Şimdi Ara

Samsung Galaxy S20 Fan Edition [ANA KONU] (Her Şey İlk Sayfada!) (458. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
25.332
Cevap
352
Favori
1.451.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 1 sa.
  • Cevaplayan Üyeler 1388
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 642
  • Ortalama Mesaj Aralığı 34 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 508
  • Favoriye Eklediklerim 356
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • DT28 (805 mesaj) tucsonFL (642 mesaj) Murat Burç (618 mesaj) ercanwins (522 mesaj) ssavtak (494 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (7944 mesaj) Mobil (9388 mesaj) Mini (1303 mesaj) Uygulama (105 mesaj) (571 mesaj) (6021 mesaj)
  • @
112 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
82. Sırada  bugün en iyi #5
Giriş

Orijinalden alıntı: ALBAY

Hocam bu dediğinizi anlamadım. Benim bildirimler hep sessizde. Bildirim gelmiyor bana üst durum çubuğundan.

Alıntıları Göster
    Bildiri gelince uzerine tikliyorum. Kucuk pencere seklinde aciliyor. Tam ekran acilmiyor. Ornegin whatsapp,telegram.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssavtak

O premium havasını veren tek şey cam kasasıdır. Ben de çok kullandım öyle cafcaflı albenili amiral gemisi cam kasa telefonları. Ama ben dahil çoğu insan yaklaşık kullanıcıların %90 ı bu telefonları cam kasası açık çırılçıplak kullanmıyor. Dünyanın parası bunlar o şekilde kullanmak insanda bol şişkin bir cüzdan ile mangal gibi yürek gerektirir.

Bir telefona kılıfı taktınız mı ne o premium görünüş kalır ne de hissiyat. Bir de ekran meselesi var tabi. Yukarıda da yazdım S21 12 Pro gibi telefonlardan ancak bi tık fark var ekran görüntüsünden. Ama onlar bunun 3 katı fiyatla satılıyor.

Bu yüzden hocam değer bu cihaza geçmeye zaten kılıf ile kullanıyoruz. Bu kadar premium hissiyat görünüş, kibar çerçeve kapak peşinde koşmayalım bence.

Ne demiş rahmetli Barış Manço

SAPA KULPA İHTİŞAMA ALDANIP KANMA DOSTUM
    İÇİ BOŞ İNSANLARIN BU SOFRADA YERİ YOK :))

iphone’u hanıma verdik, se20 fe’yi de ben aldım. Hocam ben kılıfsız kullandığım için sadece ekran koruyucusu ile bu zamana dek pek sorun yaşamadım, bu yüzden ele alınca plastik hissiyatına biraz takıntım var ancak s20 fe de hoşuma gitti. Cevap veren arkadaşlara teşekkürler.

şimdi elimde beyaz bir iphone 11 64 gb var hanıma bizim 12’yi verince 😊

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar çoğumuz biliyor ancak bilmeyenler vardır belki. Süper amoled ekranlarda siyah arka plan kullanmak çok daha keskin ve güzel görüntü almanızı sağlar. Bunu internetten indirdim kim yapmışsa Allah razı olsun :) deneyin bence.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Telefonu (s20 fe snapdragon 8/256) daha önce inceleme fırsatım olmadığından sim kartı takmadan 2 gün denemek istedim ancak farkettim ki normal kullanımda bile telefonun ekranının üst bölgesi arka tarafta kamera bölgesi ısınıyor. İlk gün güncelleme yaptığı için normaldir dedim ancak ısınma devam etti. Deneme amaçlı YouTube video izleyip ve sadece internette dolaşmama rağmen telefon ısındı. Evde kullandığımda ısınma gerçekleşiyorsa dış ortamda güneş altında durum daha kötü olur büyük ihtimalle. İphone 11 kullanıyorum iki telefonda aynı anda aynı işlemleri yaptım iphone da ısınma hiç yokken s20 fe dikkat çekici şekilde ısındı. Belki benim telefonda problem vardır, belki bu telefonun çalışma sıcaklığı yüksektir bilemiyorum. Yıllar önce LG g2 de yaşadığım ısınma sorunu ilerleyen dönemde ekran sararması ve dokunmatik bozulmasına neden olmuştu, bu sebeple hiç riske girmeden cihazı iade edeceğim. Samsung macerası memnuniyetsizlikle sonuçlandı.

