Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!) (3044. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
78.250
Cevap
355
Favori
3.291.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 30423043304430453046
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Pilin üzerinde yazıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

Pilin üzerinde yazıyor.

Bulamadım :(
  • Arkadaslar son gunlerde telefon baya yavasladi kmeraya basiyorum 3-4saniye sonra aciliyor.Hizlandirmanin yolu var mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: muhsin_cepelli

Arkadaşlar telefonu aldığımdan beri oluyor aslında ama son zamanlarda daha çok dikkatimi çekti.

Telefonun %100 den %40 a kadar inerken ki verdiği pil performansı ile

%40 dan aşağı indiğinde verdiği performans aynı değil

Diyelim ki %40 a inene kadar whatsapp yazışması ile 4 dakika da %1 şarj giderken

%40 ın altına inince 2-2.5 dakika da %1 şarj iniyor.

Kullanımlar arkada çalışan uygulamalar dahil herşey aynıyken. Hele %20nin altına inince daha da hızlı bitiyor.
    Kalibrasyon filan hepsini yaptım.
    Sizlerde de böyle mi acaba

Vallahi benimde oyle muhsin. Bir zamanlar biliyosun 6 6 bucuk saat aliyordum o zamanlarda % 50 yi gordugumde 3 bucuk saat goruyordum pil bitiminde 6 saat cikiyordu dedigin gibi benimde % 30 dan sonra oyle boyle degil su gibi inmeye basliyor ki kalibrasyon isinden en cok verim alan ben bile buna cozum bulamadim bi bulsam 7 saati rahat rahat gorucektim zaten ama olmuyor.

Bu sanirim samsung piline ozgu bi ozellik neden diyeceksin benim 5200 pili biliyosun onu kullandigim zamanlarda battery monitorden bakiyorum giden pil hep ayni duzeylerde seyrediyor yani 25 30 dan sonra patir patir inmiyor normal ve dengeli sekilde inmeye devam ediyo hemen sonrasinda stock orijinali takiyorum yine aynisini yapiyo sorun samsung pilinde yapcak birsey yok zaten genel olarak dusuk ekran almamkzin nedenide o zaten pildeki bu ayarsizlik..

• muhsin_cepelli M kullanıcısına yanıt
    Alakası yok. Orjinal batarya net 2600mah kapasiteli.Bildiğim kadarıyla android de hiçbir yazılım kapasite ölçemez.Battery widget Monitör de dahil.

Sigara bağımlılığın da tüm suç nikotine yüklenir ya burada da günah keçisi 2600mah batarya.
    Asıl sorun çıkışında öve öve bitiremediğimiz yere göğe sığdıramadığımız 4+4ü çalışmayan çekirdekli exynos 5410 chipset tedir.
  • Bende batarya kapasitesi ile alakali oldugunu sanmiyorum..bu pil 2600 mah ise 2600 dür..eksigi olmaz..
    Tamamen işlemci kaynaklı..1080p nkn dedigi gibi geçen sene yaz aylarinda işlemciyi öve öve bitiremezdik.şimdi yerden yere vuruyoruz..ben kendi adima öyleydim..

• İngilizcesi sağlam birisi s2 ye s3 e ve s5 e çıkan yüksek kapasiteli bataryaların s4 e neden çıkmadığını sorsa bi samsung a

• Arkadaşlar telefonumu nodel yükseltip s5 almak icin satmak istiyorum 16 gb mavi renkli versiyonu aşagidaki aksesuarlarla birlikte ne kadar eder sifir sayilor hep kilifinda kullanirim telefonun üzerinde en ufak bir cizik ezilme hicbirsey bulunamaz cok titiz kullabdigim icin kullanimdan dolayi kalan yag ve parmak izlerinide hep temizlerim. Resimdeki aksesuarlarin fiyatlarina bakabilirsinoz 2 orjibal kilifi ile birlikte telefonjn faturasida durmaktadir.

SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)

• MetoCxCx kullanıcısına yanıt
    Aksesuarları ayrı ayrı sat daha kârlı olur

• Batarya 2600 mah ama aslında pil hücre sayısı 2100 Mah imiş yükseltme ile 2600 mah değer veriyormuş bunu bi yabancı forumda okumuştum lg de g2 ve sonraki modellerde bu yöntemi kullanmış ufak pil ama yüksek mah ancak bu şekilde elde ediliyormuş. Rapperasinin de 5200 de normal performans alıp orjinal de sıkıntı çekmesi bu tezi destekliyor bence.

Rapperasi sen hala 4.2 de misin ve performans ve pil durumun aynı mı. Bu 600 mhz bazen sorun çıkarıyor ama 1200 e alıp kullansam çok farkeder mi en azından 4 çekirdeği kullanmamış ve 1200 den 1600 e geçerkenki lagdan korunurum

• Merhaba 2 gün önce iphone 4 ümuü verip s4 16 gb frost white aldım klübe kaydederseniz sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: omrctn1

Merhaba 2 gün önce iphone 4 ümuü verip s4 16 gb frost white aldım klübe kaydederseniz sevinirim.

Hayırlı olsun.
    Sağol öyle satmayi deniyicem.

Eğer 2600mah batarya 2100mah ise S3 de ki 2100mah batarya gerçek değeri nedir diye düşünmeden edemiyorum.
    Yan sanayi firmaların 2100mah hatta 2000mah olacağına inanırım fakat bu batarya 2600den aşağı olduğuna inanmam.

Yalnız ilginç olan şeyse tüm Dünya da S4 harici şarj+ bataryalı kiti nin piyasadan çekilmesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhsin_cepelli

Batarya 2600 mah ama aslında pil hücre sayısı 2100 Mah imiş yükseltme ile 2600 mah değer veriyormuş bunu bi yabancı forumda okumuştum lg de g2 ve sonraki modellerde bu yöntemi kullanmış ufak pil ama yüksek mah ancak bu şekilde elde ediliyormuş. Rapperasinin de 5200 de normal performans alıp orjinal de sıkıntı çekmesi bu tezi destekliyor bence.

Rapperasi sen hala 4.2 de misin ve performans ve pil durumun aynı mı. Bu 600 mhz bazen sorun çıkarıyor ama 1200 e alıp kullansam çok farkeder mi en azından 4 çekirdeği kullanmamış ve 1200 den 1600 e geçerkenki lagdan korunurum

Simdi 600 den 1200 e cekip 4 cekirdek ayni anda calismaz diye dusunmek tamamen yanlis olur. Exynos islemcilerde asenkron calisma yok. Yani 4 cekirdek daima calisir asla biri devre disi kalmaz. 1200 e al bi dene istiyorsan mesajlasirken bile isinmaya basliyor. Cihazin 1600 mhz ye cikmasi soz konusu bile olamaz.

Soyle bi ornek veriyim telefondan 1.5gb lik rar dosyasini cikarirken islemciyi 1.4 ghz e aldim. Rardan cikarma baya uzun suruyor cunku. En fazla 6 7 dakika surmustur ki cihaz elimde ates gibi oldu derecesine bakmadim sonunda restart atti ilk defa. Yani cihazi 1600 mhz de kullanmak diye bisey olamaz 1600 e cok ekstrem durumlarda saniyelik olarak yukseliyor saatleri gectim dakikalarca bile 1600 de calistiramazsin telefonu. Pil suresi benim 5200 de ayni hala 10 saat +- 1 saat diyeyim. Kullanima gore 11 de goruyo 9 uda goruyo. 3g acikkende 7.5 saati goruyo. Surum hala 4.2

