Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (2071. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96.374
Cevap
399
Favori
3.429.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20692070207120722073
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gekren

quote:

Orijinalden alıntı: buzulcag

quote:

Orijinalden alıntı: okitoxxx

Ekran koruyucu arayan arkadaşlar bestsuit s7 edge yazsin googledan. 20yle 30 TL arasında İnternette n11de falan var. Ben ondan aldım tam yapıştı ve öyle çıkacak gibi falan da durmuyor. Kağıt gibi cam değil fakat yine de iş görür ekran boşta durmasından iyidir. Ayrıca kutunun içinden arka taraf için de bir koruyucu çıkıyor. Ekran kalitesini de bozmuyor. Çizilmeye karşı iyidir yani.

Edit. Gitti gidiyorda da buldum şimdi 7tl tanesi ama ne derece benim aldığımdandır bilmiyorum. Aynısı ise güzel kazık yemişiz. Alan olursa bi caps atsın aynıysa bakalım.

Ben şundan almayı düşünüyorum. Kullanan var mı arkadaşlar ?

http://www.spigen.com.tr/index.php?do=catalog/product&pid=1827

arkadaşlar clear coat uygulattım 45 tl. üstte bir arkadaş da bahsetmiş üzerinde çizik olunca 1 2 saat içinde çiziğin içini kendisi dolduruyor. ayrıca darbeye karşı çok dirençli. 45 tl veriyorsun 1 ay içinde ben beğenmedim değiştir diyorsun değiştiriyorlar. 1 ay bitince de herhangi bir deformasyonda değişim 5 tl. 2 aydır telefonda değil kalkmak üzerinde iz bile yok. geçen gün emniyet kemeri ile koltuk arasına sıkıştı. üzerine harita gibi oldu. şu anda inanın çizik yok ekran koruyucusunda. değiştirmeye gerek bile duymadım.

45 TL telefonun hem öne hem de arka tarafa mı uygulattınız hocam?

• bakirci1453 B kullanıcısına yanıt
    ben cevahir avm de yaptırdım. 1.5 2 senedir oradalar. 6 telefona yaptırdım. bir tanesi 1.5 senedir kullanıyor. ben 1 sene kullandım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bakirci1453

quote:

Orijinalden alıntı: Rambo_FT

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: drainBamaged

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ?

OIS i açıp kapatamazsınız her zaman açıktır, DIS i kapatıp açabilirsiniz. Sağ tarafta yani renkli olduğunda açık kalır.

Hocam benim ki sağda değil solda olunca yani renksiz olunca aktif oluyor çalışıyor.

Fotoda video sabitleme yazan yer ois değil mi?
    O isaret fotoda olduğu durumdayken video çekince titreşimler kayboluyor yani kamera merceği el hareketlerine göre oynuyor. O tik sağa geçip renkli olunca titreşim başlıyor mercek hareket etmiyor sabit kalıyor.

Bir önceki arkadaşın verdiği cevap doğru. OIS sürekli açıktır. Gösterdiğiniz ayar dijital stabilizasyon ayarı.

O ayarı aktif etseniz de, belli çözünürlüklerde çalışmıyor. O ekranda yazıyor olması lazım aşağıda bir yerde, video sabitleme şu çözünürlüklerde çalışmaz diye.

UHD, 1:1 ve VGAda video sabitleme çalışmaz diyor. Benimki FHD 30fpsde fakat o şekilde iken çalışıyor onu anlayamadım. Renksiz yapınca yani tiki sola alınca çekim kalitesi arttı.

Çekim kalitesinin artmasının sebebi şu:

Telefon dijital sabitleme için bir miktar dijital zoom kullanır.

Siz dijital sabitlemeyi kapatarak bu zoom dan telefonu kurtardınız ve tam ölçekte çekim yaptınız. Doğal olarak daha keskin görüntüler elde ettiniz.

