Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S3'ÜN ALMANYA FİYATLARI (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
2
Favori
62.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • avustruyada sim kilitsiz 549 euroya buldum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TRoYyY

insanlar toplumsal mekanlarda yorum yaparken bira elini vicdanina koyup, objektif davranabilmeli... Daha on yil olcesine kadar hangi halk hakkini arayabiliyordu? merak ettim dogrusu. simdi tum halk basin yayin yoluyla maas bodrosundan kesilen vergilerin nereye kesildigini ogrenebiliyor. Yada bankalarin kestiklei harcin ne icin oldugunu ogrenip gerekirse itiraz edebiliyor! 10 yil oncesine kadar tum isci memurlardan Konut yardimi adi altinda para kesilip de aslinda bunun nerelere kullanildiginida gorduk 90li yillarin hukumetlerinin yaptiklariydi bunlar. Ve 80lerde 90 larda kim hakkini arayabiliyordu??? biraz objektif olun lutfen.
    suan medya nerde ne olay hirsizlik haksizlik varsa acik acik insanlar anlatabiliyorlar. 2000 yilina kadar basinda bile baski vardi. anlatilamiyordu !
    Ben almanyada yasiyorum 2 yildir ve muhasebe isinde calisiyorum, nasil bir vergilendirme duzeni var cok iyi biliyorum ve turkiyeyide cok iyi biliyorum. turkiyede aylik 100milyarlik sarrafin bile verdigi vergi komik bi rakam, okuyoruz haberlerden. daha diger komik durumlari ornek vermiyorum.
    benim Brut maasim 2350 € esimin brut maasi 1900€ ama bizim elimize gecen Net 2850€.
    kisacasi devletim bizden kestigi vergi 1400€. Extradan devlet calistigimiz kurumdan da %19,575 vergi kesiyor.

vergi bukadar agir yani, zaten boyle olmasa İssizlik maasi diye bisey olamaz, cocuk parasi olmaz, Annelik parasi olmaz, eve giren maas 1300un altindaysa yine devlet yardimi Diye bbisey olmaz... vs.
    tabiki kesilen vergilere kiziyoruz ama issiz kaldigun zaman yinede herseyin garanti olmasi durumu guzel kiliyor.
    Buyuzden biraz biseyleri yargilamadan once bilgi sahibi olupda yargilamayi ve objeltif olmayi tavsiye ederim.
    neyse fazla uzattim verdigim rahatsizliktan oturu kusura bakmayin.

Objektif olunmalı gerçekten (!)

Kıyasladığınız ülke Almanya! Dünya'nın en iyi ilk 5 ekonomisine sahip ülkeler arasında.
    Almanya üretimiyle büyüdü ekonominin süper güçlerinden birisi oldu. Halkın milli geliri kendi ülkemizden 3 - 4 kat daha fazla. Herkese ulaşabilmek yoksulluğu minimize etmek için yüksek oranda vergi toplayabiliyor. Hakkıdır da çünkü halkının ekonomik seviyesini olabildiğince yükseltmiştir.

TL karşılığı ile Almanya'da 1300 TL seviyelerinde alabileceğimiz telefonu kendi ülkemizde 2000 TL'ye alabiliyoruz.
    Biz Almanya'dan daha zengin bir ülke miyiz? Orta gelir seviyesi dediğimiz kitlenin yıllık milli geliri nedir? Zengin tabakanın geliri ile orantı kuramazsınız.

Önce halkın ekonomik rahatlığını sağlarsın sonra kesersin vergini. Olmayandan da olmayanı istiyor bu devlet!

Bugün Almanya dediğiniz ülke sadece otomotiv sektörüyle dünyada lider konumda.
    Mercedes, Porche, BMW, Audi, Volkswagen, Opel, Seat, Skoda..
    Diğer elektronik vs. sektörlerden bahsetmiyorum bile.

Biz ne üretiyoruz? Domates, salatalık. Kendi markalarımızı da üzerine gidip geliştirmek yerine sattık gitti.

Sizin gibi düşünen zihniyetten dolayı zaten en çok vergi toplayan halkını en çok kazıklayan ülke konumundayız.

