Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!) (2976. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78.250
Cevap
355
Favori
3.291.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 29742975297629772978
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: NIGRA

quote:

Orijinalden alıntı: TeknoŞizofren

quote:

Orijinalden alıntı: muhsin_cepelli

Maalesef ki 9500 ün makus talihi bu. Samsung bilgileri paylaşmadığı sürece de böyle olacak. Ben ozcan rom dan memnunum ilk defa bi custom romu kurdum ve 3.gündür kullanıyorum :) tavsiye ederim bug var ama gereksiz sorunlar hiçbirini kullanmıyorum zaten telefonu s5 menüsü ile kullanmak da hoş oluyor :)

Özcanromda ram baya şişiyor ve şarj problemi var. Ben aospden Şaşmam

Bende bunu anlatmak istedim rom iyi hoş ama ram ben omega kullanırken Maximum uzun kullanımda 900mb yi ya geçiyordu ya geçmiyordu genel 800mb civarında bulunuyordu . Ama Özcan romda hiç 1 in altına düşmüyor desem yeri. Ama şişme derken o kadarda abartmamak lazım çünkü 1.2 yi de geçtiğini görmedim desem yeri.
    Bende kullanıyorum greenify lisanslı. Crack değil. Herşeyim uyuttum ama yok bu değerler değişmiyor. Ilk başta 700 kusurda oluyor ki ben daha önce diğer custom romalarda ilk açılışta 580 i falan gördüğümü biliyorum. Bu konuda başarısız bu konu da çok net. Ama Aosp kullanamadım ya herşey çok yalın. Sarmadı beni.
    S4 gibi rekor satış yapan bir model ve maalesef adam gibi rom yok. Ve Buda beni sıkmaya başladı. İphone6 veya 5s e geçebilirim en azından tek bekleyeceğim jailbreak çıkması olur çıktığında jb yapar keyfime bakarım. S4 te rom arayıp dürüyorum ki çok zevksiz bir durum. Zaten iosa Çinli hackerler da el attı o kadar sürmüyor artık jb gelmesi..
    Ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama bu amiral gemisi bu efsane geçen sene Mayıs'ta aldım ve piyasada eridi bitti.. Ve sundan eminim ki bir daha android alırsam ki sanmıyorum ama oldu ki aldım asla Samsung almayacağım, iOS a geçmezsem htc,Sony ve nexus alırım bir daha piyasada tutulamayacak bu kadar zarar ettiren modellere el atmayacağım Samsungta.
    Dibi Derya deniz dediler androidin rom vs kolay evet ama bi Alex değil. Hala iosta yaptıgım bazı şeyleri yapamıyorum mesela activator. Hala 1-1 karşılığını bulamadım varsa bilen lütfen önersin.
    Düşüncelerim bunları arkadaşlar. Ben artık memnun değilim ve bir arayış içindeyim ne diyorsunuz sizce ne yapayım :)

Carbon bence fonksiyonel bi rom.Bi de ozcanromun o kadar ram kullanmasını problem etmeyin bence. 1.8gb kullanılabilir ram var. Bunun 1.2'den sonrasını kullanmayacaksanız ne işe yararki? O zaman s3 de alabilirdin.Ram ihtiyacı oldukça arkaplandaki uygulamalar zaten sonlandırılıyor teker teker.Yani 1.5gb ram kullanırken 500mb ram kullanacak bi oyun açsan telefon kitlenmiyor.Arkaplandan önem sırasına göre atıyor bazı işlemleri, yer açıyor.Yani sahip olduğunuz kaynakları sonuna kadar kullanın.Yüksek ram kullanımı, daha fazla fonksiyonellik olarak görüyorum ben durumu.Ha şarj konusunda sıkıntısını çekebilirsiniz ama ram şarja çok çok büyük bi etki de yapmıyor hani.Daha çok ekran ve a15 işlemci etki ediyor.Rami sabit 700mb olarak tutacaksanız 1gb ramli bi telefon da yeter size. 700mb ram kullanımını çok basit gördüğümüz için 2gb ramli bi telefon aldık.

http://www.****.com/forum/konu/android-ve-ram-kullanimi.775368/

*** "maxi cep" olacak boşluksuz.Forum niye sansürlüyorsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karsevenadam -- 5 Ağustos 2014; 11:02:17 >

• NIGRA kullanıcısına yanıt
    Greenify bedava versiyonu ve ucretli versiyonu var. Ucretli versiyon ile sistem uygulamalarini da dondurabiliyorsun tek fark bu. Zaten root lu oldugundan telefon, kullanmadigim sistem uygulamarini siliyorum. i9500 de fazla alternatif rom yok. i9505 versiyonunda cok guzel ve sorunsuz cok rom var. Iphone ile android telefonlari hala karsilastiran birilerini gorunce hayret ediyorum. Ios farkli bir platform ve kullanici profili cok farkli. Androidi karsilastiracaksan eger kendi aralarinda karsilastirmak gerekir. Htc, lg, sony, samsung vs. Ayrica en fazla gelistirici Nexus telefon uzerine rom gelistiriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ap4che