Dijital zoom az bir miktar video kalitesinden feragat edip daha dengeli video çekilmesini sağlar.

Abicim deaktif olunca yani solda ve renksiz. Video çekiyorum misal videodayken elimi titretiyorum mercekte ona göre hareket ediyor Lgnin Tavuk reklamı misali. ama video sabitleme aktif olunca yani renkli ve sağda mercek hareket etmiyor ve bütün titreşimler videoya yansıyor.

İzleme AF mi açık?

İzleme AF:
    Önizleme ekranında seçilen bir nesneye odaklanın ve nesneyi takip edin.

Bu açıklamayı kameranın ayarlarından aldım. Mercek belli bir objeyi takip ediyorsa bu özelliği kullanıyorsunuzdur.

Bu arada video renksiz nasıl oluyor anlamadım. Ayarlardan tüm özellikleri kapatıp otomatik moddan video çekin. Ayrıca bahsettiğiniz özelliği açıp aynı şartlarda yine video çekin. Her ikisini de uploadlayıp burada paylaşın. Görelim, böyle bir şey varsa haberimiz olsun.

• yaklaşık 1 haftadan beri farklı farklı avm ve samsung shoplarda en az 20-25 tane S7 edge inceledim. sormak istediklerim şunlar ; aslında note 7 alacaktım ama malum. iphone 7 plus ile edge arasında gidip geliyorum

1 ) kamera performasında arka kamera ile plus arasında aşırı fark göremedim, ama ön kamera kesinlikle geride. ön kamerayı geçtim, arka kamera performansı ile plus kıyaslaması size göre nasıl?

2 ) neredeyse tüm telefonların ekranlarında ekran yanması denen olay gördüm, 6 ay gibi bir kullanımda bu benim telefonda da olur mu ? 6 ayın sonunda satmak istiyorum

3 ) cihazın kronik sorunu var mıdır ? ben oyun vs oynamam, iş için kullanacağım. sarjı , plus ile karşılaştırıldığında nasıl?

4 ) cihazı TR Samsung garantili olarak sıfır sizce en uygun kaça alabilirim ?/almalıyım? ve 6 ay sonra ne kadar değer kaybeder? iyi kullanılırsa aylık 100-TL değer kaybetse cihazı aldığım fiyattan 600 TL aşağı sizce satabilir miyim? ikinci el değeri nasıl?

5 ) yurtdışından Avrupa EDGE'lerin Türkiye'de iphone gibi 1 yıl garantisi var mı ve kim bakıyor garantiye ?

cevaplarınız için teşekkür ederim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gekren

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: okitoxxx

Ekran koruyucu arayan arkadaşlar bestsuit s7 edge yazsin googledan. 20yle 30 TL arasında İnternette n11de falan var. Ben ondan aldım tam yapıştı ve öyle çıkacak gibi falan da durmuyor. Kağıt gibi cam değil fakat yine de iş görür ekran boşta durmasından iyidir. Ayrıca kutunun içinden arka taraf için de bir koruyucu çıkıyor. Ekran kalitesini de bozmuyor. Çizilmeye karşı iyidir yani.

Edit. Gitti gidiyorda da buldum şimdi 7tl tanesi ama ne derece benim aldığımdandır bilmiyorum. Aynısı ise güzel kazık yemişiz. Alan olursa bi caps atsın aynıysa bakalım.

Ben şundan almayı düşünüyorum. Kullanan var mı arkadaşlar ?

http://www.spigen.com.tr/index.php?do=catalog/product&pid=1827

arkadaşlar clear coat uygulattım 45 tl. üstte bir arkadaş da bahsetmiş üzerinde çizik olunca 1 2 saat içinde çiziğin içini kendisi dolduruyor. ayrıca darbeye karşı çok dirençli. 45 tl veriyorsun 1 ay içinde ben beğenmedim değiştir diyorsun değiştiriyorlar. 1 ay bitince de herhangi bir deformasyonda değişim 5 tl. 2 aydır telefonda değil kalkmak üzerinde iz bile yok. geçen gün emniyet kemeri ile koltuk arasına sıkıştı. üzerine harita gibi oldu. şu anda inanın çizik yok ekran koruyucusunda. değiştirmeye gerek bile duymadım.

