Şimdi Ara

Samsung Galaxy S3, HTC One X'e karşı 'Hangisi en iyisi?' video inceleme (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.018
Cevap
8
Favori
181.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mrth_srdr

Merhaba arkadaşlar, s3, one x, one s, s2, gibi telefonları araştırırken birşey dikkatimi çekti. browsermark, antutu benchmark, quadrant standart, vs. gibi. Bu terimlerin ne olduğunu açıklayabilir misiniz. Bir de farklı sitelerde telefonların bu terimlerce kıyaslamaları var fakat bazı sitelerde değerler birbirine yakınken bazılarında baya bi fark var. Bunun nedeni nedir? Aklıma ilk gelen telefonun bulunduğu ülkeye göre farklı değerler gösterdiği veya aynı telefonunun o anki performansından kaynaklı doğan sonuçlar. bu konu hakkında hiç bir fikrim yok özellikle değerlerin değiştiği konusunda. Bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler.

bu tip sentetik testler telefonun performansı hakkında bize bilgi versede çoğu kez hatalı olabiliyorlar da örnegin bi quadrant test yapıyorsunuz 5500 alıyorsun hemen ardından bir daha yapıyorsun 5300 ee noldu bizim 200 puan ?? yani biraz önce dedigim gibi bilgi verse de bazen yanıltabiliyorlarda..

• quote:

Orijinalden alıntı: DARTH_BLACK

s3 şuanki haliyle değilde daha yenilikçi bir kasa tasarımı ve kalitesiyle gelseydi htc ye kimse dönüpde bakmazdı bile.Çoğu kişi tasarıma bakmış karar vermiş bence.işin gerçeği htc tasarımda çok güzel ürünler çıkardı,htc x de çok güzel bir kasa yapısına sahip ama kaputun altı sağlam değilse kaportanın boyasının güzelliği bana ne verecekki?çin malı güzel görünümlü telefonlarda var ona bakarsanız.s3 ün bu yıl kaybettiği en büyük puan tasarımdan oldu ,gerisi yalan yani.

son güncellemeyle kaputun altında da one x geçmiş....bence bu saatten sonra s3 alınmaz neredeyse çıkarılabilir pil haricinde s3 ün one x den iyi olan başka bir yanı yok...tabi benim için yekbare gövde tasarımı da i phone dan beri sevdiğim bir şey..

• quote:

Orijinalden alıntı: mahseer898

quote:

Merhaba arkadaşlar, s3, one x, one s, s2, gibi telefonları araştırırken birşey dikkatimi çekti. browsermark, antutu benchmark, quadrant standart, vs. gibi. Bu terimlerin ne olduğunu açıklayabilir misiniz. Bir de farklı sitelerde telefonların bu terimlerce kıyaslamaları var fakat bazı sitelerde değerler birbirine yakınken bazılarında baya bi fark var. Bunun nedeni nedir? Aklıma ilk gelen telefonun bulunduğu ülkeye göre farklı değerler gösterdiği veya aynı telefonunun o anki performansından kaynaklı doğan sonuçlar. bu konu hakkında hiç bir fikrim yok özellikle değerlerin değiştiği konusunda. Bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler.

bu tip sentetik testler telefonun performansı hakkında bize bilgi versede çoğu kez hatalı olabiliyorlar da örnegin bi quadrant test yapıyorsunuz 5500 alıyorsun hemen ardından bir daha yapıyorsun 5300 ee noldu bizim 200 puan ?? yani biraz önce dedigim gibi bilgi verse de bazen yanıltabiliyorlarda..

eyvallah kardeş son bi sorum olacak bu terimlerin anlamları nelerdir? browsermark sanırım internet ile ilgili bişeler ama tam olarak bilmiyorum, telefona yapılan testlerin neler olduğunu söyleyebilir misin? bir de yüksek olanı iyi veya düşük olanı iyi gibi cümleler var bunlara hangi testlerde bakacaz?

