Şimdi Ara

Samsung Galaxy S4 detaylı ön inceleme 'Bütün detaylar bu videomuzda' (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
474
Cevap
14
Favori
23.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: byozan35

Erdi bey kanal d haberde s4 tanıtımını gösterirken sizide gösterdiler :D

Evet ben de fark ettim ama yandan göründüğü için emin olamamıştım.
  • bence fazla abartıyorlar objektif geniş açıdan bakalım şimdi
    s4 1 numara diye kendini yırtanlar var arkadaş htc one ile kıyaslıcam performansta ne fark var sayfayı htc 110ms hızla açıyorsa s4 100ms gibi yani 2 telefonunda performansı çok yüksek bence mili saniyelerle konuşmanın sıralama belirlemenin bir anlamı yok hemde HİÇ
    diğer donanıma geçelim 2gb ram ful hd ekran vs. oyun performansları hepsi 2 telefonda da iyi, xperia z katamıyorum çünkü oda alıcısına güzel fakat 1 derece performansı aşağıda kalıyor

yani bunları abartıp milisaniyeleri yarıştırmanın anlamı yok biraz diğer kısımlara göre seçmek lazım burda durum kişiden kişiye değişir mesela ekran boyutu htc one da 4.7 bir boyut var bana daha kullanışlı geliyo 5 bile büyük geliyor ama başkasına 5 daha büyük daha kullanışlı gelir(tabi kasa boyutu olarak pek fark olmaya bilir ama koca 2 stero hoparlörü cebime koyacak değilim, diğer telefonlara yönelik bu kısım) neyse sonuçta göreceli bir kavram
    kasaya gelince ben samsungun s3 tede s4 tede özellikle arka kısmından nefret ediyorum o yüzden bile almam one ful alüminyum kasa yapmış beni cezbediyor buda göreceli bir kavram s3 s4 beğenen çok onlarda one tasarımı beğenmez s4 alır adamın kendi fikri
    ayrıca hoparlörüne kadar bir sürü fark varken kişi kendine göre bunlara bakarak telefonu seçmeli diye düşünüyorum bir önemli mevzuda sağlamlık testleri şimdi malzeme kalitesi iyi denebilir s4 ün fakat s3ü elinden düşürüp ekranı patlatan kişi sayısına matematiğim yetmez (diğerleride çok iyi değil + belli değil genel olarak sağlamlıktan bahsediyorum samsungu kötülemiyorum)

ama kişiye göre seçilecek bir çok durum dururken hala o sayfayı s4 100 ms de açtı diğeri 110 ms de açtı s4 1 numara şekli boş ver donanım yeter diyerek htc one gibi farklı tasarımlara 3310 muamelesi yapan arkadaşlar var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-96B6D01A8 -- 16 Mart 2013; 20:22:39 >

• S3'ten her konuda daha iyi. Tasarımda önemli noktalar daha iyileştirilmiş. Çok daha iyi bir ekran, daha büyük pil ve daha iyi bir kamera daha ince, daha küçük ve daha hafif bir kasaya sığdırılmış. Birçok yazılım ekstrası eklenmiş. Cihazın hızı benchmark'lar ile ortada. S4'le ilgili beğenilmeyecek ne var, ben çözemedim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cestvrai

quote:

Orijinalden alıntı: Lawliet Ryuzaki

Aslında başta beğenememiştim fakat incelemeden sonra kanım ısındı biraz.

Hocam samsung arayuz olayini harika yapiyor. Bak bende 6aydir note2 var plastik kalitesi s4ten bile kotu belki ama telefon harika ve surekli guncelleme aliyor. Bizim forumda bir alumimium aski var gidiyor. Once iphonecular vardi simdi htc one cilar basti. Ben onexte kullandim bi arada kasa kalitesi cok iyiydi ancak yazilim kanadi rezalet samsunga gore.

Note3 ciksin yine alacagim bu arada ister plastik olsun ister olmasin

Bende HTC One'cıydım. Dur bakalım iki cihazda Türkiye'ye gelsin ona göre yaparız birşeyler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sedat.

quote:

Orijinalden alıntı: Alvarlı Efe

Akıllı olun

Fotoğraftaki Siyah telefonun Modeli nedir ?

