Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S5 (SM-G900S) [ANA KONU] ★★ (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.281
Cevap
110
Favori
573.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: daimbey

quote:

Orijinalden alıntı: EvReN 7

Neden aluminyum kasa yapmiyorlar acaba s5i? Bence cok onemli bir faktor. Bunu gormeleri lazim. Hatta karbon yapsinlar yuksek fiyattan satsinlar. Herkes almasin.

Kardeş Aliminyum tabiki plastiğe göre pahalı + birde üretim zorluğu var yani aliminyumu plastik gibi ayda 3-4 milyon üretemez yani üretim hacmini karşılamaz plastiğin diğer ismi ile polikarbonatın üretim bandındaki hikayesi aliminyuma göre daha kolay çünkü işlenmesi, kalıplanması, ısıl olarak şekillendirilmesi kolaydır...

Isterse yapar.yapilmayacak bir sey degil.yap kaliplari once dök isle cnc de isle. Ama maliyet artacaktir tabi. Plastik enjeksiyonda basilir. Yap coklu kalip bas enjeksiyonu.
  • note 3 e ve LG G2 Ye benzettim ben daha cok
  • quote:

quote:

quote:

Neden aluminyum kasa yapmiyorlar acaba s5i? Bence cok onemli bir faktor. Bunu gormeleri lazim. Hatta karbon yapsinlar yuksek fiyattan satsinlar. Herkes almasin.

Kardeş Aliminyum tabiki plastiğe göre pahalı + birde üretim zorluğu var yani aliminyumu plastik gibi ayda 3-4 milyon üretemez yani üretim hacmini karşılamaz plastiğin diğer ismi ile polikarbonatın üretim bandındaki hikayesi aliminyuma göre daha kolay çünkü işlenmesi, kalıplanması, ısıl olarak şekillendirilmesi kolaydır...

Isterse yapar.yapilmayacak bir sey degil.yap kaliplari once dök isle cnc de isle. Ama maliyet artacaktir tabi. Plastik enjeksiyonda basilir. Yap coklu kalip bas enjeksiyonu.

dokum diyorsun hocam kolay is degildir.hele ki aluminyum dokum daha sakattir.
    gel biz ekstruzyon ile yapalim su kapaklari.
    15 metre uzunlugunda bir taslak cikartiriz 450~500c de.sonra da dovme ile basar geceriz.en son kose yumusatma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onikhee

Bence ram 3gb olacak. Düz mantık
    Note: 1 GB S3: 1 GB
    Note2: 2 GB S4: 2 GB
    Note3: 3 GB S5: 3 GB

4 GB rami Note4 de getirecekler şahsi fikrim bakalım tutacakmı yazdıklarım.

Note 4 4 GB ram ı bende düşündüm de Bence 5 GB Yaparlar Diye Düşünüyorum S5 Sonuçta
  •  ★★ SAMSUNG GALAXY S5 (SM-G900S) [ANA KONU] ★★

bu bildigin general mobile discovery
  • Hayır bu bildiğin Wonder :D
  • Samsung ağustos ve aralık aylarında bu çizimlerin patentini almış bu tasarımların s5 veya note 4 için olacağı tahmin ediliyormuş ki ikisinin de tasarımı aşağı yukarı aynı oluyor genelde. Bu tasarımlara göre de conceptini yapmışlar.
     ★★ SAMSUNG GALAXY S5 (SM-G900S) [ANA KONU] ★★ ★★ SAMSUNG GALAXY S5 (SM-G900S) [ANA KONU] ★★ ★★ SAMSUNG GALAXY S5 (SM-G900S) [ANA KONU] ★★ ★★ SAMSUNG GALAXY S5 (SM-G900S) [ANA KONU] ★★ ★★ SAMSUNG GALAXY S5 (SM-G900S) [ANA KONU] ★★
  • Galaxy S5 Ekranı Nasıl Olacak? AMOLED mi LTPS LCD mi kullanılacak?

Uzun süredir Galaxy S5′in ekran teknolojisinin nasıl olacağı merak konusu. Bu konu hakkında geçtiğimiz gün sizlerle paylaştığımız bir haberde Amoled ekranın kullanılacağı bilgisinin geldiğini söylemiştik. Fakat bugün basında yer alan haberlere bakacak olursak, işler biraz değişmiş gibi.

Dünyaca ünlü teknoloji üreticisi Samsung firması Galaxy S5 modelinde bu kez AMOLED değil, onun yerine LTPS LCD isimli yeni bir ekran teknolojisi kullanacakmış. İşte bu haberin ayrıntıları…

Samsung’un yakında tanıtacağı amiral gemisi Galaxy S5 hakkında birçok teknik özellik bilgisi sızdırıldı ancak, kullanılacak olan ekran teknolojisi hakkında fazla bir bilgi verilmedi. Tencent sitesinin yayınladığı bilgilere göre şirket, yeni amiral gemisinde kendi yapımı olan AMOLED teknolojisi yerine Sharp tarafından yapılan bir LTPS LCD ekran kullanacak.

