Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (2301. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
96.374
Cevap
399
Favori
3.429.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 22992300230123022303
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sasasa671

quote:

Ya beyler telefonu bi yağmurda kullanayım dedim ve şimdi ses açma tuşuna bakılmıyor. Ses kapamaya tuşuna basınca tik ediyor ama ses açma tuşuna basınca tik etmiyor. Çok sert basılıyor ve zor işliyor.

8 saat yani bir gece pirince koydum, sabah düzelmişti yani tik ediyordu eskimiş gibi ama sonra dışarı çıktım hava acayip soğuktu sonra tekrar aynısı olmaya başladı. Acaba orada şu mu var yoksa ileride bir sıkıntı mı olmuştur? Yada servise vermeli miyim?

Beyler şu alintiladigim sorunu okuyun fikir verin. Yukarıda yazdığımız tam tersi, dışardan çok soğuk havada telefonu çıkardığım zaman o tuş düzeliyor ama eve gelince tekrar bozulmaya başlıyor. Ben bunun mantığını anlamadım arkadaş o tuşun içinde ne olabilir ki?

Pirinci icinde beklet bi telefonu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• PomPom kullanıcısına yanıt
    Evet hocam arap emirliklerinden ithaldi. HB'den aldım. OTA ile 37 mb'lık bir güncelleme geldi. Sammobile'daki son ROM ile aynı güncelleme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .:aLi:.[.eFe.]

Az önce 7.0 dan 6.0.1 geri döndüm. Gear vr çalışmadığı ve güncelleme almadığı için. Dönmeden önce csc kodum btu idi. Sammobiledan türkiye için çıkan son dosyayı indirdim odinden tüm dosyaları gösterdim. Yalnız csc_ojx olanı gösterdim home olanı değil. Velhasıl gayet güzel yüklendi ve açıldı. Telefonum csc si tur oldu. Burdan merak edenlere bilgilendirme olsun. Kalın sağlıcakla :)

merhaba, 7'ye yükseltmeden önceki csc'niz neydi acaba?
  • ` quaD. kullanıcısına yanıt
    2 gece beklettim hocam toplamda ama gene aynı. Şuan dışarıdayım, soğuğu görünce düzeliyor gibi ama gene düzelmedi. Biri içine uhu mu akıtmis anlamadım şu yüzünden böyle olmaması lazım. Ayrıca servise versem ve durup dururken oldu yada hava soğukken oldu desem benden kullanıcı hatası derler mi, son olarak EN ÖNEMLİ SORUYU SORUYORUM HERKES OKUSUN;

Garantiye gidince telefon şu geçirmez özelliğini kaybedip barometer si iptal oluyor ya, ben onlara özellikle şu geçirmez özelliğinin kaybolmamasını, içini açtığınız gibi kapatmasını ve telefonu aldığımda sensör ayarlarından bu barometer sin çalışıp çalışmadığını özellikle kontrol edeceğimi söylesem, bunu dikkate alırlar mı? Çünkü şu geçirdikten sonra bu telefonun bi önemi yok!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

2 gece beklettim hocam toplamda ama gene aynı. Şuan dışarıdayım, soğuğu görünce düzeliyor gibi ama gene düzelmedi. Biri içine uhu mu akıtmis anlamadım şu yüzünden böyle olmaması lazım. Ayrıca servise versem ve durup dururken oldu yada hava soğukken oldu desem benden kullanıcı hatası derler mi, son olarak EN ÖNEMLİ SORUYU SORUYORUM HERKES OKUSUN;

Garantiye gidince telefon şu geçirmez özelliğini kaybedip barometer si iptal oluyor ya, ben onlara özellikle şu geçirmez özelliğinin kaybolmamasını, içini açtığınız gibi kapatmasını ve telefonu aldığımda sensör ayarlarından bu barometer sin çalışıp çalışmadığını özellikle kontrol edeceğimi söylesem, bunu dikkate alırlar mı? Çünkü şu geçirdikten sonra bu telefonun bi önemi yok!

Suan durum servislik. Ilginc bi durum

• quote:

Orijinalden alıntı: ali_burkay

Beta programına kayıt hala acıkmı acaba, olabiliyorsak kayıt geçeceğim.

Vallaha hiç bilmiyorum,sanırım ikinci defa açıldı ama kapattılarmı bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: arecel

quote:

Orijinalden alıntı: .:aLi:.[.eFe.]

Az önce 7.0 dan 6.0.1 geri döndüm. Gear vr çalışmadığı ve güncelleme almadığı için. Dönmeden önce csc kodum btu idi. Sammobiledan türkiye için çıkan son dosyayı indirdim odinden tüm dosyaları gösterdim. Yalnız csc_ojx olanı gösterdim home olanı değil. Velhasıl gayet güzel yüklendi ve açıldı. Telefonum csc si tur oldu. Burdan merak edenlere bilgilendirme olsun. Kalın sağlıcakla :)

merhaba, 7'ye yükseltmeden önceki csc'niz neydi acaba?

Ben cevap vereyim.Benimki iran çıkışlı ve ben türkiye romu yükliyerek ve rootlıyarak csc sini TUR yaptım daha sonra BTU yükledim ve kayıt olduktan sonra 7 yi yükledim güncellemeleride aldı ama zaman zaman takılmalar olduğu için tekrar türkiye yazılımını yükledim hiçbir işlem yapmadan (Wipe yaptım) CSC yine TUR oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: bakirci1453

Arkadaşlar benim edgenin sim kart tepsisi çatladı daha önce varmı başına gelen yenisini alan nerden ne kadar temin ederiz?

