Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
78.220
Cevap
387
Favori
3.225.206
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)
Giriş
    1 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: muhsin_cepelli

Arkadaşlar yaklaşık 1 hafta(5-6 gün) oldu Rusya'nın yeni romunu yükleyeli. Artık oturdu ve bilgi verebilirim.

Ben ilk 4.4.2 rus romundan geçtim bütün wipeları yaparak odin ile kurulum yaptım. Ben normalde cpu hızını 250-600 olarak ayarlayıp kullanıyorum root ile beraber şarj performansı almak için. Bunda ilk 2 gün gereksiz uygulamaları kaldırıp grenify ve cpu hızına ellemeden kullandım.

Isınma bariz azalmış ve düşük frekanslarda stabil çalışması sağlanmış telefonun.

Kamera rehber arama ve galeri kısımlarını ilk açmada ki sürede az da olsa bi azalma olmuş ama hala şak diye açılmıyorlar.
    Pil konusunda bence hiçbir fark yok.
    Yeni gelen çocuk modu ön yüklemeli var yani knox gibi simgeye dokunup uygulamayı indirmek lazım ama indirmiyor hata veriyor.
    Başka bi farklılık da görmedim.

Changelist 60-70 binlerden 200 binlere çıkmış ama ne pil ne stabillik ne yeni menü veya s5 uygulamaları konusunda hiçbir yenilik yok.

Samsung cidden s4 e özellikle 9500 e üvey evlat muamelesi yapıyor.

Ben herşeye rağmen her zaman samsung diyen biri olarak ilk defa samsunga yazıklar olsun diyorum.

Beni bile çıldırttın samsung bütün galaxy serisini kullanmış sana para kazandırmış bi insanı bile delirttin tebrikler :(
    quote:

Arkadaşlar yaklaşık 1 hafta(5-6 gün) oldu Rusya'nın yeni romunu yükleyeli. Artık oturdu ve bilgi verebilirim.

Ben ilk 4.4.2 rus romundan geçtim bütün wipeları yaparak odin ile kurulum yaptım. Ben normalde cpu hızını 250-600 olarak ayarlayıp kullanıyorum root ile beraber şarj performansı almak için. Bunda ilk 2 gün gereksiz uygulamaları kaldırıp grenify ve cpu hızına ellemeden kullandım.

Isınma bariz azalmış ve düşük frekanslarda stabil çalışması sağlanmış telefonun.

Kamera rehber arama ve galeri kısımlarını ilk açmada ki sürede az da olsa bi azalma olmuş ama hala şak diye açılmıyorlar.
    Pil konusunda bence hiçbir fark yok.
    Yeni gelen çocuk modu ön yüklemeli var yani knox gibi simgeye dokunup uygulamayı indirmek lazım ama indirmiyor hata veriyor.
    Başka bi farklılık da görmedim.

Changelist 60-70 binlerden 200 binlere çıkmış ama ne pil ne stabillik ne yeni menü veya s5 uygulamaları konusunda hiçbir yenilik yok.

Samsung cidden s4 e özellikle 9500 e üvey evlat muamelesi yapıyor.

Ben herşeye rağmen her zaman samsung diyen biri olarak ilk defa samsunga yazıklar olsun diyorum.

Beni bile çıldırttın samsung bütün galaxy serisini kullanmış sana para kazandırmış bi insanı bile delirttin tebrikler :(

muhsin hocam kesinlikle sana katiliyorum artik son alacagim teleofn samsungutr. carbon rom felan hepsi hikaye çöküp çöküp duruyor.

En iyisi yine stock+root seninde yaptigin gibi.

