DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
★★ SAMSUNG GALAXY S3 Mini (GT-i8190) [ANA KONU] ★★
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
19.265
Cevap
226
Favori
1.495.310
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> ★★ SAMSUNG GALAXY S3 Mini (GT-i8190) [ANA KONU] ★★
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      730 Mesaj
      02 Ocak 2013 19:01:35
      Şu an s3 mini ile yazıyorum demin aldım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teğmen
      150 Mesaj
      02 Ocak 2013 19:09:34
      quote:

Orijinalden alıntı: Existence.

Hayırlı olsun.
      |
      |

• Çavuş
      48 Mesaj
      02 Ocak 2013 19:20:40
      quote:

hayırlı olsun.güzel günlerde kullan.
      |
      |

• Çavuş
      48 Mesaj
      02 Ocak 2013 19:50:39
      rom yükleme

İşleme başlamadan önce data kablosunu pc’nizin usb girişine takın. Telefona ise takmayın. Onu az sonra yapacağız.
      1-Öncelikle cihazı kapatın
      2-Telefonu download mode dediğimiz mod’da açmak için: Power (açma kapama tuşu) + Home (telefonunuzun önündeki diktörtgen tuş) + Ses kısma tuşuna aynı anda basın ve download mode ekranı gelene dek basılı tutun.
      3-Download mod’a ekranı geldikten sonra ses yükseltme tuşuna basarak işlemin devam etmesini sağlayın
      4- Telefonunuzun data kablosunu artık takabilirsiniz.
      5- Bilgisayarınıza indirdiğiniz Odin programını açın ve programın PDA kısmını işaretleyin.
      6- İndirdiğiniz tar.md5 uzantılı dosyayı odin programından seçin. Sol altta Added yazısının çıkıp çıkmadığını kontrol edin.
      7-Odin programındaki start buttonuna basın
      8-Yeşil çubuk ilerleyecek ve rom yükleme işlemini gerçekleştirecektir. Yeşil çubuğun üstündeki kısımda PASS yazısını gördüğünüzde işlem bitmiştir.

odin3 buradan indirhttp://www.sendspace.com/file/y2msfo
      firmware buradan indirhttp://sourceforge.net/projects/avicohh/files/Hebrew%20Firmwares/I8190XXALK6_I8190XEFALK1_HOME_rooted_by_avicohh.zip/download

Ufaltılmış önizleme resmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi converter01 -- 2 Ocak 2013; 20:03:34 >

• Yüzbaşı
      843 Mesaj
      02 Ocak 2013 19:57:27
      bende az önce mini s3 alarak aranıza katıldım inş. pişman olmam

• Çavuş
      48 Mesaj
      02 Ocak 2013 20:06:33
      quote:

Orijinalden alıntı: crazy_dance

bende az önce mini s3 alarak aranıza katıldım inş. pişman olmam

hayırlı olsun
      |
      |

• Yüzbaşı
      619 Mesaj
      02 Ocak 2013 20:12:25
      quote:

Orijinalden alıntı: converter01

rom yükleme

İşleme başlamadan önce data kablosunu pc’nizin usb girişine takın. Telefona ise takmayın. Onu az sonra yapacağız.
      1-Öncelikle cihazı kapatın
      2-Telefonu download mode dediğimiz mod’da açmak için: Power (açma kapama tuşu) + Home (telefonunuzun önündeki diktörtgen tuş) + Ses kısma tuşuna aynı anda basın ve download mode ekranı gelene dek basılı tutun.
      3-Download mod’a ekranı geldikten sonra ses yükseltme tuşuna basarak işlemin devam etmesini sağlayın
      4- Telefonunuzun data kablosunu artık takabilirsiniz.
      5- Bilgisayarınıza indirdiğiniz Odin programını açın ve programın PDA kısmını işaretleyin.
      6- İndirdiğiniz tar.md5 uzantılı dosyayı odin programından seçin. Sol altta Added yazısının çıkıp çıkmadığını kontrol edin.
      7-Odin programındaki start buttonuna basın
      8-Yeşil çubuk ilerleyecek ve rom yükleme işlemini gerçekleştirecektir. Yeşil çubuğun üstündeki kısımda PASS yazısını gördüğünüzde işlem bitmiştir.

odin3 buradan indirhttp://www.sendspace.com/file/y2msfo
      firmware buradan indirhttp://sourceforge.net/projects/avicohh/files/Hebrew%20Firmwares/I8190XXALK6_I8190XEFALK1_HOME_rooted_by_avicohh.zip/download

Tesellurler eline saglik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Binbaşı
      1502 Mesaj
      02 Ocak 2013 20:17:14
      @converter01 arkadaşım peki bunu yaptıktan sonra sayaç artıyor mu? Artıyorsa kesin olarak garanti dışıdır. Arttıktan sonra sıfırlayamayacaksak hiç root etmeye filan gerek yok yani. Sonuçta garanti devre dışı kalıyor Programın kesin işe yaradığına emin misin? Kendi S3 Mini'nde hiç garantiden çıkarıp tekrar garantiye soktun mu telefonu? Root işlemini yaparken bir hatayla bir şeyle karşılaşırsak ne yaparız? Ayrıca bu S3 Mini'de Recovery Modu yok? Ses artırma+home+power tuşuna basınca download mod açılıyor fakat ses kısma+home+power tuşuna basınca recovery mod denilen mod açılmıyor.

