Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S6 / S6 EDGE [ANA KONU] (1796. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
39.443
Cevap
188
Favori
1.254.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17941795179617971798
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: NonFirStep

Note 5 var bendede sorun aynı . Resime dokanıp etrafını karartmak istediğimizde uygulama çöküyor.

Galeri eski sürüme dönmüyor. Artık resimlerin etrafının kendi kendine kararmasını bekleyeceğiz.

Yeni TW çok güzel. S8 deki tw nib aynısı. Uygulama çekmecesini açmak için yukarı aşağı da kaydırabiliyoruz ya da eski sistemle icon ekleyebiliyoruz. Icona basınca yağ gibi akıyor kaydırınca takılıyor azda olsa. Ama sayfalar arası geçiş çok güzel hızlı ve sorunsuz. Ayrıca iphone daki gibi tüm uygulamaların ana sayfada olma seçeneği de mevcut.

28-29 nisan tarihli tüm uygulanmaları yükleyin. Simgeler yeni s8 den. Tw de yenilenince adeta yrmi bir tel almış gibi olduk. Samsung bunları engellememekle hata etmiş benden demesi :))

Tek sorun galerideki hata.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: stagemasterone

Slm hemen hemen s6 ima uygun olan butun s8 programlari yukledim fakat ram tuketiminde ciddi bir fark vardi yuklu olarak kullandigimda kalan ram 300mb civarinda iken simdi (guncellemeleri kaldirdim) ram tuketiminden kalan 1gb oldu. Sizde de boyle bir sey var mi

Telefon kasmadıkça RAM tüketimine bakmayalı yıl oluyor, boş yere her dk oraya girip ne kadar tüketmiş diye bakmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardicli2000

quote:

Note 5 var bendede sorun aynı . Resime dokanıp etrafını karartmak istediğimizde uygulama çöküyor.

Galeri eski sürüme dönmüyor. Artık resimlerin etrafının kendi kendine kararmasını bekleyeceğiz.

Yeni TW çok güzel. S8 deki tw nib aynısı. Uygulama çekmecesini açmak için yukarı aşağı da kaydırabiliyoruz ya da eski sistemle icon ekleyebiliyoruz. Icona basınca yağ gibi akıyor kaydırınca takılıyor azda olsa. Ama sayfalar arası geçiş çok güzel hızlı ve sorunsuz. Ayrıca iphone daki gibi tüm uygulamaların ana sayfada olma seçeneği de mevcut.

28-29 nisan tarihli tüm uygulanmaları yükleyin. Simgeler yeni s8 den. Tw de yenilenince adeta yrmi bir tel almış gibi olduk. Samsung bunları engellememekle hata etmiş benden demesi :))

Engellememiş değil engelliyor paket ayrıştırma hatası + bazı tellerde farklı sorunlar meydana geliyor ama bazı tellerde sorunsuz yükleniyor güncelleştirme gelirse yapmayın bunu kapattığını söyleyenler var Fransa Romunda falan komple yüklenmiyormuş bir daha.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

Alakası yok dostum öyle olsa yazardım bunu zaten, Yeni galeri, internet, touchwiz, aramayı yükledikten sonra uçuyor resmen yeni tel almış gibi oldum.

Galeri de resim açıyorum herhangi bir klasörde. Alt ve üstteki beyazlıkların gitmesi için tıklıyorum ve program hata verip kapanıyor. Bu sprun sizde de var mı?

Evet onu bende farkettim yeni güncellemeyi bekleyeceğiz.
  • Murat bey,samsung larin şarj kabloları neden bozuluyor? Bunun bir açıklaması var mı? Soket ler mı oksit yapıyor? Kabloların kendisi bozulmaz sanırım. Benim kablo ve cevremde bir kaç arkadaşımın kabloları bozuldu. Yeni aldık onlar ile de düzgün şarj olmuyor. Ki hepimiz dikkatli kullanıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Levcho

Murat bey,samsung larin şarj kabloları neden bozuluyor? Bunun bir açıklaması var mı? Soket ler mı oksit yapıyor? Kabloların kendisi bozulmaz sanırım. Benim kablo ve cevremde bir kaç arkadaşımın kabloları bozuldu. Yeni aldık onlar ile de düzgün şarj olmuyor. Ki hepimiz dikkatli kullanıyoruz.