XXUGNG3'DE ciddi bi fark yoksa XXUFNF3 turkiye romuna gececdgim varmi bi onerin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    1 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: S.BLaSTeR

Orjinal cm11 yükleyin diğer söylediklerin hep problemli
    quote:

Orjinal cm11 yükleyin diğer söylediklerin hep problemli

yok hocam biktim valla stocka donuyorum. cm11i en son 3 4 gun once denemistim hayvan gibi kasiyodu. şimdi ne degismistir ki

|
    |

carbon rom 'a 1 kişi bile dememiş ki çöktü..

ayrıca s4'ün üvey evlat muamelesi gördüğünü düşünmüyorum kesinlikle..
    |
    |
    TeknoŞizofren kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

fark yok hocam hepsi aynı bokun laciverti stock romlar. belki %5 pil veya performans farkeder o kadar hangisini isterseniz onu kurun. Ve samsung kendini düzeltmediği sürece uzak durun ben öyle yapacağım bundan sonra. veya bi telefon çıkınca hemen almam bundan böyle
    |
    |

[One Plus 7 Pro 8/256 Nebula Blue
  • Binbaşı
    1712 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: hunkar1

quote:

Hocam performans olarak filan başka telefonlarla kıyaslayınca bu kadar kolay bu fikri savunamazsınız tip ve arayüz olarak hiç beğenmediğim g2 akıyor resmen yağ gibi ısınıyor evet ama telefon 2ghz de çalışıyor benimki gibi 800-1000 mhzlerde değil. valla hele g3 harika ama onda da qhd ekran ile uyuşmazlık sorunu varmış chipsette yoksa cidden harika bi alet

37 Not
    quote:

quote:

Hocam performans olarak filan başka telefonlarla kıyaslayınca bu kadar kolay bu fikri savunamazsınız tip ve arayüz olarak hiç beğenmediğim g2 akıyor resmen yağ gibi ısınıyor evet ama telefon 2ghz de çalışıyor benimki gibi 800-1000 mhzlerde değil. valla hele g3 harika ama onda da qhd ekran ile uyuşmazlık sorunu varmış chipsette yoksa cidden harika bi alet

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

G3 iyi olabilir bilmiyorum,iyi olması da gerekli zaten..ama g2 hakkında olumlu değilim..

Cihazın eksikleri vardır doğrudur,her cihazın kendine göre eksikleri var..Ama bu demek değil ki samsung s4 kötü bir cihaz..Güncelleme alıyor alacak da,pil süresi kötü değil,çoğu cihaza göre gayet iyi..

İleride samsung alıp almamak tartışılır tabi,göreceli bir kavram ama bana göre s4 yeterli ve sorunsuz bir cihaz..

1 Not
    quote:

quote:

bilemiyorum hocam benim cihazda sikinti olabilir o zaman.

3-4 aya kadar telefonu satacagim yahut satacagimi da zannetmiyorum ztn G3 FİLAN alirim heralde

S4 için olan Neo Hybrid daha gelmedi. S3 için orjinal vardı, çerçevesi kırıldı. Çin malı olan ise aynı korumayı sağlıyordu ama hissiyat olarak gerçekten zayıftı ve tuşları beton gibiydi ilk geldiğinde. Sonra sonra yumuşadıysa da orjinal kadar değil yine de. S4 için Sli Armor geldi ki orjinalini aratmıyor. İçinde logo yazısı vs. olsa orjinal desem 100 kişide 1-2 kişi bilerek orjinal olmadığını söyleyebilir. Neo Hybrid'in çerçevesi tak çıkar yaparken kırılacak, S3'te 2 kılıf eskittim, bir türlü Neo Hybrid'lerin o sorunu çözülmedi. O yüzden orjinal alacaksam Slim Armor alırım diyordum ki deneme amaçlı Çin malı olanını aldım.Oldukça da memnunum.Tuşlar gayet yumuşak ve tuş hissiyatı da gayet güzel. Neo Hybrid de dediğim gibi yarın veya haftaya gelir. 3-4 gün bir kılıfı kullanır, sonra diğerini takarım şeklinde düşünüyordum ama Slim Armor beklentimin çok üzerinde çıkınca sanırım 5 gün Slim Armor 1 gün Neo Hybrid 1 gün eski kılıfı kullanacağım. İngilizcedeki "Solid" tanımına cuk oturuyor. Katı, tek parça, cihazla bütünleşmiş gibi sağlam ve güven veren bir hissiyata sahip.

