Şimdi Ara

Samsung Galaxy S20 / S20+ / S20 Ultra [ANA KONU] (388. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.835
Cevap
119
Favori
816.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 386387388389390
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • S20 Ultra sahibi olan birisi S21 Ultra ya geçmek ister mi?

Benim gördüğüm kadarıyla S21 Ultranın eksileri.

-S21 ultra nın arka kamera dizaynı görsel olarak S20 Ultra dan daha kötü duruyor.

-S21 Ultrada micro sd kart slotu gitmiş.

-Kutuda kulaklık yok. Sarj aleti yok. Spen dokunmatik Kalem yok.

-Görünüş olarak S20 Ultra daha iyi gibi duruyor.

-S20 ultra 45 watt hızlı sarj desteklerken S21 Ultra bunun yerine 25 watt destekliyor.

S21 Ultranın artılari

+10 hz ile 120 hz arasında değisen ekran yenileme hızları.

Bana göre en iyi fark 1440.3200 ekran çözünürlüğündeyken 120 hz kadar yenileme hızı sağlayabilmesi.

+515 ppi değeri ile 1500 nits ekran parlakliği bunlar o kadarda büyük farklar değil.

+Beş adet arka kamera farki ve kamera için kullanilan yapay zeka farkı. Tüm kameralar için 4k 60 fps çekim yapabilme.

+işlemci farki Exynos 2100 5G

+Note serisinde olduğu gibi Spen dokunmatik kalem kullanma desteği. Kalemde kutudan çıkmıyor.

Benim dikkatimi çeken farklar bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakiri -- 15 Ocak 2021; 0:12:34 >

• Arkadaşlar. 120 hz den 60 hz e geçtim telefon sanki kasıyor gibi geliyor. 2k da kullanmak icin 60 a çektim. Simdi 60 alışamıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Artik firmalarin hicbirisi senede bir cok cazip bir ürün çıkartmıyor ki, 2020 senesine özel 3'lü model grubu yarattılar, çok da ses getiren bir tanıtımla cihazlari baya da iyi sattilar. Ultra diye sattiklari telefonun üzerine kocaman 100x zoom yazip verdikleri telefonu ben kullaniyorum ve inanilmaz derecede anlamsiz ve basarisiz bir sey 100x zoom :) 50'den fazlasi tamamen kandirmaca.
    Bu sene, gecen sene olan serinin ufak tefek bir iki eksigini yazilimsal toparlayip surduler piyasaya, bir iki ay sonra zaten s20 serisi kalmaz piyasada, s21'ler de fiyat olarak makul hale gelirler, sd karti olmaz ama islemcisi daha iyi calisiyor diye yine alici bulur. Gelecek seneye eger cezbedici bir sey yaparlarsa s20 kullancilari da belki degistirmek isterler.

Cok yakin zamanda youtube yorumlarinda hep s21 serisinin s20'den ne kadar daha iyi oldugunu zaten bolca izleriz diye tahmin ediyorum ve ana konu da benchmarklar ve islemci olacaktir. Kameralarin da yazilimsal olarak iyilestirmelerine şahit oluruz. :)

• Arkadaşlar gerçekten cihaz kullanımında ve oyun esnasında ısınma sorunu düzeldi mi güncellemelerle. Özellikle s20 için soruyorum cevaplariniza ihtiyacim var

• quote:

Orijinalden alıntı: tugsay

Artik firmalarin hicbirisi senede bir cok cazip bir ürün çıkartmıyor ki, 2020 senesine özel 3'lü model grubu yarattılar, çok da ses getiren bir tanıtımla cihazlari baya da iyi sattilar. Ultra diye sattiklari telefonun üzerine kocaman 100x zoom yazip verdikleri telefonu ben kullaniyorum ve inanilmaz derecede anlamsiz ve basarisiz bir sey 100x zoom :) 50'den fazlasi tamamen kandirmaca.
    Bu sene, gecen sene olan serinin ufak tefek bir iki eksigini yazilimsal toparlayip surduler piyasaya, bir iki ay sonra zaten s20 serisi kalmaz piyasada, s21'ler de fiyat olarak makul hale gelirler, sd karti olmaz ama islemcisi daha iyi calisiyor diye yine alici bulur. Gelecek seneye eger cezbedici bir sey yaparlarsa s20 kullancilari da belki degistirmek isterler.

Cok yakin zamanda youtube yorumlarinda hep s21 serisinin s20'den ne kadar daha iyi oldugunu zaten bolca izleriz diye tahmin ediyorum ve ana konu da benchmarklar ve islemci olacaktir. Kameralarin da yazilimsal olarak iyilestirmelerine şahit oluruz. :)

108 megapiksel işe yariyor mu peki.

S9 Plus kullaniyorum. S21 ultraya geçmek gibi bir düşüncem var.

Kararsiz gibiyim ondan merak ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakiri -- 15 Ocak 2021; 2:20:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: abzkvby

Arkadaşlar gerçekten cihaz kullanımında ve oyun esnasında ısınma sorunu düzeldi mi güncellemelerle. Özellikle s20 için soruyorum cevaplariniza ihtiyacim var

Hiçbir sorun yok şu an.

• sakiri kullanıcısına yanıt

108mp olmasi ayni zamanda 100x zoom yapabilmesini sagliyordur tahminimce. Rakamlara takilmaya hic gerek yok. Android olarak cihaz güzel mi diye soruyorsaniz, evet tabi ki cok güzel. Amaç fotograf çekip çok büyük ebatta baskı almaksa eğer o zaman 108mp olmasinin faydasini görürsünüz yoksa 12mp bir kamera nefis fotoğraflar çekebilir normal kullanimda.

