Şimdi Ara

Samsung Galaxy S20 / S20+ / S20 Ultra [ANA KONU] (288. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.837
Cevap
119
Favori
817.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 286287288289290
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    S20 serisinde olmuyor ya da ben yapamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zahidow -- 18 Kasım 2020; 0:21:24 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • zahidow Z kullanıcısına yanıt
    Sim kartı çıkartıp Odin ile CSC yi kullanarak Rom u atıyorsunuz telefon sıfırlanıyor telefon açılınca kurulum yapmadan telefonu kapatıp recovery moda giriyorsunuz oradan Wipe Cache Data ile tekrar sıfırlama yapıyorsunuz telefon tekrar açılınca bu sefer kurulumu yapıyorsunuz bu kadar..burada önemli olan tüm bu süreç bitene kadar Sim kart telefona takılı olmayacak..

• SERKAN BEY kullanıcısına yanıt
    Çok ugrastiriyor cihazla tek tik da yapıyorum;)

• zahidow Z kullanıcısına yanıt
    O nasıl hocam?

• Arkadaslar note 9 dan s20+ a geçtim. Note 9 da fotograf cektikten sonra cekilen fotograf ekranda gozuksun diye ayarlaya biliyordum s20+ da bu ayari bulamadim bunda cektikten sonra son cekilene basip acmak gerekiyor boyle bir ayar s20 de yokmu acaba.

• arkadaşlar s20plus telefonum için ekran koruyucu ne önerirsiniz

• Merhabalar,aranızda Telefon şarjı tam dolduktan sonra üstte eski telefonlarda uyarı ışığı olan benimkinde yeşildi daha doğrusu bildirim ışığı varmı,ben gerçekten bulamadım!

• deren05 D kullanıcısına yanıt

Bildirim ışığı yok bu telefonda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maclarens90 kullanıcısına yanıt

Hocam ben bu dediğiniz ADB'yi indirip aktifledim ama şu kod yazma işini anlayamadım. Eğer basit olarak tarif edilebiliyorsa sizden ricam yazarsanız bende yapmak istiyorum. Mevcut iki renk modu beni de tatmin etmiyor.

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: ssavtak

Hocam ben bu dediğiniz ADB'yi indirip aktifledim ama şu kod yazma işini anlayamadım. Eğer basit olarak tarif edilebiliyorsa sizden ricam yazarsanız bende yapmak istiyorum. Mevcut iki renk modu beni de tatmin etmiyor.

Teşekkürler.

Valla ben de biraz uğraştım başta. Windows 10 kurulu bilgisayarıma birkaç tane adb zip dosyası indirdim hepsi de birbirinden farklı tipteydi. Bir tane eli yüzü düzgün siteden indirdim en son. Zip dosyasını klasöre çıkardım. "platform tools" diye bir klasör çıktı. Onun içine girince de 10-15 tane farklı dosya ve klasör var ama onlarla işimiz yok. Zipten çıkardığım ana klasör olan "platform tools" klasörünün içine girip boşluğa shift + mouse sağ click yapınca "powershell ile komut satırı" tarzında bir seçenek çıkıyor. Ona basınca modern bir komut satırı penceresi açılıyor. adb devices yazınca kod satırına usb ile bağlamış olduğumuz telefonun bir kod ismi gözüküyor.

(Bende ilk başta adb not found falan yazdı o yüzden uğraştım zaten. Googledan biraz araştırdım o hata nasıl geçer diye. Gelişmiş sistem özellikleri diye bir ayar vardı. Oraya girdim. Oradan gelişmiş sekmesi ve çevre değişkenleri seçeneklerine girip bir şeyler yaptım. Eğer komut satırında adb not found tarzı bir hata alırsanız Googledan bakıp bu tarz bir çözüm deneyin)

Bir kod ismi gözüküyorsa cihazınızı komut satırı görebiliyor demek ki sorun yok. Tabi telefonu kabloyla bağlayınca dosya aktarımı seçeneğini seçtim ve geliştirme seçeneklerinden usb hata ayıklamayı aktif etmiştim. Yine de telefonu bağlayınca telefon ekranında popup çıktı ve bana sordu bu cihaz için hata ayıklama aktif olsun mu diye, ben de evet dedim. Sonra kodu kopyalıyorsunuz 0'dan 5'e kadar hangisini seçerseniz o ekran modu aktif oluyor ama kodu yazar yazmaz değil. Öncesinde telefondan doğal modu seçilmiş olmalı. Komutu yazdıktan sonra tek yapmanız gereken ekran modu ayarına girip geri çıkmak. Girip çıkınca aktif oluyor mod.

