Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!) (3909. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
78.250
Cevap
355
Favori
3.291.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 39073908390939103911
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Vanosfer

Son olarak güvenlik güncelemesi gelenler o dediğiniz Asya ülkelerininki. Hani nasıl bir sürümdür Asya ülkelerine gelen bilemem ama Rusya için gelen rom en uygunu olarak biliniyor ve kendimde onu kullanıyorum. Rom attıktan sonra yaptığım root işlemi sonrasında da gereksiz bir çok uygulamayı kaldırdım. Şu an telefon tabiri caizse yağ gibi.
    Aldığım ekran görüntüsünde kutu içine aldım yüklemenizi tavsiye ettiğim rom'u.
    Aynı Rom bende de var ama açıldıktan bir süre sonra düşük bellek kaynaklı donma ve kasmalar oluyor. Bellek kaçağı var sanki. Messenger ve Samsung Tarayıcı dışında kullandığım ağır başka uygulama yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 9 Mart 2019; 15:39:36 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ram sorunu yaşıyorsanız, cihazı rootlayın ve sonrasında yüklü gelen gereksiz kullanmadığınız tüm programları, gerekli uygulamalarla kaldırın.
    Launcher tercihinizi s4 gibi eski bir model için değiştirin. Görselik açısından zengin bir çok launcher biraz fazla ram yiyor ve şarj tüketiyor. Ben sorunsuz şekilde, akıcılık ön planda olan Holo Launcher kullanıyorum, tavsiye ederim.
    Greenify adında bir uygulama var. Root sonrası ek olarak bu programı da kurmanızı tavsiye ederim. Eski model telefonlar için biçilmiş kaftan. Arka planda uygulamaları uyutuyor, akışı düzenliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sado2210

quote:

Orijinalden alıntı: sado2210

quote:

Orijinalden alıntı: cmert

recovery den flashlayacaksın sadece

teşekkürler, bu işe yaradı. ancak flash'ladıktan sonra yeniden başlattığımda "process system isn't responding" hatası verip telefonu tekrar tekrar yeniden başlatmaya başladı.

flashladıktan sonra "system/vendor" dizinine eklenen "overlay" klasörünü sildim, sorun düzelmiş görünüyor.

Alıntıları Göster
    Cihaz ve uygulama uyumlu değil ve hasarlı SD kart ile eksik belirtilen dosya bu sorunun nedeni. Çözüm basit: cihazı yeniden başlatmak, telefon alanını boşaltmak ve uygulamayı SD karttan dahili depolamaya taşımak, işlem sisteminin yanıt vermemesini sağlamanın etkili yollarının tümü.https://www.fonecope.com/process-system-isnt-responding.html

• İki tane S4 var. Birini kullanıyorum diğerinin ise ekranı kırık. Kırık olanı da yapmak istiyorum. Bu yüzden S4 i9500 için çıtalı bir şekilde lcd ekran almayı düşünüyorum. Sorunsuz sıkıntısız bir ekran aldığınız satıcı var mı n11, gittigidiyor gibi sitelerden?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fast-man

YENİ CUSTOM ROOM ÇIKMIŞ
    https://forum.xda-developers.com/galaxy-s4/i9500-develop/jar-team-phoenix-grace-rom-v1-0-t3710718/page31
    bu romu kullanıyorum stabil çalışıyor 5 aydır
  • fast-man F kullanıcısına yanıt
    Hocam anlatır mısın nasıl kuracağımı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vanosfer

Hocam anlatır mısın nasıl kuracağımı?
    oncelikle custom rom kurmak için SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)
    https://forum.xda-developers.com/galaxy-s4/i9500-develop/jar-team-phoenix-grace-rom-v1-0-t3710718 burdan tom indirip hafıza kartına atacaksın

ardından custom rom yükleme ekranına girmek gerekiyor bunun için video atayım sana

• fast-man F kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Videoyu bekliyorum.
  • Taş gibi telefon hala kullanıyorum. Bunun çektiği resim kalitesini başka cihazda görmedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: belo3

Taş gibi telefon hala kullanıyorum. Bunun çektiği resim kalitesini başka cihazda görmedim.
    uzak olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akabey -- 1 Nisan 2019; 23:29:22 >
  • belo3 kullanıcısına yanıt
    Bunlar S4 ile gün ışığında çekilen fotoğraflar. Vazgeçememe nedenim.
    1 SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)

2 SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)

3 SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vanosfer -- 4 Nisan 2019; 1:40:45 >

• Merhabalar! Bende galaxy s4 i9500 var cok az zaman once mokee diye bir custom rom kurdum sonra full hard reset atarak orjinal 5.0.1 i yeniden yukledim ama simdi arama yapamiyorum.Sebeke arama yerine girip kendi sebekemi seciyorum ve ag uzerine kaydedildi yaziyor ama aramaya calisdigimda yine agda kayitli degil yaziyor lutfen yardim edin.Yaptiklarim:Full hard reset attim ,Mokee romunu tekrar yukledim, 4.4.2 ye geri dondum,5.0.1 i yeniden yukledim ,sertifika yuklemeye calisdim.

