Şimdi Ara

Samsung Galaxy S7 Edge Türkiye Modeline Oreo Yüklüyoruz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
3
Favori
4.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aslında işlemler çok basit ancak anlaşılır olsun diye bu konuyu açma gereği duydum. Kafalarda soru işareti kalmasın.

Yazılım olarak, İngiltere için 12 Mayıs tarihinde yayınlanan Android 8.0 Oreo sürümünü kullanacağız.
    Tabii ki Csc için Türkiye'ye gelen son sürümün Csc dosyasını kullanacağız.

Bu arada tekrar Türkiye Romunun Csc'si için 2Gb indirme yapmayın diye 128mb boyutundaki Csc dosyasını upload edip o şekilde anlatım yapacağım.
    Bu dosya Home Csc değildir yani bunu kullanınca telefona temiz güncelleme yapar HERŞEY SİLİNİR SIFIRLANIR İLK GÜNKÜ GİBİ OLUR. Ben şahsen bunu tavsiye ediyorum.

Gelelim işlemlere;

1-) Samsung Smart Switch ile hem cihazın yedeğini alıyoruz. Hem de USB driverlarını güncelliyoruz.
    İndirme Linki:www.samsung.com/global/download/smartswitchwin

2-) SamFirm yazılımını kullanarak BTU İngiltere yazılımını indireceğiz.
    İndirme linki:https://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=3803841&d=1467715462
    SamFirm adlı programı indirince WinRar klasörü içerisinden SamFirm.Exe çalıştırıyoruz
    Program açıldıktan sonra; Model kısmına SM-G935F, Region kısmına ise BTU yazıyoruz, aşağıdan Auto kutucuğuna tik koyup Check update tıklıyoruz.
    Yazılımı arattıktan sonra Download butonuna basıyoruz. Ardından bize nereye kaydedelim gibisinden konum
    göstermemizi istemek için bir pencere açacak. Burada her hangi bir yere kayıt edebiliriz.
    Dosya indikten sonra WinRar ile klasöre çıkartmayı unutmayın.

3-) Türkiye yazılımına ait Csc dosyasını indiriyoruz.
    İndirme Linki:https://www.mediafire.com/file/w1c6rv9gt28gsom/CSC_OJV_G935FOJV2DRAG_CL12785220_QB16560277_REV00_user_low_ship.tar.md5/file

4-) Odin yazılımının v3.13.1 sürümünü indiriyoruz.
    İndirme Linki:https://odindownloader.com/download/odin3-v3-13-1

Şimdi sıra geldi indirdiğimiz dosyaları birleştirmeye. Aslında buna bile gerek yok ama derli toplu olması açısından bunu tavsiye ediyorum.
    5-) İndirdiğimiz Odin Programını bir klasöre çıkartıyoruz ve içerisine şu dosyaları atıyoruz.
    (İngiltere BTU Oreo sürümününü indirmiştik SamFirm ile. Bu dosyalardan AP,BL ve CP adı ile başlayan dosyaları alıyoruz, daha sonra benim verdiğim CSC dosyasını da buraya atıyoruz)

Artık her şey hazır. Telefonu Download moda alıp Odin ile yazılımı atmak kaldı sadece.

6-) Odin3 v3.13.1.exe'ye sağ tıklıyor ve yönetici olarak çalıştır diyoruz.
    Program açıldıktan sonra karşınıza BL, AP, CP, ve CSC butonlarının olduğu bir kısım gelecek.
    Burada örnek veriyorum; BL butonuna basıyoruz ve direkt Odin klasörünü açıyor orada az önce attığımız dosyaları göreceksiniz, oradan BL ile başlayan dosyayı seçiyoruz.
    Aynı işlemi tekrar edeceğiz. Her işlemden sonra soldaki mesaj penceresine dikkat etmeyi ihmal etmeyin. Dosyayı yüklemesini bekleyin.
    <OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
    <OSM> Leave CS..

Yazmışsa eğer bir sonraki dosyayı seçmeye geçebilirsiniz demek.

AP butonuna basıp AP ile başlayan dosyayı seçiyoruz. Yalnız bu dosya büyük olduğu için odin 1dk boyunca donup tepki vermeyebilir. Sadece bekleyin.
    CP butonuna basıp CP'yi seçiyoruz.
    CSC butonuna basıp CSC'yi seçiyoruz.
    Son durumda şöyle olmalı
    Bu adımndan sonra Options kısmına gelerek seçeneklere şu şekilde bir göz atalım. Böyle olması gerekiyor.

Şimdi geldik son adıma. Yazılımı yüklemek için telefonu Download Moduna alacağız.
    7-) Telefonu öncelikle kapatıyoruz. Kapalı iken Ses Kısma + Orta Tuş(Ana Ekran Tuşu)+ Telefonu Açma Tuşuna aynı anda basip mavi bir ekranda yazılar çıkana kadar bekliyoruz.
    Bu mavi ekran geldiğinde bir kere Ses Açma tuşuna basıyoruz, bu sayede Continue demiş oluyoruz. Ve artık cihazımızı bilgisayara USB kablosu ile bağlayabiliriz.