• quote:

Orijinalden alıntı: zoody

Telefonu (s20 fe snapdragon 8/256) daha önce inceleme fırsatım olmadığından sim kartı takmadan 2 gün denemek istedim ancak farkettim ki normal kullanımda bile telefonun ekranının üst bölgesi arka tarafta kamera bölgesi ısınıyor. İlk gün güncelleme yaptığı için normaldir dedim ancak ısınma devam etti. Deneme amaçlı YouTube video izleyip ve sadece internette dolaşmama rağmen telefon ısındı. Evde kullandığımda ısınma gerçekleşiyorsa dış ortamda güneş altında durum daha kötü olur büyük ihtimalle. İphone 11 kullanıyorum iki telefonda aynı anda aynı işlemleri yaptım iphone da ısınma hiç yokken s20 fe dikkat çekici şekilde ısındı. Belki benim telefonda problem vardır, belki bu telefonun çalışma sıcaklığı yüksektir bilemiyorum. Yıllar önce LG g2 de yaşadığım ısınma sorunu ilerleyen dönemde ekran sararması ve dokunmatik bozulmasına neden olmuştu, bu sebeple hiç riske girmeden cihazı iade edeceğim. Samsung macerası memnuniyetsizlikle sonuçlandı.

Ben de birkaç hafta önce teknoloji forumlarından 11 Pro ile ilgili ısınma şikayeti okudum. Senin 11, 11 Pro'dan daha iyi anlaşılan :D

Güle güle kullan, 2021 yılında IPS tabanlı LCD ekran ne kadar kullanılırsa, ben bedavaya almam  

• Mesele iphone değil, elimde bulunan iki telefonu ısınma yönünden test ediyorum ve bunun sonuçlarını paylaşıyorum. Evde cihazı zorlamayacak bir kaç işlem sonrası ısınmaya başlayan telefonunun günlük kullanımda ne sonuçlar doğuracağını kestiremiyorum. Sonuçta günlük kullanımda arabada navigasyonu açtığımda tabi ki iphone 11 de ısınıyor. Benim telefondan beklentim rahat oyun oynamak ya da film izlemek değil, zaten s20 fe alma sebebimde buydu. Uygun fiyata ihtiyaçlarımı karşılamasıydı. İphone alırken de zaten beni ilgilendiren video ve fotoğraf çekim kalitesiydi. Zaten gün içinde çalıştığım için telefonu sadece whatsapp dan mesaj atmak ve işim gereği fotoğraf çekmek zorunda kaldığım için kullanıyorum. Yani ekran lcd olsun amoled olsun benim ihtiyaçlarım için bir şey ifade etmiyor. Her telefonda sorun olabilir, kardeşime iphone aldığımız gün farkettik ki benim telefonda anında face id çalışırken onun telefonunda bazen takılma yapıyordu, cihazı teknosadan almamıza rağmen aynı gün cihazı değiştirip yenisi verildi. Önemli olan sorunun çözülmesiydi.

• Telefon ayarları - bildirim

|
    |
    ` quaD. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Herkese iyi geceler, konunun akışını bozuyorum galiba ama kamu indiriminden faydalanıp da iade etmeyi düşünen varsa ben alabilirim.

• Yüzen bildirimler açık sanırım, ayarlar-bildirimler içerisinde

• İki üstteki arkadaş sanırım öyle yapıyor

|
    |
    eeosman kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Merhaba,

Papscover kullanan varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: yakoggdh

Yüzen bildirimler açık sanırım, ayarlar-bildirimler içerisinde
    Kapali hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefon geldi, 3 gündür kullanıyorum. Bu konudan kaynaklı beklentimi epey düşürmüştüm ama tek kelimeye mükemmel bir telefon. Güneş altı görülmemesi ısınması falan hep hikaye. Gönül rahatlığıyla alınabilir bence.