Greenify bedava versiyonu ve ucretli versiyonu var. Ucretli versiyon ile sistem uygulamalarini da dondurabiliyorsun tek fark bu. Zaten root lu oldugundan telefon, kullanmadigim sistem uygulamarini siliyorum. i9500 de fazla alternatif rom yok. i9505 versiyonunda cok guzel ve sorunsuz cok rom var. Iphone ile android telefonlari hala karsilastiran birilerini gorunce hayret ediyorum. Ios farkli bir platform ve kullanici profili cok farkli. Androidi karsilastiracaksan eger kendi aralarinda karsilastirmak gerekir. Htc, lg, sony, samsung vs. Ayrica en fazla gelistirici Nexus telefon uzerine rom gelistiriyor.

Nexsus bendede favorim, bu i9505 gelmedi değil mi Türkiye'ye ???

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bakıldım şöyle de sorunsuz bir Aosp rom da yok.. Her konuda bi bug var ve ileride çözülür dedikleri.. Korkan abinin rom nasıl aicp ?? Varmı kullanan??

Yurtdisindan getirip satanlar var ama dikkat etmek lazim cogunun imei ni degistirip satiyorlar.pasaport kaydi olarak bulursan o zaman al. Donanimhaberde de az da olsa kullananlar var i9505 versiyonunu.

su güne kadar kullandigim en iyi rom rusya romu. stock romlar rezalet olabilir. ben 1 yil sonra bu ekran suresini gorebildim. bataryam artık ölmek uzere ancak 4.5 saat ekran sureleri benim için iyi degerler. telefonda root yok birseyleri uyutmaklada ugrasmadim. size demem o ki en son çıkan gng3 rusya romunu kurun dertlerinizden kurtulun. bu romun üstünede rom cikmaz birdaha. hersey kusursuz uygulama cokmeleri yada buglar yok. yag gibi akiyor adeta.
    SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Big Brother -- 11 Ağustos 2014; 21:33:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: silver0021

su güne kadar kullandigim en iyi rom rusya romu. stock romlar rezalet olabilir. ben 1 yil sonra bu ekran suresini gorebildim. bataryam artık ölmek uzere ancak 4.5 saat ekran sureleri benim için iyi degerler. telefonda root yok birseyleri uyutmaklada ugrasmadim. size demem o ki en son çıkan gng3 rusya romunu kurun dertlerinizden kurtulun. bu romun üstünede rom cikmaz birdaha. hersey kusursuz uygulama cokmeleri yada buglar yok. yag gibi akiyor adeta.
    [simage]//img.donanimhaber.com/upfiles/1536110/01d2ae15-e085-4bb2-95c5-cd3d316a2044.png[/simage][simage]img.donanimhaber.com/upfiles/1536110/d3e0a03f-50b5-4df8-91b9-120a4b32794a.png[/simage]

Ana menüden bir tane ekran görüntüsü koyabilir misin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NIGRA -- 5 Ağustos 2014; 8:25:03 >
  • Arkadaşlar temperli cam filminin telefona gerçekten faydası oluyor mu ayrıca diğerlerine göre kaba mi duruyor telefon üzerinde normal ekran filmi yapışık geldi bunu temperli ile değiştirdim nasıl olur ayrıca hiç bir aksesuarcida hala deri kapak gören olmadı mi

• arkin39 kullanıcısına yanıt
    Ben 1 seneden fazla süredir temperli spigen film kullanıyorum. Dokunma ve kayma hissi olarak plastik filmler ile arasında dağlar kadar fark var orijinal ekran hissi veriyor ( hatta daha iyi kaydığını söyleyenler var)

Çizilmeye karşı plastik filmlere göre çok çok dayanıklı, ha bu hiç çizilmiyor demek değil yine ufak tefek çizikler oluyor ancak çok daha az.

