Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S6 / S6 EDGE [ANA KONU] (1912. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39.443
Cevap
188
Favori
1.254.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19101911191219131914
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 108000 puan aldiginiz benchmark hangisi ben de puanimi ogrenmek isterim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hesoyama kullanıcısına yanıt
    Antutu benchmark 7 yani son sürüm. Telefonum android 7 son sürüm ve stock rom. Ben çözünürlüğü düşürdükten sonra test ettim ve koydum. Çözünürlük 2k iken ne kadar puan alıyor denemedim. Esasen dememem gerekirdi aradaki puan farkını görmek için. 1080p yapınca daha fazla puan almıştır diye düşündüm sadece.

• turquoise.blue kullanıcısına yanıt
    Bende de Marshmallow yüklü stock. Ekran çözünürlüğünü değistirmedim. Gpu fark atmış Vulkan eklentisinden olabilir.

SAMSUNG GALAXY S6 / S6 EDGE [ANA KONU]

• Evaluna13 kullanıcısına yanıt
    Cihazı kapat kürdanla olabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hesoyama kullanıcısına yanıt
    Belkide fark benim ekranı 1080p ayarlamamdan kaynaklıdır yada android 7 de samsung kernelde gpu aktivitesini düzenlemiştir. Samsungun güzel gpu ları sınırlamalarından dolayı tam verimli kullandırmadığını biliyoruz. Örneğin s6 android 5.1 ken gpudan alınan performansla android 6 da alınan performans aynı değildi. 6 da düşürülmüştü. Xda da bununla ilgili yorumlar yakınmalar okumuştum. Antutu evrensel olduğu için vulkan kullanmamış olmalı çünkü her android cihazda vulkan yok. Keşke standart hale gelse.

Yani en yüksek cpu android 5.1 de mi o zaman iphone gibi hız mi düşürüyorlar 5.1 e geri dönmek istedi canım o halde

• Android 5.1.1 e geçmek istiyorum fail hatası almıştım en son ne yapmam gerekir ve tek dosta ile bu mümkün değil midir acil cevap verene çok teşekkür ederim

• Sinan5 S kullanıcısına yanıt
    Hayır yanlış anlamışsın. Samsung s6 nın android 5 ve android 6 da gpu performansı farklı netteki bilgilere göre. Cpu değil. Örneğin android 5 te assasins creed identity i rahat oynamayn biri android 6 da performansın düştüğünü belirtmiş. Android 5 ten uzak durmalısın. Şimdiye kadar gördüğüm android 5 li cihazların hepsinden nefret ettim. Android 6 ve 7 deki sistem akıcılığı android 5 te yok. Android 5 te adını hatırlayamadığım bir bellek taşması sorunu vardı. Sözde 5.0.2 de düzelttiler ama düzelmedi. Emin ol samsung s6 da iphone daki gibi hız düşürme yok daha da akıcı hale getirdiler

Tamam haklısın aslında sorunluydu

• Benim skorum hiç bi şeyi ellemedim bu çıkıyor

• Evaluna13 kullanıcısına yanıt
    Başarılı ;)

• Arkadaşlar merhabalar. Cihaz haliyle eskidi artık ve pil performansı zaten kötü, artık hiç gitmemeye başladı.

Daha önce pil değişimi yapanlar, tecrübelerini aktarabilir mi? Serviste mi değişti, başka kit mi aldınız, şu an memnun musunuz vs. vs. teşekkürler.
  • Artık yeni bi cihaz almam gerek dedim ve 3 yıllık s6 edge cihazın yerine oneplus 5t aldım. Dogandan inip Lamborghini ye bindim sanki. Tabiki yeni nesil cihazlar daha iyi olacaktı ama snapdragon ve 6gb ram bu cihaz her açıdan süpermiş ve 2100 lira gibi bir fiyata. Hak ediyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • S6'nın orjinal piliyle ne kadar ekran süresi alıyorsunuz? Ben 3-5 saat arası ekran süresi (SoT) alıyorum kullanıma göre. Telefon rootlu, 2K çözünürlükte.
  • cihat.tezer kullanıcısına yanıt
    Hocam S8, S8+ veya Note 8 alırsak hediye olarak ne var?
  • S8 için;
    Clear view veya dex veya klavye
    Note 8 için;
    Iconx 2018
  • cihat.tezer kullanıcısına yanıt
    Hediyelerde dex ve iconx iyi duruyor da telefonların da fiyatı önemli. Samsung garantililerin de fiyatları daha yüksek genelde. Note 8 3300'e de var, 5500'e de var, 4000'e de var. Note 8 bize kaça geliyor tam olarak? 2000-2500 arası ise oldukça cazip.
  • Normal de 3 - 3.5 saat sot sürem. En fazla 4 saat 15 dk gördüm yakınlarda. Bluetooth sürekli açık; miband ve bluetooth kulaklık hep bağlı. Tasarruf yaptığım hiçbirşey yok. 4 saat 15 dakikayı şöyle aldım; sadece işim olduğu zamanlarda açıp kullandım. Mesajlara, epostalara bakmak ve cevaplamak gelen çağrılara bakmak, nette ufak tefek şeyler aramak gibi. Sürekli kurcalarsam 3 ile 3.5 saat arası. Telefonum nisanda 2 yıllık olacak. Ben hızlı şarj özelliği olduğu için pil konusunu takmıyorum

• Bu arada çözünürlük düşürme yöntemi paylaşmıştım önceki günlerde. Çözünürlük düşükken (1080p) normal aldığım sot süresini aldım yine. Ve 1080p iken antutu 108000 pyan verdi, çözünürlük normal 2k iken 117000 verdi. Yani özet olarak çözünürlük düşürmenin bize pek faydası yok yani samsung bize çözünürlük ayarını vermedi diye dert yanmayın. Sadece gördüğüm faydaları; animasyonlar azıcıkta olsa akıcılık kazandı ( gerçi akıcı zaten ) birazda ısılarda düşme oldu sanki tam emin değilim ölçmedim, elimle farkettiğim kadar işte.

• Şu sıra malesef 5500..
  • 
Sayfa: önceki 19101911191219131914
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.