Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!) (2958. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
78.250
Cevap
355
Favori
3.291.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 29562957295829592960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • wifi sorunh kendiligindsn duzeldi ama hala kapaliyken sarj olmuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • güzel telefonmuş
  • http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=32857 Deneyen var mı ?

Bu arada ugng3 rusya güncellemesini yüklememle şarj baya farketti. Telefonu şarjdan çıkaralı 4:30 saat oldu ve açtığımdan beri wifi açık %84 düştü. Daha çabuk gidiyordu, iyi olmuş bu güncelleme. Ama şu rusça uygulamaları silebilsek root etmeden. :)
  • Sizin muhabbeti görünce gaza geldim rootladım. Gereksiz uygulamaları root uninstaller ile dondurdum. Rus güncellemesiyle gelen rusça uygulamaları kaldım cillop gibi oldu.
  • Orjinal cm11 yükleyin diğer söylediklerin hep problemli

• DaYWaLkeR kullanıcısına yanıt
    Cesaretinizi takdir ettim Yandex uygulamalarını da dediğim şekilde kaldırabilirdiniz ama root ayrı tabi. Baktım olmuyor, rahat duramıyorum, ikinci el kısmını altını üstüne getirir bir çözüm üretirim ki o çözüm muhtemelen G2 32GB veya N5 olur. İlerleyen dönemde MI4-S5-Z2 gibi bir fikrim de var. 2015 2. çeyrek ve sonrasına kalırsa plan yeni tanıtılacak bir cihazdan yana olur. Şimdi aleti rootlasam adam ederim ki S3 konusundan bilenler bilir, uğraşınca yapıyorum. Ama gel gelelim 2.el fiyatı ve garanti sebebiyle yapmaktan feci şekilde çekiniyorum. N5 falan olsaydı aldığım gün rootlardım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

Cesaretinizi takdir ettim Yandex uygulamalarını da dediğim şekilde kaldırabilirdiniz ama root ayrı tabi. Baktım olmuyor, rahat duramıyorum, ikinci el kısmını altını üstüne getirir bir çözüm üretirim ki o çözüm muhtemelen G2 32GB veya N5 olur. İlerleyen dönemde MI4-S5-Z2 gibi bir fikrim de var. 2015 2. çeyrek ve sonrasına kalırsa plan yeni tanıtılacak bir cihazdan yana olur. Şimdi aleti rootlasam adam ederim ki S3 konusundan bilenler bilir, uğraşınca yapıyorum. Ama gel gelelim 2.el fiyatı ve garanti sebebiyle yapmaktan feci şekilde çekiniyorum. N5 falan olsaydı aldığım gün rootlardım

Boşver 2. el fiyatını ya çoğu kişi root nedir bilmiyor zaten. Bilinçli kullanıcılarız zaten bi sıkıntı olmaz yap gitsin.

• Arkadaşlar iyi akşamlar yeni bi batarya almak istiyorum. İnternetten sipariş verebileceğim, tavsiye ettiğiniz bir yer var mıdır?

Telefonu almaya gittiğimde elime alır almaz sayaçları kontrol ettim, sen diyorsun root yap gitsin Şuanda bir pilin daha fazla dayanması bir de Nova Launcher gibi köşeden köşeye widget desteği olan(Action Launcher'ı denedim, köşeden köşeye olmuyor) bugsız bir Launcher arıyorum. Hoş, kaç kere sayfayı kaydırıyorsun dersen haftada 30 kere belki kaydırıyorum. Ama pil-ısınma sorununa şu durumda yapabileceğim tek şey yedek pil. Rootla tek pille alacağım sürelerin birazcık fazlasını 2 pille alacağımı da az çok kestirebiliyorum. Açıkçası S4'te root yapmak diğer cihazlarda root yapmak kadar çok şey sunmuyor. Çünkü çoğu şey cihazda dahili olarak zaten geliyor. N5'te root yapsam bir sürü şey ekleyeceğim ve yine S4'e benzeyecek. G2 ona keza. S4'te ise temizlik yapıp bir iki şeyi şeffaflaştıracak, rengini değiştireceğim. Açıkçası rootlasam iyi olur ama rootlamadan da kullanabilirim durumundayım. Ne zaman ki root ihtiyacı hissederim o zaman bakarım.