Sony xperia Z yanılmıyorsam.

• tasarımda tasarım deyip htc one ı söyleyip durmuşsunuz. tamam kabul, tasarımda biraz daha farklılığa gidilebilirdi hatta bende öyle olsun istiyordum ama sonuçta benzer tasarım o kadar sattıktan sonra neden riske atsınlar ki?

ancak zaman geçtikçe insanlar one ı alıp kullanmaya başlayınca bu forumda dahil her yerde "telefonum çizik içinde" diye ağlayanları göreceğiz. alüminyum kesinlikle çizikleri ve ezilmeleri plastikten çok daha fazla belli eder.

örnek olarak iphone 5 i ele alalım, apple ın kalitesiz alüminyum kullanmadığına hepimiz eminiz ama gelin görün ki daha kullanmadan çizikli halde kutusundan çıkan telefonlar biliyoruz. iphone da söz konusu olan kısım sadece arka kapağın büyük bir bölümü, siz birde tamamı; özellikle de köşeleri alüminyum olan bir telefonu düşünmeye ve kendinizi buna hazırlamaya başlayın derim...

• İnceleme sadece telefonun özelliklerini tanıtmak için yapılmış. Benchmark testleri, ve çoğu şey bizim için geçersiz.
    Bize sonuçta exynos soc olan versiyon gelecek. Esas onun incelenmesi lazımdı.
    Sanırsam o versiyon verilmedi incelenmesi için çoğu ziyaretçiye.
    Yine de ellerinize sağlık.
  • Galaxy 3S yapmışlar bu sefer..

• quote:

Orijinalden alıntı: Regionella

quote:

Orijinalden alıntı: Elektroterm 2. nesil FullHD cihazları beklemek gaha iyi olacak gibi. Snapdragon 800 lü Nexus 5 ten bahsedilmeye başladı bile. http://www.phonearena.com/news/Is-a-5.2-inch-LG-Nexus-5-powered-by-the-Qualcomm-Snapdragon-800-on-the-way_id40936
    Umarım ben telefon alana kadar bunun gerçek veya yalan olduğu ispatlanır.

daha Msyısta Google I/O var Nexus 5 için erken söylemler ki hala Motorola X Phone bilinmezi çözülmüş değil Google ın önce bir Key Lime Pie sürümünü tanıtması lazım sonrasından Bir tabletin gelmesi gerekli çünkü Nexus 7 nin duyrulması üzerinden bir takvim yılı geçti ... Nexus 4 daha yeni ara bir çözüm olarak Motorola X Phone güzel bir yenilik olur ...

asıl devrim 2014 ve sonrasında ARMv8 mimarisi ve 4 GB+ RAM desteği zamanla gelecek olan 64 Bit Android sürümleri ... asıl büyük bir ikilik o zaman olacak sürümler arasında ... bir de şu var seneye çıkacak olan cihazların büyük bölümü 20 yada 16 nm üretim mimarisine sahip olacak ...

Galaxy S4 e gelirsek S III kullanıcılarından geri bildirim alarak hazırlandığı belli Donanıma agırlık verdiler birde unutmamak lazım Korelilerde 4 uğursuz rakam o yüzden S4 üzerine fazla düşmediler diye düşünüyorum ...

her zaman demişimdir teknolojinin bu kadar çabuk adeta göz açıp kapayıncaya kadar değiştiği piyasada alınan cihaz orta yada orta-üst cihaz olacak çünkü çıkan bir cihazın popülerliği ve max kullanım ömrü 2 yıl anca sürmekte ...