Çok dandik kablolar ben bunu anladığım an direkt Amazondan kaliteli bir şarj aleti + kablosu sipariş verdim şimdi yavaş şarjda mis gibi şarj ediyorum, orijinalleri kutusuna koydum uğraşamam hiç.
  • Bu Kişiler uygulamasını APK Mirror'dan güncelledim fakat ara sıra kişilere girince şak diye atıyor uygulama durduruldu hatası veriyor.

Yaşayan oldu mu ? Neden kaynaklı bu durum acaba ? Sürekli hata vermiyor çünkü ara sıra oluyor.
  • quote:

Murat bey,samsung larin şarj kabloları neden bozuluyor? Bunun bir açıklaması var mı? Soket ler mı oksit yapıyor? Kabloların kendisi bozulmaz sanırım. Benim kablo ve cevremde bir kaç arkadaşımın kabloları bozuldu. Yeni aldık onlar ile de düzgün şarj olmuyor. Ki hepimiz dikkatli kullanıyoruz.

Kayınpeder yılların elektrikçisi. Tek ten emekli. Note 5 i var ve kablo 1 ayda bozuldu. Bizimnilerde malum zaten bozuk.

Bir ara konuşuyorduk neden bozuluyor diye. Ben 2 amper iletiliyor diyince "o kadar ince kablo 2 amper iletemez" dedi. Ben de o an anladım neden bozulduğunu. Kablo içi malzeme 2 a ya uugun değil. Evde yılların nokia asus kabloları var daha kalınlar. Çatır çatır da şarj ediyor. İnt den aldığım ugreen zaten neredeyse 1cm kalınlığında :))

• quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

quote:

quote:

Engellememiş değil engelliyor paket ayrıştırma hatası + bazı tellerde farklı sorunlar meydana geliyor ama bazı tellerde sorunsuz yükleniyor güncelleştirme gelirse yapmayın bunu kapattığını söyleyenler var Fransa Romunda falan komple yüklenmiyormuş bir daha.

Paket ayrıştırma hatasını daha önceki sürümlerde yaşadım bunlarda yaşamadım. Paket adını değiştirmiş olmaları muhtemel. Yeni güncellemede ise aynı paket adında eski tipte uygulamalar vardır onları güncellemez.

Büyük fırsat bence :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ardicli2000 -- 1 Mayıs 2017; 16:2:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: legolas_06

Merhabalar arkadaşlar günaydınlar herkese.

Telefonu servise gönderenlere bir sorum olacak benimde;

S6 Edge kullanıcısıyım yaklaşık 2 hafta içinde garanti süresi dolacak telefonumun ve batarya son zamanlarda bazen çok iyi bazen vasat bir performans sergiler oldu. Bu sebepten dolayı servise verip batarya değişimi isteyeceğim. Ancak şöyle de bir durum var; arka camda kalp ritim sensöründen sola telefonun ortasına doğru bir ince çatlak var ve telefonun sağ üst köşesinde düşmeye bağlı ezilmeler var he birde sebebini bilmediğim kamerayı açtığımda genel olarak makro modda açılıyor telefonu sallamadan normale dönmüyor.

Neyse kıssadan hissesi servise verdiğim zaman ne tür bir sorunla karşılaşabilirim benden herhangi bir ücret talep ederler mi? Ya da arka cam değişim istesem vs ne yapmam gerekir?

Çok teşekkür ederim şimdiden ilgilenenlere çalışan olduğum için çok fazla vaktim yok ve servise gitmesi gelmesi bana biraz yorucu olacak yorumlarınızı tavsiyelerinizi bekliyorum.

Herkese iyi günler.

Boşuna göndermeyin çatlak ve ezikler bahane edilir yapmazlar.

• ardicli2000 kullanıcısına yanıt
    MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Murat hocam, sebep nedir peki? Dandik olduğunu hepimiz anladık.

