Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S5 (SM-G900S) [ANA KONU] ★★ (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.281
Cevap
109
Favori
573.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Htc'nin kasası ve yazılımı hariç neyi var ? Sırf 4g için hurda bir işlemciye katlanıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merakla bekliyorum. İlk tanıtım 24 Şubat kesin değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykut1717

Merakla bekliyorum. İlk tanıtım 24 Şubat kesin değil mi?

Eldar Murtazin Çok Net Konuştu: Galaxy S5 Şubat Ayında Tanıtılacak!

Dünyanın en ünlü bloggerlarından Eldar Murtazin yaptığı başarılı tahminler ile adından sıkça bahsettiren bir teknoloji yazarı. Bu tahminleri oturduğu yerden yapmadığı ise su götürmez bir gerçek. Firmalarla olan ikili ilişkileri, tanıdıkları ve kendisine sızdırılsın diye el altından verilen bilgiler ışığında geçtiğimiz yıl Galaxy S4′ün tanıtım tarihini tutturmuştu!

Şimdi ise yaptığı açıklaya göre Galaxy S5, Dünya Mobil Kongresi öncesi Barcelona’da 23 Şubat Pazar günü saat 18:00′da tanıtılacak. Haberlerin doğru olup olmadığını tabii ki zaman gösterecek ama Galaxy S5 Snapdragon 800 serisi bir işlemci ile gelecekse benim de tahminim Eldar Murtazin ile aynı yönde. Galaxy S5, Snapdragon 805 ve hatta Snapdragon 810 işlemcisi ile gelecekse bu tarih mutlaka bahar aylarına sarkacaktır. 64 bit destekli Exynos 6 işlemcisinin hazır olduğu ve son testlerinin yapıldığı söylenirken ve Snapdragon 800 MSM8974AB versiyonu kullanacağı öngörülürken telefonun Şubat ayının son haftasında tanıtılması sürpriz olmayacaktır.

• kasa hakkında son duyumlar nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmengn

Özellikler netleşti arkadaşlar.https://twitter.com/eldarmurtazin/status/430697202487685120

Herşey güzelde, eğer tanıtım şubatta ise sd 805 uzak ihtimal diye düşünüyorum çünkü Qualcomm 805 lerin seri üretime geçilmesi ve sd 805'litelefonların ancak mayıs ayında görülmeye başlanacağını duyurmuştu. Zaten 800 de olsa 805de olsa bizi fazlaca da ilgilendirmez bizim tartışacağımız mesele exynos 6. Çünkü biliyorsunuz note 3'te sd 800 için ne imza kampanyaları oldu, ne girişimler oldu ama Türkiyeye yasal yollardan bir mağaza getiripte satamadı.....

Exynos 6 tanıtılmadı bile inşallah 14nm teknoloji ile üretilmiştir de ısınma problemini rafa kaldırmıştır.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daimbey -- 4 Şubat 2014; 22:20:57 >

• Bu telefon S5 olabilirmi????? Yayınlanan fotoğraftaki cihaz Galaxy S4'e benzese de daha şık daha asil bir görünüme kavuşmuş.

Samsung'un Galaxy S3'ten itibaren benimsediği kavisli hatlar, Galaxy S5'te -S2 modeli kadar keskin olmasa da- biraz daha köşeli bir kasa söz konusu. Ekran etrafındaki çerçevenin biraz olsun da daraltılmış olması da göze çarpan noktalardan. Bu fotoğrafın gerçek ihtimalinin yüksek olmasının sebebi ise, menü tuşuyla güç düğmesinin önceki modellere göre pek de değiştirilmemiş olması. Samsung cihazlarında radikal değişiklikler (HTC veya LG gibi) yapmayı seven bir firma değil. Fotoğrafta Samsung logosunun, sensörlerin ve ön kameranın konumlarıda önceki modellere oldukça yakın (aynı gibi diyebiliriz!)

Bu fotoğrafı güvenilir yapan bir diğer unsur da cihazın üzerinde görünen kullanıcı arayüzü. Samsung'un TouchWiz arayüzüne büyük bir revizyon yapması bekleniyor ve daha önce sızan fotoğraflara göz atan bir kişi bu fotoğrafta görünen Galaxy S5'in arayüzüne uyuşuyor.