• quote:

Orijinalden alıntı: aceleciburak

quote:

Orijinalden alıntı: Regionella

quote:

Orijinalden alıntı: Elektroterm 2. nesil FullHD cihazları beklemek gaha iyi olacak gibi. Snapdragon 800 lü Nexus 5 ten bahsedilmeye başladı bile. http://www.phonearena.com/news/Is-a-5.2-inch-LG-Nexus-5-powered-by-the-Qualcomm-Snapdragon-800-on-the-way_id40936
    Umarım ben telefon alana kadar bunun gerçek veya yalan olduğu ispatlanır.

daha Msyısta Google I/O var Nexus 5 için erken söylemler ki hala Motorola X Phone bilinmezi çözülmüş değil Google ın önce bir Key Lime Pie sürümünü tanıtması lazım sonrasından Bir tabletin gelmesi gerekli çünkü Nexus 7 nin duyrulması üzerinden bir takvim yılı geçti ... Nexus 4 daha yeni ara bir çözüm olarak Motorola X Phone güzel bir yenilik olur ...

asıl devrim 2014 ve sonrasında ARMv8 mimarisi ve 4 GB+ RAM desteği zamanla gelecek olan 64 Bit Android sürümleri ... asıl büyük bir ikilik o zaman olacak sürümler arasında ... bir de şu var seneye çıkacak olan cihazların büyük bölümü 20 yada 16 nm üretim mimarisine sahip olacak ...

Galaxy S4 e gelirsek S III kullanıcılarından geri bildirim alarak hazırlandığı belli Donanıma agırlık verdiler birde unutmamak lazım Korelilerde 4 uğursuz rakam o yüzden S4 üzerine fazla düşmediler diye düşünüyorum ...

her zaman demişimdir teknolojinin bu kadar çabuk adeta göz açıp kapayıncaya kadar değiştiği piyasada alınan cihaz orta yada orta-üst cihaz olacak çünkü çıkan bir cihazın popülerliği ve max kullanım ömrü 2 yıl anca sürmekte ...

Hocam o çözümü kolay kolay vermezler daha yeni a15'ler yayılıyor.Bence 2015 hatta 2016 başına kadar sarkar o iş.
    Birde sanmıyorum google nexus 5'in böyle uçuk kaçık donanımlarla gelip Samsung'un Htc'nin vs önünü tıkayacağını.

• quote:

Orijinalden alıntı: eXaline

tasarımda tasarım deyip htc one ı söyleyip durmuşsunuz. tamam kabul, tasarımda biraz daha farklılığa gidilebilirdi hatta bende öyle olsun istiyordum ama sonuçta benzer tasarım o kadar sattıktan sonra neden riske atsınlar ki?

ancak zaman geçtikçe insanlar one ı alıp kullanmaya başlayınca bu forumda dahil her yerde "telefonum çizik içinde" diye ağlayanları göreceğiz. alüminyum kesinlikle çizikleri ve ezilmeleri plastikten çok daha fazla belli eder.

örnek olarak iphone 5 i ele alalım, apple ın kalitesiz alüminyum kullanmadığına hepimiz eminiz ama gelin görün ki daha kullanmadan çizikli halde kutusundan çıkan telefonlar biliyoruz. iphone da söz konusu olan kısım sadece arka kapağın büyük bir bölümü, siz birde tamamı; özellikle de köşeleri alüminyum olan bir telefonu düşünmeye ve kendinizi buna hazırlamaya başlayın derim...

Doğru fakat iPhone 5'te de ekran hariç yanlar ve arkalar tamamen alüminyum ve darbeyi yediği gibi kalıyor. Hatta ses azaltma tuşu etrafından da çok telefon koptu. HTC oval tasarım olduğu için kuşkusuz iPhone'dan daha dayanıklı olacak ama yine de darbeyi affetmeyecektir.

• XZ incelemesinde "oyunlarda takiliyor olmamis" soyleminden sonra,
    Samsung icin "oyunlarda takiliyor, ama onemli degil hepsi takiliyor" tavri
    pek bir manidar olmus.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: createemir

quote:

Orijinalden alıntı: DH MisafiriHer zamanki gibi vasatın aldında bir telefon olmuş. Apple mertebesine erişemeyen kötü bir telefon olduğu aşikar. Bunu alacağıma General Mobile alır kullanırım daha iyi.Ha bu arada iPhone 5 daha iyi.İyi günler.Kral_QanQamAyıqqs;)
    Sen ne diyon la deyişik

İphone 5'ciler bayağı kıskanmış anlaşılan önceden ppi değeri düşük derlerdi Şimdi o da ellerinden kaydııııı gitti İphone son kalesini de kaybetti. Tasarımı kötü diyorlar ama bence s3'ün tasarımının daha derlenip düzenlenmiş hali ve çok da hoşuma gitti:)

• iyi hoş güzel de, klavyede ki o şişme nedir ya.

