Şimdi Ara

Samsung Galaxy S7 Edge detaylı inceleme videosu (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
0
Favori
1.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • o değilde ,bu telefonu asla düşürmemek lazım.Birde tamir edilebilirliği ne seviyede ? yabancı bir forumda okumuştum,servislerin korkulu rüyası haline gelmiş telefon daha çıkmadan. içi açılması icap ettiğinde tekrar toplandığında imkanı yok eskisi gibi olmaz diyorlar. İnşallah kronik bir sorun çıkmaz da , kullanıcıları uğraştırmaz. Malum türkiye deki servislerin durumu.

• volkan_kolay kullanıcısına yanıt
    2k nın sadece oyunlarda, fotoğraflarda ve bazı uygulamalarda desteklediğini neden konuşmuyorsun peki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • -OTG yanında gelmesi.
    -Klavye desteği.
    -Kulaklık kutusu.
    -Hızlı şarj.
    -Edge ekranı.
    -Sony IMX 260 F/1.7
    -Sıvı soğutma

ve bir çok etkileyici özellik. Gayet başarılı bir telefon olmuş ve gayet başarılı bir inceleme olmuş teşekkürler Erdi ÖZÜAĞ.

• kaç gb veriden sonra 4K video 2 ye bölünüyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: uzil

kaç gb veriden sonra 4K video 2 ye bölünüyor?

4gb olması lazım

• 6S kamera ve ekran performansı hariç her açıdan gömer.
  • Uzun zamandır(Yaklaşık S4'den beri) Samsunng cihaz incelemelerini izlemiyordum..
    Sanırım bu kararımı etkileyen en büyük unsur Samsung'un hiç radikal olmayan ve birbirine benzeyen ikiz tasarım anlayışından ötürüydü :)
    Ama bugün artık tasarım konusunda eski takındığım tavrımdan epey uzağım ve Samsung'unda S7 Edge ve benzeri amiral cihazlarla doğru yolda olduğunu düşünüyorum.

Kullanıcıdan geri dönüş alarak belirli adımlar atması güzel bir davranış. Zaten cihazın mükemmel olduğunu söyleyebilirim. Eski birçok kronik sorundan uzak bir anlayışla uzun yollar katetti Samsung. Geliştirdi yeni birçok teknolojiyi cihazlara iyş uygulayabiliyor. En çok dikkatimi çeken "sıvı soğutma sistemi" sanırım telefonlarda bir ilk. Açıkcası beni şaşırttı ve testlerin olumlu ve verimli olması sevindirdi. Samsung cihazlarını iyi tanıyor ve çözümlerini doğru ölçekte getiriyor. Fİyatı bu yorumumda ele almak istemiyorum ama iyi bir android cihaz kullanmak isteyenlerin gözdesi olmaya aday.. :)

• 15:20 deki müzik, şu vermicem vermicem kuruyup gitsede vermicem diyen kızın müziği değilmi..
  • s7 edgenin note 5 ten üstün birkaç yönü var BENCE. sıvı soğutma ve sd kart.. onun dışında o kadar parayı vermek istemem. s7 2500 civarı olsaydı iyi satardı.
    Asıl telefon htc m10 olacak gibi. beklentiler yüksek bakalım 4000 tl civarında bir fiyatla gelmesini bekliyoruz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: javaprof

hiç beğenmedim çok elit duruyor şu s5 ler tam f/p telefonuydu batarya da çıkıyordu sonra böyle pahalı elit telefonlar çıkardılar şimdi buna kim 3300 lira verecek.o paraya 1 ay çalışan insanlar var.

O paraya keske 1 ay calissak. Benim 2 aylik maasim

• quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

ekleme: 4k da ois çalışmaması rezillik. daha da rezil olanı ise full hd 60 fps de de ois in çalışmıyor oluşu. bunlar beni gerçekten soğuttu

bu arada erdi bey okuyorsanız g5 incelemesinde 4k da ois çalışıyor mu ve yükses seslerde mikrofon da patlama veya tizlik oluyor mu g4 teki gibi onu da söyler misiniz ?

quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

OIS 1080p 30 FPS e akadar desteklemesi ama 1080p 60 FPS ve daha yuksek cozunurlukte DESTEKLEMEMESI REZALET ! ...