45 TL telefonun hem öne hem de arka tarafa mı uygulattınız hocam?

sadece öne hocam. arkada 2 liralık şeffaf var. 1 kere elden sokakta düşürdüm kasada eğilme bile olmadı.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ₯

OIS i açıp kapatamazsınız her zaman açıktır, DIS i kapatıp açabilirsiniz. Sağ tarafta yani renkli olduğunda açık kalır.

Hocam benim ki sağda değil solda olunca yani renksiz olunca aktif oluyor çalışıyor.

Fotoda video sabitleme yazan yer ois değil mi?
    O isaret fotoda olduğu durumdayken video çekince titreşimler kayboluyor yani kamera merceği el hareketlerine göre oynuyor. O tik sağa geçip renkli olunca titreşim başlıyor mercek hareket etmiyor sabit kalıyor.

Bir önceki arkadaşın verdiği cevap doğru. OIS sürekli açıktır. Gösterdiğiniz ayar dijital stabilizasyon ayarı.

O ayarı aktif etseniz de, belli çözünürlüklerde çalışmıyor. O ekranda yazıyor olması lazım aşağıda bir yerde, video sabitleme şu çözünürlüklerde çalışmaz diye.

UHD, 1:1 ve VGAda video sabitleme çalışmaz diyor. Benimki FHD 30fpsde fakat o şekilde iken çalışıyor onu anlayamadım. Renksiz yapınca yani tiki sola alınca çekim kalitesi arttı.

Çekim kalitesinin artmasının sebebi şu:

Telefon dijital sabitleme için bir miktar dijital zoom kullanır.

Siz dijital sabitlemeyi kapatarak bu zoom dan telefonu kurtardınız ve tam ölçekte çekim yaptınız. Doğal olarak daha keskin görüntüler elde ettiniz.

Dijital zoom az bir miktar video kalitesinden feragat edip daha dengeli video çekilmesini sağlar.

Abicim deaktif olunca yani solda ve renksiz. Video çekiyorum misal videodayken elimi titretiyorum mercekte ona göre hareket ediyor Lgnin Tavuk reklamı misali. ama video sabitleme aktif olunca yani renkli ve sağda mercek hareket etmiyor ve bütün titreşimler videoya yansıyor.

İzleme AF mi açık?

İzleme AF:
    Önizleme ekranında seçilen bir nesneye odaklanın ve nesneyi takip edin.

Bu açıklamayı kameranın ayarlarından aldım. Mercek belli bir objeyi takip ediyorsa bu özelliği kullanıyorsunuzdur.

Bu arada video renksiz nasıl oluyor anlamadım. Ayarlardan tüm özellikleri kapatıp otomatik moddan video çekin. Ayrıca bahsettiğiniz özelliği açıp aynı şartlarda yine video çekin. Her ikisini de uploadlayıp burada paylaşın. Görelim, böyle bir şey varsa haberimiz olsun.

1.
    1. Bu ayardayken zoom artıyor kalite düşüyor ve titreşimli bir çekim oluyor. Ayrıca bu ayardayken video çekince buhu gibi bişey varmış gibi oluyor ekranda.

2.
    2. Bu ayardayken zoom ilk ayara göre daha az ve titreşim olmuyor mercek sarsıntıya göre hareket ediyor.
    Aşağıdaki videoda 2:12de oldugu gibi
    https://youtu.be/VRKu785g0O0

Ek: Herneyse bu ayar 2. Şekildeki gibi olması lazım en iyi verimi almak için. titreşim yok, sarsıntı yok, kalite yüksek,zoom az, buhu yok, görüntü çamur gibi değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bakirci1453 -- 29 Ekim 2016; 23:15:41 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rapBiTT

Telefondaki isleyisi aksatmayan "assistive touch" uygulamasi onerisi olan var mi?
    Play store'da bircok uygulama var ama emin olamadim.