• quote:

quote:

quote:

eyvallah kardeş son bi sorum olacak bu terimlerin anlamları nelerdir? browsermark sanırım internet ile ilgili bişeler ama tam olarak bilmiyorum, telefona yapılan testlerin neler olduğunu söyleyebilir misin? bir de yüksek olanı iyi veya düşük olanı iyi gibi cümleler var bunlara hangi testlerde bakacaz?

quadrant ve antutu telefonun donanımı test ediyor gpu cpu ram vs.. browsermark ve sunspider ise browser testleridir.. sunspider de düşük değer daha iyidir digerlerinde ne kadar yüksekse iyi.

yanlış bilgilendirme yapmışsam düzeltin arkadaşlar ben böyle duydum,biliyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quadrant ve antutu telefonun donanımı test ediyor gpu cpu ram vs.. browsermark ve sunspider ise browser testleridir.. sunspider de düşük değer daha iyidir digerlerinde ne kadar yüksekse iyi.

yanlış bilgilendirme yapmışsam düzeltin arkadaşlar ben böyle duydum,biliyorum.

eyvallah birader saolasın bilgilendirme için..

• Sahibi olduğum Galaxy S3 ün ne kadar iyi bir telefon olduğunu buradaki ONE X yumurcağı olan kuyruk acılı arkadaş sayesinde anladım. Ben HTC almayı düşünmedim ve kötü diye değil ama HTC finansal olarak zor durumda, iflas ederse desteği kesecek eski tellerine bir ihtimal ve dünyadaki haberleri takip edeceğine burada her lafa cevap yapıştıran arkadaş bunu da bilmelidir. HTC Tablet çıkartan ilk firmalardan biridir ama şimdi tablet işinde nerede olduğu aşikar.

Samsung a da HTC ye de taraftar falan değilim. Çünkü marka taraftarlığı ahmaklıktır. Sırf bir kere bir para verdiniz diye fazla üzülmeyin allah kısmet eder daha iyilerini alırsınız. Demek S3 ne iyi telefon ki bazılarının burada "s3 ile one x takas" ilanları kaç tane diye araştıracak kadar "no-lifer" (hayatı olmayan) olduğu ortaya çıktı. Valla Apple Sanmsung u dava ederken seni tutsaymış şimdiye 10 milyar dolar almıştı. Gerçi belki de hiç bir şey bilmediğinden tutmamıştır. O zaman durum çok acı. Samsung için değil tabi bu arkadaş için.

Arasında iki üç tane fark olan olmayan teller için boğaz yırtıp korsanca forumu kirletmeyelim bence.

• bence taşılınabilirlik tasarımın içinde değerlendirilmeliydi.

• Tesekkurler

• Ben eski samsung kullanıcısı olarak samsubg dan adeta nefret ettim.rahbere geç girmesi bağlantı kopuklukları yavaşyan artarak standartlaştırılmış zil sesleri tam bir saçmalık durumları.

HTC one x aldım. Gerçekten mükemmel bir telefon.Kalitesi bile fark atıyor.çok memnunum açıkçası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenga61

HTC mi Samsung mu derken soğudum telefonlardan arkadaş bu nedir tam anlamıyla beni cezbeden telefon çıkana kadar 5800

Asus Padfone 2 ye bakmanı öneririm ozaman :)
  • Arkadaşlar bir sorum olacak ama sadece bu konuda test etmiş uzman kişiler cavaplarsa çok sevinirim sizce Htc Beats Audio kullanan modellerinde ses daha mı iyi yoksa bazıları samsung un ses kalitesi Htc deki Beats Audio dan daha iyi olduğunu söylüyor yoksa Samsung mu daha iyi
  • Sar değerlerini de baz alırsak 7-6 olur sonuç sanırım.
  • En iyisi note 2 o koseli tasarim + s3 den daha iyi per. + olarak 3100 mah bataryasi var ben 9 sat sarj etmeden bugun dizi izledim % 8 sarj kaldi vese htc ome x in benm icin tek + yonu ses