Bir gündür Çin'den aldığım Neo Hybrid kılıf ile evde kullanıyorum ve cihaz bayağı değişik, güzel geliyor. Tek sıkıntısı biraz genişledi eski kılıfıma göre ki bu yüzden de tek elde tutabileceğim sınırda diyebilirim. Yarın veya haftaya(bayramdan sonra) da Neo Hybrid gelir. 3 tane kılıfım olacak. Değiştirir değiştirir kullanırım.

Ayrıca 3$'a aldığım kılıfı Türkiye'de en ucuz 20 liraya bulmam da kılıf işinde iyi para olduğunu düşündürüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Firaristt -- 25 Temmuz 2014; 23:42:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

Telefonu almaya gittiğimde elime alır almaz sayaçları kontrol ettim, sen diyorsun root yap gitsin Şuanda bir pilin daha fazla dayanması bir de Nova Launcher gibi köşeden köşeye widget desteği olan(Action Launcher'ı denedim, köşeden köşeye olmuyor) bugsız bir Launcher arıyorum. Hoş, kaç kere sayfayı kaydırıyorsun dersen haftada 30 kere belki kaydırıyorum. Ama pil-ısınma sorununa şu durumda yapabileceğim tek şey yedek pil. Rootla tek pille alacağım sürelerin birazcık fazlasını 2 pille alacağımı da az çok kestirebiliyorum. Açıkçası S4'te root yapmak diğer cihazlarda root yapmak kadar çok şey sunmuyor. Çünkü çoğu şey cihazda dahili olarak zaten geliyor. N5'te root yapsam bir sürü şey ekleyeceğim ve yine S4'e benzeyecek. G2 ona keza. S4'te ise temizlik yapıp bir iki şeyi şeffaflaştıracak, rengini değiştireceğim. Açıkçası rootlasam iyi olur ama rootlamadan da kullanabilirim durumundayım. Ne zaman ki root ihtiyacı hissederim o zaman bakarım.

Bir gündür Çin'den aldığım Neo Hybrid kılıf ile evde kullanıyorum ve cihaz bayağı değişik, güzel geliyor. Tek sıkıntısı biraz genişledi eski kılıfıma göre ki bu yüzden de tek elde tutabileceğim sınırda diyebilirim. Yarın veya haftaya(bayramdan sonra) da Neo Hybrid gelir. 3 tane kılıfım olacak. Değiştirir değiştirir kullanırım.

Ayrıca 3$'a aldığım kılıfı Türkiye'de en ucuz 20 liraya bulmam da kılıf işinde iyi para olduğunu düşündürüyor.

Aliexpressteki çakma spigen neo hybridler iyi mi gerçekten ? 50 lira verip orijinal aldım ben açıkçası farklı renkleri olsa güzel olurdu. 3-5 dolara var alide tavsiye ediyorsan alayım birtane. Ama koruma açısından tartışılır bence. Ben banyoda havada takla attırdım sonra duvara çarpıp mermere düştü ekran üzeri. Hiçbirşey olmadı aynı sağlamlığı çakmalarda verir mi sorum o

Root olayı sana kalmış artık. Ben dediğim gibi ugng3 ile gelen rusça uygulamaları silmek ve gereksiz çalışan programları dondurmak için root attım sıkıntım yok. Daha önceki cihazımda rootluydu. Knox sayacına emin ol öyle piyasada çok dikkat eden kullanıcı yok yani. Çoğu kesin tüketim çılgını, telefonu alıp facebook whatsapp dışında özelliğini kullanan tipler, anlamıyorlar o yüzden. Zaten bizde kötü mal vermiyoruz satarken. Telefonları hep temiz kullanırım satarken bile alan kişi sıfır gibi der. Öncekini arkadaşıma sattım mesela çok memnun kaldı. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaYWaLkeR -- 25 Temmuz 2014; 23:57:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: muhsin_cepelli

Arkadaşlar yaklaşık 1 hafta(5-6 gün) oldu Rusya'nın yeni romunu yükleyeli. Artık oturdu ve bilgi verebilirim.

