Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
90.871
Cevap
588
Favori
2.877.532
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      3407 Mesaj
      07 Mart 2016 22:22:53

anladım teşekkürler
      |
      |
      MambaVino kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Kurmay Yarbay
      2313 Mesaj
      07 Mart 2016 22:45:03

Yok öyle değil, Gsmarenada hem Amerika hem Avrupa değerleri var cihazların, zaten gönderdiğim fotolarda da görülüyor. ABD ve Avrupa'nın SAR ölçüm kriterleri farklı olduğundan iki değeri de veriyorlar
      Snap820 ya da Exynos ile bağlantısı yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Byone kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      6118 Mesaj
      07 Mart 2016 22:54:35
      SAR konusunda içinizi ferah tutun. Samsung bu konuda en iyi firmaların başında geliyor. SAR değerleri çok düşük oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Binbaşı
      1631 Mesaj
      07 Mart 2016 22:55:31
      quote:

Orijinalden alıntı: DeeepBlue

arkadaşlar S7/ edge i Türkiye fiyatı/ hediyesizliği :) nedeniyle almayacak / bekleyecek olanlar için Xiaomi Mi5 iyi bir alternatif olabilir, cihazın 128GB Snap820 versiyonu 1800TL ile gelebilirmiş (tahminen Ağustosta)http://market.miuiturkiye.net/xiaomi-mi5-on-bilgi
      Sağlam bir telefon daha geliyor gibi...

S7 edge i de merakla bekliyoruz

128GB Snap820 versiyonu 1800TL ile gelsin kapış kapış satar rekor kırar bu cihaz turkiye'de.

• Binbaşı
      1631 Mesaj
      07 Mart 2016 22:57:16
      quote:

Orijinalden alıntı: Resurrectionn

İnşallah bizim ülkemize de snpadragon lu model gelir de bir şekilde garantili olarak ileride bizde alırız

snapadragon 820'li model sadece amerikada satışa sunuluyor tüm avrupaya Exynos gelecek.
      |
      |

• Yüzbaşı
      288 Mesaj
      07 Mart 2016 23:03:21
      Merhaba arkadaşlar iki cihazı da bugün inceledim tt bayinde s7 edgenin ekranı s7 den bariz şekilde sarı,ve çok hafif soluk.. ekran ayarları, modları,ve parlaklığı aynı ayarlayarak denedim..

2006 Yamaha Fz1 Fazer 2014 Yamaha Bw's 125
    • Yarbay
      2784 Mesaj
      07 Mart 2016 23:09:12

Al işte incelemeler gelmeye başladı.

Yurt dışında o kadar inceleyen, vuran-kıran var, neden ilk siz farkettiniz anlamadım. Yoksa bize farklı ekranlı mı gönderiyorlar edge leri.
      |
      |
      ilksav kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      9904 Mesaj
      07 Mart 2016 23:13:26
      Snapdragon gpu tarafinda almis basini gitmis.

Kendi dandik islemcisini bize iteliyor samsung. Vay arkadas iyice soguttu cirma kendinden. Resmen enayiliginde otesine gecti bu is.

• Teğmen
      109 Mesaj
      07 Mart 2016 23:16:13
      Yahu arkadas anlamadığım, madem bu Exynos bu kadar geri niye tüm Avrupaya bunu veriyorlar? Niye tek seferde tüm ülkelere ayni işlemci ile birlikte vermiyorlar. Ney bunun açıklaması.

[color=
    • Yarbay
      6118 Mesaj
      07 Mart 2016 23:19:30
      Yahu neyin cahilliği bu anlamadım. Altı üstü telefon bunlar. Tutup da konsol oyunlarını açmayacağız bu cihazlarda. Exynos işlemcinin de GPU su çok güçlü. Bu yüzden sentetik test puanlarına pek takılmayın.

|
      |

• Teğmen
      180 Mesaj
      07 Mart 2016 23:19:51
      quote:

Orijinalden alıntı: ARROW46TR

Yahu arkadas anlamadığım, madem bu Exynos bu kadar geri niye tüm Avrupaya bunu veriyorlar? Niye tek seferde tüm ülkelere ayni işlemci ile birlikte vermiyorlar. Ney bunun açıklaması.