Erdi Bey bir hata yapmış. OIS (optik görüntü sabitleme) destekli telefonlarda çekim modu, video çözünürlüğü, video bitrate değeri, video FPS değeri ne olursa olsun OIS aktiftir ve etkin bir şekilde çalışır. Bu durum G3'de ede böyle, G2'de de (1080p 60 FPS) böyle, Note 4/S6/S6 Edge/S6 Edge+/Note 5'de de böyleydi ve S7 serisi için de yine böyle. Devre dışı kalan şey yazılımsal görüntü sabitlemedir. Gerçi yazılımsal görüntü sabitleme sadece iPhone'da çok iyi çalışıyor, orası ayrı.

Sayın Erdi Özüağ'nın (@fx57) böyle bir hata yapması açıkçası beni şaşırdı, umarım kısa süre içerisinde videonun altına bununla ilgili bir not düşer veyahut ben yanlışsam beni düzeltir.

• -forumber- kullanıcısına yanıt
    Erdi hata yapmış sanırım. Yazılımsal görüntü sabitleme Sony'de de çok iyi çalışıyor bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: E_Aydin35

Uzun zamandır(Yaklaşık S4'den beri) Samsunng cihaz incelemelerini izlemiyordum..
    Sanırım bu kararımı etkileyen en büyük unsur Samsung'un hiç radikal olmayan ve birbirine benzeyen ikiz tasarım anlayışından ötürüydü :)
    Ama bugün artık tasarım konusunda eski takındığım tavrımdan epey uzağım ve Samsung'unda S7 Edge ve benzeri amiral cihazlarla doğru yolda olduğunu düşünüyorum.

Kullanıcıdan geri dönüş alarak belirli adımlar atması güzel bir davranış. Zaten cihazın mükemmel olduğunu söyleyebilirim. Eski birçok kronik sorundan uzak bir anlayışla uzun yollar katetti Samsung. Geliştirdi yeni birçok teknolojiyi cihazlara iyş uygulayabiliyor. En çok dikkatimi çeken "sıvı soğutma sistemi" sanırım telefonlarda bir ilk. Açıkcası beni şaşırttı ve testlerin olumlu ve verimli olması sevindirdi. Samsung cihazlarını iyi tanıyor ve çözümlerini doğru ölçekte getiriyor. Fİyatı bu yorumumda ele almak istemiyorum ama iyi bir android cihaz kullanmak isteyenlerin gözdesi olmaya aday.. :)

Sıvı soğutma telefonlarda ilk değil. Yaklaşık 3 yıl önce ilk defa uygulamıştı.

• mesajlarda okudum , "...günümüzde 1600tl ye S6 alınabilecekken..." diye geçen bir cümleydi ,

bazen forumda görmekteyim ,

vatanda bimekste 2000tlye satılan birşeyi forumdaki arkadaş 1500tl ye alabiliyor ,

yahu arkadaş nasıl oluyor da 2500tl ye satılan bir şeyi o fiyata yakalayabiliyorlar , yardımcı olacak var mı ?

bu arada s7 edge süper olmuş , iphone da ,z5 de ne bileyim hepsi süper olmuş tebrik ederim hepsini ,keşke hayattaki dertler 4k da 60ps niye yok tadında olsa ,

kim hangi telefonu almışsa güle güle kullansın,ah ulan nokia 3210 nerdesin ...
    Aynen öyle hobim gereği her telefonu denerim mi5 128 GB 4 GB ram tlfn bugün yrn yurtdısından gelecek test edıcem o tartışılmaz performansta demek istedim se mate 8 in kullanmadan yorum yapmayın lütfen harika bi cihaz olduğu antutu testleri çokta önemli değil ben icin s7 edgeden tek eksiği işlemcisi belki ama oda hissediliyor son kullanıcıya kapış...kullanma daha primin bi cihaz hissi verdiği kesin s6 edgeden plustan s7 geçmek mantıksız geldi bana acıkcası

• quote:

