Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!) (860. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78.250
Cevap
355
Favori
3.291.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 858859860861862
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: karizma6080

Hindistan icin olanı yukledim, csc ve modemi de Türkiye surumuyle değiştirdim herşey sorunsuz şu anda.

videoda hdr yi bulabildinizmi acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: daylili

quote:

Orijinalden alıntı: By_Rdv

arkadaşlar s4 ile konuşurken ahize de hafif bi cızırtı oluyor mu? çok dikkatli bi dinleme il fark ediliyor zaten bende oluyor da kafayı yiyeceğim.bir de aleti rootladım gerekirse rom bile atarım bi özellik vardı root ile sd kartı ana hafıza olarak değiştirebiliyorduk o zaman uygulamaları taşımaya da gerek kalmıyordu bilen var mı acaba bunu?

Bu sorun ben dahil, bir çok kişide var ve bu şekilde kullanmaya alışarak ve duymazlıktan gelerek çözüm buldum.Bir de ses ayarlarından Net ses seçeneğini seçerseniz bayağı bir azalma oluyor.Anladığım kadarıyla kronik sorunlardan biri bu sesteki cızırtı olayı...

quote:

Orijinalden alıntı: By_Rdv

arkadaşlar s4 ile konuşurken ahize de hafif bi cızırtı oluyor mu? çok dikkatli bi dinleme il fark ediliyor zaten bende oluyor da kafayı yiyeceğim.bir de aleti rootladım gerekirse rom bile atarım bi özellik vardı root ile sd kartı ana hafıza olarak değiştirebiliyorduk o zaman uygulamaları taşımaya da gerek kalmıyordu bilen var mı acaba bunu?

quote:

Orijinalden alıntı: Demon85

bugün hepsiburadadan aldım s4
    note 2 kullanıyordum normalde ama yazın pantolon cebinde taşımak sorun olmaya başlamıştı.
    1 saattir kurcalıyorum ama benim için hayal kırıklığı oldu
    menüde bile 1-2 dakka gezince flaşın oradan ısınmaya başlıyor hemen, note 2 de asla böyle bir şey yoktu
    telefonla konuştum telefonun ahizesi berbat ya resmen cızırdıyor patlak hoparlör gibi, net ses yapınca azaldı ama yinede hafiften var
    şarjı yüzde olarak gösteri açtım note 2 ye göre 2 kat daha hızlı düşüyor rahatlıkla söyleyebilirim, sensörler vs kapalı
    kamerası kalite olarak note 2 den iyi ama görüş açısı bence çok dar, sürekli bir zoom yaparmışçasına çekiyor
    odamdaki dolabı note 2 ile ekrana sığdırdığım noktadan s4 ile çekince dolabın %75 i anca ekrana sığıyor örneğin
    kafayı yiyecem 1.800 lira verdik saçma sapan sorunlar telefondan fena soğudum
    bu samsung denemedenmi satıyor arkadaş bunları karambolemi satıyor okadar millet cızırdıyor yazmış şansıma aldıktan sonra gördüm yorumları
    jelatinide mecbur söktüm çok koyuydu ekranı göstermiyordu, iade etsem alırlarmı onu düşünüyorum

quote:

sayın nigra

ben 2 soru sorabilirmiyim :)

cızırtı oluyormu normal ahizeyle konuştuğunuzda karşı tarafın sesi cızırtılı geliyormu?

siz güç tasarruf modundamı kullanıyorsunuz?

quote:

arkadaşlar i9500 kullanıpta konuşma esnasında en yüksek sese getirince bile cızırtı olmayan varmı aranızda?
    ona göre yarın direk gönderecem telefonu iade, en azından değişim yapsınlar
    aşırı berbat ya ahize katlanılacak gibi değil
    eğer yazılımsalsa neysede bana donanımsal gibi geldi
    bu cızırtı genelde patlak hoparlörlerde gelirde

