Şimdi Ara

Samsung Galaxy S4 Performans Değerlendirmesi 'HTC One, iPhone 5 ve Xperia Z'ye karşı' (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
426
Cevap
9
Favori
18.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Eyüp R Yılmaz

s4 iphone kullananlar cesaretiniz varsa suya atın telefonu der giderim.

niye manyakmiyiz biz evde ara sira suyami atiyorsun yoksa telefonu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar s4 ile notte 2 kıyaslanırsa hangisi üstün yardımcı olurmusunuz?ona göre karar vermek istiyorum.teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: boooms

arkadaşlar s4 ile notte 2 kıyaslanırsa hangisi üstün yardımcı olurmusunuz?ona göre karar vermek istiyorum.teşekkürler.

Tabiki de s4 çok üstün ama aradaki fiyat farkına s4 almaya değmez , htc one da araştırabilrisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lawliet Ryuzaki

önlerden

Önden yer kapınca eline ne geçiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zenci Forvet

quote:

önlerden

Amaç konuyu takip etmek. Böyle konularda oldukça kızgın tartışmalar oluyor.
  • quote:

quote:

quote:

önlerden

Fanboy savaşları vol 159615

• quote:

Orijinalden alıntı: Fox River

iPhone nunuz varsa vardır yoksa yoktur... Dandroid bilmem ne kadar çekirdek kullanıyor kıl yün tüy... Adam olsun da önce 3GS gibi bir donanıma sahip cihazda bile ios 6.1.3 çalırken 512 mb ram olan 1 ghz işlemcisi olan dandroid sistem kullanan çoğu damamcana plastiğinden üretilmiş cihazlarda yok dondurma çalışmaz yazılım alamazsın yok pasta çalışmaz alamazsın iyice pastanaye çevirdiniz burayı Kral ve ( Apple ) birde onun hareminde bulunan cariyeler ( dandroid ve üreticileri ) :))

Puhaha hayatimda bu kadar cahilce bi karsilastirma gormedim

• quote:

quote:

quote:

quote:

önlerden

Fanboy savaşları vol 159615

Biri bombayı kurup kaçıyor ondan sonra savaş başlıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: boooms

arkadaşlar s4 ile notte 2 kıyaslanırsa hangisi üstün yardımcı olurmusunuz?ona göre karar vermek istiyorum.teşekkürler.

Tabiki de s4 çok üstün ama aradaki fiyat farkına s4 almaya değmez , htc one da araştırabilrisiniz.

teşekkürler cevap için.fakat tercihim samsung.bende aynı sizin gibi düşünüp aradaki fiyat farkına değmeyeceğine inanmıştım.notte 2 kullanan bir arkadaşımda kalem özelliğinin çok etkili bir özellik olduğunu kolay kullanım imkanı sağladığını belirtti.sayesinde de kafam baya karıştı :)) bu konuda yorum ve görüşlerinizi bekliyorum.

teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

iPhone nunuz varsa vardır yoksa yoktur... Dandroid bilmem ne kadar çekirdek kullanıyor kıl yün tüy... Adam olsun da önce 3GS gibi bir donanıma sahip cihazda bile ios 6.1.3 çalırken 512 mb ram olan 1 ghz işlemcisi olan dandroid sistem kullanan çoğu damamcana plastiğinden üretilmiş cihazlarda yok dondurma çalışmaz yazılım alamazsın yok pasta çalışmaz alamazsın iyice pastanaye çevirdiniz burayı Kral ve ( Apple ) birde onun hareminde bulunan cariyeler ( dandroid ve üreticileri ) :))

Puhaha hayatimda bu kadar cahilce bi karsilastirma gormedim

sana daha neler derim azın açıkta kalır... dandroid işletim sistemin çalışmaları ile akıllı ol... muhabbet olsun diye yazıyoruz... Forever APPLE

• Bence android telefonlarla iphone u kıyaslamak elmayla armutu kıyaslamak gibi oluyor. Yok bencmarkmış antutuymuş falan hepsi hikaye, hepsi donanımı ölçen yazılımlar , Bugün en iyi donanıma sahip android cihazların (örneğin S3,note 2,S4) kullanıma yansıyan performansı iphone 3GS ve 4 seviyesindir.