• quote:

Orijinalden alıntı: tekkral34

quote:

insanlar toplumsal mekanlarda yorum yaparken bira elini vicdanina koyup, objektif davranabilmeli... Daha on yil olcesine kadar hangi halk hakkini arayabiliyordu? merak ettim dogrusu. simdi tum halk basin yayin yoluyla maas bodrosundan kesilen vergilerin nereye kesildigini ogrenebiliyor. Yada bankalarin kestiklei harcin ne icin oldugunu ogrenip gerekirse itiraz edebiliyor! 10 yil oncesine kadar tum isci memurlardan Konut yardimi adi altinda para kesilip de aslinda bunun nerelere kullanildiginida gorduk 90li yillarin hukumetlerinin yaptiklariydi bunlar. Ve 80lerde 90 larda kim hakkini arayabiliyordu??? biraz objektif olun lutfen.
    suan medya nerde ne olay hirsizlik haksizlik varsa acik acik insanlar anlatabiliyorlar. 2000 yilina kadar basinda bile baski vardi. anlatilamiyordu !
    Ben almanyada yasiyorum 2 yildir ve muhasebe isinde calisiyorum, nasil bir vergilendirme duzeni var cok iyi biliyorum ve turkiyeyide cok iyi biliyorum. turkiyede aylik 100milyarlik sarrafin bile verdigi vergi komik bi rakam, okuyoruz haberlerden. daha diger komik durumlari ornek vermiyorum.
    benim Brut maasim 2350 € esimin brut maasi 1900€ ama bizim elimize gecen Net 2850€.
    kisacasi devletim bizden kestigi vergi 1400€. Extradan devlet calistigimiz kurumdan da %19,575 vergi kesiyor.

vergi bukadar agir yani, zaten boyle olmasa İssizlik maasi diye bisey olamaz, cocuk parasi olmaz, Annelik parasi olmaz, eve giren maas 1300un altindaysa yine devlet yardimi Diye bbisey olmaz... vs.
    tabiki kesilen vergilere kiziyoruz ama issiz kaldigun zaman yinede herseyin garanti olmasi durumu guzel kiliyor.
    Buyuzden biraz biseyleri yargilamadan once bilgi sahibi olupda yargilamayi ve objeltif olmayi tavsiye ederim.

Kıyasladığınız ülke Almanya! Dünya'nın en iyi ilk 5 ekonomisine sahip ülkeler arasında.
    Almanya üretimiyle büyüdü ekonominin süper güçlerinden birisi oldu. Halkın milli geliri kendi ülkemizden 3 - 4 kat daha fazla. Herkese ulaşabilmek yoksulluğu minimize etmek için yüksek oranda vergi toplayabiliyor. Hakkıdır da çünkü halkının ekonomik seviyesini olabildiğince yükseltmiştir.

TL karşılığı ile Almanya'da 1300 TL seviyelerinde alabileceğimiz telefonu kendi ülkemizde 2000 TL'ye alabiliyoruz.
    Biz Almanya'dan daha zengin bir ülke miyiz? Orta gelir seviyesi dediğimiz kitlenin yıllık milli geliri nedir? Zengin tabakanın geliri ile orantı kuramazsınız.

Önce halkın ekonomik rahatlığını sağlarsın sonra kesersin vergini. Olmayandan da olmayanı istiyor bu devlet!

Biz ne üretiyoruz? Domates, salatalık. Kendi markalarımızı da üzerine gidip geliştirmek yerine sattık gitti.

Sizin gibi düşünen zihniyetten dolayı zaten en çok vergi toplayan halkını en çok kazıklayan ülke konumundayız.

Arkadasim pardon da benim zihniyetim de ne varmis, yazdigin onca laf kalabaliginin arasinda Hala anlayamadim... senin bahsettigin seyin tersini mi soyluyorum ki zihniyetime laf atiyorsun???