Hor kullanmıyorum, evde bile kılıfla kullanıyorum. Ama S3'ün çerçevesi kronik olarak çatlamıştı. Gece bıraktığımda bir şeyi olmayan alet, sabah kalktığımda çerçevesinde kıl kalınlığında çatlağa sahipti. S4'te öyle bir şey pek olacak gibi durmuyor, çerçeve daha düzgün bir yapıda ve materyal olarak da daha sağlam. Aldığımda yedek arka kapak, ekran koruyucu ve şeffaf kılıf da vardı, şimdiye kadar öyle kullandım. Biraz değişiklik olsun diyerekten Neo Hybrid ve Slim Armor kılıf sipariş ettim. Satmaya kalksam yine 950-1000 liraya satabileceğim bir telefon. Aynı gün veya aynı hafta olmaz belki ama o fiyata rahatlıkla gidecek bir telefon.
    |
    |
    DaYWaLkeR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

SAMSUNG GALAXY S6 ve S6 EDGE KULLANICILAR KULÜBÜ
    <<<Samsung Galaxy S3 i9300 Yazılım-Kamera Ana Konu>>>
    Samsung Galaxy S6 G920F Android MM 6.0.1- Galaxy S5 G900F Android MM 6.0.1 Stok, Galaxy S4 i9500 MM, Galaxy S3 i9300(Stock +Viper Sound Mod)
    i7 2600K @[email protected]
    + Asus P8P67 Pro+ MSI Gaming X GTX 1070Pascal
    +Corsair Vengeane 16GB 1600 CL10+Samsung 840 Evo 120GB SSD+Crucial MX300 750GB SSD+3xHD103SJ(2xraid0+1xDepo)+Corsair HX850i Digital PSU + HAF X+Asus VE247H
    + Logitec G430 + G502
    “We are just an advanced breed of monkeys on a minor planet of a very average star. But we can understand the Universe. That makes us something very special.” -Stephen William Hawking

1 Not
    quote:

fark yok hocam hepsi aynı bokun laciverti stock romlar. belki %5 pil veya performans farkeder o kadar hangisini isterseniz onu kurun. Ve samsung kendini düzeltmediği sürece uzak durun ben öyle yapacağım bundan sonra. veya bi telefon çıkınca hemen almam bundan böyle
    quote:

sen hangi firmware desjn hocam suan?

Bende bilemiyorum dostum,
    belkide rom farklı cihazlarda farklı şekilde sonuç veriyordur..
    |
    |

Orijinalden alıntı: -Senyor-

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alıntı: TeknoŞizofren

quote:

rus gng3 + root + grenify + xposed ayarları şeklinde kullanıyorum
    |
    |

• Binbaşı
    1712 Mesaj

hocam s4 (9500) rakipleri karşısında geride bu açık. Kesinlikle kötü bi cihaz demiyorum ki s5 den bi farkı yok desek doğrudur ama performansta düşme güncellemelerde sadece göz boyama devam ediyor. Herkes root yapmak zorunda değilki performans almak için. Ayrıca bu kadar zor olmamalı stabillik konusu ve ısınmama sorunu güneş altında s4 gibi cayır cayır yanan başka bi telefon yok kullandıklarım içinde (s1-s2-s3-s4 g2-g3 z1 note 2 - note 3) bizim 9500 güneş altında 20 dakika kullan alev almaması için dua etmeye başlıyorsun. illa bi 5 dakika soğumaya bırakmak lazım.

s4 ü nasıl çözerler işlemci yapısını kesinlikle düzeltmeliler 1200 mhz den yukarı çıktığında lag oluyor çünkü diğer 4 çekirdeğe geçiyor bu geçiş resmen takılarak oluyor.
    Sonra Tw de s5 arayüzü ile ram optimizasyonu yapılmalı.
    En önemlisi cihaz gereksiz cpu lara çıkıp alev gibi yanmamalı(ben bunu şu an root ile yapıyorum ama samsung bunu kendi ayarlamalı)
    rehber-kamera-arama ve galeri açılışı hatta ayarlara ilk giriş hızı gelişirilmeli. apk settings uygulaması bi çare oldu ama orjinal çıkışı o şekilde olmalı
    |
    |
    hunkar1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    2218 Mesaj

