Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S6 / S6 EDGE [ANA KONU] (1205. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39.443
Cevap
188
Favori
1.254.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12031204120512061207
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

quote:

Orijinalden alıntı: parsan

quote:

Orijinalden alıntı: diyar_21

tekno marketlerden alın ne gerek var 3 kuruş az vereceksiniz diye, internetten almaya...

Dostum tekno marketlerde 3099 2899 lira arasında değişiyor fiyatları bu fiyatlara nerede var ki ?

Peki bu adam babasının hayrına mı 500 lira az fiyata satıyor ?

53 tane yorumu var edge plus'ta %99 da memnunlar ama neden o fiyata satıyor anlamış değilim bende. 60 lira da chip para var üstelik. büyük mağazalarda fiyat zaten yüksek o zaman da s7 edge düşünesi geliyor insanın

• mb2007 M kullanıcısına yanıt
    enteresan bunu bazı s7 kullanıcılarıda tespit etmiş o zaman telefondan değil 6.0.1 ile alakalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzil

quote:

Orijinalden alıntı: DeepBlue_

Müzik kalktı 6.0.1 de

teşekkürler...

bide raw için stock bi uygulama var mı? 3. parti yazılımlara pek güvenmiyorum da

raw için kamera açıkken modu, pro olarak değiştirin ayarlardan raw formatını aktif edin. 3. parti uygulamalardan çok daha kaliteli. 3. parti uyg. 8 mp ye düşürüyor raw formatında
  • HsynYgt kullanıcısına yanıt
    bu raw nedir biri bana da anlatabilir mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HsynYgt

quote:

quote:

Müzik kalktı 6.0.1 de

teşekkürler...

bide raw için stock bi uygulama var mı? 3. parti yazılımlara pek güvenmiyorum da

raw için kamera açıkken modu, pro olarak değiştirin ayarlardan raw formatını aktif edin. 3. parti uygulamalardan çok daha kaliteli. 3. parti uyg. 8 mp ye düşürüyor raw formatında

yok görüntülemek için...

• quote:

Orijinalden alıntı: ömerelif

bu raw nedir biri bana da anlatabilir mi

RAW, dijital fotoğraf makinelerinde filmin karşılığı olan sensör üzerine düşen görüntü dijital işlemci tarafından sayısal verilere dönüştürülüp fotoğraf haline getirilir. Çekim sırasında belli işlemlerden geçen ham görüntü genelde JPEG bazen de TIFF dosya biçimine dönüştürülür.

İşte bu değişikliklerin yapılmadan sensörden gelen sayısal verilerin doğrudan belleğe yazılmasıyla oluşan özel formata RAW adı veriliyor. RAW dosyaları sensörden gelen ham bilgileri içerdiğinden yaygın olarak tercih edilen fotoğraf formatı JPEGten çok daha fazla yer kaplarlar. 6 megapiksel bir fotoğraf makinesi için bu rakam 5-6 megabayta ulaşabilir. Her üreticinin kendine has algoritma yöntemleri olduğundan, farklı dijital fotoğraf makinelerinin ürettiği RAW dosyaları farklı boyutlarda olur.

Bu formatı daha çok üst seviyede ürünler desteklediği için her dijital fotoğraf makinesinin RAW çekme özelliği bulunmaz.

RAW formatının en önemli özelliklerinden biri de çekim yapıldıktan sonra üzerinde bazı değişikliklere izin vermesi. Yani bir nevi zaman içinde geri giderek yanlış ayarları düzeltebilmeye imkân tanıması.

300'den farklı RAW dosya biçiminin var olması, ciddi sorunlara ve uyumluluk sorunlarına yol açmaktadır. Bu karmaşaya son vermek adına Adobe firmasının belirtimlerini açtığı DNG dosya biçimi, günümüzde giderek artan sayıda fotoğraf makinesi üreticisi tarafından kabul görmekte. ^^alıntıdır..^^

umarım yardımcı olur. raw formatlı fotoğrafların üzerinde çok çok fazla değişiklik yapılabiliyor.

• Galaxy S6 Edge için Android 6.0 yayında! http://www.teknofora.com/galaxy-s6-edge-icin-android-6-0-yayinda/

• quote:

quote:

quote:

quote:

Müzik kalktı 6.0.1 de

teşekkürler...

yok görüntülemek için...

en güzeli photo mate r3 ama ücretli bir uygulama craklisini bulursam paylaşırım hatta buldumda denemedim daha bir sorun yoksa paylaşırım linki

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: parsan

quote:

Orijinalden alıntı: diyar_21

tekno marketlerden alın ne gerek var 3 kuruş az vereceksiniz diye, internetten almaya...

Dostum tekno marketlerde 3099 2899 lira arasında değişiyor fiyatları bu fiyatlara nerede var ki ?

Peki bu adam babasının hayrına mı 500 lira az fiyata satıyor ?

Babasinin hayrina satmiyor gelis fiyati 1800 se tekno marketler +500 kar koyuyor ben samsung tr garantili G920FQ mayis ayinda 2000 liraya aldim ciktiktan 1 ay sonra yani bundan oncede Note3 u 1800 di teknosada 1300 e almistim fakat Note3 paraleldi S800 almak icin tr de exynoslar vardi sonuc olarak teknomarket +500 kar koyuyor gereksiz yere 500 cope atmaya gerek yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Dostlar s6 da android izinlerini yonetme ve misafir modu varmiydi?