Kısacası sıra şu şekilde: Telefonun geliştirici seçeneklerini aktif et, hata ayıklamayı etkinleştir. Ekran modunu doğal seç. Pcye bağla ve dosya aktarımı modunda olsun. Telefonda tekrar sorarsa hata ayıklama bu cihaz için aktif olsun mu diye evet de. Sonra pcden adbyi zipten çıkarttığın klasöre gir ve shift + sağ tık yaparak powershell ile veya normal komut satırını aç. adb devices yaz ve hata almadığını l, cihazı gördüğünü teyit et. Sonra linkteki ekran moduyla alakalı kodu yaz. Kodun sonundaki rakam da hangi ekran modu olacağını belirler. Telefondan ekran modu ayarına gir ve çık. Olmuş olması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maclarens90 -- 18 Kasım 2020; 15:22:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: panafilm52

S20 ekran farkı sağda ki cihaz Oppo Reno 3 pro

Bu durumu bende farkettim sanki samsung 20 alt model oppo amiral gemisi gibi.

• Samsung kankaybediyor bencede s20 plus çok ısınıor bende. s21 çıksa almam guncelleme yazılım işini yapamıyorlar bence telefon gider ayak yavaşliyor. oppo oneplus yazılım şirketinin malı onlari denerim

• quote:

Orijinalden alıntı: jrbuji

Arkadaslar note 9 dan s20+ a geçtim. Note 9 da fotograf cektikten sonra cekilen fotograf ekranda gozuksun diye ayarlaya biliyordum s20+ da bu ayari bulamadim bunda cektikten sonra son cekilene basip acmak gerekiyor boyle bir ayar s20 de yokmu acaba.

bote 9 un siyahlari simsiyah gostermesi ekran özelligi s20d eolmaması bence iyi olmadi

• Facebook'u gömülü uygulama yapmışlar. Bunu telefondan kaldırabilmemizin yolu nedir?

• panafilm52 P kullanıcısına yanıt

Parlaklikla alakalı

• Maclarens90 kullanıcısına yanıt
    Samsung Galaxy S20 / S20+ / S20 Ultra [ANA KONU]

Buraya kadar geliyorum ama şu linkteki ekran kodunu alıp yaz ile ne demek istediğini anlayamıyorum. Dün de buraya kadar geldim kaldım. Doğal seçili şu an ayarlarımda. Ancak doğal ve canlı hariç bir şey çıkmadı menüde hala.

• detaylı teknik bilgim yok ama s20 şarj süresi ile ilgili tecrübe ettiğim birşeyi paylaşmak istedim.

telefona temiz kurulum yapmadan önce 5 saat civarı ekran süresi alıyordum, forumda temiz kurulum önerilerinden sonra resetledim ve özellikle yoğun kullandığım bir uygulamayı karanlık modda kullanmaya başladım. Akşam 8den sonra da telefonu karanlık moda aldım. Yoğun kullandığım uygulama zaten telefonu yoran bir uygulama değil sanırım ama dünkü ekran sürem 8 saat 48 dakika %10 şarjım kalmışken. Bugün sabah %80 civarı başladım güne 6 saat 32 dakika şuan ve %14 şarjım kalmış. Karanlık mod başta biraz itici duruyor ama ekran süresini uzatmak isteyenler bir denesinler derim.

• Parlaklıkla falan alakali degil.. ben ilk aldigimda bu foruma defalarca yazdim sarımtrak ekran hakkinda.. kimse tınlamadi umursamadida.. gittim kac defa türlü türlü telefonlar ile kiyasladim coguna gore daha mat ve sarı ekran var s20 de.. bir turlu anlam veremedim... sadece mediamarket calisanlarindan birtanesi, dynamic amoled ekranlar boyle abi dedi.. note 20 dede dynamic amoled var bak dedi.. ona baktim s20 ile ayni sarimtrak ekran vardi.. o zaman inandim gibi.. ama kafamda soru isaretide kalmadi deil.. sözüm ona bu cihazlari inanilmaz ekrani ve parlakliklari icin satiolar bize ama babamim a5 i ile yan yana tutuom o daha parlak ekran....

• cetinfb88 C kullanıcısına yanıt

ekran modu bölümünde beyaz dengesinde oynama yaptıktan sonra da mat mı geliyor size? Ben de ilk aldığımda çok sarı bulmuştum beyaz dengesi kısmını ortaya alınca beni tatmin etti açıkcası.

• cetinfb88 C kullanıcısına yanıt

S10 dan itibaren ekranlar böyle zaten samsungda. Merhaba amiral gemilerinde böyleydi alt seviyeyi bilmiyorum. Sanırım bilinçli yapıyor. Yanık oluşmasın diye.

Ekran ayarlarından sarıyı bir nebze de olsa ayarlayabiliyorsun.

• 
Sayfa: önceki 286287288289290
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.