• quote:

Orijinalden alıntı: sakiri

108 megapiksel işe yariyor mu peki.

S9 Plus kullaniyorum. S21 ultraya geçmek gibi bir düşüncem var.

Kararsiz gibiyim ondan merak ettim.

Alıntıları Göster

Bence overpriced şu anda. Hediyeleri düşün Samsung un reel Satış fiyatı bence o. 13-14bin tlye satılacağını düşünüyorum önümüzdeki dönemde.

• quote:

Orijinalden alıntı: sky__walker

Bence overpriced şu anda. Hediyeleri düşün Samsung un reel Satış fiyatı bence o. 13-14bin tlye satılacağını düşünüyorum önümüzdeki dönemde.

Alıntıları Göster

Fiyati fazla düsmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: TwinPowerTurbo

İyi forumlar herkese. iPhone SE 2020 yi elden çıkardım. S21 tanıtıldı çok umduğumu bulamadım. Düz S20 kullanıcılarına sormak istediğim şu anda batarya ve ısınma ne durumda? Fiyat düşmüşken almayı düşünüyorum. S20 uzun zamandır takip ettiğim bir model. Isınma sorunu ve pil performansı dışında bir şikayet duymadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Özellikle ısınma ve pille ilgili objektif yorumlara açığım.  

selamlar, dilersen 6000 tl'den s20 plus verebilirim sana.

• quote:

Orijinalden alıntı: sky__walker

Alıntıları Göster
    Döviz kurları Nisan-Mayıs dengesinden sonra artışa geçeceği için bırakın fiyat düşmesini artış dahi yaşanabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar selam. Huawei Mate 10 Pro mu satıp S20+ alarak aranıza katıldım. Bir kaç sorum olacaktı. Birincisi şu, gelen iletiyi sadece telefonu kendime doğru kaldırarak görmem mümkün mü?
    İkincisi: Yüz tanıma ve parmak izi algılaması biraz zayıf geldi. Bu herkes için böyle mi? Ya da ek bir ayarı var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ctrl-alt-delete

Döviz kurları Nisan-Mayıs dengesinden sonra artışa geçeceği için bırakın fiyat düşmesini artış dahi yaşanabilir.

Alıntıları Göster
    Zor. Hangi Samsung cihazın fiyati sonradan artmış. Kur artışları bir çok kez oldu. Bir kere hatırlıyorum ben böyle bir olay sadece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abzkvby

Hocam, bende de se2020 var satamadim bir türlü siz kaçtan verdiniz. Benimki 128 lik

O telefonu aldığım güne lanet olsun. 64 lük olanını piyasasının biraz altına verdim hemen kurtulmak için. 5300'den çıkan Apple çöpünün fiyatı birkaç ay içinde 4400 civarına kadar düştü. Haliyle oldukça zarar etmiş oldum. Normalde ürün aldığımda ince eleyip sık dokurum, hata yapmam; ben de hala şaşkınım o çöpü aldığıma. Neymiş iPhone değer kaybetmiyormuş. Yalana bak sanki bulunmaz hint kumaşı. Üstündeki malzemeler çöp gibi her tarafında ezik büzük darbeler vardı sıfır cihazın. Çöpten çıkardıkları ya da depoda eskimiş önceki iPhone malzemelerinden birleştirip sattılar herkese. Dış kasa, ekran kalitesi olarak her zaman söylüyorum Samsung'a yetişen yok.

• TwinPowerTurbo T kullanıcısına yanıt

Ezik büzük dediğiniz iPhone 11`lerde de vardı hocam, 3 kere iPhone değiştirdim bu yüzden. Sonunda iade aldım. Pro modelleri haricinde iPhone alınmaz. Yurtdışında ucuz iPhone dendiği için malzeme kalitesi rezaletti. 2 farklı yeri de mahkemeye verdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: FatihTSFC

Ezik büzük dediğiniz iPhone 11`lerde de vardı hocam, 3 kere iPhone değiştirdim bu yüzden. Sonunda iade aldım. Pro modelleri haricinde iPhone alınmaz. Yurtdışında ucuz iPhone dendiği için malzeme kalitesi rezaletti. 2 farklı yeri de mahkemeye verdim.

Biliyorum. iPhone 11 konusunda çok örneği vardı bu durumun. Bana kalırsa Apple'dan ürün alınmaz. Hele iPhone hiç alınmaz. Bugün Samsung'un 2000 liraya sattığı cihazda kozmetik kusur yok.

• onur1271 O kullanıcısına yanıt

Gelişmiş ayarlarda uyandırmak için kaldır seçeneğini aktif ederseniz cihaz otomatik açılır.

Parmak izi için aynı parmağı 2 kez okutursanız sorunsuz açıyor.

• onur1271 O kullanıcısına yanıt

Yûz tanima eğer ışık yeterli değilse zayıf malalesef ki.

Parmak izini de baş parmaklari 2 kere tanitarak daha hizli hale getirebilirsin. Güncelleme varsa yapin, hatta android 11 ile ikisi de daha hizli calisiyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: tugsay

108mp olmasi ayni zamanda 100x zoom yapabilmesini sagliyordur tahminimce. Rakamlara takilmaya hic gerek yok. Android olarak cihaz güzel mi diye soruyorsaniz, evet tabi ki cok güzel. Amaç fotograf çekip çok büyük ebatta baskı almaksa eğer o zaman 108mp olmasinin faydasini görürsünüz yoksa 12mp bir kamera nefis fotoğraflar çekebilir normal kullanimda.

Bakalim zaman ne gösteriyor. Alirsak anlariz. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakiri -- 15 Ocak 2021; 21:29:14 >
  • hocam parmak izini nasıl iki kez okutacağız

• 
Sayfa: önceki 386387388389390
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.