Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S6 / S6 EDGE [ANA KONU] (1957. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
39.443
Cevap
188
Favori
1.254.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19551956195719581959
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung yetkili servisi s6 batarya değişimi için ne kadar istiyor bilen varmı... ben temel uyfulamalar kullandığım için batarya değiştieip android 6 ile devam edeceğim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 200

• Ben s7 edge bataryası alıp kendim değiştirmeyi düşünüyorum. Yapanlar varmış zor olmasa gerek.
    S6 edge benim cihaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M i M -- 4 Mart 2019; 23:7:19 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • DntRx kullanıcısına yanıt
    200 liraysa özel servise 150 liraya yaptırmak gerekaiz, kendi servisi taksın...

• Ben teknik işten çok anlamıyorum ama yetkili servisten orjinaliyle değiştirmek daha mantıklı ...

• Yani. En azından orjinalligine emin olursun.

• Bende batarya değiştirmek istiyorum fakat izlediğim videolarda baya bi zor gibi çünki kasayı falan söküyor gerçekten sökmeye tedirgin oldum servise sordum orjinal batarya 170 200 arası dedi birde gsm iletişim var youtube da videoları var orasıda 6 ay garantili orjinal batarya 140 tl dedi.
    Bence servis daha garantili de orasıda garanti verir mi sormadım şuan kararsız kaldım telefonun şarjı 2 saat ancak gidiyor.

• Arkadaşlar şimdi samsung servisle görüştüm 240 tl kdv dahil ücreti varmış 6 ayda garanti verilir diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i_brahi_m -- 5 Mart 2019; 13:53:41 >
  • i_brahi_m İ kullanıcısına yanıt
    240 tl de çokmuş ya...

• Aynen hocam 170 olsaydı gönderecektim gsm iletişim de yapıyor orada garantili ve orjinal dedi vede 140 tlymiş.

• -forumber- kullanıcısına yanıt
    @forumder
    Batarya eski olunca perfırmansı nasıl etkiliyor? Burayı anlayamadım.
    Batarya eski de olsa aynı gerilimi veriyor, sadece hızlı tükeniyor, yanlış mıyım?
    Depolama birimin ömrü nasıl oluyor, HDD olsa anlarım, fiziksel parçaların aşınmasına paralel okuma yazma hızı düşer, flash depolama nasıl yavaşlıyor, bu olayı da anlamış değilim.
    İnternetten yazdım banada 150 dedi herkese ayrı fiyat çekiyorlar galiba

• Konya samtit samsung servisi 200 tl ödedim.

• Bende anlamadım sabahtan 170 200 arası olur dediler öğleden sonra 240 dediler bende anlamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Levcho

@forumder
    Batarya eski olunca perfırmansı nasıl etkiliyor? Burayı anlayamadım.
    Batarya eski de olsa aynı gerilimi veriyor, sadece hızlı tükeniyor, yanlış mıyım?
    Depolama birimin ömrü nasıl oluyor, HDD olsa anlarım, fiziksel parçaların aşınmasına paralel okuma yazma hızı düşer, flash depolama nasıl yavaşlıyor, bu olayı da anlamış değilim.
    Batarya eskidikçe belli bir doluluğun altına düşünce cihaz boştayken uyguladığı gerilim aynı olsa bile, cihaza yüklendiğiniz zaman uyguladığı gerilim düşmeye başlıyor. Dolayısıyla telefon bu gerilim düşüşünden sağ kurtulabilmek için işlemci hızını kısmaya başlıyor. Daha yeni telefonlarda bu böyle olmayabilir fakat Exynos 7420'li cihazlardu bu durum böyle. Ben geçen sene bataryayı değiştirmeden önce %40 civarlarına gelince telefon takılmaya başlıyordu, %20'nin altına geldiğinde ise kullanılamayacak bir şekilde takılmalar yaşıyordum. Bataryayı yenileyince bu sorun ortadan kaltı.

Her depolama çipinin bir ömrü var, eMMC ve UFS'lerin ömürleri SSD'lerden daha kısa. Sonuçta mekanik olmasalar da flash depolamalarda her biri verinin yazılması durumda bellekte fiziksel bir değişim gerçekleşiyor. Dolayısıyla aynı mekanik disklerdeki gibi flash depolamalarda aşınıyor. Exynos 4412'li cihazlardaki (Galaxy S3, Galaxy Note 2) cihazın çok çabuk bir şekilde yavaşlaması ve 2 sene aktif kullanım ardından artık bayacak bir şekilde kasmasının/takılmasının en başlıca sebebi kullandıkları eMMC çipleri idi.

• hayırlı akşamlar herkese telefonumu formatladım ve pinterest uygulamasında yanlışlıkla askıya alınan hesaba giriş yaptım ve şuan çıkış yapamıyorum chromedan normal hesabıma giriş yapıyorum oradan "uygulamada aç" seçeneğine basınca uygulama direk askıdaki hesapla bağlanıyor ve kullanılamıyor yardımcı olabilecek varmı?

ayrıca ara sıra durup dururken google play açılıyor bunun sebebi nedir? teşekkürler..
    Eliniz yatkınsa batarya değiştirmek çok kolay. Sadece arka kapağı çok nazik çıkarmanız gerek. Çok esnerse kırılabilir. İyice ısıtılınca kapağı ayırması zor olmuyor. Ben netten 90 liraya s7 edge bataryası aldım kendim değiştirdim. Su an orta parlaklıkta 4.5G bağlantı ile 5 saat civarı ekran süresi alıyorum. Telefon değiştirmekten vazgeçtim zira S6dan daha iyi bir cihaz almak için 3bin lirayı gözden çıkarmak gerek.

• Arkadaşlar tavsiye edebileceğiniz stabil günlük kullanımda sorun çıkarmayan bir rom var mı? Cihazım s6 edge şuan stock rom kullanıyorum.

• Lloyd Asplund kullanıcısına yanıt
    Ultimate nougut v3.1

• f_conq kullanıcısına yanıt
    Aslında düşünüyordum videoları izledim cesaret edemedim açıkçası. Peki ısıtma işini nasıl yaptınız saç kurutma makinesi ile mi.

• 
Sayfa: önceki 19551956195719581959
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.