Söylenenlere göre Samsung, 2K AMOLED ekranlar ile bazı üretim sorunları yaşıyor ve şirket, öngörülen Galaxy S5 satış hacimlerini karşılamak için yeterli birim üretemez. Ayrıca şirket, 2015 yılında pazara esnek AMOLED ekranları getirmek için çalışıyor ve bu nedenle Galaxy S5 için Sharp ekran teknolojisini kullanacak.

Samsung son zamanlarda Sharp’ın yüzde 3 hissesini satın almıştı ve bu yüzden bu hisselerden yararlanmak isteyecektir.

Galaxy S5 de metal kasa mı olacak yoksa NOTE3 deki sahte plastik deri tasarımı mı kullanılacak?

Samsung’un yeni amiral gemisi olacak olan Galaxy S5 hayal kırıklığı yaratmaya devam ediyor. İşte S5′ten bir hayal kırıklığı haberi daha! Meğer Galaxy S5 söylendiği gibi metal kasa olmayacakmış, bunun yerine S3 deki sahte plastik deri tasarımı olacakmış…

Bildiğiniz gibi Samsung, Galaxy S4’de beklediği satış rakamlarına ulaşamayınca bir sonraki amiral gemisi Galaxy S5’i daha erken bir tarihe almıştı. Birkaç haftadır gelen söylentilerde ise Samsung’unGalaxy S5’i metal kasa olarak üreteceğiydi. Ancak bu konuyla ilgili yeni gelen haberler pek iç açıcı değil!

GalaxyS5Info sitesinin haberine göre Samsung bir sonraki amiral gemisi Galaxy S5’i metal kasa ile piyasaya sürmeyecek. Habere göre şirket Galaxy Note 3’de kullandığı sahte plastik deri tasarımınıGalaxy S5 üzerinde de kullanacak.

Aldığımız bilgilere göre, Galaxy S5 sadece son zamanlarda piyasaya sürülen ’Note 3′ ve kavisli ekran ‘Galaxy Round’ gibi, plastik arka kapağı suni deri olacak. Samsung’un Ocak veya Şubat gibi Galaxy S5’i tanıtacağı ve metal kasayı da 2014’ün ikinci çeyreğinde başlatacağı yeni “F” serisiakıllı telefonlarda kullanacağı söyleniyor.

Galaxy S5 Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Samsung firmasının en güçlü ve iddialı modeli olacak olan amiral gemisi Galaxy S5′in ne zaman çıkacağı sorusunun cevabı netlik kazandı!

Peki Galaxy S5 hangi tarihte ne zaman tanıtılacak ve hangi yeni özelliklerle piyasaya sürülecek?

Samsung’un yeni nesil amiral gemisi için haberler gelmeye devam ediyor. Kore medyasından gelen yeni haberlere göre şirket, önümüzdeki yıl tanıtacağı akıllı telefonlarda, parmak izi okuyucu özelliğine alternatif olarak göz tanıma özelliği, Full HD ekrana alternatif olarak QHD ekran teknolojisi ve yeni Tizen işletim sistemi gibi teknolojileri kullanacak.

Ayrıca söylenenlere göre Samsung, 24 ve 27 Şubat 2014 tarihleri arasında düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC) bir QHD 2560 × 1440 çözünürlükte akıllı telefon tanıtacak. Bu cihaz için isim verilmemiş ancak büyük ihtimalle Galaxy S5 olacak.

Samsung, pazar payını Apple’a kaptırmamak için esnek tasarımlı akıllı telefonlar üzerinde çalışıyor ve geliştirme aşamasında oldukları bu teknolojide acele ediyor. LG firması da QHD teknolojisine sahip akıllı telefon üzerinde çalışıyor ve Samsung bu teknolojide de geri kalmamak için çalışmalarını hızlandırdı.

kaynak:http://www.hayatnotu.com
  • Samsung, Galaxy S5 ve Sonraki Akıllı Telefonlar için Yeni Bir Arayüz Geliştiriyor! (Ekran Görüntüleri)

Samsung kullanıcılar arasında sürekli eleştirilen TouchWiz kullanıcı arayüzünde radikal değişimlere gidebilir. Daha önceki yıllarda Galaxy S serisi tanıtımlarıyla arayüzde ufaklı çaplı geliştirmeler sunan Güney Koreli üretici Galaxy S5‘te ise TouchWiz’de köklü değişikliklere yer verebilir. Aslında Samsung be değişimin ilk izlenimlerini CES 2014′te görücüye çıkardığı dört tabet modeliyle vermişti. Söz konusu tabletlerde farklı bir ana ekran bizleri karşılamıştı. Bildirimler ekranın bize göre sol bölümüne kaydırılmış ve sağ tarafta ise Windows Phone‘un Metro kullanıcı deneyimi bizleri karşılıyor.