*S-4 Ses Cızırdaması*
    Merhaba S-4'ü ilk aldığım gün telefonun ahize bölümünde cızırtı-çıtırtı farkettim.Şirketimizde arkadaşların kullandığı 3 adet s4 var hiç birinde böyle bir ses veya cızırtı yok sadece 1 tanesinde çok hafif var.Sim kart değişikliği yaptım,ses ayarları ile uğraştım,ses seviyesini yarıya kadar indirdim,farklı hatlar ile denedim,ses parazit olayını kapadım,farklı numaraları aradım ama sorun bir türlü geçmedi.Tonlamalı(basslı) seslerde,sesin vurgu yaptığı yerlerde bozuk walkman veya mp3 kulaklığı gibi sesde cızırtı ve çıtırdama geliyor.Sessiz ortamlarda,ofis içinde,evde bu ses daha da fazla fark ediliyor.Bu düşük seviyeli seslerde veya yumaşak tonlarda daha az hissediliyor.Cihazı Cuma akşamı aldım.Samsung'un Türkiye yardım hattına konuyu anlattım.Pazartesi günü yani 3.gün cihazı değişim talebi ile izmirde yetkili servise verdim.(1 ay içinde sorun çıkarsa birebir değişim hakkınız var) 4 gün sonra cihazınız hazır dediler , yazılım atılmış ama sorun halen daha var.Sesi teknik servisteki arkadaşlara dinlettim yok oyle bir ses dediler.Ama deyatlı inceleyelim diye bir daha aldılar cihazı yani cihazı almadan bir daha geri verdim.Aradan 4-5 gün geçti cihazınız hazır gelin alın dediler.Gittim aldım Tekrar aynı sorun devam ediyor.Samsungla konuştum cihazınızı farklı bir servise verin dediler.Bende izmirdeki başarı servisine verdim cihazı ama vermeden önce durumu anlattım servis şefini çağırttım ona bu sesi zorda olsa duyurdum ve duyurmak için çok uğraştım.Tamam biz bir kontrol edelim ama değişim garantisi vermiyorum eğer testlerde sorun çıkmazsa değiştiremem dedi.Cihaz 3 gündürde orda yani cihazı alalı 15 gün oldu cihaz halen daha servislerde.En son çare tüketici hakem heyetine gitçem.Yanımda başka s4 de götürcem cihazın orda ücret talebini isticem başka çarem kalmadı çünkü ses rahatsız ediyor beni ve etrafımdaki herkes bu sesi duyuyor ama teknis servisdeki arkadaşlara sesi bir türlü duyuramıyorum.
    @Demon85
    @By_Rdv
    @daylili
    @NIGRA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tekos -- 12 Haziran 2013; 14:53:48 >

• Yok hocam ama modlardan hdr seçip video çekimine başladığınızda hdr çekiyor olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar güncelleme telefona kendiliğinden gelecek mi? bana bişey gelmedi, bir de daha önce de sormuştum kulaklıktan sesi açarken telefon yüksek ses tehlikelidir uyarısı veriyor cepten çıkarıp tamam demek gerekiyor bu uyarının çıkmasını nasıl kaldırabilirim
  • Siparişi verdim haftaya aranıza katılıyorum ve umarım 3-4 sene pişman olmadan aranızda kalırım!!
    Note 2 kullanmışstım 3 ay kadar ama çok ağır ve büyük geldiği için s4 e geçtim.
    Bu iki cihazı kullanan varsa kullanım açısından ne gibi farkları var??
  • Arkadaşlar sizce s4 e avast benzeri virüs programı kurmalı mıyım? Bir faydası olur mu yoksa şarj veya kasma gibi problemler yaşar mıyım?
  • Arkadaşlar buradan teknosaya ve çalışanlarına teşekkür ediyorum yanımda oldukları için. bana sormadan servisten gelen telefonu geri gönderdikleri ve tedarikçi firmayı aradıkları için. Sonunda değişim onayı gelmiş ve benim geri kalan aparatları götürmemi bekliyorlar. arkadaşlar değişim mi yapayım geri iade mi edeyim çok kararsız kaldım. Ama düşünüyorum da s4 harici alınacak başka telefonda varmı ki htc veya sony donanım olarak s4 e yaklaşamamışlar. note3 ü taşıyamam cebimde. s4 mini ise çok küçük kalıyor. kasa açıklığı bir yana birde degrade sorunu var (beyaz ve gride alt tarafla üst taraf bir değil) bu sorun her ülke telefonunda var mı yoksa sadece 32 gb vietnam da mı var arkadaşlar. Acil bir karar verme durumundayım tekrar alayım mı s4