★★ SAMSUNG GALAXY S5 (SM-G900S) [ANA KONU] ★★

Kaynak: http://moveplayer.net/2975

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daimbey -- 7 Şubat 2014; 17:36:54 >

• Yukaridaki fotograftaki s5 calismasi guzel olmus bence :) buna benzer bir tasarim gelse iyi olurdu aslinda.. Telefona gelecek olursak bence subat ayinda exynos 6 ve sd 805 islemci ile tanitilir, ama lansmanda exynos 6 modeller olur. Nisan sonu Mayis basi da her iki telefon modeli satisa sunulur.. Ama bizi ilgilendiren exynos 6 olacak.. umarim gpu su guclu bir islemci olur.. Bir de kaliteli cift hoparlor olur telefonda..

• Bende almayi dusunuyorum.Umarim bekledigim sekilde gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: cmgrsy

http://shiftdelete.net/galaxy-s5in-benchmark-skorlari-sizdi-50166.html?ref=promo

Ekran full hd geliyor gibi hadi bakalım.

Yine bir kac cesit s5 olacak gibi gorunuyor. 2k ekranli asil model disinda bide full hd bir tel olabilir.. Tabi baska turleri de olacaktir s5 mini gibi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaptanjack026 -- 8 Şubat 2014; 18:21:12 >

• Mart sonu Türkiye'de satılmaya başlasa da alsak artık.
  • Beklenen tanışmaya çok az kala Samsung’un amiral gemisi Galaxy S5’ten haberler gelmeye devam ediyor. 24 Şubat tarihinde Barcelona’da yapılacak tanıtım öncesinde yapılan testlerden gelen haberler, iki farklı Galaxy S5 modeli olduğu ve bu modellerin neredeyse hiçbir ortak yanları olmadığı yönünde.

Aslında söylentiler birkaç gün öncesinden başladı. Samsung’un da aynı Apple’ın iPhone 5S ve 5C modellerinde uyguladığı stratejiyi uygulayacağı iddia edildi. Belki bunlar sadece Samsung’un test ettiği prototipler belki de gerçekten Samsung da Apple’ın yaptığını yapacak, birkaç hafta içerisinde göreceğiz.

(SM-G900R4: PREMİUM MODEL) (SM-G900H: STANDART MODEL)

İlk olarak premium modelden bahsetmek gerekirse, test edilen cihazın 2.5GHz hızında dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 800, 3GB RAM, 32 GB dahili hafıza, QHD (2560×1400) ekran çözünürlüğü ve 16MP kamera gibi özellikleri var.

Diğer modelde ise olaylar tamamen değişiyor. Galaxy S5’in standart modeli olacağı iddia edilen cihaz 1.5GHz hızında Octa-core Samsung Exynos 5422 işlemci, 2GB RAM, 16GB dahili hafıza, Full HD (1920×1080) ekran çözünürlüğü gibi özelliklere sahip. Bu modelin de aynı premium model gibi Android 4.4.2 KitKat ile çalışacağı düşünülüyor.

Siz iki farklı Galaxy S5 fikriyle ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce doğru bir strateji mi?

Kaynak: Sammobile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daimbey -- 9 Şubat 2014; 22:18:54 >

• Bu arada mali t628'in saat hızı nedir bilmiyorum ama adreno 300'un arkasında kaldığı açık....

Burda ise t628 toz yutturuyor...

[simage][/simage]

2D testinde ise kafakafaya...

• Yeni çöp geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: TurboCore

Yeni çöp geliyor

Kardeş şaka gibisin gerçekten ya, sen her telefondan da anlıyorsun bakayım ki her foruma bir cevap yapıştırmışsın. Ne oldu senin yılbaşı ikramiyesi ve Lumburlop 1020ler???. Tabi eller 1520 ile ve ayaklarda 2520 ile ısınınca başaka konulara genleşmeye başladın.

Sen 3310'unla mutlu ol yeter arkadaşım....Galaxy S5'i düşünüpte uykuların filan kaçmasın....
  • quote:

Orijinalden alıntı: daimbey

quote:

Yeni çöp geliyor

Kardeş şaka gibisin gerçekten ya, sen her telefondan da anlıyorsun bakayım ki her foruma bir cevap yapıştırmışsın. Ne oldu senin yılbaşı ikramiyesi ve Lumburlop 1020ler???. Tabi eller 1520 ile ve ayaklarda 2520 ile ısınınca başaka konulara genleşmeye başladın.

Sen 3310'unla mutlu ol yeter arkadaşım....Galaxy S5'i düşünüpte uykuların filan kaçmasın....

asıl sizin sobayı göreceğiz hele bir 2k ekranla gelsin o zaman görün siz

• quote:

quote:

Yeni çöp geliyor

1-) HTC One'ın olmayan kasa açıklığı Türkler tarafından uyduruldu XDA'da bile bir konu açılmadı Samsung S4'ün kronik donanımsal şarj %50ye gelince reset atma döngüsü XDA'da konuşuldu Türkiye'de hiç konuşulmadı!

