Şimdi Ara

Samsung Galaxy S20 / S20+ / S20 Ultra [ANA KONU] (409. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
14.837
Cevap
119
Favori
817.212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 407408409410411
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ocurazz kullanıcısına yanıt

Backuptrans ücretli mi, linkini atabilir misiniz?

• Android 10 dan beri temiz kurulum yapamadim benim telefon şu an forumda geziyorken işlemci sıcaklığı 35-37 derece arasinda geziyor ilk firsatimda hard reset atacağım umarım biraz daha düşer. Bu arada snapdragon 888 li cihaz almayin exynos 990 sorunlarinin aynisi var belki bir tık daha iyi durumdadır diyebiliriz ama ilginç bir şekilde exynos 2100 sorunsuz gibi. S21 eğer 7-8 bin tl ye düşerse S20 den S21 e geçmeyi düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nokia-3310 -- 23 Ocak 2021; 1:1:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nokia-3310

Android 10 dan beri temiz kurulum yapamadim benim telefon şu an forumda geziyorken işlemci sıcaklığı 35-37 derece arasinda geziyor ilk firsatimda hard reset atacağım umarım biraz daha düşer. Bu arada snapdragon 888 li cihaz almayin exynos 990 sorunlarinin aynisi var belki bir tık daha iyi durumdadır diyebiliriz ama ilginç bir şekilde exynos 2100 sorunsuz gibi. S21 eğer 7-8 bin tl ye düşerse S20 den S21 e geçmeyi düşünüyorum.

Hocam SD888 sorunlu bir işlemci. Hem güç tüketimi hem de ısınma problemleri var. Fakat Tamamen aynı yapıda olan Exynos 2100 sorunsuz demek zor bence. Samsung çok iyi PR çalışması yaptı bu işlemci üzerine. Telefona bir şey koymayınca işlemciden PR yaparak yürümeye çalışıyorlar. SD 810'daki gibi bu seriyi tamamen pas geçmek gerektiğini düşünüyorum.

Bu arada s21 değer kaybetmede rekor kıracak herhalde. Daha cihaz ön sipariş verenlere ulaşmadan fiyatı 500 lira düştü bile.

• sis651 kullanıcısına yanıt
    Adaptif tazeleme tamamen yazılımsal özellik. S21, 21+ ların çözünürlüğü kısmış dalga geçer gibi 48 den 120 ye adaptif diyor utanmadan. Son kullanıcıları kekleme peşinde. Madem ekranlarına bu kadar güvenen bir şirket niye çözünürlük seçeneği yapıyor ayarlarda ? Hadi onu geçtim 120 Hertz adaptif tazeleme yapıyor diyor bu batarya için büyük bir gelişme diye sunuyor, ayarlarda pürüzsüz hareket sekmesinde niye hala 60 Hertz e sabitleme seçeneği duruyor? Madem 10 hz lere 48 hz lere kadar düşüyor muş güya, 60 hz sabitleme seçeceğinin mantığı ne?

Samsung Galaxy S20 / S20+ / S20 Ultra [ANA KONU]

• ctrl-alt-delete kullanıcısına yanıt
    Sorunsuz gibi demiştim hocam bence exynos bu sefer daha iyi gibi ama haklisiniz kesin sorunsuz demem zaten yanlış olurdu. Sonuçta ikiside cortex X1 çekirdeğini kullaniyor. Snapdragon 888 ile kiyaslayınca samsung diğer 7 çekirdeğin hizinida snapdragondan daha fazla yapmış bu şekilde X1 in yükünü hafifletiyor ve snapdragondan daha serin çalışıyor olabilir. Stres testi gibi yoğun yük altına belli eder durumunu. Ve kendi fikrim bence samsung zamaninda exynos 990 a bir tane M5 çekirdek koysa bu kadar sorun olmazdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nokia-3310 -- 23 Ocak 2021; 0:46:6 >
  • Yazdim mi daha once bilmiyorum ama bilgilendirici bir icerik olacak o yuzden belirtmek istiyorum.

Yaklasik 4 ay galaxy s20 kullandim. Kullandigim sure boyunca edge ekranindan ve pil performansindan dolayi telefondan biraz sikayetciydim. S20 oncesi surekli poco f2 pro bakiyordum. Fiyati neredeyse kafa kafaya oldugu icin s20 almistim. 1 hafta kadar once 5400'e 8gb ram 256gb depolama poco f2 pro aldim. Su an s20 ile gecirdigim sureye biraz uzuldum acikcasi.

