Şimdi Ara

Samsung Galaxy S20 / S20+ / S20 Ultra [ANA KONU] (396. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.836
Cevap
119
Favori
817.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 394395396397398
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: itsmyturn

Biraz daha 2k yapıyor, zaten biraz daha diye diye buralara geldim, psikolojik maalesef fiyatlar

Boş ver hocam zaten hayvan gibi çentik ve telefotosuz telefon alınmaz o paraya.

S20 Ultrayı düşünün.

• IFrostbite I kullanıcısına yanıt

5 dk boyunca 8k video çektim. 45 dereceye dayandı cihaz ama videoyu durdurmadı nedense, sadece uyarı verdi

Kullandınız mı yorum yapıyorsunuz? WhatsAppta telefon ılık mı çalışıyormuş? Cidden komik, 1 yıl önceki verileri örnek gösteriyorsunuz.. Güncellemeler ile ısınma sorunu çözüldü..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • itsmyturn kullanıcısına yanıt
    S20 Ultra kullanıyorum 7 aydır... Şuan itibari ile ne ısınma ne de odaklama sorunu var... 8K çekerken ısınmayan cihaz yoktur zaten... Ben çok memnunum eğer tarafsız yorum istiyorsan dediklerime inanabilirsin...
  • Vural460 V kullanıcısına yanıt

1.5 hafta önce sattım bu telefonu, Plus modeli vardı. Son sürüm olan One UI 3.0`ı kullanıyordum, çözüldüğü falan yok. 35 dakika WhatsApp kullandığımda ılınıyor telefon. Donanımsal sorunu olan telefonu yazılımla nasıl düzeltecekler, anlatabilir misiniz? İşlemciye yazılımsal olarak if ısınırsan ben üfleyeceğim, sen soğuyacaksın gibi bir özellik mi eklediler? 

Sizin kullandığınız telefonda bir sorun olabilir mi? Ben hızlı şarjda kullanırken dahi ısınma hissetmiyorum.

Samsung uzaktan bağlandı, sorun yok dedi. Servise yönlendirdiler, orada kontrol ettiler, değerleri normal çıktı. Adamların yanında kamerayı 4K özellikte 7 dakika çalıştırdım, ısındı.(Burada bahsettiğim normal bir ısınma değil, anormal ısınma. Yoksa A13 Bionic de ısınıyor 4K`da.) Olabilir dediler, sorun yok kağıdıyla döndüm. Telefonun arkasına takılan şu fanlardan denedim, ancak o düzeltti telefonu. O şekilde de kullanamayacağıma göre, sattım. Satın alan kişiye de deli gibi ısınıyor dedim, Netflix vs. izliyorum, güzel ekran lazım dedi aldı gitti.

Şu an hala cihaz bakıyorum, iPhone 11`de AR`da "iPhone çok sıcak, kullanmak için bekleyin." uyarısı veriyor, o da işime yaramıyor maalesef. Kozmetik kusurları da var ek olarak, malzeme kalitesi rezalet olduğu için. Yurtdışının "fakir iPhone`u" işte, bizde lüks oluyor.

• Exynos'un çöp olduğunu ve Samsung'un bizi kobay olarak kullandığını herkes biliyor bence.
    Lakin Apple fiyatlarına bakınca aradaki farkı bilerek kabul ediyoruz.
    Bugün S20 ultra 9.5k iken 12 pro max(tepe cihazlar olduğu için kıyasladığımızda) 15-16k civarında.
    Yani bile bile lades diyoruz, oyun oynamamam benim tek tesellim.

https://www.youtube.com/watch?v=UIRXtKV_OiY&feature=youtu.be

Bu videoyu izledikten sonra da lanet olsun ne alayım artık modundayım yani.

Ayrıca cevap veren tüm arkadaşlara da teşekkür ederim

Iphonedo nun yaptığı inceleme sonucunda iPhone 11 almıştım. Birkaç ay kullandım ve artık tahammül edemediğim için sattım düz s20 aldım ve memnunum. İnceleme sitelerine artık güvenemiyorum ve sizede pek güvenmenizi önermem.

• G.USTA kullanıcısına yanıt

Haklısınız tek taraflı bir inceleme söz konusu kanal adından da belli zaten, lakin adam olanı göstermiş bu noktada bende hak verdim.

