Şimdi Ara

Samsung Galaxy S22, S22+ ve S22 Ultra'nın temel özellikleri belli oldu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
2.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

XR ekranı full hd bile değil ayriyetten led, 2k oled ile arasındaki farkı anlamıyorsanız gözleri bir testten geçirin derim :)

Alıntıları Göster
    Evet biliyorum kendi telefonumu bana anlatmanıza gerek yoktu :)
    Oled ile lcdnin farkını net şekilde görebiliyorum, ancak bahsettiğim çözünürlükle alakalıydı şayet bu kadar küçük ekranda 2k ile xr'ın 326 ppi ekranının normal kullanımda kimsenin fark edeceğinin düşünmüyorum. Vr kullanılmayacaksa da bu kadar yüksek çözünürlüğün hiçbir gereğinin olduğunu düşünmüyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• sis651 kullanıcısına yanıt

Yenilen pehlivan güreşe doymaz derlermiş hocam. Samsungun exynos işlemcisi de aynı bu şekil devam ediyor. Her sene nasıl SD nin karşısında eziliyor hayret ediyorum. Türkiyedeki siyasette kemal kılıçdaroğlu gibi mağlubiyet rekoru kırdı herhalde Samsung Galaxy S22, S22+ ve S22 Ultra'nın temel özellikleri belli oldu 

• quote:

Orijinalden alıntı: FantomİçinF

Evet biliyorum kendi telefonumu bana anlatmanıza gerek yoktu :)
    Oled ile lcdnin farkını net şekilde görebiliyorum, ancak bahsettiğim çözünürlükle alakalıydı şayet bu kadar küçük ekranda 2k ile xr'ın 326 ppi ekranının normal kullanımda kimsenin fark edeceğinin düşünmüyorum. Vr kullanılmayacaksa da bu kadar yüksek çözünürlüğün hiçbir gereğinin olduğunu düşünmüyorum

Alıntıları Göster
    Dediğiniz çözünürlükse eğer durum daha vahim. XR’ın ekranıyla 7 Plus’ın ekranının arasında bile fark belli oluyorken 2K ile çözünürlüklü bir telefonla farkı hissetmemeniz normal değil. Örneğin XR ile aynı çözünürlüklü ekrana sahip hatta sözüm ona daha yeni model olması ve daha iyi teknolojili ekrana sahip olmasına rağmen iphone 11 ile iphone 8 plus gibi bir telefonu kıyasladığınızda keskinlik farkı bariz ortaya çıkıyor. Mesela ekrana kafanızı yaklaştırıp saate yakından bakın yada yazılara. 6,7,8,XR,11 bu familya telefonların hepsinin tozlu gibi silik gibidir yazıları.

• ~Lion King~ kullanıcısına yanıt

Mesele kafamızı yaklaştırmadan bakmak hocam. Sağlıklı bir mesafeden bakıldığında telefondaki FullHD ile 2K görüntü arasında işe yarar bir fark görmüyordum. Son zamanlarda da sadece FullHD kullanıyorum ki, yakın gelecekte telefonda FullHD üstü bir şeye ihtiyacım olmaz. Ha bu cihazlar S serisinin küçük cihazları, daha büyüklerde FullHD daha kötüdür muhtemelen.

• Yenilmek diyecek bir fark yok ki, ikisi de aynı işi yapıyor. Qualcomm TSMC mimarisi ile avantajlı idi, NSG gibi özel programları kullanabilme tarafı ile avantajlı idi. İkisini de Samsung üretiyorsa aman aman bir farkı yok.

Ben Samsung olsam ben de muhtemelen öyle yapardım. :D Kendi yağında kavrulmak gibisi yok. Tüm parayı cebe indirmek varken ne diye başkalarını zengin edeyim, zaten patent ayağına veriyorlar para. Tabi yatırım ve arge ile işlemcilerini geliştirmeleri gerekli.

• quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

Dediğiniz çözünürlükse eğer durum daha vahim. XR’ın ekranıyla 7 Plus’ın ekranının arasında bile fark belli oluyorken 2K ile çözünürlüklü bir telefonla farkı hissetmemeniz normal değil. Örneğin XR ile aynı çözünürlüklü ekrana sahip hatta sözüm ona daha yeni model olması ve daha iyi teknolojili ekrana sahip olmasına rağmen iphone 11 ile iphone 8 plus gibi bir telefonu kıyasladığınızda keskinlik farkı bariz ortaya çıkıyor. Mesela ekrana kafanızı yaklaştırıp saate yakından bakın yada yazılara. 6,7,8,XR,11 bu familya telefonların hepsinin tozlu gibi silik gibidir yazıları.

Alıntıları Göster
    Günlük kullanımda hayatınızda kaç defa kafanızı yakınlaştırıp saate baktınız hocam
    Sanırım sadece apple değil samsung da bu işi bilmiyor ki 2kdan fhdye düşürmüş çözünürlüğü, halbuki ekranın içine kafamızı sokuyorduk biz
    Artı olarak şuraya bunu da bırakalım, illa kafamızı sokup siliklik arıyorsak çok uzağa bakmamak lazım
    https://www.youtube.com/watch?v=8qet92B4eYM&feature=youtu.be
    dk 10.36'yı izleyelim

• Note8i getir, flip3 ü 9800 liraya verelim diye mesaj attı sammy... Bir kez daha pilini değiştirir, wipe data yapar, 2 sene daha kullanırım diye düşünüp sildim mesajı... Gerek yok beyler, elinizde s veya note serisi telefon varsa iyi bakın ona... Ekonomi dünyada, özellikle bizde çok kötü hallere gidiyor...

•  Galaxy S22, 3800 mAh

cok az degil mi ??

• Bugüne kadar tahminleri çoğunlukla doğru tutan yabancı kaynaklara göre S22 Ultra şu şekilde görünecek dahili S-Pen'iyle beraber:

Samsung Galaxy S22, S22+ ve S22 Ultra'nın temel özellikleri belli oldu
  • S22 Ultra 30.000'in altında çıkarsa güzel olur Samsung Galaxy S22, S22+ ve S22 Ultra'nın temel özellikleri belli oldu 

• 2K gereksizdir net. Önemli olan oyun performansıdır. 1080 ile 1440 arasında oyunlarda kalite olarak hiçbir fark anlaşılmıyor. Fakat iş fps olunca 1080p’nin akıcılığı çok farkediyor. Çünkü hem kalite düşmüyor hem de daha stabil deneyim sağlıyor.

• Ahmetoyunbros A kullanıcısına yanıt
    Saçmalamışsın. Bende LG V30 var. 1080p ile 1440p arasında dikkatli bakınca o farkı görüyorsun. Daha düne kadar 176*144 pikselli ekranlar vardı. O ekranlara nasıl baktın acaba? Bence bakmadın hiç. Yıllarca telefon alabilmek için 2K ekranlı modelleri beklemişsindir. Abartmanın lüzumu yok. Aradaki fark burun farkı kadar. Ayrıca bende iPhone SE de var. V30’dan sonra YouTube sıkıntılı oluyor ama Instagram, Twitter vs hiç o ekranın bir eksiğini görmüyorum.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.