Mobil dünyasının bir numaralı bilgi kaynağı olarak gösterilen Evleaks, Twitter hesabından Samsung’un bir sonraki akıllı telefonlar için tasarladığı yeni nesil TouchWiz kullanıcı arayüzünü temsil ettiği iddia edilen bazı görseller yayınladı. Görsellerin sahte olup olmadığı bilinmiyor, ancak geliştirme aşamasında olan bazı taslaklar olarak değerlendiriliyor.

Paylaşılan görüntülerden ilki muhtemelen kilit ekran olsa gerek. Diğer iki görsel ise ana ekran. Uygulama ikonlarında radikal bir değişim ilk bakışta göze çarpıyor. İkonlar arasında daha önce karşılaşmadığımız Magazine ile Samsung’un yeni bir uygulama hazırlığı içerisinde olduğunu anlıyoruz. Galaxy Tab Pro serisinde karşımıza çıkan arayüzü anımsatan görsellerde Samsung muhtemelen Galaxy Note 3 ile başlattığı Dergim uygulamasını ana ekrana taşıyabilir.

★★ SAMSUNG GALAXY S5 (SM-G900S) [ANA KONU] ★★

TouchWiz’in ağır çalışma yapısı, aşırı RAM tüketimi ve kronikleşen rehbere geç girmesi gibi sorunları hala mevcut. HTC, Sense 5 ile arayüz deneyimi birkaç seviye ileri taşıdı ve öncelikle aşırı RAM tüketimine son vererek, şu an Android tarafında en hızlı çalışan arayüz deneyimini kullanıcılara sunuyor.

Samsung cephesinde bu yönde çalışmaların başlamış olması umut verici ve dileriz Galaxy S5 ile birlikte daha modern bir arayüz bizleri karşılar.

Kaynak:www.andronova.net

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daimbey -- 9 Ocak 2014; 12:50:36 >
  • bende şimdi s6 bekleyenler kulübü açacam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brain Free

bende şimdi s6 bekleyenler kulübü açacam

Bende note4. Ne alaka ki? S5'in çıkış tarihi en fazla 3 ay. Ondan açılmış bu konu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ystipi

quote:

Bende note4. Ne alaka ki? S5'in çıkış tarihi en fazla 3 ay. Ondan açılmış bu konu

6 ay sonrada 6sı çıkar şimdiden duyurmak lazım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ystipi

quote:

6sına daha 1.5 yıl var endişelenmeyin
  • quote:

quote:

Çok istiyorsan fikrini beyan etmene, izin istemene gerek yok bilader git ve gereğini yap. 6 ay sonra da s6 çıkmaz isede bişey biliyorum diyede her önüne gelen konuya yazma.....
  • quote:

quote:

quote:

Çok istiyorsan fikrini beyan etmene, izin istemene gerek yok bilader git ve gereğini yap. 6 ay sonra da s6 çıkmaz isede bişey biliyorum diyede her önüne gelen konuya yazma.....

ne diyon la izin isteyen kim? istediğimi istediğim yere yazarım bak hemen sağ tarafta şikayet et butonu var rahatsız olduğun mesajı şikayet edersin
  • quote:

quote:

quote:

quote:

ne diyon la izin isteyen kim? istediğimi istediğim yere yazarım bak hemen sağ tarafta şikayet et butonu var rahatsız olduğun mesajı şikayet edersin

Ben senden şikayetçi olsam şimdiye olurdum (la demiyorum).Olacak bir durum yok. Tavır yapacak bir durumda yok. Açarım açacam diye konuyla alaylı konuşuyorsun. Ben daha önce açma nedenimi diğer 3 sayfada açıkladım. ilk mesajlarda zaten tepki vardı. Ve yeni görüp diğer bilgi içerikli mesajları ve tartışmaları okumadan yorum yazman beni kızdırdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daimbey -- 10 Ocak 2014; 16:32:19 >
  • Kararım bu piyasa oturana kadar s4 ile devam etmek. S5 belki mükemmel olucaktır ama gerçek şu ki yetişmek zor. 2015 baharı beklerim. Tizen başarılı olur belkide belkide mui romları standart olarak sunulur. Olası ihtimaller.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtrhn

Kararım bu piyasa oturana kadar s4 ile devam etmek. S5 belki mükemmel olucaktır ama gerçek şu ki yetişmek zor. 2015 baharı beklerim. Tizen başarılı olur belkide belkide mui romları standart olarak sunulur. Olası ihtimaller.

Bende önsiparisle hemen yapısmam 1-2 hafta bekleyip kullanıcı yorumlarina bakarım. s5i bekliyorum ama ilk parti malda büyük bir sorun varmi bilinmez ( hatırlarsanız iphone 3 sene önce cillop gibi telinde cekim sorunu yasadi- 5s te pusula sorunu cikmisti- s3, s4, note 2-3 te kasa açıklıkları vb.)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • daimbey kullanıcısına yanıt
    Aynende öyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsunq galaksi s5 ilk görüntüleri basına sızdı.
     ★★ SAMSUNG GALAXY S5 (SM-G900S) [ANA KONU] ★★

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.