Diyeceksinizki bu herif ne saçmalıyor. Ne derseniz diyin ben hepsini kullandım denedim galaxy S3, note 2 , S4 , iphone 3GS , iphone 4S ve 5

Iphone ve ios gerçekten başka bi kafa ve android cihazlarla karşılaştırılmasına üzülüyorum bazen. Anlamayanlar test sonuçlarında çıkan rakamlara bakıp S4 daha iyiymiş falan diyorlar ya üzülüyorum gerçekten çünkü yok öyle bişey yahu alın elinize bi iphone 5 bi süre kullanın, daha iyisi olmadığını farkedeceksiniz. Dokunmatik ekranın ve sensörlerinin tepki süresi bile tek başına yeterlidir diğer cihazları ezmek için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barocker -- 11 Mayıs 2013; 6:05:52 >

• 30'a katlamıştır diğer telefonları koşup almalıyım
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    silindi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi couldi -- 13 Mayıs 2013; 19:46:36 >
  • Xperia Z alanlara olmuş olan gibi yorumlar var da, hangi birini alsanız sizi performansı uzun süre tatmin edecek ki? Zamanının en hızlı devleri 1 yıl sonra çıkan uygulamalarda yine yeni telefon almaya sevk ediyor insanı ve bu pazarda kaybolup gidiyorsunuz sürekli yenisine para ödeyerek. Ben halen seçenekler arasında Z almayı tercih ederdim. Tasarımı çok güzel ve su geçti toz geçti derdi olmadan yıllarca kullanabileceğim bir telefon gibi görünüyor. Oyun deseniz zaten gününden beri söylüyorum, gidin bilgisayarda oyun konsolunda oynayın arkadaşım. Telefonda oyun mu oynanırmış?
  • quote:

Orijinalden alıntı: couldi

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: couldi

quote:

3gs'deki 6.1.3 ile 5'teki 6.1.3 aynı sanıyorsun belli ki. daha bir şey söylemeye gerek yok. kullandığı sisteme hakim olmayan biri başka sisteme laf atıyor.

gerek yok söyleme zaten biliyoruz... sizin ics ile jb alamıyan telefonlarınızı ve daha nice amiral gemisi dediğiniz cihazlarınızı elinizde nasıl patlattıklarını da iyi biliyoruz... rahat rahat elinize veriyorlar sizde alıyorsunuz kusura bakmayın DANDROİDçiler...

belli belli o yüzden 3gs 6.1.3 alıyor gibi bir cümle kullanıyorsun. he yazılım numarasına bakınca 6.1.3 mü? 6.1.3 bu da senin gibi adamları kandırmak için yeterli tabi ve sen istesen de 6.1.3ü tüm özellikleriyle yükleyemezsin 3gs'ye ama ben düşük özellikli bir cihaza son sürümü yükleyebilirim. anlamadığın şeyler hakkında laf atıp da durma. bende şu an ios cihaz da var. iki sistemi de iyi biliyorum. sen daha iosu adamakıllı bilmiyorsun. cahilsin tamam ama daha da konuşup saçmalama.

ne kadar bos adamsin couldi?!
    neymis 3gs ile 5 arasindaki ios6 yazilimsal farklari; soyle de bilelim bakalim.
    bari es-dost birilerinden bir kac saatligine iphone odunc al da incele yoksa cehaletine ragmen ukalalik taslayarak komik duruma dusmeye devam edeceksin

• quote:

Orijinalden alıntı: deBergerac

ne kadar bos adamsin couldi?!
    neymis 3gs ile 5 arasindaki ios6 yazilimsal farklari; soyle de bilelim bakalim.
    bari es-dost birilerinden bir kac saatligine iphone odunc al da incele yoksa cehaletine ragmen ukalalik taslayarak komik duruma dusmeye devam edeceksin

daha okuduğunu bile anlamıyorsun ki. bende zaten ios cihaz var. neyin ne olduğunu biliyorum. salak salak yorum yapma. gelmişsin bir de bana 6.1.3'ün farkını söyle de bilelim diyorsun. bilmiyorsun bir de bilene de laf atıyorsun.

http://www.apple.com/ios/whats-new/

oku bakalım burayı. en aşağıda maddeler halinde hangi özelliklerin hangi ios cihazlar tarafından desteklendiğini hangileri tarafından desteklenmediğini yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi couldi -- 13 Mayıs 2013; 19:49:10 >

• Bi duzeltme yapiyim.

Iphone 4 ios 5 surumu.

Su an kiz arkadasim da iphone 4 var ios son surumu , birakin benim cihaz performansini vermesini , atrix performansi veremiyor. Cihaz deli gibi kasiliyor.

Hay day oyununda ciftlikte sagdan sola giderken bile kasilma mevcut. Yani kiyaslamalari duzgun yapin abartmayin.

Ipod touch 5 var bende , s4 den cok hizli ve stabil her konuda bu acidan katiliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BoraNb

X marka cihaz hepsinden iyi, ezer geçer gibi yorumlar görüyorum k.bakmayın ama bu tip yorumlar net fanboyluktan başka bir şey değil.

Sonuçta her firmanın odaklandığı belirli noktalar var. X marka model telefon, Y'den çok daha iyidir ya da kötüdür deyip geçmek objektiflikten uzak bir yorum olur.

