Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!) (406. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78.250
Cevap
355
Favori
3.291.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 404405406407408
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Beyazıt Çakır

quote:

Orijinalden alıntı: berkans

quote:

Orijinalden alıntı: Beyazıt Çakır

Hocam öncelikle konu hayırlı olsun elimizden geldiğince faydalanmaya ve faydalı olmaya çalışacağız. Güel bir konu olması dileğiyle.

Benim bir problemim var. Şarj konusundan hiç şikayetçi değilim aslında. Telefonu kullanınca şarj bitmiyor. Ancak benim sıkıntı telefon beklemdeyken nerdeyse kullanıyormuşum gibi şarj tüketiyor.

Sabah Şarjdan çektim ve 2 saat daha uyudum. Yani 2 saat boyunca telefonu hiç elime almadım. Şarj %90 a düşmüş. 2 saat boyunca wifi açık 2-3 uygulamaya güncelleme yapmış 4-5 mail gelmiş ve 3-4 cevapsız arama mesaj vardı.

Detaylara girdiğimde 2 saat boyunca %10 şarj yiyen Android OS olarak gözüküyor buna yapabileceğim birşey var mı?

Hocam bır program vardı

Uyku sırasındakı gecen zamanı gosterıyordu

cıhazınız muhtemelen uyku moduna gırmıyor

buda son yukledıgınız uygulamalardan bırınden dolayı olabılır

tavsıyem bır google a bakın, unutmasam yazacam programın adını

Usta en son senin ana sayfaya koyduğun automeltit (yanlış yazdım sanırım) onu yükledim sanırım ondan dolayı bu şekilde

Dostum bende onu kullanıyorum bende bır sıkıntı yok

baska seyler etkılıyor olabılır

mesela ben bır sey fark ettım bluetooth sureklı acık ınanılmaz sarj yıyor alet, dun full acıktı sıkıntı yarattı

ancak bugun kapalıydı saat 11 de cektım sarjdan, yogun bır sekılde ınternet kullanıp arama yaptım su an 39 da, dune gore daha ıyı

ama yınede ıstersen bır sılıp oyle kullanmayı dene

• Merhaba arkadaslar 10 gundur kullaniyorum telefonu facebook applicationda video izleyebiliyordum mxplayer flash fln hepsi yuklu 2 gundur izleyemiyorum uzgunuz video oynatilamiyor hatasi aliyorum sonrw bir ara tekrar izleyebildim simdi tekrar izleyemiyorum telefonw root attim yuklemem gereken nerdeyse her programi yukledim acildi sonra yine oynatmamaya basladi fabrika ayatlarina dondum acildi sonra yine ayni sikinti cildirmak uzereyim sorunun cozumu varmi? Browserlardada acmiyor bu arada videolari sadece youtube applocationda videolari hemen aciyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnGets

S4 ü ve One ı ilgiyle takip ediyorum.. Hangisini alacağıma karar veremedim, 1-2 ay içinde kullanıcı yorumları ve incelemelere göre karar vermeyi düşünüyorum..

Şuanda HTC One da gözüken 4 adet kronik sorun var..
    1)Ekranlarında çok büyük ihtimal Ölü Piksel çıkıyor..
    2)Kasası kusursuz üretilemiyor..Kasa Açıklığı ve Taşma sorunları mevcut..
    3)Dokunmak Tuşlar geç tepki veriyor..
    4)Kamerası stabil çalışmıyor..Gündüz fotoğrafları iyi değil..

S4 ü de sürekli bu konuda takip ediyorum, aman aman kronik bir sorun yok gibi? Sizler ne dersiniz?

