Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S6 / S6 EDGE [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı, 2 Mobil Kullanıcı ( 2 Mobil Cihaz )
39.372
Cevap
233
Favori
1.172.978
Tıklama
Giriş
    571 Mesaj

600-700 arası geziyor genellikle.
    |
    |
    kararsızkullanıcıı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5940 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: aykut11

AdAway uygulaması telefon rootlu olmasına rağmen root izni istiyor diyerek çalışmıyor bu sorunu gidermek mümkün mü yada başka bir reklem engelleme programı tavsiye ederminiz

Adguard

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Hocam 25 günlük sıfır telefonun bataryası bittiyse vay samsungun haline yani
    |
    |
    Yandex kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Boşuna beklemeyeyim o zaman gelecek güncellemelerde :(
    |
    |
    |
    |
  • Yarbay
    9556 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: altunayaz

Hocam 25 günlük sıfır telefonun bataryası bittiyse vay samsungun haline yani

Samsung telefonların kronik sorunudur batarya. En ucuzuda böyle en pahalısıda yıllardır. İllaki bataryadan sorun çıkarmak zorunda. Note 7 ile bu olay iyice rezilleşti telefon durduğu yerde yanmaya başladı.
    11227 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: QRX

S6 edge ekranı için kırılmaz cam var mı? Uygulayabilir miyiz?

Var ama önermem. Bir şekilde ekran ile arasına bir kaç ay içerisinde toz girmeye başlıyor ve bu belli süre sonra rahatsız etmeye başlıyor. Ben 4-5 kullandım ve toz girmesi birde biraz yansıma yapması hariç kullanım açısından sıkıntı yoktu fakat dediğim gibi kolayca toz giriyor. Bir de çok terlersen ekran ile arasına bir şekilde ter giriyor.

Bu sıkıntılar yüzünden ben söktüm ve şu an normal jelatin koruyucu ile kullanıyorum. Onda da ufak tefek toz filan olayları olabiliyor ama cam koruyucu kadar rahatsız etmiyor.

Ne marka kullanıyorsun ben de alacağım da iyi bir şey arıyorum

|
    |
    Noctivagant kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ne önerirsiniz garantiye götürmeli miyim sizce?

|
    |

Orijinalden alıntı: Yandex

quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

quote:

Orijinalden alıntı: triyaki43

Bu samsung iyice sacmaladi iphone olma yolunda ilerliyor peki root atinca orjinal hale getirilebilen marka modeller hangileri suan?

LG, HTC, Sony de Samsung gibi malesef. Hatta aralarındaki en iyisi Samsung root konusunda.

Yanlış bilgi vermeyin. Sony ve LG'de root kaldırıp hiç yapılmamış gibi yapma imkanı var.

Ben imkanlardan bahsetmedim aslında. Şirketlerin cihazlar üzerinde uyguladıkları politikalardan bahsettim.

LG, 2013'den (öncesinden emin değilim) 2015'e kadar çıkardığı bütün cihazları (G Flex 2'de dahil) hiçbir şekilde açılmayan bootloader kilidi ile beraber piyasaya sürdü. İnsanlar root yapabilmek için kernel açıklarını kullandı. Daha sonra Android 4.2 ile piyasaya sürülmüş olan LG cihazların bootloader kilidi için bir bypass yöntemi olan "loki" geliştirildi. Bundan 1 sene sonra ise Android 4.4 ile piyasaya sürülmüş olan LG cihazların bootloader kilidi için bir başka bypass yöntemi olan "Bump" keşfedildi. Bump sayesinde G3 sahipleri Android 6.0'ı rootlu olarak kullanabiliyorlar. Daha sonra LG, G4'ü açılabilir bir bootloader kilidi ile piyasaya sürdü. Fakat bu kilit açma yöntemi her cihaz için uygulanamıyor, ve bootloader kilidi açılmış G4'lerde bootloader tekrar kilitlenemiyor; dolayısıyla garanti dışı kalmış oluyor cihaz. (G5'in bootloader'ı tekrar kilitlenebiliyormuş, bunu yeni öğrendim)

