Şimdi Ara

Samsung Galaxy S20 / S20+ / S20 Ultra [ANA KONU] (126. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: unifeb70 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
14.836
Cevap
119
Favori
817.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • s20'yi 5 gündür kullanıyorum. Sanki ısınma azaldı gibi geliyor bana, tabi halen kamera kullanımında farkedilir ısınma oluyor ama sanki ilk günkü gibi değil. Son güncelleme ile alakası da var mı bilmiyorum tabi.

Telefon üzerinde gelen ekran koruyucu nasıl? Spigen kılıf almayı düşünüyorum onunla beraber ekran koruyucu da almalı mıyım yoksa orjinalinde gelen korur mu? Tabi geçmiş mesajlarda spigen kılıfların kendi koruyucusunu kaldırabildiği de yazılmış.

Bir de ekran koruyucuyu kendim evde takabilir miyim diye düşünüyorum. Daha önce yapmadım, 70 80 liralık bir koruyucu çöp olsun da istemiyorum. Kafamda deli sorular
  • S20+ daha güncel ve daha şık bir cihaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erenysfl

s20'yi 5 gündür kullanıyorum. Sanki ısınma azaldı gibi geliyor bana, tabi halen kamera kullanımında farkedilir ısınma oluyor ama sanki ilk günkü gibi değil. Son güncelleme ile alakası da var mı bilmiyorum tabi.

Telefon üzerinde gelen ekran koruyucu nasıl? Spigen kılıf almayı düşünüyorum onunla beraber ekran koruyucu da almalı mıyım yoksa orjinalinde gelen korur mu? Tabi geçmiş mesajlarda spigen kılıfların kendi koruyucusunu kaldırabildiği de yazılmış.

Bir de ekran koruyucuyu kendim evde takabilir miyim diye düşünüyorum. Daha önce yapmadım, 70 80 liralık bir koruyucu çöp olsun da istemiyorum. Kafamda deli sorular
    Daha önceki sayfalarda paylaşmıştım hocam. Benim üzerinde gelen jelatin çizildi, Spigen Neo Flex aldım.
    İlkinde ben de acemilik yaşadım (kutudan 2 tane çıkıyor) ama ikincisi çok güzel yapıştı. Hâlâ sıkıntısız kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1E024AB1A

Teşekkür ederim.
    Beklemede ya da sosyal medya gibi donanımı fazla yormayan işlemlerde de fazla ısınma gerçekleşiyor mu peki? Yoksa sadece donanımı zorlayan oyunlarda vs. mi oluyor?

Arkadaşım şöyle söyleyim.işlemci demek cihazın beyni demektir ve iyi olması gerekir.Türkiyede ki hemen hemen tüm Samsung modellerde kendi üretimi olan Samsung Exynos işlemcileri kullanıyor.S20 serisinde de Samsung Exynos 990 işlemci kullanılıyor vede burada ki yorumlarada baktıysan bu işlemci pek tatmin edici değil.O nedenle çok uzun süre kullanımlarda ısınma kaçınılmaz olacaktır.

Tavsiyem şudur.
    Az paraya alınmıyor bu ürünler.O kadar para verip can sıkıcı sorunların olmasını kimse istemez.Bence aciliyetin yoksa 5G özelliği olan Qualcomm Snapdragon işlemcili modelleri beklemek.Samsung Note serisini çıkartacak yakın zamanda vede sene sonuna doğruda bu serinin yenisini çıkartacak yeni serinin Qualcomm Snapdragon işlemci vede 5G özelliği ile geleceği düşünülüyor.
    Yada Qualcomm Snapdragon 5G özelliğide olan başka modellere bakmak olabilir.Tercih sizindir.

• Arkadaşlar telefon almayı düşünüyorum 5-6 bin dolaylarında en az 3-4 sene kullanacağım bir telefon olsun istiyorum. Android en son s4 kullanmıştım 1 sene sonra beter bir hale gelmişti sonrasında şimdide kullandığım iphone 6s aldım 4 sene oldu artık yetmiyor hafızası zaten 16 almıştım çok can sıkıcı bir hal aldı. S20 note 10 üst segment hangi telefonu önerirsiniz

• 1 temmuz güncellemesi ne zaman geldi telefona ? Öylesine kontrol ederken gördüm geldiğini.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türbülans Havayolları A.Ş T kullanıcısına yanıt
    Dm den gönderimi yaptım niyetliyim

• ugurundur_21 U kullanıcısına yanıt
    Jelatinsiz kullanmanı kesinlikle tavsiye etmem, 10 plus dahi şuanki 20 plus orijinal jelatinle kullanıyorum ve ciddi koruyor

• Siz bunları yazdıktan sonra biraz daha temkinli bakıp araştırma yapacağım. Doğrusu arayüz olarak belki daha iyidir diye düşündüm teşekkürler

• birkaç sorum olacaktı. yardımcı olabilir misiniz?

s20 ultra var.

