ornek veriyorum 5 saat 6 saat telefonu kapatmadan oyun oynayan biriyseniz 1 sene sonra sizde aynini yasarsiniz yasamak istemiyorsaniz duz lcd olan bir cihaz bakin bence bildiginiz duz lcd ips vs degil duz lcd olarakta htc 10 var suanda piyasada bildigim kadariyla

• quote:

Orijinalden alıntı: celebi-c

quote:

Orijinalden alıntı: yusufsait

baba yiğitler ne yazmış ama...

https://teknopusula.com/telefonu-kim-buldu-4707/

Aynı durum ampulün mucidi olarak tanınan Edison ile Tesla arasında da yaşanmıştır.

Bize okullarda öğretilen; ampülü icat edenin Edison olduğu idi ama gerçekte bunu yapanın Tesla olduğunu sonradan okuyarak öğrendik. Biz burada bataryayla, kablosuz şarj ile uğraşırken adam bundan 117 sene önce kablosuz elektriği bulmuş ve 50 km uzaktaki ampülleri arada kablo olmadan yakmayı başarmıştır.

Biraz eksik okumussunuz. Edison ampulu buldu elektrigi buldu ve buffaloda kendi okulunu kurdu. Ancak yetersizdi doğru akım elektrigi tasimakta zorlaniyordu henuz alternatif akımı bulan tesla edisonun okulunda bir öğrencisiydi sadece. O yüzden edison denen adami boşlamayın. Ilk bulanin edison oldugu dogrudur ancak tesla ve bobinleri elektrigi iletmenin taşımanın ve yaygınlaşmasının öncüsü olmustur. Kablosuz elektrigi kontrol etmek teslanin o zamanda bir dahi olduğunu gösterir. Ancak bu buluslari yapan teslaninda akli dengesini zaman geçtikçe yitirmistir. Bende diyorum bir insana bu kadar akil fazla :D

• quote:

Orijinalden alıntı: alper_42

quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

quote:

Orijinalden alıntı: alper_42

quote:

Orijinalden alıntı: BCANG

basmadan sadece parmağı koymayla açılma gelmez sanırım ama hareket/kaydırmalar gelecekmiş. beta geri bildirimine, yeni versiyon (nougat) için üzerinde çalışıyoruz diye bir cevap vermişti yetkili.

şu an android 7 nougat beta kullanıyorum ve parmak izi için artık parmağınızı sürmeye gerek yok. tuş üzerine parmağınızı koyduğunuz an parmak izinizi okuyor. Hatta parmak izi tanımlı ise, orta tuşa parmak izinizi kaydettiğiniz parmağınız ile bastığınız an, hem ekranın uyanması, hemde parmak izinin okunarak telefonun açılmasını sağlayabiliyorsunuz.

Bu sayede orta tuşun parmak sürtmekten aşınması engellenmiş oluyor. güzel olmuş.

Valla ha mı

Yoruma bak hizaya gel. Valla ha mıymış? He valla bak. Çok mu komik, Ayıp ya, böyle alaycı yorumlarınız ile insanları ortamlardan soğutuyorsunuz. Birşeyler farkediyorsunuz, diyorsunuz ki paylaşayım, ama şimdi biri çıkar olmadık bişeyler yazar, banane kim ne yaparsa yapsın deyip insanı kendi haline çekiyorsunuz.

Biraz ciddiyet, biraz saygılı olmak çokmu zor diyeceğim ama bazılarına hakikaten zor geldiğini sergiliyor.

(Belki birilerine göre fazla hassasiyet göstermiş olabilirim, ancak mesajı yazan kişi yazdığı kişiyi tanımadığı için böyle alaycı üslup kullanması yakışmıyor.)

Tamam ama yazdığınız şey yanlış. Tabiki dalga geçmek gerekmez ama dalga geçmemişte olabilir. Dün samsunga bildirme asamasina kadar bu konuyu tartıştık. Biz tuşa basmadan fingerprint gelsin derken siz butonun üstünde kaydirmadan bahsettiniz. Söylediğiniz durum Galaxy S5 telefonundan sonra bir daha kullanilmadi. Fingerprint teknolojisini değiştirdi Samsung. Ha siz böyle kullaniyorsaniz maalesef yanlis kullanmissiniz. N7 ile bu konunun alakası yok. E ama buraya gelir N7 nin bir özelliği bu derseniz biraz değişik olur maalesef.