Selçuk Üniversitesi
    • Yüzbaşı
      730 Mesaj
      02 Ocak 2013 20:20:50
      Arkadaşlar internetten apk yı indiriyorum,tıklıyorum dosya açılamıyor diyor neden ? astro da yükledim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Existence. -- 2 Ocak 2013; 20:21:42 >

• Binbaşı
      1502 Mesaj
      02 Ocak 2013 20:24:22
      quote:

Arkadaşlar internetten apk yı indiriyorum,tıklıyorum dosya açılamıyor diyor neden ? astro da yükledim

Dosya yöneticisine gir oradan Download klasörünü bul. Muhtemelen o klasörün içindedir. Oradan açabilirsin.

Selçuk Üniversitesi
    • Yüzbaşı
      580 Mesaj
      02 Ocak 2013 20:25:37
      quote:

Orijinalden alıntı: DarKKnigh[TR]

@converter01 arkadaşım peki bunu yaptıktan sonra sayaç artıyor mu? Artıyorsa kesin olarak garanti dışıdır. Arttıktan sonra sıfırlayamayacaksak hiç root etmeye filan gerek yok yani. Sonuçta garanti devre dışı kalıyor Programın kesin işe yaradığına emin misin? Kendi S3 Mini'nde hiç garantiden çıkarıp tekrar garantiye soktun mu telefonu? Root işlemini yaparken bir hatayla bir şeyle karşılaşırsak ne yaparız? Ayrıca bu S3 Mini'de Recovery Modu yok? Ses artırma+home+power tuşuna basınca download mod açılıyor fakat ses kısma+home+power tuşuna basınca recovery mod denilen mod açılmıyor.

isine karistmak olmazsa arc s, optimus black,gio,s2,en son s3 full brick edip anakarti yaktim garanti disi falan kalmadi degistirip gonderdiler keza rootlu unutup arc s gonderdim bak geride almadim gene garanti disi kalmadi tecrube var burda bise disi kaldigi yok ama yinede isine karismim karar senin.

recovery mod icin home + power tusu yeserli kismaya basmana gerek yok niyr basiyosun ki ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elmatadori -- 2 Ocak 2013; 20:32:40 >

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      5 Not
      02 Ocak 2013 20:30:05
      Stock ROM

Bunu atınca ne oluyor acaba, uygulamaları hafıza kartına taşıma oluyormu.
      Başka neler oluyor yapmasak ne olur yapsak bize katkısı ne olur bilgilendirirseniz.

• Yüzbaşı
      730 Mesaj
      02 Ocak 2013 20:35:11
      quote:

Alıntıları Göster

Dosya yöneticisine gir oradan Download klasörünü bul. Muhtemelen o klasörün içindedir. Oradan açabilirsin.

Olmuyor...sadece minecraftta oldu apk bozuk ta değil
      |
      |

• Binbaşı
      1502 Mesaj
      02 Ocak 2013 20:40:12
      quote:

Orijinalden alıntı: elmatadori

Alıntıları Göster

isine karistmak olmazsa arc s, optimus black,gio,s2,en son s3 full brick edip anakarti yaktim garanti disi falan kalmadi degistirip gonderdiler keza rootlu unutup arc s gonderdim bak geride almadim gene garanti disi kalmadi tecrube var burda bise disi kaldigi yok ama yinede isine karismim karar senin.

recovery mod icin home + power tusu yeserli kismaya basmana gerek yok niyr basiyosun ki ?

