Şimdi Ara

Samsung Galaxy S3 Güncelleme sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
9.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu konuyu açmadan önce forumda biraz araştırma yaptım ama bir sonuca varamadım, bu yüzden bu konuyu açma gereksinimi duyuyorum.

Telefonumu 2-3 gün önce yeniçarşım.com dan aldım. Telefon paralel ithalat yani.

Telefonun mevcut android sürümü 4.0.4

Telefon üzerinden ayalar,cihaz hakkında, yazılım güncelleştirme güncelleye tıkladığımda kullanılabilir güncelleştirme yok uyarısı alıyorum.

Bilgisayara bağlayıp kies üzerinden güncelleştirmek istediğimde de telefonu güncelleştiremiyorum, kies telefonu görüyor fakat kies üzerinden güncelleştirmeye uygun değil gibi bir hata veriyor güncelleştirmek istediğimde. Sonuç olarak telefonumu güncelleştiremedim

Telefonumu nasıl güncelleyebilirim acaba ?

• bende bu siteden alacağım, odin ile felan uğraşmak istemiyorum telefonun kendı yazılımını kullanmak ıstıyorum 4.1.2 ye KİES ile güncelleyebilir miyim?
    Aldığınız linki atar mısınız ve soldan üstünde LED ışığı bulunuyor mu telefonun? Bulunmasını ıstemıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onur0612 -- 28 Şubat 2013; 22:03:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onur0612

bende bu siteden alacağım, odin ile felan uğraşmak istemiyorum telefonun kendı yazılımını kullanmak ıstıyorum 4.1.2 ye KİES ile güncelleyebilir miyim?
    Aldığınız linki atar mısınız ve soldan üstünde LED ışığı bulunuyor mu telefonun? Bulunmasını ıstemıyorum

pm attım hocam linki
  • Arkadaşlar biraz araştırdımda şöyle birşey buldum forumlarda.

*#272*telefonun imei numarası# tuşladığınızda ekrana dil seçeneği gelicektir. TUR seçtiğinizde telefon kapanıp tekrar açılacaktır. Tüm bilgiler silinip sıfırlanmış halde açılacaktır. Telefon açıldığında artık Kies üzerinden güncelleme alabilirsiniz

Bu işlemi yaptığımda telefon garanti dışı kalır mı acaba ? Yada bu işlem riskli bir işmidir ?

Root room vs gibi işlemlerden hiç anlamamda :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Murat_5320

Arkadaşlar biraz araştırdımda şöyle birşey buldum forumlarda.

*#272*telefonun imei numarası# tuşladığınızda ekrana dil seçeneği gelicektir. TUR seçtiğinizde telefon kapanıp tekrar açılacaktır. Tüm bilgiler silinip sıfırlanmış halde açılacaktır. Telefon açıldığında artık Kies üzerinden güncelleme alabilirsiniz

Bu işlemi yaptığımda telefon garanti dışı kalır mı acaba ? Yada bu işlem riskli bir işmidir ?

riskli felan değil. ben "EN "yapmıştım. markette daha çok uygulama görebilmek için.
    garantisi devam eder hiçbir şekilde etkilemez
  • quote:

Orijinalden alıntı: symeck

quote:

Orijinalden alıntı: Murat_5320

Arkadaşlar biraz araştırdımda şöyle birşey buldum forumlarda.

riskli felan değil. ben "EN "yapmıştım. markette daha çok uygulama görebilmek için.
    garantisi devam eder hiçbir şekilde etkilemez

Valla hocam bu işlerden hiç anlamadığım için donanımhaber ahalisine danışmak istedim. Sonuçta 1100 Lira verip sıfır telefon aldık ama ilk günden garantiyi bozmayalımda :)

TUR seçeneğini seçtiğimde kies ile güncelleyebilir miyim peki telefonumu ?

• hocam şöyle oluyor. cihazı ilk aldığınızda eğer Türkiyeden aldıysanız default olarak direk TUR seçilidir. yurtdışı cihazlarda değişebilir.
    ben markette daha çok uygulama görebilmek için aldığım gün onu EN yaptım. zaten satan adam da yap bence demişti. hatta sonra telefonum yere düşüp bozulmuştu gittim garantiye verdim yani garantisi hiçbir şekilde devre dışı kalmıyor.
    gelelim güncelleme olayına.
    isterseniz telefondan güncelleyin isterseniz kiesten güncelleyin. hiçbir sorun çıkarmaz. EN, TUR yada diğerleri vs. hepsine güncelleme gelir bı sıkıntı çıkarmaz.
  • Galaksi s3 2 günde bir güncelleme geliyor bana guncellemeyi denediğim zaman 31 de takılıyor her defasinda hata veriyor ne yapmam lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Galaksi s3 2 günde bir güncelleme geliyor bana guncellemeyi denediğim zaman 31 de takılıyor her defasinda hata veriyor ne yapmam lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.