Koruma açısından slim armor çok iyi evet ama telefon kalas gibi duruyor onla o yüzden sevmiyorum. Neo hybrid in kötü yanıda kamerayla kılıf arasında mesafe yok sıfır gibi o yüzden bi yere koyarken çekiniyorum. Ama sağlam en ufak birşeyi yok. Onun dışında da neo hybridde bilmek ve biraz da alışmak gerekiyor çıkarmaya. Sağ alt kısımdan sertçe bastır ucunu çıkar sonra sol alttan da bastır tık diye çıkıyor. 3-4 defa çıkardım sıkıntı olmadı.
    |
    |
    Bahsedilenler: Firaristt

Günde 2-3 kere pil değiştirmek için çıkarıp takarsanız ne kadar dikkatli olursanız olun, bir süre sonra kırılıyor.

|
    |

SAMSUNG GALAXY S6 ve S6 EDGE KULLANICILAR KULÜBÜ
    <<<Samsung Galaxy S3 i9300 Yazılım-Kamera Ana Konu>>>
    Samsung Galaxy S6 G920F Android MM 6.0.1- Galaxy S5 G900F Android MM 6.0.1 Stok, Galaxy S4 i9500 MM, Galaxy S3 i9300(Stock +Viper Sound Mod)
    i7 2600K @[email protected]
    + Asus P8P67 Pro+ MSI Gaming X GTX 1070Pascal
    +Corsair Vengeane 16GB 1600 CL10+Samsung 840 Evo 120GB SSD+Crucial MX300 750GB SSD+3xHD103SJ(2xraid0+1xDepo)+Corsair HX850i Digital PSU + HAF X+Asus VE247H
    + Logitec G430 + G502
    “We are just an advanced breed of monkeys on a minor planet of a very average star. But we can understand the Universe. That makes us something very special.” -Stephen William Hawking
  • Yüzbaşı
    728 Mesaj

bide phizltouch recoveryi yükle son versiyonunu onunla formatlayıp dene bence bi yerlerde bir yanlışlık var cm11 e kasıyor demen şaşırtıcı
    |
    |
    Bahsedilenler: TeknoŞizofren

EN TEHLİKELİ İNSAN TİPİ, AZ ANLAYAN, ÇOK İNANANDIR...
    37 Not

touchwiz düzeltilmeli..

kısaca kilit nokta bu..htc'nin sense'i gibi rahat bir arayüz olmalı..
    |
    |
    muhsin_cepelli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

touchwiz düzeltilmeli..

quote:

touchwiz düzeltilmeli..

htc sense cok stabil bi arayuz htc desire c kullandim 600mhz islemxili bi telefondu ama hicbi zaman kasmadi

Uygulama yöneticisinden Devre Dışı bırakın.

|
    |
    ((( DH İZMİR GRUBU ))) ** --Wir Leben Autos-- Club Astra** /// 2008 OPEL ASTRA H NB 1.3 CDTI Enjoy_Sp Metro Mavi_Yağmur/Far Sensörü, Kararan Ayna, CID Ekran ve Elektrikli Katlanır Ayna + UHP Bluetooth+CDC40 Opera+ESP.->...Yenilenebilir Enerji Kaynak. Destek. Kulübü.

1 Not
    quote:

bide phizltouch recoveryi yükle son versiyonunu onunla formatlayıp dene bence bi yerlerde bir yanlışlık var cm11 e kasıyor demen şaşırtıcı
    quote:

bosver hocam stok romu indirmeyo baslattim coktan baska zaman belki

|
    |

Aynen;
    htc android'in hakkını veriyor..
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    |
    |
Orjinal Laptop Yedek Parça
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,813
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.