Home+Power tuşu da geçersiz. Herhangi bir yer açılmıyor. Samsung sitesinden canlı destekte sordum ilgili kişiye garantiden çıkar telefonunuz dedi. Bize getirdiğinizde biz bunu anlarız ve garanti dışı bırakırız dedi. Ayrıca full brick olma gibi bir ihtimali varsa neden root yapıyoruz ki? Bir çok telefon bozmuşsun bu yöntemle demek ki bozulma ihtimali var. Hiç dokunmayalım en iyisi telefona.
      |
      |

Selçuk Üniversitesi
    • Çavuş
      48 Mesaj
      02 Ocak 2013 20:46:37
      quote:

hayır sayaç a baktım artmamış.sayaca nasıl bakılıyor peki ; power tuşu+ses kısma tuşu+home tuşuna aynı anda basarsak gelen ekrandada ses açma düğmesine basarsak ulaşabiliriz.yani download moduna alacaksınız. custom binary download: NO yazıyorsa herşey yolunda ama NO yazacağına 1-2-3 yazıyorsa o zaman sayaç artmış demektir. ben rom u yükledim ama sayaç artmadı.ayrıca recovery modu bu telefon için yok. eğer wipe cache ve factory reset yapmak istiyorsanız ekteki dosyası indirip aynı rom yükeleme işi gibi; pda kısmına bu dosyayı koyacaksınız.bu kadar.benim önceki telefonlarıma galaxy ace ,ace plus ,wonder a devamlı rom atardım.genelde rusya romlarını yüklerdim.garanti ile ilgili bir sorunum olmadı.deneyimli arkadaşlar bu işin altından kalkar ama diğer arkadaşları uyarmak istiyorum.sorumluluk kabul etmiyorum.telefon brick filan olur karışmam.

http://dl.xda-developers.com/attachdl/d8e31a9c0f32c02ae9beb0b168573b59/50e47ea7/1/5/4/0/0/5/1/WIPE_I8190.zip wipe cache factory reset dosyası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi converter01 -- 2 Ocak 2013; 21:13:30 >
      |
      |

• Çavuş
      48 Mesaj
      02 Ocak 2013 20:52:45
      ''Arkadaşlar ben illa yapın demiyorum, yapmaya niyetli olup, bu işin üstadı olup,garantiden çıkarmı çıkmazmı durumunu da kafaya takmayan arkadaşlara dosyaları gönderiyorum. sonra bana demeyin telefonum bozuldu diye.
      |
      |

• Binbaşı
      1502 Mesaj
      02 Ocak 2013 20:59:02
      Adam haklı beyler. Affedersiniz ama bir tarafına güvenen yapsın demek oluyor bu Root işlemi. Umarım yapacak arkadaşlar da işlemlerinde başarılı olurlar
      |
      |

Selçuk Üniversitesi
    • Yüzbaşı
      730 Mesaj
      02 Ocak 2013 21:07:01
      telefon süper incelemesini yapacağım bu fiyata daha iyisini bulamazsınız o kadar net
      |
      |

• Çavuş
      48 Mesaj
      02 Ocak 2013 21:29:56
      quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

Stock ROM

Bunu atınca ne oluyor acaba, uygulamaları hafıza kartına taşıma oluyormu.
      Başka neler oluyor yapmasak ne olur yapsak bize katkısı ne olur bilgilendirirseniz.

aslında basit bir root yapma tekniği çıksaydı, farklı rom yüklemeye gerek kalmazdı. bu rom kendinden rootlu olduğu için yüklüyoruz. telefonunuza root yükledikten sonra root yetkisi isteyen ve bize kolaylık sağlayan uygulamaları yükleyebiliriz.mesela gl to sd yi yükleyip oyunlarımızın,uygulamalarımızın sd dosyalarını sd karta taşıyıp çalıştırabiliriz.titanium backup ile uygulamalarımızın, telefonun kendi ayarlarının sistem verilerinin yedeğini alabiliriz.root explorer ile gizli sistem dosyalarına erişip, gerekli kopyala yapıştır işlerini yapabiliriz.yani anlayacağın bazı uygulamalar root yetkisi istiyor,bu yüzden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi converter01 -- 2 Ocak 2013; 21:35:03 >

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      5 Not
      02 Ocak 2013 21:55:37
      quote:

Orijinalden alıntı: converter01

Alıntıları Göster

aslında basit bir root yapma tekniği çıksaydı, farklı rom yüklemeye gerek kalmazdı. bu rom kendinden rootlu olduğu için yüklüyoruz. telefonunuza root yükledikten sonra root yetkisi isteyen ve bize kolaylık sağlayan uygulamaları yükleyebiliriz.mesela gl to sd yi yükleyip oyunlarımızın,uygulamalarımızın sd dosyalarını sd karta taşıyıp çalıştırabiliriz.titanium backup ile uygulamalarımızın, telefonun kendi ayarlarının sistem verilerinin yedeğini alabiliriz.root explorer ile gizli sistem dosyalarına erişip, gerekli kopyala yapıştır işlerini yapabiliriz.yani anlayacağın bazı uygulamalar root yetkisi istiyor,bu yüzden.

Şimdi tam anlamadım, bunu telefonumuza atınca uygulamaları hafıza kartına taşıyabilecekmiyiz..

Benim derdim o, oyun falan oynamam.

Reklamlar
SEO
izmir havalimanı transfer
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR6
1,578
1.2.122

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.