• Açıkcası orijinal batarya olduğunu sanmıyorum artık. :D Yani a kalite olabilir ama tabi bu benim tahminim. Netpa adında bir batarya aldım ben Ankara'da. 2400mah. İlk aldım böyle kullandım biraz, kapandı tel. Bataryadan ötürü kapandı.
    Gittim aldığım yere, bataryayı değiştirdi. Aynı batarya yine sadece ürün değişti. Nasıl bir şanssa sıkıntısız ve çok iyi performans aldım. Hala daha kullanıyorum. Aynı markayı bulsam alacağım yine ama Balıkesir'de bulamadım henüz. 3+ üzeri ekran süresi alıyorum. 2 saat ve bozuk bataryalardan sonra ilaç gibi geldi.
  • 9500 için Custom romlarda Android 8 ya da sonrası geldi mi?
    En son 7.1.2 yüklenmiştim

• selamlar, i9500 anakart arıyorum.
  • geçen sene aldığım batarya öldü. hb den almıştım. 5-6 ay gidiyor. replika almak daha mantıklı duruyor. orjinal diye satılanlar çakma belliki
  • arkadaşlar selam. huawei p30 lite ile aranızdan ayrılıyorum demek isterdim ama çocuk koltuğu almamız gerektiğinden s4 ten 1 sene daha ayrılamayacağım gibi duruyor :D

Bende epey uğraştım s4 ile son durumu aktarayım dedim.

şarjım 2 saat ya gidiyor ya gitmiyordu. sabah kalktığımda telefon kapalı oluyordu. bekleme yapmıyor, şarjı içiyordu. şarja bağlı hale gelmişti.

Telefonu rootlamak istedim gereksiz uygulamaları şutlamak için ama çok fazla kripto parayla uğraşan biriyim. haybeye yatırımları kaptırmamak için telefonu riske sokmak istemedim. Rootsuz çözüm aradım ve buldum.

Nette bununla ilgili videolar var. Root olmadan uygulamaları kaldırma diye aratın çıkıyor. Hangi programların gereksiz olduğunu gösteren bir site vardı.

Diyeceksinizki; ee telefon nokia 3210 oldu diyeceksiniz ama hayır, ihtiyacım olanları kendim googleplayden seçiyorum.

İşe yaradı mı ? evet. yatarken bırakıyorum ve sabaha % 1-3 arası azalmış oluyor. 8-10 saatte benim için iyi.

Bataryayı deji aldım. Geldiği gibi farketti. bir de telefon gereksiz sömürü yapmayınca herşey yolunda.

% 100 şarj ediyorum ve 36 saatte %5-10 a düşüyor 3 saatte ekran.

yoğun kullanımda günü çok rahat çıkarıyor.

Samsung internet browser ve betasını denedim ayrı ayrı. felaket içiyorlar şarjı. Alternatif browser arayışı içindeyim.

ben memnunum şimdilik. artık seneye p40 lite almaya çalışırım.

S4 ü alalı tam 6 sene olmuş. yedinci seneye giriyoruz beraber

düzeltme : http://www.burakavci.com.tr/2015/08/samsung-galaxy-s4-i9500-gereksiz-uygulamalar.html
    https://www.youtube.com/watch?v=TSwBsw6MgiA
    https://seo-michael.co.uk/how-to-uninstall-packages-and-applications-with-adb/

rootsuz kaldırma için bu kaynakları kullandım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ottoman984 -- 28 Ekim 2019; 21:28:45 >

• Arkadaşlar benim S7 ile çektiğim fotoları babamın S4 üne attığımda galeri hata veriyor. Resimleri galeri uygulaması açmıyor.
    dosya yöneticisinden bakınca görünüyor ve açılıyor ama galeri uygulaması açmıyor.

Sorunu nasıl düzeltebilirim?
  • 
Sayfa: önceki 39073908390939103911
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.