2-) Nokia'nın pazar payı düştü çünkü yaptığı telefonlar ömürlük oluyor sizin soba Exynoslu telefonlarınızın durduk yere boyası dökülüyor

3-) L920 kamera daha iyi ses daha yüksek 3 hoparlör var net ve kaliteli hız desen yine öyle dünyanın en iyi dokunmatik ekranına sahip tasarımı yine öyle sağlamlık desen daha iyi kablosuz şarj nokia dedin mi ilk akla uzun süre giden şarj gelir wp 8 pil süresi daha uzun androide göre daha stabil tek eksiği uygulama diyorlar o da yalan 700 bin uygulama varda kaçını tele yüklüyorsun popüler ve önemli tüm uygulamalar mevcut wp 8 de oyunlarda var ilk çıktığı güne göre baya gelişti mağaza eksik olan uygulama ve oyunlarda yolda zaten şöyle bi artı var Nokia ait özel uygulamalar var haritalar bilen göz kamera lensleri nokia müzik mix radio sinemagraf yaratıcı stüdyo panorama trailers nokia care vs nokia ayrıcalıkları da var diğer tellerde androide bağlısın telefon üreticisi kendi uygulamalarını geliştirmeye yönelik çaba sarf etmiyor Win phone 8 2-3 güncelleme daha geliyor ve gelişmeye devam ediyor.

4-) Samsung hala Türkiye 'ye o dandik Exynos çipsetini getirip Türk milletini kazıklıyor siz o kafayla devam edin.

5-) Windows Phone daki oyun ve uygulama açığı kapandı. Mağazada her uygulamayı buluyorsun. O laflar 1yıl önceydi.

Windows Phone android gibi nazlı değil. İlgi istemiyor. Her şeyini kendisi temizliyor, kendisi güncelliyor, arayuzu pratik. Android ise ilgi bekliyor resmen eşek sıpası.Bir de Google Play Store 800,000 uygulama var Windows Phone Market 250,000 ama bir Windows Phone'un marketindeki Ücretsiz Popülerlere bak bir de Play Store'unkine bak. Sana ilk 100'den saçma bir kaç uygulama adı veriyim istersen gir marketten bak verdiğim uygulamalara istersen indir kullan bi, kalite yok Play Store'da.

Onex ten sonra üreticiler donanım güçlerini arttırarak anca rahatlattı.

2GB ramli bir One bile anca sorunsuz çalıştırıyor.

Nedeni donanım değil sistem. Android sanal bir işletim sistemi olduğundan telefonları çok yoruyor. Bu nedenle bir One ile bir İ5 i hala kıyaslayabiliyoruz...

Samsung'un "Seni anlar", "Hayatına eşlik eder" gibi sloganlarına da hastayım. Android hayatımıza eşlik etmiyor, bildiğin hayatı bizim yerimize yaşıyor. İlgi bekliyor resmen eşek sıpası.

Android'in ağzından;

-Şu ROM çıkmış herkes kurmuş sen bana kurmadım. Kurmazsan çalışmam bak. Çalıştırsam bile yavaş açarım.

-Çok uygulama kurdun bana şişkinlik yaptı bak.

-Başım ağrıyor bu gece hiç seninle uğraşamam. Vay efendim şunu arayacaksın, vay efendim buna mesaj atacaksın. O kadar oyun oynadın yeter.

-Müzik dinlerken mesaj mı atılırmış. Sen de abarttın iyice. Dinle doğru düzgün müziğini benim sinirimi bozma. Kapatırım bak ne var ne yoksa.

-Akşama kadar uğraştın benimle, neyse hadi izin verdim ne istersen onu yap. Aa şarjım bitiyor. Neyse bu günlük bu kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmedaltair

quote:

quote:

Yeni çöp geliyor

Ben aslında birazda arkadaşın açtığı konulara gönderme yaparak ironi yaptım. Samsung ısınmayacak demiyorum. Lakin direk ortaya atılıp artık klişe olmuş bir lafı sallaması da pek de profesyonelce değil.....

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mehmedaltair

quote:

quote:

Yeni çöp geliyor

Ben aslında birazda arkadaşın açtığı konulara gönderme yaparak ironi yaptım. Samsung ısınmayacak demiyorum. Lakin direk ortaya atılıp artık klişe olmuş bir lafı sallaması da pek de profesyonelce değil.....

Samsung çöptür, bu gerçekleri değiştirmez

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.