Örneğin Samsung Galaxy S4 tam bir donanım canavarı olarak gözüküyor. Buna karşın HTC One ise şık tasarımı, sağlam malzemesi ve BeatsAudio, BoomSound, Blink Feed, HTC Zoe vs.. yazılım özelleştirmeleriyle fark yaratmış. Diğer yandan Sony'nin de su geçirmez özellikli ve yine şık duran bir modeli var.

Bütün bunlar bir araya getirildiğinde şu telefon hepsine on basar demekten ziyade, ''benim beklentim nedir?'' sorusuna yanıt verilmeli bence. Şayet bu 3 modelden birisini alacak olsam HTC One'ı tercih ederdim. Evet, S4 belki donanım olarak daha iyi olabilir. Ancak ben bir telefon alacaksam benim için her şeyden önce telefonun şık tasarımı ve elime aldığımda bana vereceği sağlamlık hissi önemli. Ve kendisini diğer modellerden ayıran şeyler... Örneğin ben telefonda müzik dinlemeyi çok seven birisiyim ve ses konusunda herhalde HTC'nin ön planda olduğunu herkes kabul ediyordur. Keza HTC Zoe gibi kamera özellikleri de dikkatimi çekti. Blink Feed ile istediğim haber kaynaklarından son dakika güncellemelerini çok rahat bir şekilde almakta benim için yarayışlı bir özellik gibi gözüküyor.

Başta da dediğim gibi benim bu yorumum HTC One'ın S4'ten ya da Sony'den daha iyi olduğu anlamına gelmiyor. Benim için daha önemli olan şeylere hitap ettiği için tercih ederdim.

Eğer ben amaan tasarım çok iyi olmak zorunda değil, orta seviye bir şey olsun yeter. Benim için donanım mükkemmel olmalı, en hızlı olmalı vs.. diyorsam o zaman tercihim S4 olurdu. Ha bu arada, S4'ünde çeşitli yazılım özelleştirmeleri yok değil ancak, örneğin gözümü aşağı kaydırdığımda ekranında aşağı kayması benim için bir şey ifade etmedikten sonra bir önemi kalmıyor.

Hocam,bir yeri atlıyorsun millet bu telefonları hava atmak için alıyor.Masaya koydu mu hava olsun. Bu telefonlar herhangi biri bana yetmez diyen adam zaten ne yapıyor merak ediyorum 3D render filan mı yapıyor kafe,diskoda otururken

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    konuyu biraz kirlettiğim için özür dilerim.

Telefon alma arifesinde olanlar için de öncelikle ihtiyaçlarını sonra da önem verdikleri konuları iyi analiz etmelerini öneririm. Şu son zamanlarda çıkan telefonların hemen hepsi benzer performans verecektir. Fotoğraf çekmeyi sevenler için s4 daha iyi bir tercih gibi dururken, müzik konusunda htc one önde duruyor. En sağlıklısı gidin bir mağazada inceleyin ve hangisi hoşunuza giderse onu alın.

Son olarak eğer cihazı oyun odaklı alacaksınız benim tavsiyem tablet almanız yönünde olacaktır. Yukarıda da yazdığım gibi bende ipad mini var ve tablet konusunda Apple şu an rakipsiz. Ayrıca tabletten sonra telefon ekranında oyun hiç zevk vermiyor. Miniyi tercih sebebim ise hem daha hafif, hem de daha taşınabilir olduğu içindir. Bu yüzden oyun için düşünenler ipad mini alıp yanına da 500-600 liralık Wifi hotspot yapabilecekleri bir telefon alırsa en güzel sonucu alacağını düşünüyorum. Tabi tercihler farklıdır. Bunlar sadece benim düşüncem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi couldi -- 13 Mayıs 2013; 19:45:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: PlayMakers

Bi duzeltme yapiyim.

Iphone 4 ios 5 surumu.

Su an kiz arkadasim da iphone 4 var ios son surumu , birakin benim cihaz performansini vermesini , atrix performansi veremiyor. Cihaz deli gibi kasiliyor.

Hay day oyununda ciftlikte sagdan sola giderken bile kasilma mevcut. Yani kiyaslamalari duzgun yapin abartmayin.

Ipod touch 5 var bende , s4 den cok hizli ve stabil her konuda bu acidan katiliyorum.

Ben 3GS de Hayday de dahil bir çok oyunu hiç kasma olmadan oynuyordum ki şuan bile oynayanlar vardır. Tabiiki her yeni güncellemede ios ve diğer uygulamalar yeni özellikler kazanıyor , bu yüzden eski cihazların her yeni sürümde biraz daha zorlanması olasıdır ki bu zaten başka bi tartışma konusu, yada o cihaza özel bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Ben 3GS yada 4 ü en verimli sürümde kullandığınızdaki performanstan bahsediyorum.

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.