Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (2066. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
96.374
Cevap
399
Favori
3.429.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20642065206620672068
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Samsung firmasının s4 serisi için çıkardığı kablosuz şarj cihazı ile s6 ve s7 serisi telefonları şarj ederken telefonların ısınmaması ama yeni nesil yuvarlak cihazlarla şarj yaparken ısınmasının sebebini çözdüm.

Samsung sitesinden ufak bir araştırma yapınca sebebini anladım. s4 için olan büyük şarj cihazı ısınma engelleyici sisteme sahipmiş. Samsung EP-PG920IWEGWW yuvarlak cihaz ise öyle bir sisteme sahip değil. O yüzden hem kendisi hem telefonları ısıtıyor.
    Sildim gitti ;)

admin'e bir tavsiye... Site sizin olabilir ama icerikler yazan kisiye aittir ve dilediginde silinmesini talep edebilir. Bir uye mesajlarimi silmek istiyorum derse, destek talebine cevap verme tenezzulunde bile bulunmadan destek talebini kapatmayin. En azindan kibarlik yapip bir cevap verin. Oturup script yazmak zorunda kalmayalim.

drainBamaged

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drainBamaged -- 8 Aralık 2016; 7:26:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ed - kullanıcısına yanıt
    Clearcoat kaplamasi yaptirdim bugun yaklasik 8 saattir kullaniyorum. Hiç belli olmuyor.birde soyle bir test yaptim. uygulandiktan ilk 14 gun icinde iadesi olduğu için anahtarlik ve çatal ile kaplamaya cizikler attim.önce çiziliyor fakat 1dk sonrasında ilginçtir cizikten eser kalmıyor. Resmen kendisini onariyor gibi. Düsmeye karşı garanti vermiyorlar ama yine de korur dediler. Ilk izlenimler bu sekilde.

• quote:

Orijinalden alıntı: yasinim88

Şimdi denedim vodafone da full çekiyo bir sorun yok genel olarak güncellemeden sonra telefon bekleme modunda şarj da biraz iyileşmiş gibi geldi bana

Eyvallah ustam. Demekki şimdilik sıkıntı Turkcell ile alakalı gibi görünüyor. Şarjı çok bariz farkedemedim ama dediğiniz gibi beklemede sanki biraz daha iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: furkandy

Ne oldu anlayamadım son 1 haftadır ram türetimi arttı normalde boş ram 1.5 olurdu temizle dediğimde 1.8_1.9 falan kalırdı. Şimdi 1.2 boş var temizle dediğimde 1.4 1.5 oluyor. Yani bir ayar mi bozdum ki? Ram tüketimine nereden bakabilirim.

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]

Sanırsam clean master tarzi bi uygulama kullaniyorsunuz tavsiyem o tür uygulamalari cihazdan derhal kaldırın. Cok ciddiyim hem şarjının daha cabuk bitmesine hemde sistemin ihtiyac duyduğu onbellek dosyalarini surekli silerek cihazın donaniminda yıpranmaya yol açıyor. S4 zamanlarinda kullaniyordum ama cok buyuk bir yanilgiya kapildigimi anladım bunlarin sisteme faydasi yok zarari cok büyük. Telefonda sadece anlik rahatlamalar yaşatıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: silver0021

quote:

Ne oldu anlayamadım son 1 haftadır ram türetimi arttı normalde boş ram 1.5 olurdu temizle dediğimde 1.8_1.9 falan kalırdı. Şimdi 1.2 boş var temizle dediğimde 1.4 1.5 oluyor. Yani bir ayar mi bozdum ki? Ram tüketimine nereden bakabilirim.

Sanırsam clean master tarzi bi uygulama kullaniyorsunuz tavsiyem o tür uygulamalari cihazdan derhal kaldırın. Cok ciddiyim hem şarjının daha cabuk bitmesine hemde sistemin ihtiyac duyduğu onbellek dosyalarini surekli silerek cihazın donaniminda yıpranmaya yol açıyor. S4 zamanlarinda kullaniyordum ama cok buyuk bir yanilgiya kapildigimi anladım bunlarin sisteme faydasi yok zarari cok büyük. Telefonda sadece anlik rahatlamalar yaşatıyor.

Dediğiniz doğrudur hocam herkez play storeye hızlandırma yazıyor ilk çıkan şeyi indiriyor.

• Dün bi degisiklik yapip ekran modunu uyarlanabilir ekrandan amoled sinemaya degistirdim. Telefonun şarji daha uzun gitti gibi geldi. 14.5 saat kullanim suresi, 6 saat de ekran suresi aldim. Sarji az giden arkadaslar deneyebilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Battalgazi1905 -- 29 Ekim 2016; 10:18:31 >
  • tanjuburak T kullanıcısına yanıt
    Bendede ayni sorun var çozum bulursaniz banada haber verirmisiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: -Uzumaki Naruto-

quote:

quote:

Dediğiniz doğrudur hocam herkez play storeye hızlandırma yazıyor ilk çıkan şeyi indiriyor.

RAM'ı temizlemek genel kanının aksine telefonu yavaşlatır. Clean master gibi ram temizleyici programlar yok yere enerji tüketimine sebeb olur.