Fark ettiğim tek sıkıntı şarj olma süresiyle ilgili. İlk şarja taktığımda altta yazan tahmini süre hiç doğru çıkmıyor. %15 ten %100 e 2 saat gibi bir sürede şarj ediyor. Sıcaklıktan kaynaklandığını düşündüm klimalı odada şarj ettim fakat sonuç değişmedi. Şarj aletinde mi cihazın kendisinde mi bir sorun var anlamadım. Zaten şarj aleti çok kalitesiz duruyor telefon onun dışında sıkıntısız.

• Hızlı şarj açık iken %20den %40a 6-7 dk gibi bir sürede çıktı 1saat 30dk olarak gözüken süre 1 saate düştü. Totale baktığımda %90'a ulaşması bir buçuk saat kadar sürdü.

Henüz kullanım alışkanlıklarını anlayamamasından dolayı olabilir bu durum.

|
    |
    loftuk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Hocam her iki cihaza antutu benmark yükleyerek her iki cihazin isi değerlerini buraya atarmisiniz Bi görelim sonuclari birde teste sokun aynı programda

Benim suanki bosta sıcaklık degerleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercanwins -- 5 Ağustos 2021; 8:27:30 >
    |
    |
    zoody kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Gerçekten güzelmiş kullandım teşekkür ederim.

|
    |
    Reis-ül Küttab kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Merhaba dün akşam yatana kadar oyuncak gibi elimden düşmedi telefon. Her şeyini kurcaladım bütün uygulamalarımı hazır hale getirdim 1 saat kadar Hay Day oynadım yarım saat kamera ile çekim yaptım. Çok kısa bir deneyim oldu ama merak edenler için bir şeyler yazacağım:

