Şimdi Ara

Samsung Galaxy S20 / S20+ / S20 Ultra [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9.673
Cevap
139
Favori
453.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 658
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 543
  • Ortalama Mesaj Aralığı 59 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 311
  • Favoriye Eklediklerim 205
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • brave353 (805 mesaj) tucsonFL (543 mesaj) ctrl-alt-delete (414 mesaj) Passenger (346 mesaj) ssavtak (226 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (4429 mesaj) Mobil (2975 mesaj) Mini (412 mesaj) Uygulama (1857 mesaj)
  • @
30 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> Samsung Galaxy S20 / S20+ / S20 Ultra [ANA KONU]
Giriş
    44 Mesaj

Merhaba hayırlı olsun cihazınız, bende bu haftaiçi teknosadan düz s20 aldım. Ancak genel olarak telefonun ısındığını düşünüyorum. Günlük kullanımda 31 32 derecelerde geziyor ve telefondan elime ılıklık geliyor. Sizin cihazınız kaç derecelerde çalışıyor acaba
    |
    |
    eusebia kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    195 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ozdn16

Merhaba hayırlı olsun cihazınız, bende bu haftaiçi teknosadan düz s20 aldım. Ancak genel olarak telefonun ısındığını düşünüyorum. Günlük kullanımda 31 32 derecelerde geziyor ve telefondan elime ılıklık geliyor. Sizin cihazınız kaç derecelerde çalışıyor acaba

Sd kart desteği mevcuttu değil mi s20 de aslında s21 almayı düşündüm ancak sadece 128 gb lık versiyon var 256 gelseydi alabilirdim ama her zaman ki gibi en düşük kapasiteleri getiriyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Çavuş
    44 Mesaj

evet sd kart desteği var
  • Teğmen
    195 Mesaj
    quote:

evet sd kart desteği var

S9 kullanıyorum geçmeye deger mi acaba ikilemde kaldım

• Çavuş
    44 Mesaj

Ben ilk defa samsung kullanıyorum, siz benden daha hakimsinizdir markaya. Ancak telefon ısınıyor en azından benim cihazım. Forumda bazı arkadaşlar ilk günlerden sonra ısınmanın azaldığını ve batarya performansının arttığını yazmış. 2 gündür kullanıyorum belki azalma olur ümidindeyim :)
    |
    |
    Apsny kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5550 Mesaj
    quote:

Ben ilk defa samsung kullanıyorum, siz benden daha hakimsinizdir markaya. Ancak telefon ısınıyor en azından benim cihazım. Forumda bazı arkadaşlar ilk günlerden sonra ısınmanın azaldığını ve batarya performansının arttığını yazmış. 2 gündür kullanıyorum belki azalma olur ümidindeyim :)
    Son updatelere ota ile geçtiyseniz mutlaka odin ile temiz kurulum yapın ve yedeklerinizden yükleme yapmayın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Teğmen
    127 Mesaj

Bende aynı sizin kullanım tarzınız gibi kullanıyorum s20 yi, ciddi şekilde bahsettiğiniz sıcaklıklar var benimkinde de.
    Telefonda 5G bile yokken bu kadar ısınması çok vahim durum, S20 serisi kronik bence, ama Samsung un bunu kasıtlı yaptığını düşünüyorum. S20 ultra sahipleri daha da fena durumda lar bence, note 20 ultra dakiyle aynı çip var onda da 5g yok ama UWB özelliği var ve ekranı D amoled 2x 2 cihazında note20ultra adaptif tazeleme yapıyorsa s20 lerin hayli hayli yapması lazım yani mantıken. Bu bahsettiğim özellikler s20 serisinde de olması lazım. Samsung büyük kelek attı harbiden.
    |
    |
    gfbmert kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    11684 Mesaj

S20 ve Note 20 serilerinin tamamında ülkemizde kullanılan Exynos 990 sıcak çalışan ve çok güç tüketen bir yonga. S20 Ultra sahipleri daha rahatlar. Çünkü daha büyük ve yongayı soğutacak daha fazla alan var, daha az ısınıyor. Hem de bataryası daha büyük, işlemci verimsizliğini telafi edebiliyor. Ancak S20 gibi en ufak cihazlarda yüzey az olduğu için hem yonga fazla ısınıyor, hem de batarya küçük olduğu için daha az kullanım süresi veriyor.

Samsung bunu kasıtlı yapmaz aslında. Kendi geliştirmeye başladığı Mongoose çekirdeklerini düzgün bir şekilde geliştirmeye devam edemediler. Galaxy S8 serisine kadar Exynos gerçekten iyiydi. Sonra ısınma ve güç tüketimi tepe yapmaya başladı, Exynos 990 da bunun zirvesi. Böyle bir işlemciyle kendi ayaklarına sıkmak kasıtlı bir şey değildir bence.

