Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S6 / S6 EDGE [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
39.390
Cevap
225
Favori
1.179.879
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> SAMSUNG GALAXY S6 / S6 EDGE [ANA KONU]
Giriş
    265 Mesaj

Bütün günüm dışarda geçiyor.iphonun yetersiz bataryasından dolayı şarj aleti ile priz diplerinden ayrılamıyorum.ondan dolayı gece 12 ye kadar beni götürmesi şart.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    BabyYourLost kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    265 Mesaj

Teşekkürler.s6 da bile bu kadar iyi kullanım süresi varsa plusı düşünemiyorum.Hepiniz sağolun s6 edge plusa geçeceğim.

|
    |
    Ras0 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2805 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: storm170

Teşekkürler.s6 da bile bu kadar iyi kullanım süresi varsa plusı düşünemiyorum.Hepiniz sağolun s6 edge plusa geçeceğim.

Tabi şarjı iyileştirmek için biraz dikkat etmek gerekiyor , gereksiz google uygulamalarını kaldırmak , konum servisini gerek olmadığında kapatmak şarj süresine çok katkı sağlıyor
    |
    |

Eğer büyük ekran istiyorsanız hiç düşünmeden Edge Plus alın. Yoksa benim gibi küçük ama güzel ekranlı olsun derseniz Normal Edge alın. Cihazlar zaten birebir aynı sadece boyutu büyük. Donanım bazında da biri 3gb diğeri 4gb. İşlemci biraz daha özelleştirilmiş deniyor ama arada hiç fark yok. Kısaca büyük ekran derseniz Edge+, küçük ekran derseniz Edge. Ekrana büyüleneceksiniz. Hele ki film izlerseniz.
    |
    |
    storm170 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Edge + ve note 5 de ir portu olmaması bence çok kötü olmuş. Bu nedenle s6 hâlâ iyi seçenek. Note 4 den s6 ya geçtim beni üzen şeyler herkesin bildiği pil değişmemesi ve sd kart dışında ihtiyacım olduğunda birde baktım mhl hdmi yok. İnanamadım kablosu sorunlu vs diye düşündüm. İnternete araştırdım ve gerçekten mhl yok.

Eskiden 4.30 saat ekran süresi alıyordum artık 4 saati geçmiyor
    Telefonu şarjdayken kullandığım için mi acaba

Orijinalden alıntı: gslicocuk

Telefon 4 dakikada %6 dan %2 ye iniyor 10 saniye şarjla %2 den %6 oluyor

Pil 2 yıl garantili. Servise verin değişsinler. Bu kadar sorun yapacak ne varki. Muhtemelen şarjda iken kullandınız. Kimse böyle bir kullanımı tavsiye etmez. Hele hızlı şarj özelliği olan bir pil şarjda iken kullanılmamalı.

GPS doğruluk payı 8-12-16 metrelerde geziyor ve sabit kalamıyor bir türlü. Eğer spor ile uğraşıyorsanız bu değerler gerçekten bir felaket oluyor çünkü note2 olsun huavi vs gibi eski tip telefonlarda bu doğruluk payı 3 metredir. Ama s6 da ne yaparsanız yapın keskin bir gps konumu alamıyorsunuz...

Denemek için googleplayden gps test programlarını indirin bakın. Yahut google mapste konumunuza bakın, hep bir konumda zıplama sabit duramama vs göreceksiniz. Yabancı forumlrda bu konunun yazılımsal değil donanımsal olduğu edge plus ile bu sorunun giderildiğinden bahsediyor...

Araba sürerken gpste bu sorunu çok farketmezsiniz belki ama bu tam manasıyla rezalet bir durum. Sırf bu yüzden s6 edge den vazgeçme arifesindeyim...
  • Yarbay
    8349 Mesaj

Hocam sadece bilgilendirme babında ss'imi paylaşayım. İki tane ince uyanma çubuğu göreceksiniz, onlar da telefonu elime alıp ektanı açtığımda oldu

|
    |
    TNT 2 MODEL 64 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    http://www.youtube.com/watch?v=8VeVAuo7ux8
  • Binbaşı
    1856 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: atabey444

quote:

Orijinalden alıntı: gslicocuk

Telefon 4 dakikada %6 dan %2 ye iniyor 10 saniye şarjla %2 den %6 oluyor

Pil 2 yıl garantili. Servise verin değişsinler. Bu kadar sorun yapacak ne varki. Muhtemelen şarjda iken kullandınız. Kimse böyle bir kullanımı tavsiye etmez. Hele hızlı şarj özelliği olan bir pil şarjda iken kullanılmamalı.