• quote:

Orijinalden alıntı: Conquérant'

quote:

Orijinalden alıntı: PAN-TURK

quote:

Orijinalden alıntı: Conquérant'

herkes tasarımı kötü diye yakınmış. öncelikle tasarıma kötü diyenlere sesleniyorum amacınız nedir. "biz bu telefona 2000 lira verdik s3 ten farkı olsun, millet bakınca bizi zengin havalı sansın" falan mı diyorsunuz. galaxy s3 50 milyon civarında sattı ve aynı çizgiyi devam ettirmeleri gayet doğal. applen ın iphone tasarımında ısrarcı olması gibi.

ama şunu da unutmayın ki s4 ü aldığınızda sürekli ona bakmaktan tasarımı sizin için sıradanlaşacak ve geriye içerisindeki özellikler kalacak.

almayı düşünen arkadaşlara da tavsiyem şudur ki eğer s3 ünüz varsa memnunsanız boşuna para harcamayın. ben s2 mden memnun olduğum için yakın zamanda değiştirmeyi düşünmüyorum.

yorumumu okuma zahmetine giren arkadaşlarıma teşekkürü borç bilirim. hayırlı geceler....

Diyosun ki goruntu onemli degil. Ayni ozelliklere sahip kia ve bmw ayni sey mi senin icin ?

benim için bmw m3 ile bmw m4 farkı yoktur. performansı önemli. ama sen yazımdan bmw kia karşılaştırması gibi anladıysan ona birşey diyemem. ayrıca bmw nin yeni kasasını beğenmediysen audi ye geç, mercedes e geç. kimse seni bmw almak için zorlamaz

mantığı anlatmaya çalışmıştım, 2 bin verdikten sonra görüntü değil işleve bakarım tarzında bir cümlen var ona istinaden söyledim.

kullandığımız tüm cihaz ve aksesuarlar için geçerlidir bence, görüntü kesinlikle her zaman ön plandadır.

samsungun en büyük dezavantajı hala plastikten kurtulamamış olması ve kötü tasarımları. iphone onca kaliteli malzemeye nazaran en hafif telefon, samsungun kaliteli malzeme kullanmamasındaki en büyük sebep ağır olan cihazı daha da ağır hale getirmekten korkması. plastik kasalı samsung 130, aliminyum kasalı i5 122 gram.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Conquérant
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Conquérant herkes tasarımı kötü diye yakınmış. öncelikle tasarıma kötü diyenlere sesleniyorum amacınız nedir. biz bu telefona 2000 lira verdik s3 ten farkı olsun, millet bakınca bizi zengin havalı sansın falan mı diyorsunuz. galaxy s3 50 milyon civarında sattı ve aynı çizgiyi devam ettirmeleri gayet doğal. applen ın iphone tasarımında ısrarcı olması gibi. ama şunu da unutmayın ki s4 ü aldığınızda sürekli ona bakmaktan tasarımı sizin için sıradanlaşacak ve geriye içerisindeki özellikler kalacak. almayı düşünen arkadaşlara da tavsiyem şudur ki eğer s3 ünüz varsa memnunsanız boşuna para harcamayın. ben s2 mden memnun olduğum için yakın zamanda değiştirmeyi düşünmüyorum. yorumumu okuma zahmetine giren arkadaşlarıma teşekkürü borç bilirim. hayırlı geceler....
    Diyosun ki goruntu onemli degil. Ayni ozelliklere sahip kia ve bmw ayni sey mi senin icin ?
    benim için bmw m3 ile bmw m4 farkı yoktur. performansı önemli. ama sen yazımdan bmw kia karşılaştırması gibi anladıysan ona birşey diyemem. ayrıca bmw nin yeni kasasını beğenmediysen audi ye geç, mercedes e geç. kimse seni bmw almak için zorlamaz
    mantığı anlatmaya çalışmıştım, 2 bin verdikten sonra görüntü değil işleve bakarım tarzında bir cümlen var ona istinaden söyledim. kullandığımız tüm cihaz ve aksesuarlar için geçerlidir bence, görüntü kesinlikle her zaman ön plandadır. samsungun en büyük dezavantajı hala plastikten kurtulamamış olması ve kötü tasarımları. iphone onca kaliteli malzemeye nazaran en hafif telefon, samsungun kaliteli malzeme kullanmamasındaki en büyük sebep ağır olan cihazı daha da ağır hale getirmekten korkması. plastik kasalı samsung 130, aliminyum kasalı i5 122 gram.

