Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S6 / S6 EDGE [ANA KONU] (1883. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
39.443
Cevap
188
Favori
1.254.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18811882188318841885
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hesoyama kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler deneyeceğim

• Alındığından beri tam 2 yıldır üzerinde gelen Android v5.0.2 Lollipop ile çalışan Galaxy S6 920FQ cihazımızı güncellemeye karar verdim.

Marshmallow çıkınca ve bir sorun olmadığı anlaşılınca güncellerim deyip otomatik indirmeyi iptal etmiştim o zamanlar. Artık güvenlik meselelerini de gözönünde bulundurup manuel güncellemeyi başlattım. v6.0.1 Marshmallow'u indirirken, bir taraftan da forumlarda v7 Nougat güncellemesi ile ilgili görüşleri okumaya başladım.

Ne yazık ki öngörü ve çekincelerim gerçek çıkmış gibi görünüyor. Birçok kullanıcı v7 Nougat'ın v6.0.1'den daha sıkıntılı olduğunu, pil tüketiminin arttığını falan belirtmişler. Araştırınca yerli/yabancı birçok "Galaxy S6 android v7'den v6.0.1'e geri dönme yolları" türünde konulara ve açıklamalara rastladım. Tabii geri dönmek OTA üzerinden yükseltmek gibi kolay değilmiş, biraz uğraştırıyor anladığım kadarıyla.

Böyle olunca ben de cihazı v6.0.1'e güncelledikten sonra daha ileri gitmedim ve v7 Nougat yükseltmesini yapmadım:

SAMSUNG GALAXY S6 / S6 EDGE [ANA KONU] . SAMSUNG GALAXY S6 / S6 EDGE [ANA KONU]

Tabii ben Nougat yükseltmesini yapmıyorum ve otomatik güncelleştirme hala kapalı ancak yine de bu güncelleme uyarısı görünüyor. Özellikle "Ayarlar"a girildiğinde üstte bildirim çıkıyor ve her defasında elle kapatmak zorunda kalınıyor:

SAMSUNG GALAXY S6 / S6 EDGE [ANA KONU]

Şimdi öğrenmek istediğim bazı noktalar var, tecrübeli kullanıcılar fikir verirse sevinirim:
    1) Bu v7.0 Nougat güncellemesi bildirim ve uyarılarını cihazı yükseltmeden nasıl kapatabilirim?
    2) Galaxy S6 için en akıcı ve optimize resmi sürüm gerçekten v6.0.1 Marshmallow mu?
    3) v7.0 Nougat güncellemesi zamanla patchlerle gelişip düzeldi mi, tavsiye eder misiniz?
    4) Exynos chipsetler Custom Rom (özellikle Cyanogenmod) geliştirilmesi ve kullanımı için pek arkadaş canlısı değildi zamanında. Hala aynı mı, yoksa önerebileceğiniz LineageOS gibi daha temiz ve sorunsuz custom Romlar var mı?

Teşekkürler.

• Be-Mine kullanıcısına yanıt
    Şaşkın ve tebessümle okudum yazdıklarını:)
    6.0'da bilenler hatırlar ben de epey karşı çıktım Nougat 7.0'a bilinçli eskitme vs.'dir diye.Birtakım düzenlemeler de yapıldı bu sürede nougat'a.
    Xda'dan takip ettiğim kadarıyla 7.0'a dair şikayet eden de çok, memnun kalan da çok oldu, çekinmekte haklısın.
    Arkadaşların nougat halini inceledim, sıfırlamadan yükseltmelerine rağmen gayet akıcı geldi.

Gel gelelim bana, cihazı sıfırladım, format attım(güç+ses arttırma+home tuşu ile gerekli menüden 2 adımlı), pc üzerinden smart switch ile güncelledim.
    Ayar menüsü ve bildirim kullanımı hoşuma gitmedi ancak daha önce incelediğim gibi daha akıcı oldu hele touchwiz mili saniye takılmalarına takıntılıydım büyüyen daireler ve hele mesaj kutusunda bir mesajı açma efektleri berbattı! Bu yüzden de geliştirici seçeneklerinden animasyonları kapatmıştım MM boyunca. Nougat daha akıcı kesinlikle

