Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S6 / S6 EDGE [ANA KONU] (1600. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
39.442
Cevap
188
Favori
1.254.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15981599160016011602
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Valla bilemiyorum hocam bende pil sorunu hariç çok memnunum ama pil dayanmıyor 2-2.5 saatlare kadar düştü dershaneye şarj aleti olmadan gidemiyorum yakında servise verip şansımı denicem batarya değişimi için belki değiştirirler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wheel Of Time

Gelsin de şu çözünürlük olayına bir el atmayı düşünüyorum direkt. Hem performans hem batarya konusunda baya faydalı bir özellik olacak gibi

Zaten yeni GPU yazılımı kullanıyor 7.0 Nougat ismi de Vulkan Api.

windowstaki directx gibi bir sey anladigim kadariyla okuduğum kaynaklardan bunu anladım.

Bu vulkan api %40a varan performans artisi sagliyormuş şimdikine oranla. O bile yeter guncellemeyi dört gozle beklemek için.

insallah cok guzel olacak telefonlara nerden baksan 1 yil daha kullanim suresi ekler bu hareket.

• quote:

Orijinalden alıntı: hesoyama

quote:

Gelsin de şu çözünürlük olayına bir el atmayı düşünüyorum direkt. Hem performans hem batarya konusunda baya faydalı bir özellik olacak gibi

windowstaki directx gibi bir sey anladigim kadariyla okuduğum kaynaklardan bunu anladım.

Bu vulkan api %40a varan performans artisi sagliyormuş şimdikine oranla. O bile yeter guncellemeyi dört gozle beklemek için.

insallah cok guzel olacak telefonlara nerden baksan 1 yil daha kullanim suresi ekler bu hareket.

Ben zaten çok memnunum telefondan performans konusunda tabi daha iyi olmasına hayır demeyiz

Nova Launcher ile istediğim gibi kişiselleştiriyorum telefonu animasyonları da kapatıyorum. Yağ gibi telefon maşallah

• quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

Ne zamandır yazacağım unutuyorum, arkadaşlar bu telefon titreşim özürlü mü ? Mesaj geliyor titremiyor doğru düzgün milletin telefonu zangır zangır yeri göğü inletiyor. Bunda aramada bile çok nazik anlayamıyorum çoğu zaman sessizdeyken aramaları kaçırıyorum hep, bütün titreşim ayarları açık ek bir şey mi yapacağız ? Yoksa bunu kabullenecek miyiz ? Aşırı sinirim bozuk bu duruma.

Telefon kendi kendine ayarlarını değiştiriyor olabilir veya titreşim olayı da donanımsa bir sıkıntı olabilir.

Benim telefonda dün bir tuhaf oldu. Şarja taktım bir baktım şarj gösterge ışığı yanmıyor. Bir baktım şarj, mesaj ve bildirimler geldiği zaman ışık ile bildirmesini söyleyen ayar kapanmış. Kendi kendisine o ayarı telefon kapamış. Ben hiç o kısma dokunmadım ve telefonuma da başka kimse ellemedi ama telefon o ayarı kapamış.

Arkadaşlar İnstagram dan bildirim gelince telefonum 2 defa haber veriyor. Son 3-4 haftadır böyle. Mesela biri bildirim yaptı diye mesaj geliyor bakıyorum ve çıkıyorum dakikalar sonra tekrar tekrar aynı uyarı geliyor. Ama her bildirimde böyle oluyor. Bir de şu biri bir şey paylaştıktan 6-7 dakika sonra haberim oluyor. Hatta bu sebeple bazı paylaşımları göremiyorum da. Çünkü biri bir şey paylaşıp 5 dakika sonra silmiş ise bildirim 6-7 dakika sonra geldiği için o paylaşımı kaçırmış oluyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 14 Ocak 2017; 1:20:7 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

Ne zamandır yazacağım unutuyorum, arkadaşlar bu telefon titreşim özürlü mü ? Mesaj geliyor titremiyor doğru düzgün milletin telefonu zangır zangır yeri göğü inletiyor. Bunda aramada bile çok nazik anlayamıyorum çoğu zaman sessizdeyken aramaları kaçırıyorum hep, bütün titreşim ayarları açık ek bir şey mi yapacağız ? Yoksa bunu kabullenecek miyiz ? Aşırı sinirim bozuk bu duruma.

Telefon kendi kendine ayarlarını değiştiriyor olabilir veya titreşim olayı da donanımsa bir sıkıntı olabilir.

Benim telefonda dün bir tuhaf oldu. Şarja taktım bir baktım şarj gösterge ışığı yanmıyor. Bir baktım şarj, mesaj ve bildirimler geldiği zaman ışık ile bildirmesini söyleyen ayar kapanmış. Kendi kendisine o ayarı telefon kapamış. Ben hiç o kısma dokunmadım ve telefonuma da başka kimse ellemedi ama telefon o ayarı kapamış.