Cihaz bağlandıktan sonra Odin programına geri dönüp Start diyoruz. Ve ne telefonu ne programı ellemiyoruz.
    Yazılımı cihaza atması 2-3 Dk kadar sürecektir. Daha sonra Odin'de PASS yazması gerekecek.
    Telefonu kontrol ettiğinizde açılıp kapanabilir, ekranda Samsung logosunda bekleyebilir hiç telaş etmeyin yaklaşık 5dk kadar beklemek gerekiyor.

Daha sonrası ise hayırlı olsun artık işlemler bitmiştir.

Elimden geldiğince anlatmaya çalıştım. Aslında videolu anlatım daha kolay olurdu belki video da çekebilirim.
    Her adımı iyice okuyup o şekilde işlemlere devam edin.

Ayrıca her yazılım konusunda olduğu gibi karşısınıza çıkabilecek hiçbir sorundan sorumluluk kabul etmemekteyim.
    Yanlış anlamayın bu sadece tedbir amaçlı. Bu şekilde yazılımı yüklemek cihaza zarar vermez tabi yanlış bir işlem yapmadığınız sürece :)
    Oreo'nun tadını çıkarın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi claswan -- 2 Ekim 2021; 8:54:58 >

• Çok yararlı olmuş. Öncelikle teşekkürler. S7 ye de yükleme yapabiliyor muyuz yoksa sadece edge modeli için mi bu yöntem uygulanabilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rica ederim. S7'ye de yapılabilir ama CSC konusunda bir sıkıntı var. Root olmadan Türkiye yapılamıyor yani o adımda bir sıkıntı çıkabilir. O yüzden sadece S7 Edge ile kısıtlamak istedim. S7 için çözüm bulabilirsem aktarırım sana. Geri kalan yükleme adımları tabii ki aynı sadece G935F yerine G930F indireceksin ama CSC sıkıntı
  • CSC'nin TUR olmasının faydası nedir? Böyle olunca Volte özelliğini kullanabiliyor muyuz?
  • Burak aynı şekilde g930f için btu romu indirip sonra düz s7 turkiye 7.0 romununu indirip içindeki csc dosyasini kullanıp yükleme yapabilirisin.. düz s7 de sayaç artirmadan tur csc si ile oreo oldu..

• quote:

Orijinalden alıntı: theJuDGe_41

CSC'nin TUR olmasının faydası nedir? Böyle olunca Volte özelliğini kullanabiliyor muyuz?
    Ülkemizde yasal olarak desteklenmesi gereken özelliklerin, GSM operatörlerimizin talep ettikleri ve her operatör için ayrı konfigürasyonlar içeren VoLTE, VoWiFi ve MPTCP gibi yeni teknolojilerin eklenmesi için gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rfncskn

Burak aynı şekilde g930f için btu romu indirip sonra düz s7 turkiye 7.0 romununu indirip içindeki csc dosyasini kullanıp yükleme yapabilirisin.. düz s7 de sayaç artirmadan tur csc si ile oreo oldu..
    Bilgi için teşekkürler. O zaman SamFirm'de ilk olarak model kısmına SM-G930F ve region kısmına BTU yazıp asıl gerekli İngiltere rom'u indirilebilir. Daha sonra CSC için aynı işlem ile region kısmına TUR yazılarak Türkiye yazılımı indirilip içinden CSC alınır. İndiren olursa yine konuya eklerim şuanlık tekrardan indirme şansım yok malesef.
  • Merhaba, detaylı anlatım için çok teşekkürler. Peki TUR a çevirdikten sonra güncelleme aliyor mu cihaz OTA'dan?

• Oreo otaya düşmedi mi halen?
  • Bu işlemleri yaptıktan sonra, orjinal yazılıma geri dönme imkanı var mı ? 8.0 dan memnun kalmadım diyelim 7.0 a dönmek istedim.

• cıyanogen C kullanıcısına yanıt
    8 hazirana ertelediler.

• Tabii ki. Tek yapman gereken 7.0 yazılımı indirip dosyaların hepsini 7.0 seçip yazılımı yüklemek.

• paralnova P kullanıcısına yanıt
    Almaz.

• S7 nin csc sini bir arkadaş upload edebilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: kayisikent

S7 nin csc sini bir arkadaş upload edebilir mi?
    Up up up up

• samfirm ile yüklediğim yazılımı klasöre çıkartamıyorum hata veriyor?
  • Bu işlemlerden sonra cihaza full wipe yapmanın herhangi bir getirisi veyahut götürüsü olur mu ?
  • Götürüsü zaman kaybı olur sanırım. Getirisi olur mu bilmiyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Leaky Cauldron

samfirm ile yüklediğim yazılımı klasöre çıkartamıyorum hata veriyor?
    yanlış indirmiş olabilir mi? sorun olmaması gerekirdi.
  • Peki normal güncelleme ne zaman gelecek TR'ye, ayrıca OREO olunca 2 Whatsapp tek telefonda kullanma özelliği geliyor mu? 1.000 liralık telefonda bile var ama s7 de yok
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.