Siz arkadaşlarımın değerli fikirlerini ve bilgilerinizi paylaşmanızı istiyorum.....
  • Tasarım harikasi dediğin cihazı cok takip ettim ve S4 deki sorunlar onun yanında sorun sayilmaz. Ha S4 de ki sorun derken herkesde olmayan sorunlar bazılarında mevcut maalesef. O dediğiniz telefon7 alanlarin neredeyse yarısında olu piksel ve hoparlör lerin orada açıklık var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Quick Hitchhiker

Arkadaslar telefonla nette 10 dk takıldım abartısiz söylüyorum telefon ütü gibi koktu kameranin tam altı acayip isindi mermere koydum soğusun diye buna acil bi cozum lazım baska bi sıkıntım da yok cok şükür

Servise yollayın.

• Arkadaşlar şöyle bir sorunum var benim.

Evde Wifi açık kullanıyorum dolayısıyla mobil veriyi kapatıyorum. Dışarıya çıkarken ise wifi yi kapatıp mobil veriyi açıyorum. Açıyorum ama internete bağlanamıyorum sürekli çevrimdışı uyarısı veriyor. Telefonu reset atmazsam bağlanamıyorum. Bunun bir çözümü var mı ? Acaba ben bir yerde yanlışlık mı yapıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trakyali3559

Su kameradaki reset sorunu gitti mi yeni guncellemeyle ?

2. gün ve şuan hiç reset atmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferdy -- 12 Haziran 2013; 15:21:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acunluturk

Telefonu menü + ses açma + on/off tuşlarına basarak açıp wipe cache yapsam telefondaki verilerim ayarlarım vs. silinir mi? Bu işlemi yapmadan önce cihazın yedeğini almam gerekir mi? Bir de wipe cache sanırım sistem onarımı gibi bir şey oluyor dğeil mi? Fabrika ayarları gibi sıfırlamıyor ama sistem onarımı yapıyor var ise ?

Wipe cache'in zararı olmaz faydası olur. Merak etme hiç bir şeyin silinmez

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TncyKrmn

Arkadaşlar şöyle bir sorunum var benim.

Evde Wifi açık kullanıyorum dolayısıyla mobil veriyi kapatıyorum. Dışarıya çıkarken ise wifi yi kapatıp mobil veriyi açıyorum. Açıyorum ama internete bağlanamıyorum sürekli çevrimdışı uyarısı veriyor. Telefonu reset atmazsam bağlanamıyorum. Bunun bir çözümü var mı ? Acaba ben bir yerde yanlışlık mı yapıyorum.

Evde Mobil veriyi kapatmana gerek yokki wireless den baglandigi anda otomatik kapatiyor zaten sadece ihtiyac duydugunda wirelessi acman gerekmedgnde kapatman yeterli birde oyle dene bakalim :)

• dacmingoos kullanıcısına yanıt
    Ya bu kadar kasmaya gerek yok almazsınız olur biter ben aldım memnunum.Ben bu mantığı anlamıyorum millete reklam edip almasını sağlamak ne amaca hizmet eder burdan sesleniyorum s4 çok berbat bir telefon sakın almayın.Burda herkes tecrübelerini paylaşıyor bende hafif bir cızırtı vardı parazit engellemeyi kapadım şimdi çok az kaldı ama ses gayet net ve rahatsız edici değil.Her şeyi dört dörtlük cihaz varmı.Bütün elektronik cihazlar için bu geçerli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: norton772

quote:

Orijinalden alıntı: acunluturk

Telefonu menü + ses açma + on/off tuşlarına basarak açıp wipe cache yapsam telefondaki verilerim ayarlarım vs. silinir mi? Bu işlemi yapmadan önce cihazın yedeğini almam gerekir mi? Bir de wipe cache sanırım sistem onarımı gibi bir şey oluyor dğeil mi? Fabrika ayarları gibi sıfırlamıyor ama sistem onarımı yapıyor var ise ?