• S7 Edge'i yakindan gordum 5.5 inc ama S6 kadar neredeyse tasarim ayni gibi gorunsede ufak dokunuslar var.
    S7 Edge guzel telefon olmus tasarim donanim olarak fakat fiyat pahali 2500 filan olsaymis iyiymis :D

S6 devam S8-S9'u beklemeye devam ne zaman 10 NM gelirse o zaman degisim yapicam :D

• quote:

Orijinalden alıntı: ononu88

Arkadaslar bana gore piyasanin en iyi telefonunu kullaniyoruz.Bunun tadini cikarmak yerine surekli samsunga bela okuyorsunuz.Verdigim.paranin hakkini tamamen veriyor.Telefonda herhangi bir hata eksik gormedigim icinde 6.0 gelip gelmemesi vokta buyuk bir sikinti degil.Size tavsiyem guncellemeye takilacaginiza telefonun keyfini cikartin.

11 Mart tarihli guncelleme ile telefon cok iyi bir hal aldi hakkini veriyor

Ilk alanlardan biriyim 5.0.2 ile bugun arasinda o kadar cok fark var ki ilk zamanlar cok sorunluydu telefon bir bir eksikleri gitti suanda performansi pig yapti otesi yok yani 6S le yerlesik uygulamalari kapistirdim arada fark yok hatta bazi yerlerde S6 daha hizli

• quote:

quote:

yok böyle bir şey android os %100 pil kullanıyor başkada hiç bir uygulama verisi yok :) bu normal mi?

Wipe yaptınız mı eğer yeni Rom yüklediyseniz ?

920FQ Türkiye Romunu upload ediyorum %37'de dostlar dayanın.

üstad bitmedimi daha :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: qkhn83

quote:

Orijinalden alıntı: headcoach

S6 edge kulanıyorum.Güncelleme sonrası S7 ile aynı oldu edge ekranı,çift satır,hava durumu falan var.

istediğimiz uygulamayı ekleyebiliyor muyuz oraya peki. Cevap verdiğin için teşekkür ederim

Eklenebiliyor :)

SAMSUNG GALAXY S6 / S6 EDGE [ANA KONU]

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fethisagol

Upload yapmana gerek yok hacı. Samfirmden Manuelden gerekli kodları yazarsanız indiriyor. Smart Switchten Cihaz Başlatma ve Kurtarmada İstenilen gerekli kodları girince İndiriyor. CSC düzelmeyenlerin 2'Şerli Wipe Cache ve Wipe Factory yapın.Yüklediğiniz Rom'a ait CSC gözükecektir.

%44 oldu iptal edemem şuan insanların güvenle indirebileceği bir yer olur linki kaydedip atabilirler, Samfirm'i bulup indirip bilgileri girmesinden daha kolay olur sanırım.

Manuel girilecek bilgiler nedir ? Kendimizde deneyelim.

• Arkadaşlar şu sitede S7 uygulamalarını S6 ve Note 5 için port etmişler. Ben denedim ama beceremedim. Nasıl yapıldığını biri anlatabilir mi? Root erişimi gerekli evet ama bende root erişimi mevcut. Yardımcı olabilecek birileri var mı?

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s6/themes-apps/exclusive-s7-apps-feature-ported-to-s6-t3326340

• quote:

Orijinalden alıntı: Ersin ÇAKI

Arkadaşlar şu sitede S7 uygulamalarını S6 ve Note 5 için port etmişler. Ben denedim ama beceremedim. Nasıl yapıldığını biri anlatabilir mi? Root erişimi gerekli evet ama bende root erişimi mevcut. Yardımcı olabilecek birileri var mı?

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s6/themes-apps/exclusive-s7-apps-feature-ported-to-s6-t3326340

Twrp programıyla kurucaksınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: prydzsnare

Dostlar s6 da android izinlerini yonetme ve misafir modu varmiydi?

Hocam izinler var ama misafir modu tam olarak ne oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EscapeSouL -- 25 Mart 2016; 17:09:40 >
  • quote:

üstad bitmedimi daha :))

%67'de takıldı gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mb2007

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fethisagol

Upload yapmana gerek yok hacı. Samfirmden Manuelden gerekli kodları yazarsanız indiriyor. Smart Switchten Cihaz Başlatma ve Kurtarmada İstenilen gerekli kodları girince İndiriyor. CSC düzelmeyenlerin 2'Şerli Wipe Cache ve Wipe Factory yapın.Yüklediğiniz Rom'a ait CSC gözükecektir.

%44 oldu iptal edemem şuan insanların güvenle indirebileceği bir yer olur linki kaydedip atabilirler, Samfirm'i bulup indirip bilgileri girmesinden daha kolay olur sanırım.

Manuel girilecek bilgiler nedir ? Kendimizde deneyelim.

Samfirm programına aşağıdakilerini girin ve indirin, ben gene link kovalayacağım.

SamFirm 0.3.4 indirmek için TIKLA!

Alttaki bilgileri girerek son hızda indirebilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 12031204120512061207
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.