Dostum bende Htc One sayfalarına bakıyorum dun

gercekten baya problemlerı var ve s4 yuzunden cok tartısma cıkıyor

gunduz fotolarıda sıkayet konusu cok, ustelık bır tanede guncelleme gelmıs durumda One'a

Daha demın baktım bırı yıne s4'u baya ovmustu

Ben henuz ınceleyemedım cokda merak edıyorum acıkcası, tabı ben s4 aldım ve asla vazgecmem ama teknolojı merakı olarak Htc one'ı gormek ısterım

Kasa ve olu pıkselede sasırdım, son 13 sayfadır herkes bundan sıkayetcı, yuksek oranda olu pıksel cıkıyormus cok sasırdım

• quote:

Orijinalden alıntı: cmengn

quote:

Orijinalden alıntı: mona_lisa87

quote:

Orijinalden alıntı: isimbulunamadı

quote:

Orijinalden alıntı: mona_lisa87

Arkadaslar aranizda pil sorunu yasiyan bi benmi varim.Yogun kullanmamama ragmen sarji cok cabuk bitiyor. dun aksam saat 18.30da full sarjdan snra gece 22.30da %27ye indi (ki az kullanilan internet ve muzikten snra) bugun sabah 7.30da internette toplasam 10 dk bile gecirmeme ragmen su anda %13e indi.bu sorunu nasil cozebiliriz.s2den snra baya umitliydim pil konusunda ama buda beni yari yolda birakcak gibi ve bu cok can skici bi durum..

Arkadaşım senin yazdığın durumda kesinlikle bir tuhafklık var. Pilini tamamen boşalt %2-3 kalana kadar, sonra cihazı kapat ve full dolana kadar güzelce bir şarj et, hatta dolduktan sonra da bi yarım saat bekle. (bunu ispatlanmış bir bilgiye dayanarak yazmadım tamamen forumlardan görme bilgi)

Benim şarj durumu da aynen yukarıdaki arkadaşların anlattığı gibi, süper! Sık sık oyun, internet, 3g hep açık akşam eve çok rahat götürüyor. Hiç oyun oynamayan birisi sabahtan akşama kadar bataryayı bitiremez istese de kolay kolay.
    Hiç oyun oynamayan sadece internet facebook kullanan arkadaşım 2 gün kullanıyor telefonu şarj etmeden.

Telefonu alalı 2.haftam olacak.İlk zamanlarda baya iyi gidiyor gibiydi sonradan nolduysa böyle saçmalaya başladı.Sizin dediğinizi yapayım en iyisi bide öle deniyim.Umarım ikinci bir s2 vakası olmaz.Su gibi gidiyodu onunda sarjı.

Eğer telefonun mail uygulamasını kullanıyorsanız ve senk açıksa mahvediyor pili. Zaten pil ayarlarına girince ilk sıralarda exchange mail veya eposta diye yazıyor

Email nerdeyse hic kullanmiyorum.saat 12 gibi sarjdan cikardm 3g full ve mp3 full acikti whatsappta az zaman gecirdim su anki durum %57

• S4 icin mutlaka kurulmasi gereken uygulamalari paylasabilirmisiniz?

• Evet İş Yoğunluğunda Bu Kadar Oldu Arkadaşlar....

Samsung GALAXY S4 (Snapdragon 600&Exynos 5 Octa)

http://www.youtube.com/watch?v=aGX4PqJ_ueo&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thehspeed -- 8 Mayıs 2013; 19:13:37 >
  • Son verdiğin grafikte bir gariplik yok dostum
  • quote:

S4 ü ve One ı ilgiyle takip ediyorum.. Hangisini alacağıma karar veremedim, 1-2 ay içinde kullanıcı yorumları ve incelemelere göre karar vermeyi düşünüyorum..

S4 ü de sürekli bu konuda takip ediyorum, aman aman kronik bir sorun yok gibi? Sizler ne dersiniz?

bence 2 telefonun artıları şunlar;

htc one

1- Dizayn
    2 -Ses
    3-Ekran Keskinlği
    4-Düşük ışıkta fotoğraf ve video kalitesi
    5-Daha stabil
    6-Daha Parlak

Samsung S4

1-Yazılım
    2-Performansı biraz daha iyi (İşlemci daha güçlü)
    3-Daha güncel (4.2.2)
    4- Samsung Güncellemelerde Htc den çok daha ilgili
    5-Daha büyük ekran (kimine göre eksi olabilir)
    6-Çıkarılabilir batarya
    7-Gorilla Glass 3 ekranlı ilk telefon

bende kararsızım bu arada ama %60 htc ye daha yakınım. Evet o sorunlar benimde gözümü korkutuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dovakin1907 -- 8 Mayıs 2013; 19:24:22 >

• quote:

hemen alıcaksan s4 al. ama htc one alıcaksan 2 ay bekle bence.

