Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S6 / S6 EDGE [ANA KONU] (953. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39.443
Cevap
188
Favori
1.254.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 951952953954955
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    OIS özelliği fizikseldir. Lenslerle alakalı bir şey. Kapatıp açamazsınız. Tabi boyut itibariyle onun da bir etki sınırı var. Yok, hiç çalışmıyor derseniz servise verin, lenslerde sorun vardır. Bahsettiğiniz şey yazılımsal sabitleme. Yüksek çözünürlükte donanıma çok büyük yük getirdiği için aktifleştirilmiyor.(pc'de bile 4K görüntü sabitleme yaparken zorlanırsınız). Yazılımsal sabitleme en yüksek 1080p30fps ayarında aktif hale getirilebiliyor. Süre sınırı ise 4K'ya mahsus.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

OIS özelliği fizikseldir. Lenslerle alakalı bir şey. Kapatıp açamazsınız. Tabi boyut itibariyle onun da bir etki sınırı var. Yok, hiç çalışmıyor derseniz servise verin, lenslerde sorun vardır. Bahsettiğiniz şey yazılımsal sabitleme. Yüksek çözünürlükte donanıma çok büyük yük getirdiği için aktifleştirilmiyor.(pc'de bile 4K görüntü sabitleme yaparken zorlanırsınız). Yazılımsal sabitleme en yüksek 1080p30fps ayarında aktif hale getirilebiliyor. Süre sınırı ise 4K'ya mahsus.

ois deki hareketli sistem kafasına göre hareket etmiyor ya. onun hareketi yazılım gerekli. o yazılımı kapatırsan ois deki mercek de hareket etmez. zaten ederse daha saçma bir durum ortaya çıkar. kamerada kafasına göre hareket eden bir mercek arıza demektir. mecbır kapatılır ki sabir dursun o mercek. lg v10 da snapdragon 808 işlemci var ve bildiğim kadarıyla 4k da çalışır durumda. s6 nın işlemcisi ve ekran kartı daha güçlü. umarım güncelleme ile halledilir bu durum. en azından 2k video çekerken ois çalışsa ve 5 dk sınırı olmasa benim için çok güzel olur. cevap için teşekkürler .anladığım kadarıyla 2k da 5dk sınırı yok ama ois aktif değil.

• Kalabilsek kalacağız da illa sorunlar oluyor veya güncellemeden kullanamıyorsunuz. Mecburen güncelliyorsunuz çoğu uygulamayı. Exynos SoC'ler gerçekten performanslı ve az ısınarak çalışıyor. Tek istisna S4'te kullanılan Exynos 5410.

Pilin 1.5 güne çıkması önemli değil, 2 günü tamamlayamadığı sürece 1. günün sonunda biz yine şarj edeceğiz. Böyle bir durumda fark 1 gün içinde 4-5 saat yerine 5-6 saat kullanım olacak. Sadece pil için böyle bir geçiş gereksiz olur. 30-40 liralık Xiaomi 10.000mAh power bank ile 3 defa tam şarj edebiliyoruz S6'yı. Sadece pil için o kadar fark verilmez. AndroidOS sorunu da Google'a bakar. Çıksın da fiyatını, kendlsini, sorunlarını bir görelim ona göre karar veririz.
  • olağan_şüpheli kullanıcısına yanıt
    OIS her zaman çalışıyor. Telefonu salladığınızda gelen ses lenslerin hareketinin sesi. Yazılımdan bağımsız, tamamen mekanik. Kamerayı açıp deneyebilirsiniz. S5'te OIS yok ve rahatlıkla OIS'in çözünürlük bağımsız çalıştığını söyleyebilirim. Boyut itibariyle sadece ufak titreşimleri engelleyebiliyor. İnternette bolca incelemesi ve testi var.
  • Bence bütün google ve samsung uygulamalarını devre dışı bırak. Kullanacakların varsa onları elleme tabi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

OIS her zaman çalışıyor. Telefonu salladığınızda gelen ses lenslerin hareketinin sesi. Yazılımdan bağımsız, tamamen mekanik. Kamerayı açıp deneyebilirsiniz. S5'te OIS yok ve rahatlıkla OIS'in çözünürlük bağımsız çalıştığını söyleyebilirim. Boyut itibariyle sadece ufak titreşimleri engelleyebiliyor. İnternette bolca incelemesi ve testi var.