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/samsung-galaxy-s7-edge-sim-karti-demiri-sim-karti-tutucu-aparat-bronz-gri-fume-renklerinde-250536814
    Buraya bir bak istersen

• telefonumun şarjı %2 kalmıştı usb ile bilgisayara bagladım. o arada mailleri kontrol ederken ekran dondu kaldı. kapama tusuna bastım uzun süre o da yanıt vermedi.

şimdi cihaz kapalı ekranda samsung yazısı yanıp sönüyor. ama açılmıyor. daha önce başına gelen var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phurba -- 2 Aralık 2016; 11:21:14 >
  • Arkadaşlar bir sorum olacak. Arama geldiğinde nabız ölçüm sensörüne dokununca gelen aramayı reddedip otomatik mesaj yolluyormuş. Bu ayarın nereden yapıldığını bilen var mı? Bir de S7'de de bu özellik mevcutmudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: phurba

telefonumun şarjı %2 kalmıştı usb ile bilgisayara bagladım. o arada mailleri kontrol ederken ekran dondu kaldı. kapama tusuna bastım uzun süre o da yanıt vermedi.

şimdi cihaz kapalı ekranda samsung yazısı yanıp sönüyor. ama açılmıyor. daha önce başına gelen var mı ?

Uzun süre güç tuşuna basılı tutmayı denediniz mi eğer denediyseniz servise gidin düzelmezse.

• sasasa671 S kullanıcısına yanıt
    Servislerin kendi tamir prosedürleri olması lazım yani isteğe göre bunu yapamazlar.ayrıca su geçirmezlik özelliği kasa yapısı haricinde ana kart ve diğer parçaların üzerine sıkılan özel bir sprey ile sağlanıyor ki bu da üretim sürecinde yapılan bir şey.

• quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

Kullandığı telefonun özelliklerini bilmeyenler şu videoyu bir izlesinler.

İşte dün bahsettiğim video (tip & tricks buydu. Bunun gibi daha çok video var, satın almadan önce hiç izlemediysem 20 tane video izlemişimdir. Telefonu almadan kullanmış gibiydim.

• phurba kullanıcısına yanıt
    Ben olsam "download mode"a alip orijinal yazilimi atmayi denerdim. Buyuk ihtimal çözecektir. Servisin ilk deneyecegi de o.

Edit. Galaxy s2 zamani basima gelmisti, donmustu oyle durduk yere, yazilim atmak da cozun olmamisti. Flash çipi agrizalanmisti o zaman. Umarim o tarz bir hata degildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BCANG -- 2 Aralık 2016; 11:51:07 >
  • quote:

Arızadan dolayı servise verdiğiniz telefonun su geçirmez özelliği kaybolması kabul edilebilir bir durum değil. Servisten alınca sensör kontrolü yaparsınız, orada çalışmıyorsa o anda geri verirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Arızadan dolayı servise verdiğiniz telefonun su geçirmez özelliği kaybolması kabul edilebilir bir durum değil. Servisten alınca sensör kontrolü yaparsınız, orada çalışmıyorsa o anda geri verirsiniz.

Zaten öyle yaparım ama geri alırlar mı alsalar da yaparlar mı, yukarıda arkadaş özel bi sprey varmış dedi doğru mudur? Biri servise verip aldığında oradaki görevli se geçirmez özelliği devam etmekte demiş bana da bunu yapmaları lazım. Son bir kez ılık suda o tuşunu yikayacagim belki şu girer temizlenir ne bileyim.

Bide beyler kafayı yiyeceğim telefon canı istediği zaman foruma bağlanmıyor en lazım olduğu zamanda İnternete girmiyor. Önceden öyleydi ama şimdi ara sıra foruma girmiyor bu forumdan mi kaynaklı yoksa telefondan mı? Az önce foruma da girdi ama bu konuya girmedi tamamen bana inat davranıyor

• kaand12@ kullanıcısına yanıt
    Telefonu servise veren varsa bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Zaten öyle yaparım ama geri alırlar mı alsalar da yaparlar mı, yukarıda arkadaş özel bi sprey varmış dedi doğru mudur? Biri servise verip aldığında oradaki görevli se geçirmez özelliği devam etmekte demiş bana da bunu yapmaları lazım. Son bir kez ılık suda o tuşunu yikayacagim belki şu girer temizlenir ne bileyim.

Bide beyler kafayı yiyeceğim telefon canı istediği zaman foruma bağlanmıyor en lazım olduğu zamanda İnternete girmiyor. Önceden öyleydi ama şimdi ara sıra foruma girmiyor bu forumdan mi kaynaklı yoksa telefondan mı? Az önce foruma da girdi ama bu konuya girmedi tamamen bana inat davranıyor

Forum epeydir sıkıntılı, başka sitelere girmeyi deneyin göreceksiniz. Kimi zaman resim ekleyemiyorsun, kimi zaman önceden yazdığın mesajı düzeltemiyorsun var böyle sıkıntılar.

Benim anakart degisti barometre calisiyor ozel firinladilar telefonu tekrar. ben soyledim ama su gecirmezlik ozelligi gitmesin diye ozellikle dikkat edicem dedi yapan arkadas.

Hocam muhtemelen tuşun etrafında pislik yada yapışkan birşey birikmiştir. Islanınca da akışkan olup tuşu yapıştırıyordur. Sıcak ortamda artması soğukta geçmesi aklıma bunu getirdi.

• 
Sayfa: önceki 22992300230123022303
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.