Bana gore artilari:
    + Pil performansi 2'ye yakin katlar.
    + Edge ekranin hissiyatindan kurtulmak.
    + Snapdragon'un hissedilir performansi
    + Xiaomi'nin arayuzunun hic de fena olmamasi.
    + Klavye rahatligi. iPhone 7den gectim ben. Kucucuk telefonda hic bakmadan sifir hata ile cok rahat yazabiliyorken s20 ile yeni dil gelistirmistim. Poco'nun klavyesine gecince bir rahatlama geldi, hatali basmalar azaldi. Bir tek silme tusunda parmagim L tusuna gidiyor.

Eksileri:
    - agir. Ama bayagi agir :) beni cok rahatsiz etmese de aralarinda fark var
    - 60hz ekran. Her ne kadar s20'de sarji uzun gitsin diye 60 kullaniyor olsaydim da yine de 120 oldugunu biliyordum :)
    - su korumasi yok. Hafiften korkutuyor..
    - kilif taksan da kamerasi kabak gibi ortada. Cinden kamerayi kapatan kilif siparis ettim bile.

Guzel bir karsilastirma videosu cekecegim yakinda. Benchmark olur, uygulama acilis, oyun acilis olur aralarindaki farklari gostermeye calisicam.

• quote:

Orijinalden alıntı: deliverances outro

Yazdim mi daha once bilmiyorum ama bilgilendirici bir icerik olacak o yuzden belirtmek istiyorum.

Yaklasik 4 ay galaxy s20 kullandim. Kullandigim sure boyunca edge ekranindan ve pil performansindan dolayi telefondan biraz sikayetciydim. S20 oncesi surekli poco f2 pro bakiyordum. Fiyati neredeyse kafa kafaya oldugu icin s20 almistim. 1 hafta kadar once 5400'e 8gb ram 256gb depolama poco f2 pro aldim. Su an s20 ile gecirdigim sureye biraz uzuldum acikcasi.

Bana gore artilari:
    + Pil performansi 2'ye yakin katlar.
    + Edge ekranin hissiyatindan kurtulmak.
    + Snapdragon'un hissedilir performansi
    + Xiaomi'nin arayuzunun hic de fena olmamasi.
    + Klavye rahatligi. iPhone 7den gectim ben. Kucucuk telefonda hic bakmadan sifir hata ile cok rahat yazabiliyorken s20 ile yeni dil gelistirmistim. Poco'nun klavyesine gecince bir rahatlama geldi, hatali basmalar azaldi. Bir tek silme tusunda parmagim L tusuna gidiyor.

Eksileri:
    - agir. Ama bayagi agir :) beni cok rahatsiz etmese de aralarinda fark var
    - 60hz ekran. Her ne kadar s20'de sarji uzun gitsin diye 60 kullaniyor olsaydim da yine de 120 oldugunu biliyordum :)
    - su korumasi yok. Hafiften korkutuyor..
    - kilif taksan da kamerasi kabak gibi ortada. Cinden kamerayi kapatan kilif siparis ettim bile.

Guzel bir karsilastirma videosu cekecegim yakinda. Benchmark olur, uygulama acilis, oyun acilis olur aralarindaki farklari gostermeye calisicam.

Benim çok kısa bir poco f2 tecrübem oldu ( 2 gün kadar) . Cihaz kesinlikle diğer 865lere göre çok ısınıyor. İki oyun oynuyorsunuz 45 derecelerde geziyor. Bir de şarj olurken yanıyor bu cihaz.

https://www.reddit.com/r/PocoPhones/comments/his24o/poco_f2_pro_high_temperature/

https://www.reddit.com/r/PocoPhones/comments/hs1euj/does_your_poco_f2_pro_heat_up_while_charging/

Bu linkler gibi yüzlerce şikayet de mevcut. Yazılım da ciddi sıkıntılı, global firmware'i hatalarla dolu.

İnsan ilk alınca oooo donanım dolu her şey var deyip hoşuna gidiyor. Daha sonra da cihazdan yakınmaya başlıyor. Genel Çin telefonlarının da bütün ana konuları bu şekilde maalesef.