• Isminde iPhone olan kisinin samsung incelemesini tabi ki ciddiye almaya degmez. Adam iPhone daki kusurlari kisik sesle ve kisa kesiyor veya hic deginmiyor ama is samsung'a gelince ortalik yangin yeri. 😀

Snapdragon islemci de exynos da kullandim/kullaniyorum. Yani arada oyle atla-deve fark goremedim. Ayni islemciye sahip note 20u kullaniyorum. One ui 2.5 da da isinmiyordu. 3.0 da da isinmiyor. Yanlis bir seyler mi yapiyorum acaba? Ki telefon butun gun elimde. Video, sosyal medya, uzak baglanti vs.

Ayrica dslr makineler bile video cekerken isinip kapaniyor. Cok paraniz varsa ve video cekerken isinip kapanmasini istwmiyorsaniz RED kameralari tavsiye ederim. 😜

Exynos a çöp demek doğru bir yaklaşım değil bence. Forumda herkesin ağzına pelesenk olmuş durumda nereye baksam exynos çöp yazıyor herkes. Tamam snapdragon kadar başarılı değil ama en nihayetinde ucuz bir çözüm. Apple a14 bionic chipli iphone 12 yerine 20% düşük performansli alternatif bir modeli daha uygun fiyata sunsa emin olun tüketicilerin 90% ı onu tercih eder Türkiyede.

• quote:

Orijinalden alıntı: IFrostbite

Samsung uzaktan bağlandı, sorun yok dedi. Servise yönlendirdiler, orada kontrol ettiler, değerleri normal çıktı. Adamların yanında kamerayı 4K özellikte 7 dakika çalıştırdım, ısındı.(Burada bahsettiğim normal bir ısınma değil, anormal ısınma. Yoksa A13 Bionic de ısınıyor 4K`da.) Olabilir dediler, sorun yok kağıdıyla döndüm. Telefonun arkasına takılan şu fanlardan denedim, ancak o düzeltti telefonu. O şekilde de kullanamayacağıma göre, sattım. Satın alan kişiye de deli gibi ısınıyor dedim, Netflix vs. izliyorum, güzel ekran lazım dedi aldı gitti.

Şu an hala cihaz bakıyorum, iPhone 11`de AR`da "iPhone çok sıcak, kullanmak için bekleyin." uyarısı veriyor, o da işime yaramıyor maalesef. Kozmetik kusurları da var ek olarak, malzeme kalitesi rezalet olduğu için. Yurtdışının "fakir iPhone`u" işte, bizde lüks oluyor.

Maalesef dediğiniz gibi premium cihazlara ulaşmak zorlaştı, özellikle iPhone tarafında. Umarım istediğiniz bir cihaza ulaşırsınız. Alacağınız telefon da şimdiden hayırlı olsun hocam..

• Ucuz bir çözüm 9500 TL mi hocam? Snapdragon`lı hali de yurtdışında aynı fiyata satılıyor, ucuz yollu çözüm falan olduğu yok ki. Denek olarak kullanılıyoruz sadece. S21`deki Exynos`ta patates çıkacak, kendileri inansaydı zaten en azından kendi ülkelerinde Exynos`lu S21`i kullanırlardı. Yıllardır aynı yalan, ABD ve Kore`de çekim sıkıntısı yaşanıyor, bla bla bla. S6 ya da S7`den beri 2 versiyonu geliyor şu telefonun. Yıllardır mı çözemediler bant genişliğini? İşlerine gelmiyor, 15-20 dolar kendileri ek kar edecek diye her yere şu çöpü gönderiyorlar.

Samsung TR işini biliyor tabii, inceleme kanallarına vs. 5G`li, Snapdragon modellerini gönderiyor, sonuçlarda telefon mükemmel çıkıyor. Daha sonra herkes bela okuyor bu inceleme kanallarına.

9500 TL ödedikten sonra iPhone 11 Pro gibi cihazlara bakarım ben, iPhone XR`ın devamı olan 11 alınmaz fakat Pro`su mükemmel, alınabilecek bir cihaz.

Edit: Bu bant genişliği adına, Apple A13-A14 işlemcilerini dünyanın her yerine gönderiyor. Amerika`ya farklı lazım ya diyerek işlemci değiştirmiyor. İşlemcinin üzerinde oynama yapıp oraya özel modelini çıkarıyor ve güçleri Avrupa cihazları ile eşit. Güncellemede de Samsung sağolsun ülke kayırıyor, Apple`da bir güncelleme saati verilir, herkes ülkesine göre o saati çevirir ve güncellemeyi indirir, bu kadar basit olması lazım.