Kamera olarak soyle bir durum var kimsede gece karanlk ortamda foto cekmez o resimdeki foto daha cozunurlk vs yuksek degil sadece aydinlik ayni aeyleri yazilimsal olarak samsung da yapabilecegine inaniyorum vede onex in tasarimi cok itici o arkataraftaki kamera sivilce gibi duruyo

Ayriyetten ucuzmarkalar gibi arka tarafta beats stdiu yaziyo bunlari ucuz markalarin klavye vs lerinde gormek daha olagan yinede daha once dedigim gibi onex i almamin tek nedeni olabolir ses icin ki s3 unde sesi kotu degil aksine onex gibi kaliteli

Edit: gunes altinda s3 un daha los oldugunu ve video resm yapilmasinn zor oldugunu solemissiniz otomatik ayarlama mevcut on taraftaki gozler sayeaonde renk ayarlari vs yapilandiriliyor ve bu gibi durumlarda arkadan gelen issiga gore ekran eengide degisebiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi loses -- 3 Aralık 2012; 2:28:41 >

• kimse cevap vermiyecek mi?
  • Selam arkadaslar,size bir sey soracagim.htc onex icin jb guncellemesinden sonra s3 e gore konusma ve internet kullanimi nasil degisti.s3 gibi en azindan 1 gunu cikarabiliyot mu? Lutfen bu konuda yorumlarinizi bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yıllar sonra geriye doğru bakınca ne kadar da haklı olduğumu görebiliyorum.

donanımhaberin bu sözde karşılaştırmasında htc one x galip çıkmış ve daha iyi bir telefon olarak gösterilmişti. saçma sapan kategorilerle ciddi kategoriler eşit puanlama yapılarak one x öne çıkarılmaya çalışıldı. pekiii sonuç?

aralık 2014 tarihi itibari ile dünya üzerinde one x diye bir telefonu bırakın kullanmayı hatırlayan bile yok :) s3 ise hala kullanıcıların elinde ve sıfırı hala satılmaktadır.

donanımhaber kullanıcısı olarak o zamanlarda yaptığımızı eleştiriler dikkate alınmadı ama şu anda ne kadar haklı olduğumuz ortaya çıktı.

tarihe not düşülsün...

• One x kullanıyorum. En ufak takılma yok. Note 3 ler s4 ler kasılırken özellikle. Telefonun tek eksisi pilin 1800 mah olması. O döneme geri dönsem yine one x alırdım. Ama şuan one m8 almam orası ayrı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar HTC kullanan varsa, bende desire 816 var. Cihazı uzaktan takip edebilme imkanım var mı ?. Eski telefonum sony'de böyle bir özellik vardı. Pc üzerinden hesaba girip telefonun nerede olduğunu görebiliyordum, ama bu telefonda bulamadım var mı böyle bir özelliği ?
  • mrt_mrt_1 M kullanıcısına yanıt
    Merhaba cihaz yöneticisi gmail hesabınız ile takip , kilit , zil çaldırma gibi işlevleri ücretsiz kullanabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BarGoS -- 27 Aralık 2014; 12:47:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mako3e

yıllar sonra geriye doğru bakınca ne kadar da haklı olduğumu görebiliyorum.

donanımhaberin bu sözde karşılaştırmasında htc one x galip çıkmış ve daha iyi bir telefon olarak gösterilmişti. saçma sapan kategorilerle ciddi kategoriler eşit puanlama yapılarak one x öne çıkarılmaya çalışıldı. pekiii sonuç?

aralık 2014 tarihi itibari ile dünya üzerinde one x diye bir telefonu bırakın kullanmayı hatırlayan bile yok :) s3 ise hala kullanıcıların elinde ve sıfırı hala satılmaktadır.

donanımhaber kullanıcısı olarak o zamanlarda yaptığımızı eleştiriler dikkate alınmadı ama şu anda ne kadar haklı olduğumuz ortaya çıktı.

tarihe not düşülsün...

Şuan ikisi arasında kalsam one x seçerim ikisininde ne mal olduğunu biliyorum bence tarihe not düşülecek bir şey yok editörler doğru söylemiş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.