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetyilmaz77

quote:

Orijinalden alıntı: hadesmania

quote:

Orijinalden alıntı: mehmetyilmaz77

quote:

Orijinalden alıntı: hadesmania

Türkiye de halk vergi vermediği için devlet dolaylı olarak herşeyden vergi alıyor. 24.000 liraya aldığım araba Amerika da 4.000$ düşününce kafayı yiyecek gibi oluyorum. Almanya da yaşasan işsizlik maaşınla audi alırsın kendine. Devletin illaki vergiye ihticayı var ama başka bir yol bulmalılar bence. Devletin gelir kaynağı vatandaşının parası olmamalı diye düşünüyorum.

türkiyede halk vergi veriyor fakat devlet zenginden fazla vergi alamiyor. sonra da tüketim vergilerine yükleniyor.

Malesef esnaf vergi vermiyor. Tabi herkesi içine alacak genellemeler yapmak doğru değil ama birsürü esnaf tanıdığım var yıllar içinde ev,araba,yazlık herşeyi almalarına rağmen muhasebecileri karlarını çok düşük gösterdiği için komik vergiler veriyorlar. Türkiye de yurtdışında olmayan işporta sorunu da var. Vergi konusunda çok bilinçli olmadığımızı düşünüyorum millet olarak. Zenginler konusunda katılıyorum vergi daha fazla almalılar. Mesela okul yaptırana kuran kursu yaptırana vergiden düşme imkanı tanıyorlar. İyi de bu adam yaptırdığı okulu 100.000 liraya mal edip 500.000 engösterebilir çok rahat ve pek çoğu da öyle yapıyor zaten. sen ondan alacağın 500.000 lik vergiyi al okuluda kendin yaptır 100.000 e haksız mıyım? Bütün bunların gelecekte düzeleceğine inanmak istiyor ve inanıyorum sanırım :)

esnaf kendi ayagına kursun sıktığının farkında değil. esnav vergi vermedikce devlet avm leri ve marketleri desteklemeye devam edicek ve esnafın bunlar karsısında pek sansı yok.

esnaf bu konuda en son suclanacak kesimdir .. adamlar zaten 2 kuruş para kazanıyor .. zar zor geciniyor .. siz yukardakilerin nasıl zenginleştiğinin hala farkında değilsiniz galiba .. güzel yurdumun insanları .. devlet büyüğü diye diye adamlar mahvetti bizi .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Archonn -- 22 Temmuz 2012; 20:08:20 >

• Türkiye`de vergi sistemi gelir ile ters orantılıdır. (Legal ya da illegal yollar olarak.) Bu nedenle de ağır vergi yükü bordrolu çalışanlar en başta olmak üzere vergi kafesinden kaçamayanların üzerinde oluyor. Zaten sıkıntı yüksek vergi toplanabilecek gelir gruplarından yeterli geliri toplayamamak. Bir de toplanan verginin taahhüt edilen kamusal hizmetler için değil de hatalı ekonomi politikalarının gediklerini kapatmak için kullanma eğiliminin fazla olması (Örtülü harcamalara girmiyorum) toplanan vergi açısından ayrı bir sıkıntı. Bir de üstüne bu durumun halk üzerinde bıraktığı kötü algı söz konusu olunca vergiyi kaçırabilen adam kaçırır. Çünkü vergi vermeyenin "Kaşığı kırılamıyor" bu memlekette.
    Dipnot: Ayrıca hayat pahallılığı, yüksek vergi gibi noktalarda temel tüketim ürünleri olsun, sağlık harcamaları olsun bu tip noktalarda itiraz edip gerçek bir tepki göstermeyen bir halkın cep telefonu, LCD Tv, otomobil gibi ürünlerde fazla bir şey söylemeye hakkı olduğunu düşünmüyorum.

• türkiye ile farkedebilir ama gümrükten içeri girince bu kadar bariz farklılıklar olmamalı.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tekkral34

quote:

Arkadasim pardon da benim zihniyetim de ne varmis, yazdigin onca laf kalabaliginin arasinda Hala anlayamadim... senin bahsettigin seyin tersini mi soyluyorum ki zihniyetime laf atiyorsun???

Kiyaslarsan hangimizinki laf kalabaligi gormus olursun. 10 sene oncesi kotuymus de simdi iyimis gibi konusuyorsun. Boyle olmak zorunda diyorsun. Acik ve net bir sekilde soyuluyoruz devlet soymak zorunda diyorsun. Almanyada sole bole diyorsun. Tartismayacagim.