• DeeepBlue kullanıcısına yanıt
    Turkiye romundan cikan csc ile yukleme yapmistim bilmiyordum böyle olacağını

• quote:

Orijinalden alıntı: camaronur

Clearcoat kaplamasi yaptirdim bugun yaklasik 8 saattir kullaniyorum. Hiç belli olmuyor.birde soyle bir test yaptim. uygulandiktan ilk 14 gun icinde iadesi olduğu için anahtarlik ve çatal ile kaplamaya cizikler attim.önce çiziliyor fakat 1dk sonrasında ilginçtir cizikten eser kalmıyor. Resmen kendisini onariyor gibi. Düsmeye karşı garanti vermiyorlar ama yine de korur dediler. Ilk izlenimler bu sekilde.

Nerde ve ne kadara yaptırdınız hocam?

• quote:

quote:

Telefonun kendi smart manager uygulaması değil mi bu?

• Saat uygulamasına ilişkin Samsung açıklaması;

http://www.samsung.com/tr/saatayarlari

• quote:

Orijinalden alıntı: drainBamaged

quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Samsung firmasının s4 serisi için çıkardığı kablosuz şarj cihazı ile s6 ve s7 serisi telefonları şarj ederken telefonların ısınmaması ama yeni nesil yuvarlak cihazlarla şarj yaparken ısınmasının sebebini çözdüm.

Samsung sitesinden ufak bir araştırma yapınca sebebini anladım. s4 için olan büyük şarj cihazı ısınma engelleyici sisteme sahipmiş. Samsung EP-PG920IWEGWW yuvarlak cihaz ise öyle bir sisteme sahip değil. O yüzden hem kendisi hem telefonları ısıtıyor.

Isınma engelleyici sistemden kastınız nedir?

S Şarj Kiti son derece güvenli olup WPC (Wireless Power Consortium) Qi-sertifikasına sahiptir. Güç tüketimini ısı oluşumunu engelleyerek en düşük seviyeye indirmekte ve şarj verimliliğini artırmaktadır.

Samsung kendi sitesinde EP-WN900 modeli yani s4 modelleri için çıkmış olan eski kablosuz şarj cihazı için böyle yazmış.

http://www.samsung.com/tr/consumer/mobile-devices/accessories/power/EP-WN900EBEGWW

Bu cihaz tüm kablosuz modelleri şarj ediyor. s6 ve s7 dahil. Telefonları şarj etme süresi Samsung EP-PG920IWEGWW modeliyle neredeyse aynı. s4 için olan o model Abim de var onla telefon şarj ettim ve telefon ısınmadı. Ama yeni nesil olan ise hem kendisi ısınıyor hem telefonu ısıtıyor. İki ürünle de aynı şarj süresini aldım.

• Bu saat icin guncelleme gelecekmis ne gerek var ki simdi yapacaz guncellemeyi telefonun sarji daha hizli gidecek

• Arkadaşlar güncelleme sonrası telefonun şarjını denemek için fulledim. Sonra uyudum. Sekiz saatlik bir boşta kalmadan sonra şarjın %100'den %97'ye düştüğünü gördüm. Normal mi bu değerler yoksa fazla mı tüketmiş?

• quote:

Orijinalden alıntı: ferit.61

Arkadaşlar bende S7 edge ile yeniyim. Güncellemeden sonra bende farkettim sizler yazınca. Hattım Turkcell ve 4.5G de iki diş sabit kalıyor şebeke çubuğu. İnternet, bağlantı da sorun yok ama ilginç geldi bana da. Turkcell kaynaklı da olabilir diğer hatlar da var mı acaba aynı durum ?

Ben Türk Telekom kullanıyorum benim de 2 dişte sabit kaldı. Zaten full çektiğini görmedim hiç:))

• Bugün yine ucuz bir ekran koruyucu aldım. Islak uyguladım ancak yine de yapışmıyor kenarlar. Çakmakla da ısıttım yine olmadı Mutfak jealitini yapıştırıp geçeceğim yakında
  • quote:

Orijinalden alıntı: buzulcag

quote:

Orijinalden alıntı: ferit.61

Arkadaşlar bende S7 edge ile yeniyim. Güncellemeden sonra bende farkettim sizler yazınca. Hattım Turkcell ve 4.5G de iki diş sabit kalıyor şebeke çubuğu. İnternet, bağlantı da sorun yok ama ilginç geldi bana da. Turkcell kaynaklı da olabilir diğer hatlar da var mı acaba aynı durum ?

Ben Türk Telekom kullanıyorum benim de 2 dişte sabit kaldı. Zaten full çektiğini görmedim hiç:))

Türk Telekom a yazdım geçenlerde şebeke yerlerde sürünüyor dedim aradılar bugün bakalım ne olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: Hayirdirevlat

Arkadaşlar güncelleme sonrası telefonun şarjını denemek için fulledim. Sonra uyudum. Sekiz saatlik bir boşta kalmadan sonra şarjın %100'den %97'ye düştüğünü gördüm. Normal mi bu değerler yoksa fazla mı tüketmiş?

Android için hele samsung için çok iyi bi oran :)

• Merhaba 1 ay oldu alali telefonu hic guncelleme yapmadim uzerinde apd1 surumu var yeni gelen guncellemeleri yapsam daha iyimi olur sars suresinden falan gayet memnunum 6.30 ekran suresi aliyorum biri yardimci olabilirmi..

• 
Sayfa: önceki 20642065206620672068
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.