Samsung, Amerika`da Exynos kullanırsa Apple yerle bir eder Samsung`u. Zaten ezici bir üstünlüğü var, yok olmasına sebep olur Exynos.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IFrostbite -- 17 Ocak 2021; 23:58:8 >

Teşekkür ederim hocam, sizde iyi günlerde kullanın. Umarım servise yolunuz düşmez.

• Hocam bugün için haklısınız uygun yollu çözüm ama neden?

S21 ailesi çıktığı için ucuz, peki şuanda s21 fiyatları ne alemde? Apple ile kafa kafaya geliyor. Samsung zaten tatlı su kurnazlığı yapmasa bu fiyatları böyle tepetaklak indirmezdi.

Şuanda çıkan s21 ailesi Apple'a göre çok daha uygun çıksaydı buna herkes eyvallah ederdi.

Önemli bir tavsiye; Türkiye'de Samsung alacaksan 3-5 ay bekle baya karlı çıkarsın, yanında verdikleri dandik kulaklık hediyesinden fazla kar edersin, olay bu dur.

Bir süre oneplus 8 pro kullandim, çok güzeldi. Mecburen samsung aldim bir cihazim oneplus ile caliamiyor diye ve s20+ kullandim, sonra degistirip s20 ultra aldim. 8 pro birazcık daha seti bir cihazdi ama bu telefonlar icin de çöp gibi bir kelime kullanamam. Hiç kasılmadan, ısinmadan, canavar gibi çalışıyor.

Oyun oynamam ama telefon da sürekli elimde, sabahtan aksama kadar 1.5 şarj bitiririm. Youtube, whatsapp, biraz sosyal medya, bolca browser ile gezinirim. Telefonu tamamen sıfırlayıp yeniden kurmak bile oyun gibi, azıcık o zaman ısınıyor ama 8 pro da ısinıyordu...

Türkiye garantili, sıfır, vergisi verilmis hali ile 10bin lira civarina aldim ve apple almak.istersem kıstasım ekran boyutu olduğu için max grubu almam lazım, o da 15 civaridir o zaman tahminimce. Bu yüzden fiyat daha ucuz yoksa hic bir şeyin ucuz olduğu yok tabi ki..

Exynos sadece Türkiyede değil ayrica avrupada da exynos. Yani bizi kandiriyor, çöp veriyor vs diye düşünmemek lazim.

Eğer mecbur olmasaydim oneplus 8 pro ile devam ederdim o kesin ve gercekten de cok iyi cihazdi ama s20 ultra için de kötü demek doğru olmaz. Eleştirilecek yanlari var tabi ki ama ekran, ses kalitesi, akıcılığı ile ilgili kötülemek doğru değil.

• tugsay T kullanıcısına yanıt

Hocam ekran ve ses için bir şey demedim zaten. Özellikle ekranda Samsung ile kimse YA-RI-ŞA-MAZ. Bu kadar basit, adamlar domine ediyor piyasayı. Sıkıntı zaten işlemcisi, sırf ekranı için satmak istemediğim zamanlar oldu fakat işlemcide oluşan ısıdan dolayı yaşadığım anlık kasılmalar kafayı yedirdi bana.

Öyle bir sorun yaşayan biz olsaydık emin olun sorun yok demezdik. Asıl problem, elektronik cihazlardaki sorunların kanıtlanabilme problemi ve bu yüzden firma servislerinin bizi süründürmesi.

Emin olun, bu durum Apple için de geçerli.

Üzerine düşüp, tüketici haklarına falan başvursanız belki de değişim bile verirler ama insanin böyle bir şeye ne vakit ayirasi gelir ne de uğraşası.

Sorununuz yazılımsal bile olabilir, belki de sonradan bir güncelleme ile tamamen çözmüş olabilirler ısinma sorununu ve işlemciyi yazilimla üfleyerek aoğutmak gibi değil ama çok daha verimli kullanacak hale getirmiş olmaları çok mümkün.

Ben geç aldım s20 serilerini ama burada ilk zamandan beri kullanan arkadaşlar yayınlanan bir sürümde ısinma sorununun ortadan kalktigindan bahsediyorlardi.