• Geçen merak ettiğim ve araştırdığımda gözüme çarpan tablo... Konusu geçtiği için paylaşmak istedim. Lütfen gaza gelmeyin. Vergiye gelin.

SAMSUNG GALAXY S3'ÜN ALMANYA FİYATLARI

• Arkadaşlar anlamıyorsunuz sanırım bazı şeyleri?? Bu kadar vergi varken bile cari açık ne kadar haberiniz var mı? Eğer devlet bu vergilerden vazgeçsin o zaman herkes telefona arabaya yığılır ve sonuç iflasımız olur.Cari açık tavan yapar.Ha bunun çözümü ne tabi ki istihdam ve üretim ama öyle 700 tlye kölelikle sonuca varılmaz.Kaç tane asgari ücretli kayıt altında çalışıyor?? Bunu bile beceremiyoruz?? Olay öyle düşündüğümüz gibi kolay değil.Ülke güzel bir yere gitmiyor.Devlet kurumlarını sabaha kadar satsa bile bu iş bitmez çünki kaliteli üretim ve adam gibi vergi toplama sistemi gerekli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lee-on!

Geçen merak ettiğim ve araştırdığımda gözüme çarpan tablo... Konusu geçtiği için paylaşmak istedim. Lütfen gaza gelmeyin. Vergiye gelin.

vergi kaçırmadan Merso AMG almaya niyetlenmişse kişi isyan etmekte son derece haklı.

vergi kaçakçılarının kralları bizim memlekette arkadaş.. mutlaka yanımızda-yakınımızda vergi hırsızlığı yaptığını gördüğümüz birileri var ve biz ihbar etmiyoruz. İHBAR ETMEZSEM ONUN MERCEDES'ini BEN hediye ediyorum demektir.
    devlet denen kurum işleyecek arkadaş... öyle veya böyle...

vergi hırsızı şerefsize laf etmeyenler benzinin pahalılığına sakın ağzını açmasın... sakın...

yetimhanede ki 5 yaşında çocuk canı çikolata istediğinde %18 veriyor... kodamanlar, iş bilenler büyümeye o çocuğun vergisi ile devam ediyor. ve biz bunlara izin verdikçe yetimin hakkını o itlere Mercedes edip veriyoruz... vicdansızlara, haysiyetsizlere göz yumanlar... size söylüyorum...

"vergi kaçırmadan dönmüyor" demesinler bana sakın... vergi kaçırmadan yaşayanları tanıdım, bildim... dönüyor, ama sizin hırsınız bitmek bilmiyor...

gerildim mübarek günde yine yaa...

• Bunu paylaşıp küfür etmenizi istemezdim vergilere ama paylaşıcam.

Bulgaristan'ın en büyük 3 operatörün biri olan globul'un sitesinde s3nün fiyatı: Nakit ödemeler için bu telefonun fiyatı 789,00 lev ( TL ile 891 Lira ) fiyat bu gerisini siz düşünün

Orjinal Link:http://www.globul.bg/bg/promotion.html?id=5143

Google Translate Linki:http://translate.google.com.tr/translate?hl=tr&sl=bg&u=http://www.globul.bg/bg/promotion.html%3Fid%3D5143&prev=/search%3Fq%3Dhttp://www.globul.bg/bg/promotion.html%253Fid%253D5143%26hl%3Dtr%26biw%3D1366%26bih%3D598%26prmd%3Dimvns&sa=X&ei=gdcNUPeEF9DysgaFxYCIBQ&ved=0CFUQ7gEwAA

• s3 16 gb 1450 ydışı - tr kayıtlı ve kapanma sorunu yok. 1 ay cihaz kaynaklı sorunda birebir değişim. sıfır - full kutu

inanç aydın

0541 312 66 44 ----- 0507 584 43 65 --- ybosna

S2 + NEXUS = 950 TL

ARS S = 700 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bukalemun -- 25 Temmuz 2012; 22:00:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhamnet

quote:

Geçen merak ettiğim ve araştırdığımda gözüme çarpan tablo... Konusu geçtiği için paylaşmak istedim. Lütfen gaza gelmeyin. Vergiye gelin.

vergi kaçırmadan Merso AMG almaya niyetlenmişse kişi isyan etmekte son derece haklı.