Cihazı sıfırlayıp yap gitsin, yorumu bekliyoruz

illa mm'de kalıp 7.0 istemiyorsan güncelleme bildirimini kapatmayı pm ile atabilirim aylar önce yazmıştım işlemi burada
    düzeldi hakkaten.kart yerinden oynamış veya toz kaçmış olabilir arasına ki temizlemem gerekti sim kart üstünü.

kılıfım tuşları ve yanları kapatmıyor.
  • Beyler s6 kamerasını bazen açınca bulanıkta kalıyor.Bir kaç kez denedikten sonra düzeliyor.Donanımsal bir sorun olsa herzaman bulanık göstermesi gerekir.Bazen kamerayı açtığımda hemen açılıyor.Bu şekilde sorun yaşayan var mı?
  • s6 edge aldim kilif ne tavsiye edersiniz cam koruyucu ve kılıf tavsiyesi bekliyorum
  • birisileri kullanıcısına yanıt
    Yani benzer düşünceleri tekrar dile getirmiş gibi oldum galiba, öyle anladım.

Telefonu kendim kullanmadığım için forumdaki konuya ve yaşanılan deneyimlere çok yabancıyım. Zaten cihazı sonra güncelleriz diyip sallamıştım, aradan 2 yıl geçmiş v5.0.2 ile. Optimizasyon ve daha da önemlisi güvenlik güncellemeleri tasası olmasa belki yine güncelleme yapmayı gözardı ederdim.

Bu tuş kombinasyonu ile formatlama, smart switch falan daha yeni duyuyorum. Telefon içinden factory reset yapıp sonrasında OTA üzerinden güncellemekten ne farkı oluyor ki. Daha temiz bir kurulumu garantilemek içindir sanırım. Nougat'tan memnun kalman güzel haber bu arada.

S6'da Nougat denemek güzel olurdu ama onun için telefonu bizzat benim de günlük olarak kullanmam lazım, oysa telefon değiştirmek şu an hiç istediğim bir şey değil. Zaten bu ara Xiaomi Redmi 4X'e geçtim, onu kurcalıyorum, pil ömrü çok iyi geliyor, 4000mAh ve giriş seviyesi olduğu için.

Şimdilik v6.0.1 Marshmallow'da kalıp bir süre deneyimlememiz iyi olur. Ben de arada MM'u kurcalarım, fikir edinirim. Sonrasında Nougat'a geçeriz, böylece hangi Romun daha verimli olduğunu görme ve kıyaslama imkanımız olur. Marsmallow'u bir miktar kullanmadan güncellemek istemem açıkçası, kademeli ilerlemeyi severim genelde.

Güncelleme bildirimlerini kapatmayla ilgili linki verirsen ya da buraya kopyalarsan çok iyi olur gerçekten, direkt uygularım daha fazla araştırmadan.

Bu yazdıklarından sonra deneyimli ve bilinçli bir kullanıcı olduğun izlenimi oluştu bende ama Custom Rom konusuna hiç değinmemen Exynos sıkıntısının hala devam ettiğini de düşündürtüyor ne yazık ki. Oysa Galaxy S6'da sorunsuz çalışan bir LineageOS olsa harika olurdu benim için.

İlgin ve bilgilendirme için teşekkürler.

Malesef o kapanmiyor ben de cok denedim de. Package disabler uygulamasini satin alip indirip yazilim guncellemeyle ilgili programlari dondurmak ise yarayabilir ama en iyisi güncellemek daha akıcı animasyonlari var 7.0 ın ben memnunum. Sarj konusunda ise aralarinda yarim saat ekran suresi oynuyor. MM'da 4.30 civarı ekran süresi alıyordum. Nougat ile 4 oldu ama dedigim gibi daha akıcı ve hızlı.

Öncelikle ota ustunden güncelleyin sonra direkt ayarlardan sıfırla dersiniz gerek yok odine smart switche falan böylece temiz kurulum olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Be-Mine

Yani benzer düşünceleri tekrar dile getirmiş gibi oldum galiba, öyle anladım.