Wipe cache'in zararı olmaz faydası olur. Merak etme hiç bir şeyin silinmez

Teşekkürler cevap için. Yedeklemeden yapmaya çalışacağım o zaman.

Peki dediğim menüden takip ederek yapabilir miyim? Yoksa ekstra bir işleme vs gerek var mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: dacmingoos

quote:

Orijinalden alıntı: behcet98

quote:

Orijinalden alıntı: dacmingoos

sırf bunları söylemek için üye oldum; o kadar para verdim bin pişman oldum s4 aldığıma, bıktım bitmeyen sorunlarından satıyorum ilk fırsatta. bende hiç sorun yok o yok bu yok diyen arkadaşlar olacaktır haliyle cihazının kötülenmesini kimse istemez ama bu kadar rezil telefon kullanmadım daha önce. bende sorun yok diye atlayacak arkadaşlar hiç niyetlenmesin herkeste sorun olduğunu adım gibi biliyorum, üşenmeyinde şu kulüpte 4 5 sayfa okuyun rezalet içinde herkeste sorun var, arkadaşımla beraber aldık komşumda görünce kendisi iade etti ilk fırsatta bende iade ediyorum. allaha emanet

Bu tür insanlar ortaya bir laf atıp, milletin birbirine düşmesini izler, sevinirler. Allah'ın bir uyanığı kendilerdir.

Telefon nefis, Elhamdulillah en ufak sorunu yok. Dslr makinam var onu bile ilk fırsatta satacağım.
    niyeti olan arkadaşlar alsınlar, ancak fiyatın biraz daha düşmesini bekleyebilirler.

" en ufak " sorun yok öyle mi? Kimseye yalan borcum yok telefon daha yeni çıktı herkezin elinde kızılay dağıtmış gibi var ve tanıdığım 3 kişi iade etti, burda 5 6 kişinin bende hiç sorun yok demesi cihazı sorunsuz yapmaz şu kulüpte adam akıllı bişey yok sorunlardan başka bi oku kulübü komple ondan sonra konuş en ufak sorunu yokmuş buna sen inandın mı? Telefonu aldığımdan beri ne yüklesem çalışmıyor kasa açıklığı yüzünden telefondan soğudum pembeleşme var ekranda 20 cm yükseklikten düştü arka kapak kırıldı hemen. güncelleme desen yaptım bu samsung bu kadar beyinsiz olamaz, bir firma düşünün milyar dolarlık masraf yapıp telefon üretiyolar 1 2 saat incelememişler mi telefondaki sorunları görmüyorlar mı? telefonları gibi kendi beyinleride plastik bunların. forumda herkes deli gibi kılıf arama derdinde, 2 milyar verip telefonu kılıfa sokmak kadar saçma bir duygu yok küçük bir yükseklikten düştü arka kapaktan oldum. note 2'mde elimden düşüp camı kumla buz olmuştu ama samsunga bi daha tövbe gidip sağlam kasası olan bir telefon alıcam aklınıza hangi markadan bahsettiğim gelmiştir zaten. 2 milyar vericeksiniz kasa açıklığı olucak,insani bir durumda elimizden düşse hemen kırılıcak,ekran desen alt taraf pembe olucak,sayfaları kaydırdığımda bile ısınıcak yazılar kayarken okunmicak,herhangi bir dayanıklılığı olmicak, sensörler zaten hikaye adam akıllı çalışmıyor bile. bunları boşverip bi kulübünüzdeki mesajlara bakın zaten anlarsınız demek istediğimi ben milleti birbirine düşürmeye çalışmıyorum, google'a s4 sorunları yazın anlarsınız zaten kamyonlarca çıkan sonuçtan. Hadi onuda geçtim cihaz 2 milyardı şimd 1450 liraya tanıdıklarım aldı. neden bu kadar düştü fiyatı bi düşünün, sadece yazılımsal sorunları yok bir sürü sorunu var zamanla görüceksiniz zaten, donanım özellikleri daha kötü olan telefonların fiyatları bile hala bu kadar hızlı düşmedi şimdi örnek verip mevzuyu uzatmak istemem. nasıl iğrenç bir telefon olduğu zaten ortada, ki hemen birebir çin malları çıktı piyasaya. o kadar para verdim adam akıllı kullanamadım bile bu yüzden bu kadar nefretim var, inanın değmez bu telefonu almaya, yazılımsal yazılımsal diye kimse telafi etmesin kendini sorunsuz kullananlarda vardır ama gidip s4 alındığı zaman büyük ihtimal sorunlu çıkıyor, başka bir model almayı düşünüyorum markasını söylemek istemem, zaten tasarım harikası dediğimde aklınıza gelir direk.gidinde diğer telefon kulüplerini inceleyin bu kadar sorunu olanlar varmı.iyi forumlar