Arkadaşlar İnstagram dan bildirim gelince telefonum 2 defa haber veriyor. Son 3-4 haftadır böyle. Mesela biri bildirim yaptı diye mesaj geliyor bakıyorum ve çıkıyorum dakikalar sonra tekrar tekrar aynı uyarı geliyor. Ama her bildirimde böyle oluyor. Bir de şu biri bir şey paylaştıktan 6-7 dakika sonra haberim oluyor. Hatta bu sebeple bazı paylaşımları göremiyorum da. Çünkü biri bir şey paylaşıp 5 dakika sonra silmiş ise bildirim 6-7 dakika sonra geldiği için o paylaşımı kaçırmış oluyorum.

Acaba pil bölümündeki tasarruf bölümünde mi ekli instagram öyleyse yapabiliyor bunu.

• quote:

quote:

quote:

Ben zaten çok memnunum telefondan performans konusunda tabi daha iyi olmasına hayır demeyiz

Nova Launcher ile istediğim gibi kişiselleştiriyorum telefonu animasyonları da kapatıyorum. Yağ gibi telefon maşallah

Arrow Launcheri begeniyorum ben de çok sade ve kullanışlı. Menüyü açarken beyaz bir titreme oluyor Nova'da onu sevmiyorum oyuzden Arrow iyidir.

• hesoyama kullanıcısına yanıt
    Hiç farketmedim o beyaz titremeyi halbuki dikkatli/titizimdir baya o tarz konularda. Belki de bir ayarla alakalıdır hocam o, ben siz söyleyince denedim hemen bende öyle bir sıkıntı yok gibi.
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam götürdüm servise 11 inde verdim bugün teslim aldım 3 4 günde hallettiler ekranda nikelaj atması vardı sol üst köşede düşürmüştüm köşede ekranın altına köşedeki nikelaj düşmüştü onuda söyledim tabı düşürdüğümü söylemedin zaten eziklik falanda yoktu hem ekranı hemde bataryayı değiştirmişler korktuydum ücret talep ederler diye neysekı bişey demediler ama gel gelelim samsung dan soğudum bidaha tel alırsam iPhonenu deniyecem 18 19 ayda batarya ömrümü biter arkadaş garanti olmasa batarya değişim 190 TL diyor
    İnstagram'ı sürekli kullanıyorum ve telefon kendi kendine o moda almadı. Ben yinede baktım ama güç tasarruf bölümde instagram yok. Sorun başka sanırım.
  • Arkadaşlar lütfen yardım ne yaptıysam çözemedim. hattım vodafone ve 4.5 g uyumlu bir hat. mobil ağlardan 4,5 lte seçtiğmde hat gidiyor ve internet elle 3g seçene kadar gelmiyor. bazen uzun süre 4.5 g de kalıyor ama sonuç y,ne aynı yardım lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: russell3687

Arkadaşlar lütfen yardım ne yaptıysam çözemedim. hattım vodafone ve 4.5 g uyumlu bir hat. mobil ağlardan 4,5 lte seçtiğmde hat gidiyor ve internet elle 3g seçene kadar gelmiyor. bazen uzun süre 4.5 g de kalıyor ama sonuç y,ne aynı yardım lütfen

Internet gidiyor ama arama yapiliyor mu peki?
  • quote:

İnstagram'ı sürekli kullanıyorum ve telefon kendi kendine o moda almadı. Ben yinede baktım ama güç tasarruf bölümde instagram yok. Sorun başka sanırım.

O zaman RAM'de tutulmuyor uygulama bence. Çok mu uygulama var telefonda
  • Arkadaslarhttp://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/

Bu adresten samsungun en son galeri rehber samsung klavye touchwiz home video oynatiic yeni web browser takvim uygulamalarini ve daha bir cok uygulamayi ucretsiz orjinal bir sekilde guncelleyebilirsiniz
  • S6 da çalışacak mobil data widget butonu arıyorum.

Bi sürü widget var Google play de, ancak hiç biri 6.0.1 de çalışmıyor.

Teşekkürler
  • arkadaşlar bu yeni android sürümü S6lara da gelecekmiymiş?
  • arkin39 kullanıcısına yanıt
    Roaming yani dolaşım moduna geçmiş cihaz ve çift saat ayarı açıksa gidilen ülkeyle Türkiye saatlerini aynı anda gösterir.

Ama yurt dışına çıkmadan bunu gördüyseniz başka bi durum var demektir.
  • quote:

quote:

O zaman RAM'de tutulmuyor uygulama bence. Çok mu uygulama var telefonda

Forumda yani bu başlık da yer alan bir çok kişiye göre telefonumda az uygulama var sayılır ve telefonumda en fazla kullandığım uygulama İnstagram.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rubytum

arkadaşlar bu yeni android sürümü S6lara da gelecekmiymiş?

Yeni sürüm s6 ve s6 edge gelecek. Onca yer yazdı gelmez ise olay olur.
    Arama yapılabiliyor internet yok. İnternet 4.5 gibi de kalıyor belli bir süre sonra elle Manuel olarak 3g ye alana kadar gelmiyor. İnternete baktım baz kişilerde var bu sorun ama çözüm yok çıldıracağım.
  • russell3687 R kullanıcısına yanıt
    Sim kartınız yeni mi?

Benzer durum yaşamıştı bir arkadaş, sim kartını değiştirdi ve sorun çözülmüştü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Levcho -- 15 Ocak 2017; 12:34:38 >
  • 
Sayfa: önceki 15981599160016011602
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.