vergi kaçakçılarının kralları bizim memlekette arkadaş.. mutlaka yanımızda-yakınımızda vergi hırsızlığı yaptığını gördüğümüz birileri var ve biz ihbar etmiyoruz. İHBAR ETMEZSEM ONUN MERCEDES'ini BEN hediye ediyorum demektir.
    devlet denen kurum işleyecek arkadaş... öyle veya böyle...

vergi hırsızı şerefsize laf etmeyenler benzinin pahalılığına sakın ağzını açmasın... sakın...

yetimhanede ki 5 yaşında çocuk canı çikolata istediğinde %18 veriyor... kodamanlar, iş bilenler büyümeye o çocuğun vergisi ile devam ediyor. ve biz bunlara izin verdikçe yetimin hakkını o itlere Mercedes edip veriyoruz... vicdansızlara, haysiyetsizlere göz yumanlar... size söylüyorum...

"vergi kaçırmadan dönmüyor" demesinler bana sakın... vergi kaçırmadan yaşayanları tanıdım, bildim... dönüyor, ama sizin hırsınız bitmek bilmiyor...

gerildim mübarek günde yine yaa...

Vergi oranları makul düzeye çekilip yasal ve dürüst bir şekilde vergi ödemeye teşvik edilmelidir.

Bizleri binek hayvanı olarak görüp dünyanın en fazla vergi toplanan ülkelerinden biri yapmaktadırlar.

Öncelikle doğu ve güneydoğuda toplanamayan vergiler toplanmalı, üretim teşvik edilmeli istihdam sağlanmalı.
    Bizden aldıkları paraları bizlere harcayacaklarına ceplerine indiriyorlar. Sonra bunları destekleyen çoluk çocuk mağdur oluyor öyle mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekkral34 -- 25 Temmuz 2012; 18:24:56 >

• Bugün habelerde vergi cenneti ülkelerde türkiye iş adamlarının 150 milyar dolarının olduğu belirtildi.

emekli - memur - işçi maaş için bile vergi verirken , türkiye yatırım ve gücü ile kazanılan para ydışına çıkartılıp - değerlendiriliyor.
  • Selam,
    vergi elbette olacak, ama neye göre, ne miktarda, nasıl toplanacak, adalet nasıl sağlanacak? Bizde eksik olanlar işte bu soruların karşılıkları. Büyük şirketler ( ya da iyi kazananlar diyelim ) vergiden nasıl kaçılacağını çok iyi biliyorlar. Çünkü hakkıyla ödemeye kalktığınızda gerçekten karın çok önemli miktarı devlete gidiyor. Ama devlet de bu olanlara bile bile göz yumuyor. Örneğin patronsunuz, alıyorsunuz bi Mercedes, şirket adına gösterip vergiden düşüyorsunuz. Hatta kullandığı benzini de. Patron ister kendi kullanıyor, ister hanıma veriyor, isterse de metrese ama devlet ödemiş oluyor, yani aslında bizler. Kardeşim, iş makinası veya ticari araç dışında alınan araçlar neden vergiden düşülüyor? Zenginlere peşkeş olsun diye mi? Bunun gibi daha bir sürü yol var. Çok düşük vergilere sahip ülkenin birinde bir şirket kur, burdaki fabrikayı ona sat. Misler gibi, burdaki vergiden kurtar kendini... Naylon faturalar, sigortasız çalışırılan işçiler vs vs daha kimbilir ne yollar var. Devlet bu gibilerden toplanamayanı sonra bizden toplamaya kalkıyor. Bir de şimdiki hükümetin güya ideolojisi gereği, içkiye, sigaraya da vergi iyice bindirildi, "pahalı gelsin, millet içmesin" diye diye...

Dediğim gibi toplanamayan kısım hep kolayca toplanabilenden alınmaya çalışılıyor. Aynı durum kaçak elektrik için de geçerli. Kurum kaçak olanı tespit edemedikçe, parasını alamadıkça, maliyetini senden benden çıkarmaya çalışıyor.

Bu arada ben bu ülkede herhangi bir şeyin şeffaf olduğuna inanmıyorum. Öyle olsaydı bu vergi toplama işi de düzgün ourdu. Herşey göstermelik. Ne kişi başı milli gelire inanıyorum, ne açıklanan enflasyon değerlerine, ne de toplanan paraların düzgün şekilde harcandığına.