Ben ana problemin, tüm firmalarin her sene yeni bir cihaz çıkartma politikasını inatla benimsemesi olduğunu düşünüyorum. Her sene aynı şey oluyor, daha doğrusu en az 2 senede bir oluyor, önce bir yenilik tanitiyorlar ama cihaz tam.oturmadan piyasaya suruyorlar, sonraki sene o sattiklari cihazin aslinda olmasi gerektigi halini satiyorlar süsleyerek.

Apple da yapiyor bunu, mesela iphone 10 muydu o ilk yüz tanimayi cikarttiklari, yahu cihaz lansmaninda tanimadi adamin yüzünü. Simdi sorsan iphone X alınmaz der herkes. Al sana Apple.

Ben sirf bu yüzden biraktim Apple kullanmayi, cikan her telefonunu kullanmistim neredeyse, evde mac mini ve imac var, birisi 2010, digeri 2012, ikisi de cok iyi cihazlar ama bor donem.yazilimsal olarak da sacmaladilar. Yani markaya takili kalmaya hic gerek yok.

En guzeli, yabancilarin Hype dedikleri youtube ve gizli reklam pohpohlamalarina kanmadan, mumkunse forumlarda inceleyip, hangi cihaz icin en iyi şeyler konuşuluyorsa o'nu satın almaya çalışmak.

Benim şahsi fikrim şöyle, eğer sıfırdan telefon almayi dusunuyorsam ve biraz bekleyebilirsem, s21 serisinden almayi tercih ederim cunku kağıt üstünde ne özellik yazdığından ziyade, s20 serilerinin yerine neleri düzelttikleri daha önemli. Fiyat şu anda çok yüksek ama daha ön siparişte olan cihazlarin fiyati zaten yüksek olur Samsung kısmında, sonradan biraz daha normale iner, sene de zaten ciddi düşer. Hep böyle gidiyor. Aklimizdaki nornal kavrami sacmaladi, tek sorunumuz bu. 8bin falan ucuz gözükmeye başladi. Sonumuz hayrolsun...

Güney Kore'de S21 zaten Exynos ile gelmiyor mu? Link var mı bununla ilgili? Hep Exynos ile gelecek deniyordu.

Bu arada Galaxy S2 belki S'ten beri farklı işlemcilerle ürün üretiyor Samsung. Amerika'da satılan CDMA cihazlarda yine Qualcomm kullanıyordu. S2+'ta Broadcomm kullanmıştı hatta. Galaxy S4 ile big little Exynos'larına geçmişti. Türkiye'de Exynos ile satılıyordu ama arkadaşlar Irak'tan getiren satıcılardan Qualcomm'lu almıştı. Galaxy S5'te tüm Dünya'da Qualcomm ile çıkmıştı ama Güney Kore'de Exynos'tu yine. S6'da SD810 sorunlu olunca tüm Dünya'da Exynos kullanmışlardı. Ama S20'de de Exynos aynı soruna sahipti ama tüm Dünya'da Qualcomm kullanmadılar. :D

Ne bantgenişliği hocam, cüzdan meselesi hepsi. Tamamını kendi ürettiğin bir platformu kullanmak varken başkasının platformunu satın alıp kullanmak tabii ki daha maliyetli olur. Bu maliyet de bizi etkileyen bir şey değil, onları kârını düşürüyor tamamen. Az çok performans farkları olur, bunu dert etmem, sonuçta Qualcomm gibi tek bir firmayı da tekelleştirmemek lazım piyasada. Ama Exynos 990'daki Mongoose 5 çekirdekleri gerçekten çok güç tüketen ve ısınan çekirdeklerdi. Dilerim bu sorunu bu sene aşarlar diyeceğim ama X1 çekirdeklerinin nasıl bir şey olduğu daha belli değil.

X1 kullanan Qualcomm Snapdragon 888'li cihazlarda ısınma sorunları olacak gibi görünüyor. Güç tüketimleri de küçülen mimariye göre SD865'ten fazla Exynos 990'dan az. Hani Exynos da benzer bir üretim bandı ve aynı mimaride çekirdeklere sahip olarak ne olacak göreceğiz. Testlerde genel olarak 888'e yaklaştığı görünüyor şimdilik ama 888 kadar ısınmıyor. Tabi tam stabil durumda da değil muhtemelen, bazı testlerde de 888'i geçtiği görülüyor. Muhtemelen 888'i geçmesini sağladıklarında güç tüketimi aşırı uçuyor. Anandtech'in incelemelerini görmemize rahat bir ay var daha, onun incelemelerini sabırsızlıkla bekliyorum.

• 
Sayfa: önceki 394395396397398
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.