OIS sistemi jiroskop ile senkrinize calisir teleson saga kpirdarsa lens sola kayar tam tersi hareket yapar hep odak kalir hem fiziksel hemde yazilimsaldir kamera kapaliyken ois tamammen kapalidir isterseniz kameraya dikkatli bakip sallayin lens hareket eder ama kamera acikken sabittir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu google store disinda bilinmeyen kaynaklardan yüklemeyi nasıl iptal edecegiz? Menüyü baya taradim ama ayarlardan goremedim. Apk yukleyemedim bir türlü.

• Arkadaşlar bu google store disinda bilinmeyen kaynaklardan yüklemeyi nasıl iptal edecegiz? Menüyü baya taradim ama ayarlardan goremedim. Apk yukleyemedim bir türlü.

• Arkadaşlar ekranda operatör adı gözükmüyor nasıl ayarlicaz

• quote:

Orijinalden alıntı: perdono fotefatofatoyo

Arkadaşlar ekranda operatör adı gözükmüyor nasıl ayarlicaz

Ayarlar/kilit ekranı ve güvenlik/Bilinmeyen kaynaklar
  • https://www.youtube.com/watch?v=MVNaW7-T8W0

şu kaplamadan nerden bulabilirim karbon fiber olanı var ama metal görünümlü olanı bulamadım hiçbir sitede
  • quote:

Orijinalden alıntı: samiluslu43

quote:

Orijinalden alıntı: samiluslu43

Pil 5.1.1 le aynı gibi ya. Wifide 4.5 saat falan ekran veriyor. 3gde 3.5 saat civarı. Açıkçası pile takan birisi değilim takıyorum doluyor zaten 1 saatte :)

Bu sabah 6.0.1in piliyle ilgili bi yorum yapmıştım. 3gde pek deneme şansım olmamıştı fakat bugün full 3g açık bi şekilde kullandım telefonu. Beklemede çok şarj yiyor 6.0.1 umarım betanın sorunudur. 7.5 saat kullanımda 2 saat 37 dakika ekran süresi aldım full 3g ile. Ara ara oyun oynadım genelde WhatsApp vs. 5.1.1e geri dönmeyi düşünüyorum açıkçası. Sabahki yorum için kusura bakmayın yanlış bilgilendirdim herkesi

Betadaki pil tüketimini dikkate almayın hocam.Beta programında Samsung, telefonda neler yaptığınızın istatistiklerini 7/24 topluyor.Pil tüketimini çokça etkileyen bir durum

• tweaker001 T kullanıcısına yanıt
    Aliexpress/banggood gibi Çin menşeili sitelerde bol çeşit ve uygun fiyatla bulabilirsiniz. TR'deki sitelerde 1$'lık çıkartmayı 10 liraya satarlar en azından.
  • Firaristt F kullanıcısına yanıt
    ordan gelmesi uzun hiç yurtdışından ürün sipariş etmedim türkiyede arıyorum
  • S6 6.0.1 sessizliğe gömüldü diyen arkadaşlar; Samsung şu an yazılımı Google'a teslim etti. Son optimizasyonları Google yapacak.Google işini bitirdiğinde güncelleme yayınlanacaktır.Bir delil yok ama zannediyorum ki tüm dünyaya aynı anda verecekler.Samsung şu sıralar çok fazla iOS ten esinlenir oldu.6.0 ın tasarım hatlarında da bunu görüyoruz.
    Bu kadar uğraştıklarına göre S7 de aynı yazılımı taşıyacak. S7 nin lanse edildği gün S6 için 6.0 dağıtımı dünya çapında bile başlayabilir.Örnek vermek gerekirse Apple önce iOS beta yayınlar.Yeni iPhone tanıtıldığı gün de iOS final sürümünü dağıtır.Samsung Apple cılık oynamak istiyor şu günlerde... Aynı stratejiyi izleyip gelenek haline getirebilir.

• Android 6 ile ilgili cevaplar burada arkadaslar..!!
    http://m.teknolojioku.com/haber/iste-galaxy-s6-galaxy-s6-edge-galaxy-s5-galaxy-note-5-ve-galaxy-note-4un-android-marshmallow-tarihi-33465.html

• quote:

Orijinalden alıntı: fffocus

quote:

Orijinalden alıntı: perdono fotefatofatoyo

Arkadaşlar ekranda operatör adı gözükmüyor nasıl ayarlicaz

Ayarlar/kilit ekranı ve güvenlik/Bilinmeyen kaynaklar

Olmadı dostum ekranda hala gözükmüyor operatör adi

• 
Sayfa: önceki 951952953954955
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.