Telefonu kendim kullanmadığım için forumdaki konuya ve yaşanılan deneyimlere çok yabancıyım. Zaten cihazı sonra güncelleriz diyip sallamıştım, aradan 2 yıl geçmiş v5.0.2 ile. Optimizasyon ve daha da önemlisi güvenlik güncellemeleri tasası olmasa belki yine güncelleme yapmayı gözardı ederdim.

Bu tuş kombinasyonu ile formatlama, smart switch falan daha yeni duyuyorum. Telefon içinden factory reset yapıp sonrasında OTA üzerinden güncellemekten ne farkı oluyor ki. Daha temiz bir kurulumu garantilemek içindir sanırım. Nougat'tan memnun kalman güzel haber bu arada.

S6'da Nougat denemek güzel olurdu ama onun için telefonu bizzat benim de günlük olarak kullanmam lazım, oysa telefon değiştirmek şu an hiç istediğim bir şey değil. Zaten bu ara Xiaomi Redmi 4X'e geçtim, onu kurcalıyorum, pil ömrü çok iyi geliyor, 4000mAh ve giriş seviyesi olduğu için.

Şimdilik v6.0.1 Marshmallow'da kalıp bir süre deneyimlememiz iyi olur. Ben de arada MM'u kurcalarım, fikir edinirim. Sonrasında Nougat'a geçeriz, böylece hangi Romun daha verimli olduğunu görme ve kıyaslama imkanımız olur. Marsmallow'u bir miktar kullanmadan güncellemek istemem açıkçası, kademeli ilerlemeyi severim genelde.

Güncelleme bildirimlerini kapatmayla ilgili linki verirsen ya da buraya kopyalarsan çok iyi olur gerçekten, direkt uygularım daha fazla araştırmadan.

Bu yazdıklarından sonra deneyimli ve bilinçli bir kullanıcı olduğun izlenimi oluştu bende ama Custom Rom konusuna hiç değinmemen Exynos sıkıntısının hala devam ettiğini de düşündürtüyor ne yazık ki. Oysa Galaxy S6'da sorunsuz çalışan bir LineageOS olsa harika olurdu benim için.

İlgin ve bilgilendirme için teşekkürler.

Pc kablo ile nete bağlı olduğundan ve cihaza daha az yük binidiğinden tercih ediyorum pc ile güncellemeyi ancak OTA ile güncellemekte sıkıntı olmuyor. Güncelleme öncesinde formatlarsan faydası olur.Formatsız yükseltme bende verimsiz olmuştu akıcılık, şarj konusunda.

Estağfurullah ben de burdan şurdan okuduğumu paylaşıyorum:)

Ben MM'dan çok memnundum(ekran sürem 5 saati buluyordu halen de buluyor), nougata alıştıktan sonra daha sade ve göze hoş gelen ayar menüsüne alıştım mesela.Ancak güncellemek şart lakin uygulamalar da buna bağımlı.internet bankacılığında browser kullanmayı tercih ediyorum ve samsung internet de güncel olmalı diye düşünüyorum güvenlik açısından.

Custom Rom'da volte, samsung pay gibi bazı özellikler kullanılamıyor, güncelleme gelmiyor vs.Portlu romlar ise ayrı dünya. Twrp ile yükleme romu sıfırlama derken birtakım sorunlarla karşılaştım, onlardan zamanında vazgeçtim.

GÜNCELLEME BİLDİRİMİ GİDERME ÇÖZÜMÜ, BUYURSUNLAR ... Benim eski MM sevdama da tanık olunuz :))
    Ayrıca package pro disabler yükleyemezsen, forumda da bilen azdır Adhell diye bir uygulama ile de fazlasını yapabilirsin;) Keyifli kullanımlar

SAMSUNG GALAXY S6 / S6 EDGE [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birisileri -- 1 Kasım 2017; 22:1:37 >

5 saati bulan ekran süresi alıyorum.Dilerseniz zamanım olduğunda optimizasyonları paylaşırım. Keyifli kullanımlar...
  • kvardar77 kullanıcısına yanıt
    bazen ve kısa süreli oluyorsa sorun yoktur bence.

ancak uzun süreli ve her açtığında bu oluyorsa daha ayrıntılı yaz lütfen.android sürümünü, ne zamanlar ne süre olduğunu.keyifli kullanımlar...
    birisileri kullanıcısına yanıt
    Bu package disabler'ı hatırladım galiba. Gear VR'ı denerken karşılaşmıştım sanırım. Telefonu Gear VR gözlüğe takınca otomatik algılayıp Oculus uygulamalarını çalıştırmasını engellemek için öneriliyordu. Böylece S6'da Google Cardboard uygulamaları kullanılabiliyordu.