• Öncelikle bu kullanım boyunca telefon ılınmadı bile ısınma sorunu olduğunu düşünmüyorum.
    • Şarj geldiğinde %53 idi tam manasıyla oturup bir tam şarj yapamadım çünkü sürekli telefonu şarjdan alıp bir şeyler yapmam gerekti. Ama şunu söyleyebilirim gördüğüm kadarıyla çok yavaş şarj oluyor. A52 den bile yavaş. Bana öyle geldi.
    • Kutusundan A52 dekinin birebir aynısı kısacık kablolu beyaz 15 W şarj çıkıyor ki bunu Samsung'a hiç yakıştıramadım. Keşke A52'yi satarken siyah TA800 orjinal hızlı şarjımı da vermeseydim diye yandım. Ben bunda da S20'deki şarjın aynısı çıkacak sanıyordum.
    • Çektiği resimleri beğendim A52 den daha iyi mi tam karar veremedim. Ama kötü değil o kesin.
    • Geniş açı normal 10x 20x 30x aynı karenin resimlerini çektim burada paylaşacağım. Ama tripodum olmadığı için ellerim baya titredi sabitlenirse daha iyi iş çıkarabilir. Gece ön kamerası mükemmel değil ama iş görür. Kendimi mutfakta çektiğim resim sıfır ışık ama koridorun ortasında yanan ışıktan gelen yansıma ışığı altında çekildi. Yine de iş görür kalitede çıktı.
    • Dış gece manzarasının birisi ön birisi arka kamera ile çekildi. Evin orası zifiri karanlığa yakındır. Sadece binaların odalarından gelen ışıklar vardır.
    • Ayna önü ıvır zıvır resminin birisi ön birisi arka kamera ile mevcut oda ışığı ile çekildi.
    • Kızımın odası arka kamera ile çekildi.
    • Arka çekimler 32 Mp 4:3 HDR ön çekimler 16mp 4:3 HDR
    • Telefon kasası neredeyse A52 ile birebir aynı boyutta. Bu beni biraz üzdü. Çünkü ben biraz daha küçük telefon seviyorum. Benim ideal boyutum geçen sene kullandığım S20 Düzdür.
    • Kasanın premium hissiyatı Amiral gemiler kadar olmasada fena değil iş görür. A52'ye göre çok dahaşık ama. Dün de dediğim gibi bu çok önemli bir şey değil bence Kullanıcıların %90 ı ben de dahil kılıf ile kullanıyor telefonu. Bu premium hissiyatı olayına takılıp kalmak çok önem vermek doğru değil. Ama lacivert renk ve dokusu çok şık telefonun. Ben sadece 2 dakika falan böyle gördüm tabi hemen kılıfı taktım.
    • Telefon A52'ye göre hissiyat olarak biraz daha hızlı geldi bana. Bunda 120Hz nin süper akıcılığı da yapmış olabilir ama bi seviye üst işlemci olması da bunu getirmiş olabilir. A52 de bana gayet hızlı geliyordu ama bu daha da hızlı his verdi.
    • Telefonda 538 uygulama 4983 fotoğraf 1237 şarkı var 109 gb depodan aldı 4.5 kadar Ram kullandı.
    • Ses konusunda A52'den daha güçlü sesi var. Müzik çalarken hatta gelen bildirim seslerinin tonu ve tokluğundan bile bu anlaşılıyor. Bu konuda donanımsal fark var mı aralarında araştırmadım ama bu böyle kesinlikle.
    • Şarj konusuna tekrar dönersem dediğim gibi tam şarjı ancak gece yatarken yaptım ama sabah şunu gördüm. Daha önce kullandığım tüm Samsung telefonlarda gördüğüm şarjdan %100 alıp iki - üç dakika içinde 99 a inme hastalığı bunda da var. Ekran açık olmasa bile hemde. Bunu sadece A52 de yaşamadım. O telefonu şarjdan %100 alınca sürekli ekran açık ve kullanımda olmasına rağmen en az 20 25 dakika sonra 99 a düşerdi. Bunun nedenş ne idi bilmiyorum ama özelliklerini incelediğimde bu anında 99 a inen pillerin hep Lithium İon olduğunu gördüm FE dahil. Ama A52'de pil Lithium Polimer. Belki de sorunun bir cevabı da bu farktadır. Sanırım bu telefon çok daha fazla şarj bitirecek gibi geldi bana. A52 tek şarjla ve aynı yük içerik kullanma alışkanlığı ile 1.5 gün götürüyordu ve 9 saatin üstünde ekran süresi veriyordu. Bence bu 1 günü çıkarıp 6 - 7 saat civarı ekran süresi verecek gibi görünüyor.
    • Gelelim ekran parlaklık ve kalitesine. Dünde dediğim gibi gayet başarılı bence ekran sarı falan değil öncelikle. S20 kullandım öncesinde onun kadar canlı ışıl ışıl değil ama bu fiyata hiç de aratmayacak bir kalite sunuyor. Tüm kullandığım telefonlarda yaptığım gibi %75 ışık Canlı renk ve beyazı sola sonuna kadar kısarak kullanıyorum ve çok da güzel oldu. A52'den kesinlikle kötü değil ekran ama çok az da olsa S20 FE daha iyi gibi geldi bana.
    • Görüntü ile kilit açma son derece hızlı ve başarılı
    • Parmak izinde de hiç sorun yaşamadım şu ana kadar belki 100 den fazla açma yaptım hepsinde 1 kerede tanıdı açtı. Çok hızlı değil S20 gibi ama A52'den de farklı değil. Tanıyor ama daha sanki dokunmadan havada açanlar gibi hızlı değil. İyice bir oturtmanı bekliyor parmağını.
    • Ekran koruma için tempered cam aldım ama takmadım üsütündeki fabrikasyon korumanın biraz çizilmesini bekliyorum. Dün paylaştığım 43 TL'lik lacivert kılıf çok yakıştı. Alanlara tavsiye ederim.

Aklıma gelenler bu kadar başka sorunuz olursa bana yazın unuttuğum şeyler olmuş olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssavtak -- 5 Ağustos 2021; 9:12:3 >

• Bunda yine ekranda renk var. :) Temalardan bunu indirmistim ben.

|
    |
    Reis-ül Küttab kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Ben de bu yorumu arıyordum. Daha önce bu kadar hızlı şarj vaat eden bir telefon kullanmadım ama eski telefonumdan bile yavaş geldi şarj süresi. Şarj aletini değiştirsem mi emin değilim. Şimdilik sorun etmiyorum ama tuhafıma gitti.

|
    |
    loftuk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.