Telefonun kendi assistive touch uygulaması işinizi görmedi mi?

Nerde var tam olarak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @symptkk csc kodunu degistirememissiniz. Bende uzun sure yapamamistim fakat bir devilmycry_87 arkadasimiz cozmus tekrar size gondereyim deneyin ben harfi harfiyen 2. Yöntemi yaptim oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: devilmycry_87

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rapBiTT

Telefondaki isleyisi aksatmayan "assistive touch" uygulamasi onerisi olan var mi?
    Play store'da bircok uygulama var ama emin olamadim.

Telefonun kendi assistive touch uygulaması işinizi görmedi mi?

Nerde var tam olarak

Alıntıları Göster
    Sildim gitti ;)

admin'e bir tavsiye... Site sizin olabilir ama icerikler yazan kisiye aittir ve dilediginde silinmesini talep edebilir. Bir uye mesajlarimi silmek istiyorum derse, destek talebine cevap verme tenezzulunde bile bulunmadan destek talebini kapatmayin. En azindan kibarlik yapip bir cevap verin. Oturup script yazmak zorunda kalmayalim.

drainBamaged

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drainBamaged -- 8 Aralık 2016; 7:25:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hsenx

quote:

Orijinalden alıntı: MrTexas

Selam beyler bende temperli cam bakıyorum.https://www.amazon.com/Protector-Coverage-Yootech-Anti-Bubble-Samsung/dp/B01ANIYOZ0 şu ürünü herkes çok beğenmiş fakat, türkiye'ye kargo yok. Bunu başka nerede bulabilirim? Temperli cam önerirmisiniz, ekranı korur mu? Başka önerdiğiniz bir seçenek var mı? Yardımcı olduğunuz için şimdiden teşekkür ederim.

düz s7 için aldım bekliyorum gelmesini

s7 edge :https://www.aliexpress.com/premium/Galaxy-S7-Edge-Screen-Protector.html?spm=2114.01020208.0.0.4u0GZF&site=glo&groupsort=1&g=y&SortType=total_tranpro_desc&SearchText=Galaxy+S7+Edge+Screen+Protector&initiative_id=SB_20161029062712&needQuery=n&filterCat=200003089,380230,4408

Link atarmisinix

• quote:

Orijinalden alıntı: sercanfx

yaklaşık 1 haftadan beri farklı farklı avm ve samsung shoplarda en az 20-25 tane S7 edge inceledim. sormak istediklerim şunlar ; aslında note 7 alacaktım ama malum. iphone 7 plus ile edge arasında gidip geliyorum

1 ) kamera performasında arka kamera ile plus arasında aşırı fark göremedim, ama ön kamera kesinlikle geride. ön kamerayı geçtim, arka kamera performansı ile plus kıyaslaması size göre nasıl?

2 ) neredeyse tüm telefonların ekranlarında ekran yanması denen olay gördüm, 6 ay gibi bir kullanımda bu benim telefonda da olur mu ? 6 ayın sonunda satmak istiyorum

3 ) cihazın kronik sorunu var mıdır ? ben oyun vs oynamam, iş için kullanacağım. sarjı , plus ile karşılaştırıldığında nasıl?

4 ) cihazı TR Samsung garantili olarak sıfır sizce en uygun kaça alabilirim ?/almalıyım? ve 6 ay sonra ne kadar değer kaybeder? iyi kullanılırsa aylık 100-TL değer kaybetse cihazı aldığım fiyattan 600 TL aşağı sizce satabilir miyim? ikinci el değeri nasıl?