Gerçi ben kullanmamıştım o zaman da. Benim asıl amacım Gear VR'ın konnektörünü çıkarıp iptal ederek gözlüğü diğer telefonlarda normal Cardboard olarak sıradan şekilde de kullanmaktı. Mercekleri süngerleri falan kaliteli çünkü, piyasada satılan pahalı gözlüklerden ayrıca almaya gerek kalmayacaktı.

Diğer telefonları Gear VR'a sabitlemek için gözlüğe şu cırt bantlardan yapıştırmıştım. Xiaomi Mi 5'de gayet güzel de kullanmıştım zaten. Ama cırt bantlar kuvvetli geliyor ve telefonu çıkarırken gözlüğün üzerinden yapışkanı ayrılıyor. Onları Pattex Ultra Jel ile yapıştıracaktım gözlüğün kasasına ama kaldı öyle. Yani hem S6-S7 ile Oculus ve hem de diğer telefonlarla Cardboard uygulamalarını kullanma denemesi olumlu sonuç verse de nihayete eremedi. Bluetooth kumanda da ayarlayacaktım sahi, aklıma geldi şimdi.

Nougat'ın biraz daha fazla pil tüketme durumu varsa bu pek iyi olmaz bizim için. Çünkü zaten en fazla 3-4 saat arası SOT alabiliyoruz ancak, ki bunun içinde oyun falan yok, ve hatta sürekli Güç tasarrufu modunda (ultra değil) cihaz. Demek Asphalt falan oynansa 2 saat anca dayanacak. Hakkaten ya, test edeyim ben bunu bir ara en iyisi.

MM'u bir süre deneyip sonrasında Nougat güncellemesi yapmak en iyisi olacak sanırım.

Bilgilendirme için teşekkürler.

• birisileri kullanıcısına yanıt
    "MM forever !"

Adhell'i ilk defa duyuyorum, onu bir ara araştırayım en iyisi (gerçi root istiyordur muhtemelen).

Teşekkürler
    package disabler pro'nun aynı işlevi + disconnect pro for samsung özelliği sayesinde arka plan veri gönderimini kesiyor

ROOTSUZDUR ;) Şiddetle öneririm
    Gear vr'ı şahsen kimseye önermiyorum.Daha katedecek çok yolu var.Gözlerimi rahatsız etti 5 dk kullanımda bile ki uzmanlardan da öyle bir uyarı gelmişti s6+vr satış zamanlarında.

Cihazı aktif kullanımda LÜTFEN GÜÇ TASARRUF MODUNDA KULLANMAYIN.Bu enerji sarfiyatını işlem yavaşlığı-ekran süresi dolayısıyla arttıracaktır.Sadece aktif kullanım olmayan durumda şarj yüzdesini muhafaza amaçlı kullanınız :)

Rica ederim, keyifli kullanımlar...
  • Telefon güç tasarrufu modunda iken arka plan konum kontrollerini açık tutmanın bir yolu var mıdır?
  • Arkadaşlar yeni bir satış grubu kurduk. Sadece cep telefonu alım/satımı üzerine. Şişirilmiş fiyatlara yer vermemeyi düşünüyoruz. Sıfır fiyatlara yakın fiyatlardaki ilanlara izin verilmeyecek ve ne alıcı ne de satıcı mağdur edilecektir. Benle birlikte 3 yöneticiyiz ve yöneticilerden birisi de forumumuzda yakından tanıdığınız Zahter Öz hocam. Hepinizi grubumuza bekleriz.

https://www.facebook.com/groups/131032304225072/
  • Peki nougattan marshmallow'a geri donmenin bir yolu varmı samsung gerı donus icin bootloader kilidi koymus diyorlar denedim gercektende öyle bu konuyu halledenler bizimle paylasırlarsa sevinirim

• 
Sayfa: önceki 18811882188318841885
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.