Edit: Neyse tatliya bağlanmış .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Musketeer. -- 21 Aralık 2016; 18:20:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ₯

USB kablosundan mı bahsediyorsunuz ?. 5 adet pin var ve 2. sıradaki veya ters bakınca da 4. sıradaki pin boş yani 1 tanesi boş.

Bir Problem Yok Yani?
    Neyse Artık Odinden Yazılım Flashlayıp Sıfırlayıp Bir Deneyelim..

• s7 edge ekranda kırmızı çizgi sorunu oluştu. Türk telekoma teslim ettim garantiye yollayacaklar. sorun yaşayan varmı benim gibi? ne yapmalıyım SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU].
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: metu_ce

Merhaba, dün ekranı parçaladım biraz. Görüntü yok dokunmatik çalışıyor. Kaç liraya patlar sizce? Herkes 1300 fiyat çekiyor.

Geçmiş olsun.

Bildiğim kadarıyla ekran komple değişiyor. Samsung yetkili servis dışında yaptırmayın. Arada 100-200.-TL oynasa bile buna değmez. Koruyucu kılıf kullanıyor muydunuz?

Koruyucu kılıf olarak kapaksız bir kabım var. Arada bi değiştiriyorum. Kapaklı 2 tane var. Ama düştüğünde kapaksız vardı.
    @00onur hocam bir yer 1300 tl dedi. 2 yer telefonumu açmadı. 1si de telefonda ücret söylemiyoruz dedi. Bakalım yarın ya da cuma vereceğim inşallah.

Peki son bi umut sormak istiyorum her ne kadar cevabını da bilsem...
    Ben cihazı hepsiburada dan aldım da bunu ha hepsiburadaya göndermişim ha direk servise göndermişim diye düşünüyorum. Hepsiburada.com herhangi bi kasko yapmıyor bildiğim kadarıyla. İş gününü uzatmamak için direk servise gönderme taraftarıyım. Düşünceniz nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: cicilyoo

s7 edge ekranda kırmızı çizgi sorunu oluştu. Türk telekoma teslim ettim garantiye yollayacaklar. sorun yaşayan varmı benim gibi? ne yapmalıyım SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU].

Evet ilk üretilen serilerde sorun var S7 Edge için. Siz de yüksek ihtimalle temmuz öncesi telefonu satın alanlardansınız veya cihazınız temmuz öncesi fabrikadan çıkışlı olanlardan. Ekranı değiştirip geri verecekler. Eğer cihazı satın alalı bir ay olmadıysa.

• quote:

Orijinalden alıntı: silver0021

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yusufsait

baba yiğitler ne yazmış ama...

https://teknopusula.com/telefonu-kim-buldu-4707/

Aynı durum ampulün mucidi olarak tanınan Edison ile Tesla arasında da yaşanmıştır.

Bize okullarda öğretilen; ampülü icat edenin Edison olduğu idi ama gerçekte bunu yapanın Tesla olduğunu sonradan okuyarak öğrendik. Biz burada bataryayla, kablosuz şarj ile uğraşırken adam bundan 117 sene önce kablosuz elektriği bulmuş ve 50 km uzaktaki ampülleri arada kablo olmadan yakmayı başarmıştır.

Biraz eksik okumussunuz. Edison ampulu buldu elektrigi buldu ve buffaloda kendi okulunu kurdu. Ancak yetersizdi doğru akım elektrigi tasimakta zorlaniyordu henuz alternatif akımı bulan tesla edisonun okulunda bir öğrencisiydi sadece. O yüzden edison denen adami boşlamayın. Ilk bulanin edison oldugu dogrudur ancak tesla ve bobinleri elektrigi iletmenin taşımanın ve yaygınlaşmasının öncüsü olmustur. Kablosuz elektrigi kontrol etmek teslanin o zamanda bir dahi olduğunu gösterir. Ancak bu buluslari yapan teslaninda akli dengesini zaman geçtikçe yitirmistir. Bende diyorum bir insana bu kadar akil fazla :D

Orda da bir bit yeniği olabilir.Bell ile Edison arkadaşmış zaten.teknopusula.com belki bu konuda da bir yazı yazar umarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

quote:

Orijinalden alıntı: rapBiTT

Telefon dunden beri ara ara "reboot" yapiyor,nedenini bilmiyorum.

Dunden beri suana kadar 5 ya da 6 kez oldu.