Bir de ara ara Çinli cihazlar kullanmış (Xiaomi ,Huawei ve Meizu) bunların bir kısmını da forum üzerinden satmış biri olarak (referanslarıma bakabilirsiniz) Çin cihazlarının en büyük handikapları uzun kullanımda ortaya çıkıyor ve hayata küstürüyor.

Siz çoktan almışsınız. Bizlere hayırlı olsun demek düşer. Umarım güzel günlerde sağlıkla ve mutlulukla kullanırsınız ve cihaz size dilediğiniz şekilde hizmet eder.

• Adaptif tazeleme mevzusundan bahsetmiştim ekleme yapayım;

Bakın huawei bile yazılım la destek sağlamış cihazına adaptif dengeleme için hemde 90 Hertz vaat etmesine rağmen.
    Demek ki neymiş oldurulabiliyormuş yazılım ile.

Samsung güncelleme sözü verip gönderse bile asla cihazın kabiliyetini arttıracak nitelikte bir güncelleme vermeyecek buna yine emin oldum diyebilirim.

Benim esas tutulduğum nokta, son 4 nesil çıkardığı amiral gemi diye tanıttığı cihazların kıyaslayınca donanım anlamında ahım şahım fark olmamasına rağmen, sundukları özellikleri vermemesi. Tıpkı zamanında s3 e s8 e yaptıkları gibi.

Galaxy S20 kağıt üstünde güzel görünse de uzun ömürlü olacağını sanmıyorum hiç. Bu cihazın Bir kullanıcısı olarak söylüyorum bunları, kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Sen o kadar öve öve sunum yapıyorsun, 8k kamera, 120 hz ekran, lpddr5 RAM, ufs 3 falan neticeye bir bakıyorsun cihaz arayüz gezinmesin de bile ısınıyor takılıyor.
    Sunduğu şeylerin hiç faydasını göremiyorum çok pişmanım buna para verdiğime!

adamlar dakika başı bir önceki cihazlarını çöp etmeye yemin etmişler herhalde. Örnek; S20 ye ufs 3.0 ile çıkarıyor, daha ucuza satılan s20 Fe ye ufs 3.1 ve 240 hz dokunuş algılama ile tanıtılıyor şu olaya bakar mısınız çok garip fail bir durum değil mi

• Çözünürlük kısıldı, çünkü fiyatları da ucuzladı bu cihazların. S20 serisine göre daha düşük fiyatla çıktı bunlar. Sıkıntı bizim ülkemizde bu ucuzlamayı biz zam olarak görüyoruz. :D

Ultra haricinde ekranlar FullHD olduğu için çözünürlük seçeneği yok onlarda. Bence 60 Hz de olsa 1440p çözünürlük olmalıydı. 60 Hz'e sabitleme seçeneğinin olması niye sıkıntı onu anlamadım? Bence olması daha iyidir, herkesi niye zorlasınlar adaptif moduna... Cihazını güç tasarrufu için yüksek frekansta kullanmak istemeyebilirsin, sabitlersin. Bir de ekranların adaptif özellikleri de belli ışık koşullarına göre devreye alınıp çıkarılıyor. Hani görüntü şimdi hareket etmiyor, 48 Hz çalışıyordur diye düşünsek de ortamdaki ışık durumuna göre 120 Hz ile tazeliyor olabilir o esnada. Note 20 Ultra'da bu sıkıntı vardı. Bu serilerde çözülmüştür umarım. Böyle belirsiz durumlarda sorun yaşama olasılığına karşı 60 Hz seçeneği olması iyidir.

• ebu41 E kullanıcısına yanıt

Dokunma algılama S20'de de 240 Hz var.

Donanım sürücülerinde 48, 60, 96, 120 Hz ekran seçenekleri var zaten. Ama 60 ile 120 arasında kısıtlamış Samsung. 90 kullanmak için oradan buradan paket indirip kurman gerekiyor. 48 Hz'i oyunlar için aktif edip kullanabiliyorsun sadece. O da hepsinde devreye girmiyor ve girse de saçma sapan alakasız kısımları çalışmaz oluyor oyunun. Koy 60 - 120'nin yanına 90 Hz seçeneği de rahat etsin millet.