Ben ilk 4.4.2 rus romundan geçtim bütün wipeları yaparak odin ile kurulum yaptım. Ben normalde cpu hızını 250-600 olarak ayarlayıp kullanıyorum root ile beraber şarj performansı almak için. Bunda ilk 2 gün gereksiz uygulamaları kaldırıp grenify ve cpu hızına ellemeden kullandım.

Isınma bariz azalmış ve düşük frekanslarda stabil çalışması sağlanmış telefonun.

Kamera rehber arama ve galeri kısımlarını ilk açmada ki sürede az da olsa bi azalma olmuş ama hala şak diye açılmıyorlar.
    Pil konusunda bence hiçbir fark yok.
    Yeni gelen çocuk modu ön yüklemeli var yani knox gibi simgeye dokunup uygulamayı indirmek lazım ama indirmiyor hata veriyor.
    Başka bi farklılık da görmedim.

Changelist 60-70 binlerden 200 binlere çıkmış ama ne pil ne stabillik ne yeni menü veya s5 uygulamaları konusunda hiçbir yenilik yok.

Samsung cidden s4 e özellikle 9500 e üvey evlat muamelesi yapıyor.

Ben herşeye rağmen her zaman samsung diyen biri olarak ilk defa samsunga yazıklar olsun diyorum.

Beni bile çıldırttın samsung bütün galaxy serisini kullanmış sana para kazandırmış bi insanı bile delirttin tebrikler :(

muhsin hocam kesinlikle sana katiliyorum artik son alacagim teleofn samsungutr. carbon rom felan hepsi hikaye çöküp çöküp duruyor.

En iyisi yine stock+root seninde yaptigin gibi.

XXUGNG3'DE ciddi bi fark yoksa XXUFNF3 turkiye romuna gececdgim varmi bi onerin?

• quote:

Orijinalden alıntı: S.BLaSTeR

Orjinal cm11 yükleyin diğer söylediklerin hep problemli

yok hocam biktim valla stocka donuyorum. cm11i en son 3 4 gun once denemistim hayvan gibi kasiyodu. şimdi ne degismistir ki

• carbon rom 'a 1 kişi bile dememiş ki çöktü..

ayrıca s4'ün üvey evlat muamelesi gördüğünü düşünmüyorum kesinlikle..
  • fark yok hocam hepsi aynı bokun laciverti stock romlar. belki %5 pil veya performans farkeder o kadar hangisini isterseniz onu kurun. Ve samsung kendini düzeltmediği sürece uzak durun ben öyle yapacağım bundan sonra. veya bi telefon çıkınca hemen almam bundan böyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunkar1

carbon rom 'a 1 kişi bile dememiş ki çöktü..

Hocam performans olarak filan başka telefonlarla kıyaslayınca bu kadar kolay bu fikri savunamazsınız tip ve arayüz olarak hiç beğenmediğim g2 akıyor resmen yağ gibi ısınıyor evet ama telefon 2ghz de çalışıyor benimki gibi 800-1000 mhzlerde değil. valla hele g3 harika ama onda da qhd ekran ile uyuşmazlık sorunu varmış chipsette yoksa cidden harika bi alet
  • quote:

quote:

Hocam performans olarak filan başka telefonlarla kıyaslayınca bu kadar kolay bu fikri savunamazsınız tip ve arayüz olarak hiç beğenmediğim g2 akıyor resmen yağ gibi ısınıyor evet ama telefon 2ghz de çalışıyor benimki gibi 800-1000 mhzlerde değil. valla hele g3 harika ama onda da qhd ekran ile uyuşmazlık sorunu varmış chipsette yoksa cidden harika bi alet

G3 iyi olabilir bilmiyorum,iyi olması da gerekli zaten..ama g2 hakkında olumlu değilim..