5 ) yurtdışından Avrupa EDGE'lerin Türkiye'de iphone gibi 1 yıl garantisi var mı ve kim bakıyor garantiye ?

cevaplarınız için teşekkür ederim.

ARkadaslar cevap verecek yok mu :(

• quote:

Orijinalden alıntı: safaersan

Telefon csc ne yapsam degismiyordu iran thr olarak cikiyordh devilmycry_87 nin dedigi 2. Alternatif yolu yaptim turkiye olarak degisti

En azından bir kişi root yapmadan denemis :=

• drainBamaged D kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler yeni gördüm şahsen

• sercanfx S kullanıcısına yanıt
    hocam benim gordugum ve anladigim kadariyla siz biraz pimpirikli ve garantici bir kullanicisiniz. android platformu eglencedir arayistir farkliliktir ugrasidir zevktir digitaldir kisisellestirmedir. ios duragandir garantidir sabittir mekaniktir.
    bence siz apple alin kisa vadede az zarar eder garanti hareket etmis olursunuz.

• sercanfx S kullanıcısına yanıt
    İphone 7 den geçtim. Avrupa dan gelen cihazlarda 1 sene Samsung TR garantisi oluyor. Fakat değişim yok anakart dışında her işlem yapılıyor.şarjı iphone 7 den daha iyi. Çözünürlükten bahsetmeyeceğim bile,kamera performansı gerçekten iyi. Başta alışması biraz zor. Telefon sürekli kayıyor çok kaygan. Bence negatif tarsfı bu. Donma,şişme asla yok. Tek sorun iphone de ki ses kartı çok daha iyi. Buda kulaklık performansına etki ediyır tabi. Sevgiler.

• dual pixel sayesinde olan hızlı odaklama 2k ve 4k çözünürlüklerinde videoda iken sıkıntısız çalışırken;
    1080p 60fps de neredeyse odaklama çalışmıyor aşırı yavaş. sizde de öyle mi ?

edit: (60 fps desteklemiyor muydu acaba hızlı odaklamayı?)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BCANG -- 30 Ekim 2016; 0:05:58 >
  • bu parmak izi okuyucu ekranı uyandırmadan çalışmıyor, illa home tuşunamı basmak gerekiyor?
  • yasinkilic84 kullanıcısına yanıt
    acıkcası android kullanmak bana da keyifli geliyor. mesela elimde lg g3 ve iphone 5s var. lg g3 ekranı sarardı , 5S'te de aynı sorun var. Lg hoporlör gitti, sarj desen hiç dayanmıyor. ama dokunmatik tuş olayı ve hızlı ekran geçişleri gercekten hoşuma gidiyor.

ben telefonu cok kurcalamam, yani root vs hiç bana göre değil. telefonla konuşma sesi vs önemli. belirli uygulamalar var kullandığım işle ilgili. edge elime aldım kuş gibi geldi. çok hoşuma gitti. ama plus alıyorum elime resmen avuç içim agrıyor.

6 ay sonra satmak için dememin sebebi şubatta samsung'un note 7'yi revize etmesini bekliyorumm. ayrıca s8 ve s8 edge gelecek. ve bu sefer her zamankinden daha iddalı olacağını düşünüyorum samsung'un.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baronsavas

bu parmak izi okuyucu ekranı uyandırmadan çalışmıyor, illa home tuşunamı basmak gerekiyor?

Bildigim kadarı ile evet iphone 6s te bile öyle.

• Gesetzlosen kullanıcısına yanıt
    normal iphone 7'yi begenmedim, daha dogrusu ekran çözünürlük vs kötü, ama elle tutuş gerçekten iyi. Plus ise elle tutuş haricinde gerçekten iyi cihaz olmuş

cevap için teşekkürler. edge ön kamerası dışında bir negatif taraf göremedim. dediğiniz gibi kaygan. ses konusunda test etme şansım olmadı
  • 
Sayfa: önceki 20692070207120722073
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.