Daha 3 gün önce servisten aldım zaten. Şuan hiç veremem. Batarya değişimi için bekleyemem birde.

• Binbaşı
    1485 Mesaj
    Batarya kalibrasyonu yapın 3-5 aylık bataryalara birşey olmaz kolay kolay... şarjı tamamen bitirin telefon kapansın sonra tekrar açmaya çalışın ta ki açılmayana dek tekrarlayın yani batarya bomboş olsun sonra geceden takın şarja sabaha kadar dolsun sonra süreniz normale döner iphone lumia xperia galaxy işletim sistemi farketmez her telefonda batarya kalibresi bozulur özellikle şarjdayken oynayınca.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    iphone 6 dan s6 edgeye geçtim çok memnunum şarj süresi iphoneye göre kat kat iyi iphone 6 yı şarja takıyordum 2 bucuk saatte full oluyordu s6 edgede şarjın dolması 1 saat 10 dakıka falan sürüyor kamera ekran kalitesi tasarım olarak çok beğendim ısınma sorunu var azda olsa onuda pek kafaya takmıyorum yanlız ekrana uygun jelatin bulamadım kenarlarını kapatacak bişey var mı kılıf önerilerinede açığım telefonun kaba yapmayacak bi kılıff
    |
    |
    HTC Wildfire S,Logitech Z2300 Speakers,Creative ep630 Black,Logitech x230,Logitech x540,Creative Audigy value 7.1,Creative Sound Blaster 5.1,JBL 1000 watt,Samsung Preston,BENQT2200HDA LCD,Fujifilm A235,Creative A300
  • Yarbay
    4928 Mesaj

Hocam ben de S6 Edge kullanıcıyım. Her gün akşam üzeri bisikletle sahil bandı yapıyorum Fethiye'de ve Runstatic ile senkron halinde. GPS doğal olarak açık ve hiç sapıtmıyor. Acaba ilk alınan serilerde ya da bazı cihazlarda mı bir sorun var. Ben cihazı alalı 3 hafta oldu.

Edit: Bir önerim olacak; GPS'i açtığınızda cihazın arkası yere paralel şekilde havada 8 çizin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ctrl-alt-delete -- 16 Eylül 2015; 15:13:36 >
    |
    |
    keep clubbin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam sizden ricam açık alanda gps test isimli uygulamayı çalıştırıp ekran görüntüsü paylaşabilir misiniz uygun bir zamanınızda? Teşekkürler..
    |
    |
    TNT 2 MODEL 64 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4928 Mesaj

Tabi ki hocam akşam müsait olunca dener atarım.
    |
    |
    keep clubbin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Şimdi uyanma sorununu halletmişsiniz. Daha önceki SS'inizde işaretlediğim gibi bariz şekilde vardı. Görüşmek üzere hocam iyi forumlar, umarım sizi de aramızda görürüz
    |
    |
    norton772 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz ? Son güncellemeden sonra oldu sanırım telefonu kullanmıyoken şarjı kullanırkenmiş gibi gidiyo. Google play hizmetleri ekrandan kat ve kat daha fazla şarj tüketiyor ekrana göre

Orijinalden alıntı: GreenMamba

Arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz ? Son güncellemeden sonra oldu sanırım telefonu kullanmıyoken şarjı kullanırkenmiş gibi gidiyo. Google play hizmetleri ekrandan kat ve kat daha fazla şarj tüketiyor ekrana göre

Konum servisi ayarları ve google ayarları menüsündeki konum kullanma kısmını kontrol etmenizde fayda var
    quote:

Orijinalden alıntı: Ras0

quote:

Konum servisi ayarları ve google ayarları menüsündeki konum kullanma kısmını kontrol etmenizde fayda var

Nasıl bakıcam onlara :S

• Yarbay
    2805 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ras0

quote:

Nasıl bakıcam onlara :S

google ayarları yüklü olarak geliyor ordan konum>google konum geçmişi kapat diyip konup geçmişini de sil derseniz bir nebze faydası olabilir

Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
Canlı Tv izle
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.