Cihazın eksikleri vardır doğrudur,her cihazın kendine göre eksikleri var..Ama bu demek değil ki samsung s4 kötü bir cihaz..Güncelleme alıyor alacak da,pil süresi kötü değil,çoğu cihaza göre gayet iyi..

İleride samsung alıp almamak tartışılır tabi,göreceli bir kavram ama bana göre s4 yeterli ve sorunsuz bir cihaz..

• quote:

bilemiyorum hocam benim cihazda sikinti olabilir o zaman.

3-4 aya kadar telefonu satacagim yahut satacagimi da zannetmiyorum ztn G3 FİLAN alirim heralde

S4 için olan Neo Hybrid daha gelmedi. S3 için orjinal vardı, çerçevesi kırıldı. Çin malı olan ise aynı korumayı sağlıyordu ama hissiyat olarak gerçekten zayıftı ve tuşları beton gibiydi ilk geldiğinde. Sonra sonra yumuşadıysa da orjinal kadar değil yine de. S4 için Sli Armor geldi ki orjinalini aratmıyor. İçinde logo yazısı vs. olsa orjinal desem 100 kişide 1-2 kişi bilerek orjinal olmadığını söyleyebilir. Neo Hybrid'in çerçevesi tak çıkar yaparken kırılacak, S3'te 2 kılıf eskittim, bir türlü Neo Hybrid'lerin o sorunu çözülmedi. O yüzden orjinal alacaksam Slim Armor alırım diyordum ki deneme amaçlı Çin malı olanını aldım.Oldukça da memnunum.Tuşlar gayet yumuşak ve tuş hissiyatı da gayet güzel. Neo Hybrid de dediğim gibi yarın veya haftaya gelir. 3-4 gün bir kılıfı kullanır, sonra diğerini takarım şeklinde düşünüyordum ama Slim Armor beklentimin çok üzerinde çıkınca sanırım 5 gün Slim Armor 1 gün Neo Hybrid 1 gün eski kılıfı kullanacağım. İngilizcedeki "Solid" tanımına cuk oturuyor. Katı, tek parça, cihazla bütünleşmiş gibi sağlam ve güven veren bir hissiyata sahip.

Hor kullanmıyorum, evde bile kılıfla kullanıyorum. Ama S3'ün çerçevesi kronik olarak çatlamıştı. Gece bıraktığımda bir şeyi olmayan alet, sabah kalktığımda çerçevesinde kıl kalınlığında çatlağa sahipti. S4'te öyle bir şey pek olacak gibi durmuyor, çerçeve daha düzgün bir yapıda ve materyal olarak da daha sağlam. Aldığımda yedek arka kapak, ekran koruyucu ve şeffaf kılıf da vardı, şimdiye kadar öyle kullandım. Biraz değişiklik olsun diyerekten Neo Hybrid ve Slim Armor kılıf sipariş ettim. Satmaya kalksam yine 950-1000 liraya satabileceğim bir telefon. Aynı gün veya aynı hafta olmaz belki ama o fiyata rahatlıkla gidecek bir telefon.

• quote:

fark yok hocam hepsi aynı bokun laciverti stock romlar. belki %5 pil veya performans farkeder o kadar hangisini isterseniz onu kurun. Ve samsung kendini düzeltmediği sürece uzak durun ben öyle yapacağım bundan sonra. veya bi telefon çıkınca hemen almam bundan böyle

sen hangi firmware desjn hocam suan?

• Bende bilemiyorum dostum,
    belkide rom farklı cihazlarda farklı şekilde sonuç veriyordur..
  • 
Sayfa: önceki 29562957295829592960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.