Ben de 25 yıldır elektronik ve bilişim ile uğraşıyorum.

Aslında konu öyle değil. Tek hat üstünden 2 amper gelmiyor. Usb de 4 kablo var. Yavaş şarjda sadece 2 kablodan enerji gelir, bu da 1 amper. Hızlı şarjda 4 kablodan (2-2) enerji geliyor, 2-2 çift olarak 1-1 amper ve pil iki hattan şarj oluyor.

Aslında kablonun kendisi nin bozulması na pek imkan yok, kablonun bozulması demek, iletkenligin azalmasıdır, bu da ancak iletkenliği sağlayan maddenin (mesela bakır) azalmasıdır, buna da pek imkan yok.

Bence samsung un soketlerinde problem var. Zamanla soketlerin oksitlenmesi ve başka sebeplerden dolayı temas sorunu oluşması.

• Levcho L kullanıcısına yanıt
    O kadar teknik detayı bilmiyorum, Samsung'ta çalışmıyorum ama bildiğim bir şey var ki bu kablolar dandik artık soketi mi kablonun kendisi mi ona bir şey diyemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 1 Mayıs 2017; 17:12:15 >
  • Arkadaşlar s6 da ekran kilidini sadece parmak izi olarak ayarlayamiyormuyuz? illa önce şifre yada desen mi olmak zorunda

• MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Samsung çalışanı gibi yanıt alma beklentim yoktu hocam, yanlış anlaşılma olmasın. :)

Biliyorsanız diye sormak istedim sadece. Zaten fazlasıyla herkese yardımcı oluyorsunuz.

• yakamoz32 kullanıcısına yanıt
    Kilit açma yöntemleri her zaman alternatifli oluyor, yani daima B planı olur.

Sasmung un parmak izi kiliti benim cihazda da oldukça başarısız. Ben de ayarlıyorum ve çoğunlukta parmak izini ilkinde tanımıyor ve anında şifre veya ikinci seçilen yönteme geçiyor. Nasıl bir algoritması varsa artık, bilemedim.

• Hocam yalnis anlattım sanırım bendeki cihazda ilk kilit seçimini bı türlü parmak izi olarak tanıtamadim ya şifre yada desen olarak açıp daha sonra parmak izi olarak açıyor bı yerde yanlışlik var da bulamadım.

• quote:

Murat hocam, sebep nedir peki? Dandik olduğunu hepimiz anladık.

Ben de 25 yıldır elektronik ve bilişim ile uğraşıyorum.

Aslında konu öyle değil. Tek hat üstünden 2 amper gelmiyor. Usb de 4 kablo var. Yavaş şarjda sadece 2 kablodan enerji gelir, bu da 1 amper. Hızlı şarjda 4 kablodan (2-2) enerji geliyor, 2-2 çift olarak 1-1 amper ve pil iki hattan şarj oluyor.

Aslında kablonun kendisi nin bozulması na pek imkan yok, kablonun bozulması demek, iletkenligin azalmasıdır, bu da ancak iletkenliği sağlayan maddenin (mesela bakır) azalmasıdır, buna da pek imkan yok.

Bence samsung un soketlerinde problem var. Zamanla soketlerin oksitlenmesi ve başka sebeplerden dolayı temas sorunu oluşması.

Hocam hızlı şarjda 1.67 amper 9v geçiyor. Kablolar üzerinde eğişken olan veri de volt değeri değil miydi?!?!

• quote:

Orijinalden alıntı: yakamoz32

Hocam yalnis anlattım sanırım bendeki cihazda ilk kilit seçimini bı türlü parmak izi olarak tanıtamadim ya şifre yada desen olarak açıp daha sonra parmak izi olarak açıyor bı yerde yanlışlik var da bulamadım.

herhangi bir kilit ekranı uygulaması yüklü mü?

• Evet tek tıkla ekran kapama var yüklü olarak

• ardicli2000 kullanıcısına yanıt
    9 voltu nerden bulacak? Adaptör 5 volt çıkışlı....

Yanlışın ız var.

• 
Sayfa: önceki 17941795179617971798
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.