Ülke bu adamaları eline bakmaya devam ettikçe biz hem kullanacağımız telefondan, hem arabadan, kısacası üretmediğimiz ama tüketmeye bayıldığımız herşeyden fazlasıyla kazıklanmaya devam edeceğiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: T

Hırvatistan'da fiyatlar nasıl?

Ben de haftaya hırvatistana gidecem fiyatları bilen var mı acaba ?
  • quote:

oha

• quote:

Orijinalden alıntı: TurboS

quote:

oha

Arabadan çok devlete para ödüyoruz ya resmen

• quote:

Orijinalden alıntı: ozlergun

Selam,
    vergi elbette olacak, ama neye göre, ne miktarda, nasıl toplanacak, adalet nasıl sağlanacak? Bizde eksik olanlar işte bu soruların karşılıkları. Büyük şirketler ( ya da iyi kazananlar diyelim ) vergiden nasıl kaçılacağını çok iyi biliyorlar. Çünkü hakkıyla ödemeye kalktığınızda gerçekten karın çok önemli miktarı devlete gidiyor. Ama devlet de bu olanlara bile bile göz yumuyor. Örneğin patronsunuz, alıyorsunuz bi Mercedes, şirket adına gösterip vergiden düşüyorsunuz. Hatta kullandığı benzini de. Patron ister kendi kullanıyor, ister hanıma veriyor, isterse de metrese ama devlet ödemiş oluyor, yani aslında bizler. Kardeşim, iş makinası veya ticari araç dışında alınan araçlar neden vergiden düşülüyor? Zenginlere peşkeş olsun diye mi? Bunun gibi daha bir sürü yol var. Çok düşük vergilere sahip ülkenin birinde bir şirket kur, burdaki fabrikayı ona sat. Misler gibi, burdaki vergiden kurtar kendini... Naylon faturalar, sigortasız çalışırılan işçiler vs vs daha kimbilir ne yollar var. Devlet bu gibilerden toplanamayanı sonra bizden toplamaya kalkıyor. Bir de şimdiki hükümetin güya ideolojisi gereği, içkiye, sigaraya da vergi iyice bindirildi, "pahalı gelsin, millet içmesin" diye diye...

Dediğim gibi toplanamayan kısım hep kolayca toplanabilenden alınmaya çalışılıyor. Aynı durum kaçak elektrik için de geçerli. Kurum kaçak olanı tespit edemedikçe, parasını alamadıkça, maliyetini senden benden çıkarmaya çalışıyor.

Bu arada ben bu ülkede herhangi bir şeyin şeffaf olduğuna inanmıyorum. Öyle olsaydı bu vergi toplama işi de düzgün ourdu. Herşey göstermelik. Ne kişi başı milli gelire inanıyorum, ne açıklanan enflasyon değerlerine, ne de toplanan paraların düzgün şekilde harcandığına.

Ülke bu adamaları eline bakmaya devam ettikçe biz hem kullanacağımız telefondan, hem arabadan, kısacası üretmediğimiz ama tüketmeye bayıldığımız herşeyden fazlasıyla kazıklanmaya devam edeceğiz.

bunlar sasilacak seyler degil. adamlar sanayi devriminin baslangicinda gorup yazmislar.
    sermayeyi vergiyle korkutup kacirmak istemezler. fakirin verdigi vergi zaten kus kadar. daha neyini alsinlar. ha fakir diye acidiklarindan degil oy kaybi yasamak istemezler.
    turkiye'de olan sadece buyuk sehirlerde, kendi halinde legal sekilde yasayana olur. onlarin kaybedecek cok seyleri vardir, sesleri soluklari cikmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: mebrar

quote:

Orijinalden alıntı: TurboS

quote:

oha

Arabadan çok devlete para ödüyoruz ya resmen

Valla oyle yahu sasırdım gorunce bırde burda bınecegın full passata vergısız fıyatıylan e350ye bınersın 75 bıne

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BEYAZ PASSATLI PRENS -- 21 Ağustos 2012; 2:57:06 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.