Sony'de ise bootloader kilidi kolayca açılıp, kapanabiliyor fakat bootloader kilidi açıldığında DRM keyleri cihazdan silinmiş oluyor. Dolayısıyla cihazın bootloader kilidi tekrar aktif hale gelse bile DRM keyleri geri gelmediğinden cihaz hem garanti dışı kalmış oluyor, hem de birçok özellikten feragat edilmiş olunuyor. Bootloader kilidini kaldırmadan root etmenin yolları var, fakat bunlar hep sistem açıkları kullanılarak elde ediliyor ve Android 6.0 ile birlikte bootloader kilidi açılmadan kalıcı olarak root etmek mümkün değil malesef.
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    1 Not

Eğer vaktiniz varsa telefonu sıfırlayın

Kendi şarj aleti ile şarj edin https://play.google.com/store/apps/details?id=com.digibites.accubattery

Bu uygulama ile telefonu birkaç gün kullanın.

Bu uygulama bataryanın Yüzde kaç öldüğünü gösteriyor.

İşiniz bitince bu uygulamayı kaldırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bm07tr -- 25 Kasım 2016; 22:28:16 >
    |
    |
    altunayaz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    11227 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kararsızkullanıcıı

Jelatin olarak diyorsan altta linkini verdiğim ürünü aldım.

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/samsung-galaxy-s6-edge-full-body-koruma-on-arka-247574179

1. Fotoğraf yanıltmasın onu temsili olarak koymuş çünkü üzerinde FB yazan geliyor. Yani hem ön hem arka taraf için jelatin var. 2. numaralı fotoğrafta görünenler paketten çıktı. Mağazalar genelde bu ürün ve türevlerini satıyor. Bestsuit bu ürünü bir çok farklı ambalaj şekli ve marka adı altında satılıyor. Mağazalar ve bir çok site bu ürünün aynısını 25-40 TL arasında fiyatla satıyor ben 8 TL görünce bu linkten aldım

Yalnız satıldığı bölge İstanbul denmesine karşın ürün Yalova'ya İstanbul değil Diyarbakır dan geldi. Uyumlu model s7 denmesi de yanıtmasın s6 edge uyumlu satılıyor. Ben almadan önce satıcıya yazı yazdım. s7 yazıyor dedim bana başlıkta yazıldığı gibi bu ilan s6 edge için geçerlidir dedi.

Çok daha ünlü markalar var onlardan istiyorsanız araştırın derim. Ben ucuz diye buradan aldım.

Daha önce kullandığım cam modeli soruyorsanız markasını hatırlamıyorum çünkü telefon gelir gelmez acele gidip yaptırdım ve ambalajı satın aldığım yerde kalmıştı.

• Yüzbaşı
    349 Mesaj
    Ne yaparsanız yapın hızlı biten batarya ya çözüm mümkün değil.

2 gün once serviste bataryayi degistirdiler talebim uzerine.

Eskisinden 2 degil 10 misli fark var. Varsa şikayetiniz direk servise..

cihaza zarar vermemişler mi.

|
    |
    kakakola kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

quote:

Orijinalden alıntı: kararsızkullanıcıı

Jelatin olarak diyorsan altta linkini verdiğim ürünü aldım.

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/samsung-galaxy-s6-edge-full-body-koruma-on-arka-247574179

1. Fotoğraf yanıltmasın onu temsili olarak koymuş çünkü üzerinde FB yazan geliyor. Yani hem ön hem arka taraf için jelatin var. 2. numaralı fotoğrafta görünenler paketten çıktı. Mağazalar genelde bu ürün ve türevlerini satıyor. Bestsuit bu ürünü bir çok farklı ambalaj şekli ve marka adı altında satılıyor. Mağazalar ve bir çok site bu ürünün aynısını 25-40 TL arasında fiyatla satıyor ben 8 TL görünce bu linkten aldım

Yalnız satıldığı bölge İstanbul denmesine karşın ürün Yalova'ya İstanbul değil Diyarbakır dan geldi. Uyumlu model s7 denmesi de yanıtmasın s6 edge uyumlu satılıyor. Ben almadan önce satıcıya yazı yazdım. s7 yazıyor dedim bana başlıkta yazıldığı gibi bu ilan s6 edge için geçerlidir dedi.