UFS 3.1'e geçişi normaldir. Nihayetinde ederi aynı olan yeni bir protokol, yeni bir teknoloji. Uygun fiyatlı sürüm diyerek göstermelik özellik farkı olmasın diye kırpmaması normal. Bu kırpmayı yeni seriye geçişte yapması anlamsız. Ama o tarafta da S21 serisinin Dünya'da daha ucuz bizde daha pahalı çıkması gerçeği var.

S20'nin olayı tek elle kullanım için piyasadaki en iyi cihazlardan biri olması. Tepsi gibi telefonlara geçirmeye çalışıyorlar herkesi. Ama ufak cihazda da zaten ısınan işlemci, soğuyacak, ısıyı yayacak alan olmadığından daha da fazla ısınıyor. Bu yüzden S20, Plus ve Ultra modele göre daha sıcak çalışır ve aktif kullanımda throttling daha fazla olur. S10e de öyleydi, S21 de öyle olacak. Ha menü geçişlerinde bir sıkıntım olmuyor bununla ilgili benim. Kullandığınız arka plan uygulamaları sebep oluyor olmasın? Bir kamerada fotoğraf çektikten sonra altta ana ekran çubuğunun gelmeyip ana ekrana geç geçme rahatsızlığım var, o tadımı kaçırıyor bazen.

• ctrl-alt-delete kullanıcısına yanıt

S20 de gayet çok ısınabiliyor oyun ve yoğun kullanımlı uygulamalarda.

Snapdragon 865 güçlü bir işlemci. Aktif soğutma olmadığında ısınma normal. Bir de cihaz yönetimi, performans sürekli olsun diye sürekli yüksek frekansta çalıştırmaya çalışıyorsa işlemciyi, soğumaya aralık bulamadan sıcak kalır telefon. Bir de fiyatı uygun tutmak için iç tasarımda da cimri davrandılarsa tamamdır.

• S21 ultra bence çok ağır.Samsujg niye bu kadar ağır telefon yapmış anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fluxion -- 23 Ocak 2021; 10:33:58 >
  • s21 ve iphone12 serisi bunlardan pek bir şey beklemeyin arkadaşlar, bunlar korona dönemi çıkmış ara modeller zaten firmalar çok büyük satış rakamları beklemiyorlar bu modelleri yarışta var olmak için çıkarttılar.

bakınız s21 ve ip12 serisi bir önceki nesillerinden çok üstün bir yanı yok, dünya bu korona yüzünden krizde o yüzden çok büyük yenilik getirmeden sadece piyasada var olmak için çıkartılan bu modeller

benim görüşüm gelecek sonbaharı bekleyip yeni çıkacak, tanıtılacak modelleri beklemek olur.

• deliverances outro kullanıcısına yanıt

Öncelikle hayırlı olsun ama sormak istediğim bir şey var. One UI gibi bir arayüzden sonra Xiaomi'nin o hata ve buglarla dolu arayüzünü nasıl beğenebildiniz hocam Samsung Galaxy S20 / S20+ / S20 Ultra [ANA KONU] 

• Bu değerler normalmi?
    Bana çok az geldi, 3 saat nedir :/

• İlk 1-2 hafta böyle olması normal. Sonradan açılıyor cihaz.

• ebu41 E kullanıcısına yanıt

Aktif tazeleme herkesin hoşuna gidecek bir şey olmayabilir. Bazı insanların gozleri çok hassas ve surekli tazeleme hızı değişmesini farkedebiliyorlar ve rahatsız ediyor. Bu yüzden 60hz gibi sabit seçenekler olmasi normal.

• Kablosuz şarj cihazı aldım devamlı kablosuz şarj etsem telefonu ve bataryayı yıpratırmı acaba kablosuz şarj sağlıklımıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonerdursun1 -- 23 Ocak 2021; 14:27:47 >
  • sonerdursun1 S kullanıcısına yanıt

Bir zararı olacağını düşünmüyorum. Ben de kablosuz powerbank kullanıyorum cihazın yanımda durması gerektiği zamanlarda. Normal kablolu şarj gibi 1 sa 20 dk gibi zaman diliminde fullüyor.

Önemli olan sürekli hızlı şarj özelliğini gerekmedikçe kullanmamak, yavaş şarj etmesi bir problem teşkil etmez.

• 
Sayfa: önceki 407408409410411
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.