• Bir dakika battery monitorun mah kapasitesini olctugunu yada benzeri bi durumu kimse iddia etmedi burda. Oyoe bi durum zaten soz konusu degil sonucta sahisin yazdigi bir program samsunga ait birsey degil. Telefon programa hangi verileri sagliyorsa programda onu kullaniyor. Lakin soyle bir durum dikkatimi cekti battery monitoru kuran herkes mah degerinin 2100 olarak gozuktugunu soyledi. Bendede ilk indirdigimde oyleydi kalibrasyon kismindan pil degerini elimle degistirdim. Bundan yaklasik 1 hafta once bizzat note 3 e o programi indirdim ve ilk vikan mah degeri 3200du. Yani aslinda battery monitor widget dedigimiz uygulamadaki degerler tamamen dogru. S4 un pilide 2100 mah degerinde aslinda. O progran bu degeri olcum yaparak soylemiyor tabiki boyle bi ozelligi yok yalnizca baslangictaki verdigi veriler demekki dogruymus adamlarin bi bildigu varmis ki 2100 mah olarak yaziyormus bizlerde. Note 3 lerde direk 3200 yaziyor bunu bizzat kendim denedim.

S4 pili tartismasiz 2100 mah buda % 20 25 den sonra su gibi gitmesini acijlar niteliktedir. Kabaca bi hesap yaparsaniz 2100 mah pili 2600 e cikarmak icin % yaklasik % 25 lik bir buyutme yapmaniz gerek. Bakin su tesadufe ki telefonlarimizin pilide yaklasik o degerlerdeyken daha hizli inmeye basliyor. Bence inkar etmenin bir mantigi yok hesap ve gozlemler ortada..

• Selamlar kardeşim..
    Görüşemedik...:)

• quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

Pilin üzerinde yazıyor.

Hocam tam nerde yazıyor bilgi verebilir misiniz?
  • Son güncellemeden sonra Wifi-alani'ni açinca hersey normal görünmesine ragmen mobil veriden internete girilmiyor.

PDA versiyonu I9500XXUFNF3 çikmadan önce hiç bir sorun yoktu Android 4.4.2 de ne zaman yeni kararlilik güncellemesi çikti sorun basladi. Wifi-ala'nini açinca ne ben nede benim cihaza baglananlar internete giremiyor. Ne zaman Wifi-Ala'nini kapatiyorum o zaman ben internete girebiliyorum

Garip bur durum yaşıyorum.

Benim Sim kartı başka telefonlarda denediğimde Wifi-Alanı (hotspot) sorunsuzca çalışıyor. Benim telefona başka sim kartları taktığımda benim telefonumda da Wifi-Alanı (hotspot) sorunsuzca çalışıyor.

Fakat kendi sim kartım kendi telefonumda Wifi-Alanı (hotspot) çalışmıyor.

İnternet ayarlarını sildim elle yapılandırdım fakat değişen bir şey yok.

Daha öncede bu konu yazıldı biraz. Diğer arkadaşın dediğini de uyguladım olmadı.

Bilen var mı acaba ?

• Rapperasi nin dedikleri de benim görüşüm ile aynı. Pil 2600 mah olabilir ama bu 2100 mah hücre sayısı üzerine sıkıştırma yöntemi ile elde edilmiş değerler. Günümüz lityum veya lion batarya teknolojisinde boyuta sığdırılabilecek mah değeri belli fazlası da olmaz mesela g2 bataryası orjinalde 2500-2600 s4 de 2100 bu pil boyutları (yükseklik x en x boy ) ile sığacak en yüksek değerler budur. Hertürlü bataryanın birebir mah değerinde çakması veya başka markası var ama bizim pil in bütün diğer markaları 2600 yazmasına rağmen 2100 civarında takılıyor üstüne çıkamıyor çünkü o boyuta 2100 mah pil sığar gerisi sıkıştırma yöntemi denen yöntem ile 2600 elde edilebilir o da pahalı bi teknoloji

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhsin_cepelli -- 15 Eylül 2014; 12:43:12 >
  • 
Sayfa: önceki 30423043304430453046
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.