Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S6 / S6 EDGE [ANA KONU] (1962. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
39.443
Cevap
188
Favori
1.254.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19601961196219631964
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4 yol oldu hala ilk batarya ve orijinal rom kurulu daha önce lineage os kurdum falan lakin orijinal yazılım daha iyi gibi batarya değiştirsemmi diyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar batarya ve soket değiştirmem lazım. Bataryaya 150 ve 110 tl fiyat aldım iki farklı yerden. Orijinal olup olmadığını nasıl anlarım, serviste ne kadardır, tavsiyeniz var mıdır bu konuda?

• quote:

Orijinalden alıntı: i_ışık

Kapak tam kapanacak mı yazar mısın. Ben de s7 edge takmıştım ilk başta ama kapak kapanmadığı için s7 ile değiştirdim bunda da tam kapanmıyor. Oysa ki batarya orjinal ama yine hafif açıklık kalıyor
    Tam kapanmadı ama kılıfla kullanınca sorun olmuyor

• ÖZELKUVVET kullanıcısına yanıt
    Ben de kılıfla kullanıyorum. Tam kapanmadı ama içime sinmiyor öyle ya

• i_ışık İ kullanıcısına yanıt
    Şarj farkı çok oldumu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaslar merhabalar. yakin zamanda yetkili servis araciligiyla pil degistiren var mi? fiyatini ve pil performans farkini yazabilir misiniz? telefondan hala memnunum ama pili cok cabuk bitiyor. hangi servisten yaptirdiginizi da yazarsaniz ayni servise yollayacagim cunku

• ÖZELKUVVET kullanıcısına yanıt
    Çok çok büyük fark değil öyle 5 saat ekran süresi falan alamıyorum. Ortalama yoğun karışık kullanımla 3 - 3.5 saat ekran alıyorum. Çok zorlarsam ekran ağırlıklı 4 saat olur. ama yine de eskisinden çok iyi. Batarya durumu telefonu ilk aldığım gibi sıfır hali de olmadı. Aldığımız zaman android 5.1 di ve şarjı çok daha iyiydi o zamanlar. Bence android 7 s6 ya yaramadı. Ama şarjı çok yoğun kullanmasam bir günü çıkarıyor artık. Önceden eski batarya ile durduğu yerde şarjı bitiyordu şimdi ise daha iyi batarya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i_ışık -- 5 Mayıs 2019; 18:29:37 >
  • loiloyse kullanıcısına yanıt
    Bulunduğum yerde servis olmadığından internet üzerinden orjinal olduğunu söyleyen bir yerden aldım kendim taktım. Ve bence de orjinal bataryaydı gayet kaliteli üzerindeki yazılardan falan anlaşılıyor. S7 bataryası taktım 3000 mah ama telefon bunu 3000 değil de 2550ye kadar dolduruyor. Root yapıp batarya değeriyle oynamam dersen ve kapak da tam otursun dersen bence orjinal s6 2550 mah tak nasıl olsa orjinali. Eskisinden daha iyi olacaktır. Benim artık şarj tutmuyordu kendi kendine bitiyordu

• Merhabalar, s6 cihazina Custom Android 9 yükleyen var mi? Performansta sikinti cikiyor mu? Herhangi bi sorun yok ise hangi kaynaktan yuklediniz?

• test
  • İnternetten batarya almayı düşünüyorum da memnun kaldığınız bir satıcıyı önerir misiniz?

• Merhabalar custom rom qtmak isterken isler karisti biraz. Uzun sure boot ekranda kaldi ama en son acildi. Suan hangi romda oldugunu da anlamadim ancak 32gb hafizam olmasina ragmen 16gb gozukuyor. Orjinale rom a nasil donerim acaba?

• Merhaba gsmarena sitesinde samsung galaxy s6 için android 8.1 oreo sürümüne güncellenebilir yazmışlar. Ama Türkiye'ye henüz gelmedi güncelleme. Bu konuda herhangi bir tahmininiz var mıdır? Çünkü 1 gb ramli telefonlarda bile gayet stabil çalışan bir sürüm diye biliyorum.
  • mecay_54 M kullanıcısına yanıt
    O güzel sitenin o huyu var takılmayın. Hit için yapıyorlardır muhtemelen. Sadece s6 için değil çoğu telefonda durum aynı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mecay_54

Merhaba gsmarena sitesinde samsung galaxy s6 için android 8.1 oreo sürümüne güncellenebilir yazmışlar. Ama Türkiye'ye henüz gelmedi güncelleme. Bu konuda herhangi bir tahmininiz var mıdır? Çünkü 1 gb ramli telefonlarda bile gayet stabil çalışan bir sürüm diye biliyorum.
    Ne güncellemesi hocam daha ? Güncelleme desteği bitti S6'nın. 4 yıl olmuş çıkalı.
  • Arkadaşlar ben yeni s6 aldım güncellemek istiyorum ama 6.sürüme istiyorum. Şimdi güncellemek istersem direk Android 7 ye mı günceller 6 ya mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: insanasigi

Arkadaşlar ben yeni s6 aldım güncellemek istiyorum ama 6.sürüme istiyorum. Şimdi güncellemek istersem direk Android 7 ye mı günceller 6 ya mı?
    7ye günceller. Ama odin ile isterseniz kendiniz 6 yı yükleyebilirsiniz. Sammobile sitesinden sizin cihaza uygun stock romu bulup doğru odin sürümüyle yapılabilir.
  • WaxKitten kullanıcısına yanıt
    Hocam 5. sürüm stabil çalışmıyor gibi geldi sizce Android 6 mı yuklemek iyi Android 7 yüklemek mi daha iyi

• insanasigi İ kullanıcısına yanıt
    Malesef hatırlamıyorum hangisinin daha iyi olduğunu uzun zaman oldu 6.0'ı kullanmayalı. Sizin yerinizde olsam 2 hafta 6'yı, 2 hafta 7'yi kullanır tarafımı seçerdim.

6 ve 7'nin karşılaştırılması:
    https://www.youtube.com/watch?v=G51jVRYdS80
  • quote:

Orijinalden alıntı: WaxKitten

7ye günceller. Ama odin ile isterseniz kendiniz 6 yı yükleyebilirsiniz. Sammobile sitesinden sizin cihaza uygun stock romu bulup doğru odin sürümüyle yapılabilir.

Alıntıları Göster
    Bilgi sahibi olmadan bilgilendirme yapmayalım. Samsung'ta güncelleme 5-6-7 diye gider. Direk 5'ten 7'ye güncellemez. 6. sürüme güncelleyip otomatik güncelleme kapatılırsa sorunsuz kullanır o sürümde.

Ek olarak Samsung'ta cihaz eğer rootlu değilse sürüm düşürme olmuyor. Yani 7'den 6'ya geçemez.

• 
Sayfa: önceki 19601961196219631964
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.