Exynos gerçekten s820'ye göre çok geri olmasa da geri bir işlemci özellikle grafiksel olarak. Niye veriyorlar dersen Samsung kendi işlemcisini daha ucuza mal ediyor ve rekabetçi pazarlarda bu yüzden (Amerika - Çin) kendi işlemcisi ile değil de s820 ile çıkıyor. Çin'de hatta önde ki logo bile yok ki görselliği daha da bi tamamlıyor.
      |
      |

• Yarbay
      6118 Mesaj
      07 Mart 2016 23:20:48
      quote:

Exynos geri falan değil. Şu saçma yorumları artık yapmayın. İki işlemci arasında günlük kullanımda performans farkı hissetmeniz imkansız.

|
      |

• Yarbay
      2784 Mesaj
      07 Mart 2016 23:21:31

Kendini neden enayi olarak görmekte inat ediyorsunuz anlamıyorum. (bu lafım surekli aynı şeyi tekrarlayanlara)

Sadece bize olsa anlayacağım ama ABD ve kendi ulkeleri (belki Çin de olabilir) hariç dünyanın geri kalan ülkelerine 8890 veriyorsa bu kadar üzerinize alınmanıza gerek yok.

İllede 820 li tel alacaksanız Samsung almayı verin bu kadar önemliyse. Olsa güzel olurdu tabiki ama surekli sikayet edilmesi baydı artık.
      |
      |
      EmreFB1907 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      9904 Mesaj
      07 Mart 2016 23:24:06
      quote:

Orijinalden alıntı: virtue28

Kendini neden enayi olarak görmekte inat ediyorsunuz anlamıyorum. (bu lafım surekli aynı şeyi tekrarlayanlara)

Sadece bize olsa anlayacağım ama ABD ve kendi ulkeleri (belki Çin de olabilir) hariç dünyanın geri kalan ülkelerine 8890 veriyorsa bu kadar üzerinize alınmanıza gerek yok.

İllede 820 li tel alacaksanız Samsung almayı verin bu kadar önemliyse. Olsa güzel olurdu tabiki ama surekli sikayet edilmesi baydı artık.

Sen kendini kötü ürünü, fahiş fiyatlara almaya alistirmissin.

Senin gibiler yuzunden bizde arada kaynayip enayi konumuna dusuyoruz.

Telefon satmasaydi bakayim birdahaki seride ayni fiyatlandirmayi yapacakmiydi. Yada maliyeti dusuk oldugu icin exynos u kitleyecekmiydi...

Yorumsuz.

• Yüzbaşı
      288 Mesaj
      07 Mart 2016 23:25:21

Merhaba iki cihazı yan yana inceleyin farkı göreceksiniz
      Özellikle Chrome de boş sayfa açıp

|
      |
      virtue28 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2006 Yamaha Fz1 Fazer 2014 Yamaha Bw's 125
    • Yarbay
      6118 Mesaj
      07 Mart 2016 23:25:55
      quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

Kendi dandik islemcisini bize iteliyor samsung. Vay arkadas iyice soguttu cirma kendinden. Resmen enayiliginde otesine gecti bu is.

Bilen de bilmeyen de konuşuyor arkadaş. Şurda saçmasapan yorumlar yaparak milleti yanıltıyorsunuz. Exynos dandikmiş hiç güleceğim yoktu Exynos 8890 un gpu su da çok güçlü

• Binbaşı
      1862 Mesaj
      07 Mart 2016 23:26:50
      quote:

Orijinalden alıntı: ..scream..

quote:

Orijinalden alıntı: emperor1907

quote:

Orijinalden alıntı: ..scream..

quote:

Orijinalden alıntı: Chronos1121

Bu arada şu notu da düşeyim. İncelemelerde çıkan sonuca göre
      SD 820'li olan telefonlarda dual sim özelliği yok Sim+Sd Kart olanağı var sadece.
      Exynoslarda Dual sim özelliği var Sim+Sim yada Sim+Sd Kart olarak kulannma imkanınız olacak

Merhaba Hocam

ayrıca SD820'li S7 serisinde hızlı şarj özelliği yok. Sadece Exynos 8890'lı S7 serisinde var. Hatırlatmak istedim...