• quote:

quote:

Dostum bende Htc One sayfalarına bakıyorum dun

gercekten baya problemlerı var ve s4 yuzunden cok tartısma cıkıyor

gunduz fotolarıda sıkayet konusu cok, ustelık bır tanede guncelleme gelmıs durumda One'a

Daha demın baktım bırı yıne s4'u baya ovmustu

Ben henuz ınceleyemedım cokda merak edıyorum acıkcası, tabı ben s4 aldım ve asla vazgecmem ama teknolojı merakı olarak Htc one'ı gormek ısterım

Kasa ve olu pıkselede sasırdım, son 13 sayfadır herkes bundan sıkayetcı, yuksek oranda olu pıksel cıkıyormus cok sasırdım

Ben elime alıp inceledim, One gerçekten kaliteli ve ayrıcalıklı hissettiriyor insana.. Ayrıca arayüzü sadeleştirildiği için akıcı ve stabil çalışıyor cihaz..

Ama gel gelelim, bir sürü sorun var şu an cihazda.. İşin kötüsü bunlar içinde Ölü Piksel ve Kasa Açıklıkları gibi düzeltilemeyecek sorunlar mevcut..!

Ayrıca diyelim ki önümüzdeki günlerde yeni seri HTC ler de bu kronik sorunları çözdüler ama kafamı kurcalayan başka bir soru daha var..Bugüne kadar HTC hiç bir telefonuna yazılım desteğini eksiksiz sunamadı.. Bu konuda da eksiklerini giderdiklerini görmeden bulaşmakta istemiyorum açıkçası.. S3 e sunulan yazılım desteğini gördükçe insan saygı duymuyor değil Samsung'a.. Telefon yazılım desteğiyle resmen evrim geçirdi..

• quote:

Orijinalden alıntı: [__Zahid__]

quote:

HTC One konusunu da hep takipteyim ve orada da yazıyorum..

Hatta ColDasHeLL nikli kullanıcı ile dakikalar önce One konusunda baya fikir alışverişi yaptık.. Biliyorsun Ölü Piksel den telefonunu garantiye gönderdi, eğer yakın zamanda işi çözülmezse zaten HTC nin olaya yaklaşımıda belli olacağından kafamda durum netleşecek.. 1 aya muhtemelen bir telefonu almış olacam..

• Gelsin sarjlar
    Kalan 13%
    Sure 1 gün 8 saat 55 dk
    kullanim sesli arama 25 %
    Ekran 24% sürekli facebook ve whatsapp kullanımı. Sensorler acik ve hala telefonu sıkça durtuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murataslan55 -- 8 Mayıs 2013; 19:44:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thehspeed

Evet İş Yoğunluğunda Bu Kadar Oldu Arkadaşlar....

Samsung GALAXY S4 (Snapdragon 600&Exynos 5 Octa)

http://www.youtube.com/watch?v=aGX4PqJ_ueo&feature=youtu.be

hocam çok güzel bir inceleme olmuş eline sağlık :)
  • Bu arada klubu kim yonetiyordu onu kacirdim ben : ) bir grup vs. gibi birsey mi var acaba. foruma baktim ama bulamadim heheh
  • quote:

Orijinalden alıntı: dovakin1907

quote:

bence 2 telefonun artıları şunlar;

htc one

1- Dizayn
    2 -Ses
    3-Ekran Keskinlği
    4-Düşük ışıkta fotoğraf ve video kalitesi
    5-Daha stabil
    6-Daha Parlak

Samsung S4

1-Yazılım
    2-Performansı biraz daha iyi (İşlemci daha güçlü)
    3-Daha güncel (4.2.2)
    4- Samsung Güncellemelerde Htc den çok daha ilgili
    5-Daha büyük ekran (kimine göre eksi olabilir)
    6-Çıkarılabilir batarya
    7-Gorilla Glass 3 ekranlı ilk telefon

bende kararsızım bu arada ama %60 htc ye daha yakınım. Evet o sorunlar benimde gözümü korkutuyor.

Aslında güzel bir derleme yapmışsın ama One da artı olarak yazılamayacak şu 2 maddeyi eklemişsin..