Burasi forum burda insanlar problemlerini yazar cozum ararlar bu sayfalarda sadece telefonun sorunlarinin yazilmasi gayet dogaldir aksi sacma olurdu zaten "kizilay dagitmis gibi herkesin elinde" olacak kadar cok satan bir telefon icin bukadar problem yasayan kisinin olmasi da normaldir kullanan ve memnun olan herkesin periyodik araliklarla girip ben telefonumdan cok memnunum yazmasi garip olmaz mi?

Fiyat konusuna gelince elmayla armutu karistirmayin dist. garantili cihazlarla diger cihazlarin fiyatlarini karsilastirmayin bu pek adil degil s4cok tutulan ve satilan bir telefon nekadar cok kisi getirirse fiyat okadar duser cok saglam telefonlar yapan o malum firmanin satis rakamlari belli oldugu icin kimse olu yatirim yapmak istemiyor :)

kimi insan oyledir eline aldigi sey hayir vermez belkide sizin probleminiz o dur cok kaliteli kasa kullanan telefonunuzla mutluluklar simdiden ben s4umden cok memnunum:)

Bizimde kimseye yalan borcumuz yok yukleyip de acamadigim 1 uygulama bile olmadi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seFaßjk -- 12 Haziran 2013; 15:49:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: seFaßjk

quote:

Orijinalden alıntı: TncyKrmn

Arkadaşlar şöyle bir sorunum var benim.

Evde Mobil veriyi kapatmana gerek yokki wireless den baglandigi anda otomatik kapatiyor zaten sadece ihtiyac duydugunda wirelessi acman gerekmedgnde kapatman yeterli birde oyle dene bakalim :)

:D valla şardan yemesin diye sürekli kapatıyordum ben bundan sonra hep açık kalsın o zaman :)

Teşekkür ederim yardımınız için.

• arkadaşlar alibabaexpress den micro sd card alan varmı? ve micro sd card lar baya uygun türkiyeye göre acaba güvenilirmi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: daimbey

Arkadaşlar buradan teknosaya ve çalışanlarına teşekkür ediyorum yanımda oldukları için. bana sormadan servisten gelen telefonu geri gönderdikleri ve tedarikçi firmayı aradıkları için. Sonunda değişim onayı gelmiş ve benim geri kalan aparatları götürmemi bekliyorlar. arkadaşlar değişim mi yapayım geri iade mi edeyim çok kararsız kaldım. Ama düşünüyorum da s4 harici alınacak başka telefonda varmı ki htc veya sony donanım olarak s4 e yaklaşamamışlar. note3 ü taşıyamam cebimde. s4 mini ise çok küçük kalıyor. kasa açıklığı bir yana birde degrade sorunu var (beyaz ve gride alt tarafla üst taraf bir değil) bu sorun her ülke telefonunda var mı yoksa sadece 32 gb vietnam da mı var arkadaşlar. Acil bir karar verme durumundayım tekrar alayım mı s4

Siz arkadaşlarımın değerli fikirlerini ve bilgilerinizi paylaşmanızı istiyorum.....

teknosa demişsiniz 32gb vietnam malı demişsiniz teknosalar 32gb satmaya başladılar mı ?

• 
Sayfa: önceki 858859860861862
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.