Şans mıdır nedir bilmiyorum ama ben telefonu yaklaşık 80 cm - 1m yükseklik civarından 2-3 kez düşürdüm bu temperli camın kenarları kırılır gibi kazındı ancak ekrana hiç bir şey olmadı. Ben düşmelerde ekstra dayanım sağladığını düşünüyorum.
  • silver0021 S kullanıcısına yanıt
    i9505 kullananlar ne yapacak
    gnf1 var en son i9505 de rusya romu olarak.
  • intikam91 kullanıcısına yanıt
    Peki ekran görüntüsü nasıl kaba duruyor mu yani kalın filanmesela ekran koruyucu film çok parmak izi bırakıyor hatta arka kapak bıraktığı için deri arıyorum. Burada çoğu yerde 30 tl satılıyor bunların standartı bu fiyat mi acaba kalınlık mm leri farklı mi çok soru oldu ama bilen arkadaşlar cevaplara sevinirim

• @NIGRA

dostum aicp kötü daha once kullandim cok zevksiz bi rom bence diyerlerine oranla daha çok bug var ama bugun tekrar deniycem

@hunkar1 usta son carbon nightlysinde tekrar wifi sifre unutma soruu cikti 20140803 olanda. Sen yasiyormusun bu sorunlari tel kapaliyken nasi sarj oluyor sende??

• arkin39 kullanıcısına yanıt
    benimkisi 0,15 kalınlıklı olandandı, çıkıntı olarak çok az , kenardaki çerçeveyi geçmiyor gibi. Cam olduğu için parmak izi oluyor benimkinde.
  • Ben wipe yapmadim direk üzerine kurdum,wi-fi yi unutmamiş dukkana geldim şimdi baglandi..
    Sadece modemi tekrar kurdum o da düzeldi,birde fontu yenileyecegim,başka sorun yok...

Sen nasil kurdun son sürümü?

• arkadaslar ben simdi 9500 s4 kullaniyorum xxufnc1 romu yukledim ben buna nasil cwm aticam.. dediklerini yaptim bazi sitelerdekinin komut hatasi diyo normal recoveryde aciuor

• quote:

Orijinalden alıntı: TeknoŞizofren

quote:

Orijinalden alıntı: Lapsetur

quote:

Orijinalden alinti: TeknoSizofren

quote:

Orijinalden alinti: Lapsetur

Son güncellemeden sonra Wifi-alani'ni açinca hersey normal görünmesine ragmen mobil veriden internete girilmiyor.

PDA versiyonu I9500XXUFNF3 çikmadan önce hiç bir sorun yoktu Android 4.4.2 de ne zaman yeni kararlilik güncellemesi çikti sorun basladi. Wifi-ala'nini açinca ne ben nede benim cihaza baglananlar internete giremiyor. Ne zaman Wifi-Ala'nini kapatiyorum o zaman ben internete girebiliyorum

Deneyen varmi acaba ?

bende sorunsu bi sekilde giriyor hocam

Cevap için te?ekkür ederim.

Wifi-Alanı yani Hotspot açıkken hem sizin üstünüzden internete bağlananlar hemde siz sorun yaşamıyorsunuz anladığım kadarıyla.

Ben normal Mobil veri üzerinden internete giriyorum fakat ne zaman telefonu hotspot'a çeviriyorum kimse internete giremiyor

O zaman ben bir fabrika ayarına dönsem iyi olacak.

He, hocam yanlız siz sorduğunuz için taşınabilir hotspotu açıp mobilden girmeyi denedim kimse bağlı değilken yani. Bu şekilde sorun çıkmıyor ama evet bi fabrika ayarlarına dönmenizi tavsiye ederim =)

quote:

Son güncellemeden sonra Wifi-alanı'nı açınca herşey normal görünmesine rağmen mobil veriden internete girilmiyor.

PDA versiyonu I9500XXUFNF3 çıkmadan önce hiç bir sorun yoktu Android 4.4.2 de ne zaman yeni kararlılık güncellemesi çıktı sorun başladı. Wifi-ala'nını açınca ne ben nede benim cihaza bağlananlar internete giremiyor. Ne zaman Wifi-Ala'nını kapatıyorum o zaman ben internete girebiliyorum

Fabrika ayarlarına döndüm yine değişen birşey olmadı.

Bu konuda bilgisi olan varmı acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lapsetur -- 5 Ağustos 2014; 13:42:11 >

• Arkadaşlar ben 110mb'lık bir uygulama indirmeyi denedim, 400mb boş alan olmasına rağmen yer yok diyor. Ne yapmalıyım, neden böyle oluyor?

koydumda neden oldugunu anlayamadim. next kullanıyorum
    SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)

• quote:

Orijinalden alıntı: egemen_e

i9505 kullananlar ne yapacak
    gnf1 var en son i9505 de rusya romu olarak.

ben 9500 icin konusabilirim. 9505 icin custom romlar daha iyi olabilir algısı mevcut. ancak 9500lerde durum farkli custom romlarin içine girmek mantikli değil. hali hazirda rusya romuna geçtim neden olduğunu bilmiyorum ama samsung guncelleme konusunda rusyaya öncelikli davranıyor

• 
Sayfa: önceki 29742975297629772978
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.