3-Ekran Keskinlği
    6-Daha Parlak

Bunlar yerine Ya bir madde içinde "Güneşte daha rahat okunabilir ekran olabilir" ( Ki teoride söylenen bu, hiç kimsede Güneş altında ikisinin yanyana görünümünü paylaşmadı ) Ya da bunlar hiç yazılamaz.. Keskinlik ve parlaklık olarak bir farkı olamaz zira kullanan bütün kullanıcılar S4 ün ekranının süper olduğunu belirtiyorlar..

S4 ise aynı kapıya çıkan Güncellik ten iki ayrı başlıkta ahsetimşsin..

Toparlarsak şöyle özetleyelim..

One vs S4

Neden S4 Alınmalı? (+)
    1-Kusursuz Yazılım Desteği ( Samsung Yazılım ve Güncelleştirme konusunda HTC nin çok önünde)
    2-Testlere göre daha iyi Performans
    3-Daha Güncel Sürüm Avantajı(4.2.2)
    4-Aynı kasa boyutlarında Daha Büyük Ekran kullanma imkanı (Eldivenle ve Dokunmadan Kontrol Avantajları da var)
    5-Çıkarılabilir Batarya
    6-Gorilla Glass 3 ekranı çizilmelere çok daha dayanıklı
    7-Daha uzun Pil Ömrü
    8-Ek sensörler (barometre, termometre, hygroscope)
    9-SD Kart ile Genişletilebilir Depolama (64 GB a kadar)
    10-Çoklu-Pencere Multitasking
    11-Yüksek çözünürlüklü kamera - 13MP vs 4MP

Neden One Alınmalı? (+)
    1-Günümüzdeki en iyi Dizayn a sahip telefonlardan biri
    2-En iyi Ses Kalitesine sahip Akıllı Cihazlar Arasında
    3-Düşük ışıkta fotoğraf ve video kalitesi
    4-Android in en stabil çalışan arayüzü
    5-Güneş altında rahat okunabilir Ekran
    6-HTC Zoe, BlinkFeed
    7-FM Radio

Neden One Alınmamalı? (-)
    5)Kolay Deforme olan Alüminyum..
    6)Özellikle Ekranı çok fazla Parmak izi tutuyor..

Neden S4 Alınmamalı? (-)
    1)HTC ye göre basit ve sade duran tasarım..
    2)Telefon çok stabil değil, bazı geliştirmeler gerekiyor..
    3)Devrimsel nitelikteki algılayıcılar şuanda çok düzgün çalışamıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnGets -- 12 Mayıs 2013; 5:16:18 >

• Arkadaşlar şu cep kask sigorta hakkında bilgisi olan var mı? Ben S3 alırken yaptırmıştım, gerçekten bütün masrafı karşılıyorlar mı? Ürün ne kadar da teslim ediliyor?
  • Selam,

Daha demin karanlıkta başıma geldi rehberde gezinirken ekranı yukarı doğru çektiğimde ekranda yazılar kayarken yazılarda morlaşmalar meydana geliyor galiba bu s4 lerde genel olarak mevcut. sizlerde böyle bir problemle karşılaştınız mı ?

You tube da bununla ilgili bir video var,

You tube
  • quote:

Orijinalden alıntı: murataslan55

Gelsin sarjlar
    Kalan 13%
    Sure 1 gün 8 saat 55 dk
    kullanim sesli arama 25 %
    Ekran 24% sürekli facebook ve whatsapp kullanımı. Sensorler acik ve hala telefonu sıkça durtuyorum

ekran butonuna bastiginda orda yazan sure ve sesli gorusme suresi onemlidir, gerisi onemli degil.

• quote:

quote:

Dostum sende Htc one var degıl mı

yakın zamanda bır ınceleme yazıcam, nasıl memnun musun telefondan ?

• quote:

quote:

quote:

Dostum sende Htc one var degıl mı

yakın zamanda bır ınceleme yazıcam, nasıl memnun musun telefondan ?

kasa sorunu olduğundan memnun değilim sadece. saçma sapan bi sorun bütün güzelliği gölgeliyo.

• 
Sayfa: önceki 404405406407408
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.