Adaptif tazeleme için ise birkaç uyumlu komponent gerekli herhalde. Bunu S20 serisi ile de yapabilirlerdi bence ama ya acele etmediler ya da Note'a da koyduğumuz farklı bir özellik olsun dediler.

|
    |
    ebu41 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
    24 Mesaj

Zamanı da Z2 içinde ısınıyor deniyordu, yine telefonu almıştım 6 seneden fazla fazla kullandım bir sıkıntısını görmedim. Hala çalışır durumda bu arada. Bu cihazda da ben öyle fazla sıcaklık görmedim, belki kullanımla alakalıdır. Ama şöyle ifade edersem daha net anlatmış olurum sanırım, 3 dk kadar 8k video çektiğimde ılıklaştı, aşırı Isınma olmadı.

|
    |
    ozdn16 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    86 Mesaj

Merhaba, bende bundan aldım, güç ve ses tuşları tam oturmadı, mıknatısı tam oranın altına koymuşlar. Bana mı denk geldi acaba, sizde de öyle mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi servet51 -- 22 Ocak 2021; 20:14:11 >
    |
    |
    Serdar0644 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    502 Mesaj

Bende öyle bir sorun olmadı. Takarken önce telin üst kısmını sonra alt kısmını kılıfa takın

|
    |
    servet51 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    502 Mesaj

Kılıf tam oturuyor ve müthiş bir koruma sağlıyor.

|
    |
  • Çavuş
    86 Mesaj

Tuşlar üstte kaldı. Tam oturmadı . Hay şansıma ya.

|
    |
    Serdar0644 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    502 Mesaj

Evet biraz üstte kalmış.

|
    |
  • Yarbay
    5550 Mesaj

Şu mesajı tekrar paylaşıyorum ki oyun performansını görmeyen arkadaşlar için exynos 990'lı son sürüm android 11 almış cihaz hakkında bilgi versin.

"  Uzun zamandır düz s20'mimi elime almamıştım.

Pubg'yi yüksek ayarda oynatmıyor, lag vs oluyor diyen arkadaşlar için bir vidyo çektim. 

Yaklaşık 4.4gb ve iki parça olmak zorunda kaldı. 

Ekran yenilemesi Yüksek ayarda, Pubg ise hdr ve kare hızı aşırı yüksekte.

Yani cihazı zorlayacak her şey full ve üzerine ekran kaydı aldım. 

Gram kasma donma, lag yok.

İsteyen arkadaşlar videoları indirip izleyebilir. Dropbox hesabıma upload ettim. 

https://www.dropbox.com/sh/d6fxx65575f59gf/AAA09PTEsccK5VZWB1vOa3hna?dl=0 "

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ctrl-alt-delete -- 22 Ocak 2021; 22:1:25 >
    |
    |

• Yarbay
    14022 Mesaj

S20 model kullanıyorum. Android 11 - OneIU 3.0 ile cihaz gayet ideal durumda.

İşlemciler güçlendikçe ısının önüne zor geçiyorlar. Şimdide SD888 işlemcisinin çok ısındığından şikayet ediyorlar yurt dışında.

Ben rahatsızlık hissetmiyorum ve bataryadan optimum derecede memnunum.

Bu kadar kompakt olup premium olan bir cihaz kalmadı neredeyse. Hoparlörleri hele bana göre henüz bu seviyede kaliteli ve yüksek çıkaran telefona çok tanıklık etmedim (S20 modelinin Plus ve Ultra'dan da başarılı olduğunu söylemeliyim ki GSMArena testleri de bunu gösteriyor).

• Binbaşı
    1647 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    carislove

Konu Sahibine Özel

Hakikaten düz S20 kullanışlılık olarak muazzam bir kıvamda.

|
    |
    Passenger kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    513 Mesaj
    @Passenger hocam ses kısma , ses açma , kapama tuşuna aynı anda basıyorum dowload moda alamıyorum yanlışmı yapıyorum yardımcı olurmusun

• Binbaşı
    1647 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    carislove

Konu Sahibine Özel

Bu işlemi yaparken cihazı usbye bağlamanız lazım, başka türlü açılmıyor.

|
    |
    İbrahimEsad kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    14022 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: İbrahimEsad

@Passenger hocam ses kısma , ses açma , kapama tuşuna aynı anda basıyorum dowload moda alamıyorum yanlışmı yapıyorum yardımcı olurmusun

Ses kısma ve açmaya bas, USB ile bağla PC ye olması lazım.

|
    |
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
backlink paketleri
Cancer Clinical Trials
anzer balı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
1,110
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.