Çok daha ünlü markalar var onlardan istiyorsanız araştırın derim. Ben ucuz diye buradan aldım.

Daha önce kullandığım cam modeli soruyorsanız markasını hatırlamıyorum çünkü telefon gelir gelmez acele gidip yaptırdım ve ambalajı satın aldığım yerde kalmıştı.

Sağlam mı? Kenarları atıyor mu?

• Yarbay
    10222 Mesaj
    1.5 yıldır sıkıntısız mükemmel çalışan telefonumu servise götürdükten sonra harap ettiler. Gram zevk almıyorum artık. Aradıklarıma doğru düzgün ulaşamıyorum. Şehir içinde gezerken aniden şebeke kopuyor. Köye gidiyorum şebeke yok kimse ulaşamıyor.

Başarı servise gönderdim sim kartınızı değiştirin sıkıntı vardır dediler. Değiştirdim daha ne yapayım anlamıyorum. Diğer telefonlar çekiyor. Aynı mobil hat kullanıyoruz. Niye benim 2200 TL verdiğim telefonum çekmiyor. Niye bozup geri gönderiyorsunuz. Ben sıkıntı yaşamamak için aldığım telefonda daha fazla sıkıntı yaşıyorum...

Delireceğim artık yahu. Var mı benim gibi olup ta düzelttiren. Pazartesi gene vereceğim paramı isteyeceğim yeter ya. Yapmayacaklar ise mahkemeye vereceğim. 3 aymış 6 aymış ne halleri varsa bıktım artık kullanamıyorum telefonumu bir yere gidiyorum tak servis gitti. Tek kelime rezillik ben harbiden bıktım. Yok mu doğru düzgün servis şu ülkede yahu. Enayi miyim ben? Bilmiyor muyum yani hattan olup olmayacağını. Kontrol ettim yok işte

|
    |

• Yüzbaşı
    548 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

quote:

Orijinalden alıntı: fromhunt

1.5 ay önce S6 dan Note5 e geçmiş biri olarak (ikisi de evde duruyor) s6 da marshmallow dahil bildirim paneli lagının devam ettiğini note5 te ise böyle bir sorun olmadığını fark ettim. (her zaman oluşan değil arada bir olan frame drop tan bahsediyorum) İlk başta sorunun RAM yetersizliği olduğunu sanmıştım ama sorun dpi kaynaklı bence. Bildiğiniz gibi Note5 te dpi daha fazla. S6 da ise daha az. Marshmallow da dpi değiştirilebiliyor. Bunun için Nova Launcher geçici bir süreliğine indirin. Açmanıza gerek yok.İndikten sonra widget menüsüne girin. Nova Launcher klasöründeki etkinlikler widget ını ana sayfaya sürükleyin.Bir menü açılacak.Oradan Ayarlar ı seçin. Altta birçok ayar listelenecek. (.DisplayActivityScaler)adlı ayarı seçin. Ana sayfanızda ayarlar logosu olan bir klasör oluşacak. Onu açın. Standart ve sıkıştırılmış olarak iki seçenek var.S6 normalde standart olanı kullanıyor. Sıkıştırılmış ı seçin. Ekranınıza daha çok şey sığacak vb uyarı yapacak. Tamamlandı deyin. Cihaz yeniden başlatılmalı diyecek.Evet deyin yeniden başlatın.Hayırlı olsun.Bu ayarı Samsung kendisi koymuş ama gizlemiş.Neden gizledi bilmiyorum.

İlla nova indirmek şart mı ? Deneyeyim bakalım ilgimi çekti.

Aynen denedim daha akıcı oldu telefon iyice ios oldu bildiğin :) açık pencereleri tümünü sonlandır deyince hafif kasarak gidiyordu şimdi kalmadı, üst barı hem yarısını hem iki kere indirirken gene lag yok, multitasking yaparken de daha akıcı.

Bayaa eski bir mesaj ama burada ki şeyi yaptım, Şuan ki haline gerek var mıydı? Yoksa hala işe yarar mı?

• Yarbay
    72241 Mesaj

Boşver.
    |
    |
    kararsızkullanıcıı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
üniversite
Mobilya Takımları
Bey Azura
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,750
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.