Kaçırdığın küçücük minnacık bir şey var BMW İLE KİA AYNI MARKALAR DEĞİL

• quote:

Orijinalden alıntı: ipsiz_uçurtma

quote:

Orijinalden alıntı: Johnny Sins

Xperia z ile Aralarindaki belirgin iki fark s4 1.9 ghz ve 2600mah; xperia z 1.5 ghz ve 2300 mah. Tasarimlari ve xperia z nin su gecirmez ozelligini de dusunursek s4 un suratina bakmam.

tek fark bumu , gpu ? Yazılım ,ekran ,batarya ,daha onlarca fark var.sony kullandığı gpu ile kendini resmen bitirdi zaten.ekrandan bahsetmiyorum bile.

Ekran ? Ekranlarinin farki ne hoca. İkiside ayni ekran boyutu ve yogunlugunde biri amoled digeri tft xperia cok daha kaliteli bir telefon. Sarj surelerinin arasinda oyle bir ucurum yok biri 2330 digeri 2600 iphone 5 in 1440 fakat iphone5 bu ikisine de ios un ayricaligiyla az da olsa kafa tutuyor bence. Ayrica biri android 4.1 digeri 4.2 bunlari mi kast ediyosun?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ZZ RAT

XZ incelemesinde oyunlarda takiliyor olmamis soyleminden sonra, Samsung icin oyunlarda takiliyor, ama onemli degil hepsi takiliyor tavri pek bir manidar olmus.

açıklama bekliyoruz...

• Bence hem S4 hem HTC One ikiside çok güzel telefonlar. Avantaj ve dezavantajlar kullanıcıya göre farklılık gösterir. Mesele benim için çıkan pil çok önemlidir. Ben Galaxy Notumu yedek pil ve duvar şarz aleti ile kullanıyorum ve hiç bir zaman pil sıkıntısı çekmiyorum ve cihazı ve sabit pilli bir halini düşünemiyorum bile.Bana göre bu olmazsa olmazdır. Ama ben hafif kullanıcıyım ve pili hızlı tüketen uygulamaları kullanmıyorum diyen için HTC ONE iyi bir seçenek olur. Ama HTC düşünen arkadaşlar HTC nin yazılımsal ve güncelleme anlamında çok sinir bozucu bir firma olduğunu unutmamalılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Johnny Sins

quote:

Orijinalden alıntı: ipsiz_uçurtma
    quote:

Orijinalden alıntı: Johnny Sins Xperia z ile Aralarindaki belirgin iki fark s4 1.9 ghz ve 2600mah; xperia z 1.5 ghz ve 2300 mah. Tasarimlari ve xperia z nin su gecirmez ozelligini de dusunursek s4 un suratina bakmam.
    tek fark bumu , gpu ? Yazılım ,ekran ,batarya ,daha onlarca fark var.sony kullandığı gpu ile kendini resmen bitirdi zaten.ekrandan bahsetmiyorum bile.
    Ekran ? Ekranlarinin farki ne hoca. İkiside ayni ekran boyutu ve yogunlugunde biri amoled digeri tft xperia cok daha kaliteli bir telefon. Sarj surelerinin arasinda oyle bir ucurum yok biri 2330 digeri 2600 iphone 5 in 1440 fakat iphone5 bu ikisine de ios un ayricaligiyla az da olsa kafa tutuyor bence. Ayrica biri android 4.1 digeri 4.2 bunlari mi kast ediyosun?

Xperi Z adreno 320 kullanıyor ve Donanımhaber incelemelerinde gördük oyunları oynatmakta zorlanıyor. S4 powerVR tabanlı 533 MHz hızında çalışan PowerVR SGX 544 MP3 grafik birimini kullanıyor. PowerVR tabanlı GPU'nun Andreno 320 'den daha güçlü.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.