Hocam selamlar. Bildiğim kadarıyla SD820'li versiyonlarda quickcharge 3.0 özelliği yok. Yani cihazlar 2.0 destekliyorlar. Tam olarak yok demek doğru olmayabilir.

Ancak emin değilim. Hatırladığım bilgiyi paylaşmak istedim.

Merhaba Hocam. Donanımhaber incelemesinde Samsung'un bu özelliği Sd820 li S7 serisinde kaldırdığı söylendi. Ona göre bende bilgilendirmek istedim sizleri. Yani yalancının yalancısıyım :)

Edit: quickcharge 2.0 olabilirmiş Sd820 lerde.. Aslında bu durumu en iyi @Erai hocamız bilir kendisi Amerika'da..

Telefonda fast charging özelliği kesin var da, versiyonu 2 mıdır 3 mu bilmiyorum, biraz kurcaladım ayarlardan ama bulamadım bu bilgiyi, bir yolu var mı öğrenmenin ? Varsa akşama bulur resimli paylasirim.

|
      |

• Yarbay
      9904 Mesaj
      07 Mart 2016 23:27:48
      quote:

Farki bugun anlamazsin.

2 sene sonra basit bir oyunda bile tirtlayinca anlayabilirsin.

Bknz su an elimde olan htc one m7 . Snapdragon 800 islemciyle full hd de cloud raidersta kasiyor. G3 snapdragon 801 ile qhd de oyunu takilmadan oynatiyor. Kagit ustundeki fark kucuk. Bunu anlamamakta israr etmek nedir.

Kendinizi kandirip tatmin etmeyi birakin. Gorunen ortada. Daha Kotu cihaz ama yapacak birsey yok deyin eyvalllah. Yok gunluk hissedilmez, yok fark yok. Cocuklar gibi avutmak deniliyor buna. Sonrada dersiniz ki teknolojiden anliyoruz. Anlamiyorsunuz arkadas, hangi telefon olursa olsun alabileceginiz ulasbileceginiz telefonu kendinizce ovup kendinizi tatmin ediyorsunuz.

Sadece burada gecerli birsey degil. Butun konular ayni. Herkes alacagi cihaza super telefon diye tutturmus yuruyor. Dogru soyleyene de ambargo. Cunku telefonu alanlar yada alabilecekler toplanmis. Yurtdisi imkani olan des cikartmiyor. En iyisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EmreFB1907 -- 7 Mart 2016; 23:31:47 >

• Yarbay
      2784 Mesaj
      07 Mart 2016 23:31:27

Senin gibiler derken ben nasılım açıklasana ?

Ben 3000 den yukarı olursa almam dedim ve almıyorum. Fiyat düşer yada yurt dışı olursa düşünürüm dedim ve almaktan vaz geçtim. O yüzden yazdıklarımı tekrar oku ve hakkımda bilip bilmeden şoyle boyle diye konuşmayın.

Tepki koyacaksak hep birlikte olmalı. Benim param oldugu halde almıyorum. Suan Vr da hediye ama yine tepkimi koyuyorum.

Tr olarak almayalım bu telefonu bir ay, bak nasıl getiriyor 820 li cihazları. Varmısınız benim gibi tele ihtiyacı olduğu ve 3-4 yıl bozulanana kadar kadar kullandığı halde almamaya ?
      |
      |
      EmreFB1907 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      180 Mesaj
      07 Mart 2016 23:33:15
      quote:

Orijinalden alıntı: ultiMance

quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

Bilen de bilmeyen de konuşuyor arkadaş. Şurda saçmasapan yorumlar yaparak milleti yanıltıyorsunuz. Exynos dandikmiş hiç güleceğim yoktu Exynos 8890 un gpu su da çok güçlü

Hocam Exynos kötü işlemci değil ama bir S820'de değil. Bu da grafik skorları bakın.

Hızlı Cevap

Reklamlar
Paykasa
haberler
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.