Betanin ilk surumundeyim,tekrar orjinale doneyim diyorum.

Sorunun kaynagiyla veya cozumuyle alakali fikri olan var mi?

S7 edge mi?

Türkiye garantili mi?

Csc değişmedi değil mi?

Hafiza Kartını çıkarıp kullandığınız da aynı sorun oldu mu?

Telefona format attıktan sonra devam etti mi?

Eğer 5 sorunun cevabı da evetse Android 6'ya geri dönüp servise gidin anakartı değiştirsinler.

S7 Edge evet,
    Turkiye garantili,root yok,beta'dan sonra csc degismedi.
    Hafiza kartini cikarmayi denemedim acikcasi.
    Telefonu simdi yedekledim,sifirlayip 6'ya donus yapacagim.
    Bakalim o zaman da devam edecek mi?

• silver0021 S kullanıcısına yanıt
    ben elektrik okuyorum teslanın parası olmadığı için edisonun yanına ÇALIŞMAYA gitti okumaya değil edison işini yaptırdı fakat teslaya parasını vermedi sonra yanından ayrıldı tesla olmasaydı şuan olan şeylerin bir çoğu olmazdı edison teslanın yanında bir hiç
  • rapBiTT kullanıcısına yanıt
    Tamamdır hocam hafıza kartı testini de yapın belki soruna sebep olabilir o da formattan sonra düzelmezse servise gitmeniz gerekecek bir kaç arkadaşın S7 Edge'i de aynı sorundan muzdarip oldu anakartları değişti. Bir seride sorun var demekki. Şuana kadar gördüğüm sorunların %90'ı S7 Edge'de seneye sadece edge ekranlı gelirse s8 ben almam açıkçası. Kenarları kavislendirmek baya zorluyor anlaşılan.

• Selam arkadaşlar. Bu aralar kablosuz sarj cihazı almak istiyorum önerileriniz nedir. Hangi seri son üretim ve sorunsuz nereden alsam daha iyi olur. 40 türlü ürün var bi zahmet el atın olaya.
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt
    nisanda aldım ben telefonu yazık araştırdım nette biraz kullanıcı hatası diyip geri yollamışlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cicilyoo

nisanda aldım ben telefonu yazık araştırdım nette biraz kullanıcı hatası diyip geri yollamışlar.

Hocam telefonun tamamında ezik çizik bükülme filan fiziksel hasar yoksa kullanıcı hatası demezler. Ekranda çok belirgin çizik varsa öyle derler. Kasa ezilme bükülme varsa kullanıcı hatası derler bunun dışında hiç birşey olmayan telefonda öyle diyemezler dedilerse verin tüketici hakem heyetine. Para iadesi alırsınız icra yoluyla

• quote:

quote:

quote:

Merhaba, dün ekranı parçaladım biraz. Görüntü yok dokunmatik çalışıyor. Kaç liraya patlar sizce? Herkes 1300 fiyat çekiyor.

Geçmiş olsun.

Bildiğim kadarıyla ekran komple değişiyor. Samsung yetkili servis dışında yaptırmayın. Arada 100-200.-TL oynasa bile buna değmez. Koruyucu kılıf kullanıyor muydunuz?

Koruyucu kılıf olarak kapaksız bir kabım var. Arada bi değiştiriyorum. Kapaklı 2 tane var. Ama düştüğünde kapaksız vardı.
    @00onur hocam bir yer 1300 tl dedi. 2 yer telefonumu açmadı. 1si de telefonda ücret söylemiyoruz dedi. Bakalım yarın ya da cuma vereceğim inşallah.

Peki son bi umut sormak istiyorum her ne kadar cevabını da bilsem...
    Ben cihazı hepsiburada dan aldım da bunu ha hepsiburadaya göndermişim ha direk servise göndermişim diye düşünüyorum. Hepsiburada.com herhangi bi kasko yapmıyor bildiğim kadarıyla. İş gününü uzatmamak için direk servise gönderme taraftarıyım. Düşünceniz nedir?

Ben dışarıda yaptırmistim 900 tlye belki değişmiştir fiyatlar
    Hepsiburadada servise yollayacaktir bencede uzatmayın süreyi direk servise verin daha fazla fiyat çıkarmaz umarım servis

• Arkadaslar s7 edge nougat 7 beta 4 un firmware linki varmi
  • 
Sayfa: önceki 23912392239323942395
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.