Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S6 / S6 EDGE [ANA KONU] (1960. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39.443
Cevap
188
Favori
1.254.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19581959196019611962
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben de ilk bir kaç gün memnun değildim ancak zamanla ekran süresi yükseldi. 5 saatin üzerini görüyorum 4.5G de. Değiştirmişken s7 edge bataryası taksaydiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bataryası hariç beğendiğim telefonum artık kasmaya takılmaya başladı:( uygulama kaldırmak zorunda kalıyorum :(

• Merhaba arkadaşlar bişey soracağım bi kaç kişi batarya değişimi için s7 falan demiş bende merak ediyorum s6 ya s7 veya s7 edge bataryası takılır mı yerine uyum sağlar mi.

• i_brahi_m İ kullanıcısına yanıt
    Cuma s7 edge batarya S6 düz için sipariş etmiştim. Dün telefona taktım herhangi bir sorun olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: i_brahi_m

Merhaba arkadaşlar bişey soracağım bi kaç kişi batarya değişimi için s7 falan demiş bende merak ediyorum s6 ya s7 veya s7 edge bataryası takılır mı yerine uyum sağlar mi.
    Olur

• quote:

Orijinalden alıntı: hesoyama

Rom yükleme işini bırakın boşuna zaman kaybı. Bu rom işlerine giren kişiler zaten belli bir bilgi sahibi olanlardir onlar da SAMFİRM programını kullanır. Ordan rahat indirir.

Üstelik sitede s6 edge orjinal rom dediginiz yerde Arabistan romu var XSG kodlu. Türkiye orjinal romu SM-G925FQ kodludur. Ve TUR diye geçer. Yok seni dinlemeyiz devam edecegiz bu rom işlerine derseniz de Turkiye romu g925fq - g920fq kodlu olan orjinali "updato.com" Sitesinde var ordan indirip siteye onu atın bari.

Tavsiyem forum kısmı güzel ordan ilerleyin sitenin de ismini değiştirin daha genel bir ismi olsun ayrıca android için güzel de bir mobil uygulama yapip teknoloji haberleri - videolari paylasin.
    kolay gelsin.galaxy s6 yeni aldım şirket hattı için kullanıcam akşam pc ye bağlayıp yazılım yükledim [androıd 7.0) bir sorun olmadı fakat daha sonra telefon edemiyorum şebeke yok bu konuda bir bilginiz varmı yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar
  • atiksoymakina A kullanıcısına yanıt
    Eğer telefon ithalatçı garantiliyse Imei silinmiş olabilir oyle bir sorun oluyor ithalatci garantilerde. *#06# Yapın imei varsa gorunuyorsa. 4 parcali olarak rom yukleyin duzelir. Samfirm kullanımı diye aratın çıkar nasil yapilacagi. Eğer Imei gorunmuyorsa telefoncular imei atabilir anca o sekil olur.

• berkaybesikci B kullanıcısına yanıt
    Nohon marka deneyebilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • f_conq kullanıcısına yanıt
    selamlar
    s6 yı alalı 3.5 sene oldu ve artık batarya gunde 3 kere sarj gerektiriyo telefonumdan menun oldugum için degiştirmek istemiyorum ,biraz arastırdım bu işlerden cokta anlamam ama s6 lara s7 edge bataryası oldugu
    1.si bataryayı nerden temin ettiniz fiyatı nedir internette milyon secenek var güvenemiyoz
    2.si batarya takılınca herhangi yazılımsal birşey yapmak gerekiyormu
  • Dün itibariyle ben de s7 edge bataryası taktım. Şarj durumu ne olacak birkaç gün gözlemleyip geri bildirim yaparım. Arka kapak ses tuşları olan yerde biraz açık kalıyor nşarjı iyi gitsin benim için önemli değil o. Silikon kılıfla kullanıyorum zaten. Bir de ayarlarda pil bilgisi 2550 görünüyor halen. Acaba bataryayı da 2550 ye kadar mı dolduracak bilmiyorum. Zamanla şarj durumuna bakacağız

• Merhabalar arkadaşlar 700-750 tl bandında ciziksiz full kutulu beyaz s6 almak ne kadar mantıklıdır acaba.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tecnikadamoguz01 -- 9 Nisan 2019; 10:44:2 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tecnikadamoguz01 T kullanıcısına yanıt
    O para bandında alacağın her türlü 0 cihazdan iyidir. Belki biraz batarya üzebilir. Guzel bi romla 4 5 saat ekran suresi alirsin.

• S6 da root nasıl kaldırılıp orijinal yazılıma geçilir

• S6da telefonu hiç kullanmasanız bile şarjınız kaç saat gidiyor

• kesinlikle hayır. hem nfc hemde kablosuz şarj çalışmaya devam eder
  • Bazı modellerde nfc bataryada gömülü oluyordu. Mesela s3 cihazım vardı yan sanayi batarya ile nfc çalışmıyordu. Nfc çipi yoktu yan sanayi bataryada. Ama s6 bataryada değil ayrı ince bir film tabaka var nfc ve kablosuz şarj özelliğini ona yüklemişler. O yüzden batarya değişimi nfc yi etkilemeyecektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i_ışık -- 13 Nisan 2019; 19:11:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: i_ışık

Dün itibariyle ben de s7 edge bataryası taktım. Şarj durumu ne olacak birkaç gün gözlemleyip geri bildirim yaparım. Arka kapak ses tuşları olan yerde biraz açık kalıyor nşarjı iyi gitsin benim için önemli değil o. Silikon kılıfla kullanıyorum zaten. Bir de ayarlarda pil bilgisi 2550 görünüyor halen. Acaba bataryayı da 2550 ye kadar mı dolduracak bilmiyorum. Zamanla şarj durumuna bakacağız
    Teorik olarak bu lityum batarya 4.2v'a ulaştığında tamamen dolmuş demektir kapasitesi ne olursa olsun. Eğer telefon 4.2v'u referans alıyorsa bir şey yapmanıza gerek yok ama eğer almıyorsa özel kernel atmak gerekebilir. Bazı yorumlarda görüyorum kimisi farkı hissetmiş kimisi hiçbir fark görememiş belki psikolojik de olabilir çünkü 2.5A nerde 3.5Amper nerde. Ben olsam RİSK varsa bile işimi garantiye alır kernel atardım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WaxKitten

Teorik olarak bu lityum batarya 4.2v'a ulaştığında tamamen dolmuş demektir kapasitesi ne olursa olsun. Eğer telefon 4.2v'u referans alıyorsa bir şey yapmanıza gerek yok ama eğer almıyorsa özel kernel atmak gerekebilir. Bazı yorumlarda görüyorum kimisi farkı hissetmiş kimisi hiçbir fark görememiş belki psikolojik de olabilir çünkü 2.5A nerde 3.5Amper nerde. Ben olsam RİSK varsa bile işimi garantiye alır kernel atardım.

Alıntıları Göster
    telefon root ve rom yapınca samsung health çalışıyormu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keyfoagam -- 15 Nisan 2019; 8:54:37 >
  • keyfoagam K kullanıcısına yanıt
    Daha rootlamadığım için bilemeyeceğim fakat çözümü varmış(root için):

https://forum.xda-developers.com/note5/general/fix-how-to-fix-samsung-health-root-t3594707

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WaxKitten -- 15 Nisan 2019; 18:15:48 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İphone 5s 16 gb gold tan s6 edge ye takas edeyim mi ? Veya düz s6 ya? Neden

• 
Sayfa: önceki 19581959196019611962
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.