Orijinalden alıntı: GreyParrot

quote:

Orijinalden alıntı: assasin34

quote:

Orijinalden alıntı: vamp

quote:

Orijinalden alıntı: GreyParrot

grafik tasarımcıyım o yüzden ekranlardan ister istemez anlıyorum bizim işte renk doğrulu çok önemlidir rengi kodu neyse onu doğru vermesi gerekli yoksa bir sürü problemle uğraşırız bunu için pro monitörler var ve sırf renk doğrulu için binlerce lira öderiz
    ben s6 ekranını ve daha önceki samsung tvlerin hepsinde renklerin doğruluktan çok uzak olduğunu gördüm sen bana şu firma şunu seçti diyorsun gözüme mi inanacağım o firmaya mı ayrıca gülmek istiyorsan git yaşıtlarınla eğlen.

Peki sevgili grafik tasarimcisi arkadasim. Senin grafik tasarimcisi olman telefonlardan anladigin anlami tasir mi? Telefon uzerinde 4 tane renk gamutu secenegi var. Bunlarin renk araliklari gercek renklere yakinlik acisindan %130 ile %99 arasinda degisiyor. İlk once bu telefonun ozelliklerini bilmelisin daha sonra renkler hakkinda yorum yapmalisin.

Ya sallıyor işte at kafası.

Bu ne saygısızlıktır bunlar ne biçim insan şaşırıyorum gerçekten, tanımadığı etmediği kişiye durduk yere klavye başından hakaret ediyor, yaşadığı varoş ortamdaki gibi burada rahat davranıyor ve bu forumda oldukça normal kabul ediliyor, sırf birinin işine gelmeyen bir şey söylenince ortalıkta hakaretler uçuşuyor, burası nasıl bir yer oldu anlamıyorum, şimdi bu kişiye anlayacağı dilden yazsam bu yazdıklarımın bir anlamı olmayacak 3. kişilere saygısızlık olacak ne diyebilirim ki allah ıslah etsin.

Dünkü bebeler boşver hocam bunlar varoş gülü bu telefonları kullanamadıkları için yorum yapıp asagılanmıs egolarını tatmin ederek doruğa ulaştıklarını zannediyorlar mı5 örneği vermiş biri bana acaba merak ediyorum ne aman alacak kullanacak mı10 çıktığında belki.d

128 lik mı5 172000 alıp hocam ayrıca 2k ekran çok gereksiz s7 den daha ii bi cihaz mı5

• diplomalıamele D kullanıcısına yanıt
    Gerçekten doğru hocam alıyorum mate 8 in kullandığı Lcd ekran teknolojisi ve a72 chıpset sayesinde batarya ömrü çok çok uzun araştırın bıraz ayrıca 2.5d kavisli kasa ergonomik çok tutuş hissi olarak ayrıca cihaz çok hafif 6 ınch gibi dgil boyutları

• 2bin liralara yüksek derken psikolojik sınır sözde 1999 tl iken şuan 3300 liralardan bahseder olduk. Tamam alım gücüne bağlı herşey para var ise bu paraları vermek sorun olmayabilir fakat bu telefona bu parayı vermekte ki sebep nedir merak ediyorum. Sadece bu telefon için değil aynı şey iphoneler içinde geçerli.

Düz 3500 lira desek illa Samsung olsun diyen birisi için bir S6 alsa geriye 2 bin lira kalır. Onunla da PS4 mü alırsın, 4k TV mi alırsın, sağlam bir pc mi alırsın... Ama tabi dediğim gibi alım gücü burda önemli olan kriter. Şu da var bu telefonu alacakların çoğunluğunun 1.5-2 aylık maaşı bu telefonun fiyatı hatta asgari ücret alanların neredeyse 3 maaşı...

Benim için telefonda sınır 1.500 liradır. He çok iyidir telefon tasarım, donanım, arayüzü vs. ile o zaman belki 1700 lira filan olabilir ama bana bu paralara telefon almak garip geliyor.
  • GreyParrot kullanıcısına yanıt
    En çok beğeniyi alan ikinci yorumsun. Ov süper yazanlar da artı 30 falan almamış.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.