1- 65w hızlı şarj aleti alıp kullansam sıkıntı olur mu?
    2- hız ve süper hızlı şarjın pile ne kadar zararı dokunur? sizler ne şekilde şarj ediyorsunuz?
    3- arka kamerada çektiğim resimlerde arka veya ön tarafların bulanık olmasını nasıl engellerim?
    4- kamerada portre modu var mı?
    5- kablosuz şarjın olumsuz etkisi ne olabilir? piyasadaki 10w lıkları almak mantıklı mıdır? s20 ultra ile uyumsuz olma ihtimali var mıdır?

teşekkürler
  • Arkadaş ne Exynosmuş ya bu kadar atıp tuttunuz. 11 den geçtim 10 gündür S20 kullanıyorum son güncellemeyle ısınma falanda kalmadı pildende çok memnunum. İşlemciye yük bindiren tüm uygulamarda ısınır zaten çok doğal 60fps video çekerken 11 de yanıyodu pub g oynarkende keza öyle hatta tarayıcıda takılırken bile kaç kez cayır cayır yandığına şahit oldum telefonun. Belki alışamam diye yedekte bekletiyodum 11 i bugün sattım birde S20 Official Silicone sipariş verdim Navy renk o da gelince tadından yenmeyecek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: marcoreuss

Arkadaş ne Exynosmuş ya bu kadar atıp tuttunuz. 11 den geçtim 10 gündür S20 kullanıyorum son güncellemeyle ısınma falanda kalmadı pildende çok memnunum. İşlemciye yük bindiren tüm uygulamarda ısınır zaten çok doğal 60fps video çekerken 11 de yanıyodu pub g oynarkende keza öyle hatta tarayıcıda takılırken bile kaç kez cayır cayır yandığına şahit oldum telefonun. Belki alışamam diye yedekte bekletiyodum 11 i bugün sattım birde S20 Official Silicone sipariş verdim Navy renk o da gelince tadından yenmeyecek
    Atıp tutulan birsey yok hocam sakin olun. Sadece daha iyisi varken biz neden sorunlu , daha fazla pil tüketen, daha az performanslı olan Exynos a mahkumuz.. Samsung un kendisine maliyet avantajı sağlıyor diye kullandığı bu Exynos beni kac nesildir iğrendirdi kendisinden. Kosa kosa gidip s20 ultra alırdım normalde. Exynos 992 nin cok daha iyi olacağı söyleniyor, göreceğiz. Keşke su Note 20 ler Snapdragon la gelse ve kullansanız ozaman anlarsınız neden Exynos a laf ediyor herkes.

• marcoreuss kullanıcısına yanıt
    Hocam lansman ile ilk çıktığından bu yana s20 ultra kullanicisiydim ve cihazdan tek şikayetim işlemcinin bataryayı somurmesi ve Samsung o kadar para verip hem işlemci hem kamera sensöründe bize farklı kalitede ürün vermesi 1 hafta oneplus 8 Pro kullandım ve sd865 işlemci cihazda yağ gibi akıyor bekleme modunda normal pil tüketiyor exynos bildiğin bekleme modunda emiyor pili şimdi p40 Pro plus kullanıyorum ve oda aynı işlemci exynos göre daha stabil çalışıp daha az enerji harcıyor buradaki insanların tepkisi neden sd865 işlemcili cihaz bizlere vermiyorsun ki note 20 serisi yine 865 plus islemciyken gelecekken Türkiye ve Avrupa exynos 990 verecek

• sky__walker kullanıcısına yanıt
    Az önce 20dk Asphalt 8 oynadım pil yüzde 3 düştü ve nispeten sıcak sayılabilecek bir odada cihaz ısınmadı son güncellemeyle bence çok şey değişti. Ben her zaman sakinim tek isteğim insanların güncel yazılımı test edip öyle yorum yapması

• Arkadaşlar telefon üstünde gelen orjinal ekran koruyucu satılıyor mu? Nereden bulabiliriz aynısınya da benzerini?

• quote:

Orijinalden alıntı: marcoreuss

Az önce 20dk Asphalt 8 oynadım pil yüzde 3 düştü ve nispeten sıcak sayılabilecek bir odada cihaz ısınmadı son güncellemeyle bence çok şey değişti. Ben her zaman sakinim tek isteğim insanların güncel yazılımı test edip öyle yorum yapması
    Son güncellemeler ile cihazın turbo frekansını düşürdülerini okumuştum ne derece doğru bilmiyorum. Exynos ta bekleme modunda pil tuketimi de iyi değil. Kac nesildir üretim yapıyorlar nasıl çözemiyor ilerletemiyorlar bu işlemcilerini anlamıyorum ileri gideceğine geri gidiyor. S20 ultra almak istiyorum, kendimi ikna etmeye çalışıyorum Exynos yüzünden simdilik duruyorum. Note 20 yi bir görmek istiyorum. Umarim daha iyiye gider

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sky__walker -- 16 Temmuz 2020; 0:49:18 >
    Ben S10 Lite dan S20 Ultra ya geçtim 1,5 aydır kullanıyorum pişman değilim 😊

• quote:

Orijinalden alıntı: brave353

Ben S10 Lite dan S20 Ultra ya geçtim 1,5 aydır kullanıyorum pişman değilim 😊
    120hz kullanımda s10 lite ekran süresi alabiliyor musunuz? Yada ortalama ne kadar ekran suresi alıyorsunuz?

Sürekli 120Hz de kullanıyorum... Ekran süresi çift sim, Bluetooth sürekli açık Samsung watch a bağlı, otomatik parlaklıkta, 5 saat ortalama... Ben ekran açık süresi olarak bakmak yerine normal kullanımda ne kadar gittiğine önem veriyorum... Yaklaşık 18 satlik kullanım sonrası şarj %40 civarında kalıyor...

S10 Lite da da yaklaşık değerler alıyordum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brave353 -- 16 Temmuz 2020; 1:15:46 >
  • Benim marka yada işlemci takıntım yok.
    Kendi ülkesi KORE'de bile kendi ürettiği işlemcili telefonları satmıyorsa,ülkemizde bir dünya para verip en iyi modeli aldıktan sonra kimse sorun yaşamak istemez.
  • 
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.