Şimdi Ara

Samsung Galaxy S2, HTC Sensation ve LG Optimus 2x karşı karşıya! video inceleme (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
352
Cevap
1
Favori
158.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kullananlardan bir kişi yada inceleme yapanlardan mesut bey veya diğer arkadaş video ve fotoğrafların göbeğinde çıkan koca pembelikten hiç bahsetmemişler.Demekki inceleme biraz takım tutar gibi yapılmış.Ayrıca kullanıp inmcelemelerini yazan arkadaşlarda mesela şarzını sgs2 ile karşılaştırmış ama tamamen tersini belirtmiş.Ben bir hafta sgs2 kullandım ve şarzının tam bir gün gittiğini pek göremedim.xperia arc ile 2 gün rahat yetiyor.Bence en fazla şarz sorunu olan önce htc sensation sonrada sgs2.Şarzı erken bittiği gibi şarz ederkende aldığı şarzı fazla ısınmasın diye kısıtlamışlar ve enaz 3 saat 30 dakika sürüyor.Fotoğraf ve videodaki pembelik yazılımla falan düzeleceği yok.Bence samsung bu işi beceremiyor,bu tip sorunlar i8910 ve wave dede vardı halada devam ediyor.Kamerayı açık renkli bir zemine doğru çevirdiğinizde çekmeseniz dahi ekranda o pembelik görünüyor.
    Ayrıca daha önce i8910 da olduğu gibi flaşllı çekimlerde deklanşör ile kameranın uyumsuzluğundan dolayı fotoğraflar karanlık çıkıyor.Bu eksilerini niye kimse belirtmiyor.Bende heveslenip aldım ama bir hafta sonra ucuz bir fiata hemen sattım.Tabi diğer telefonlardan daha fazla ısındığınıda belirtmeliyim,helede navigasyonu çalıştırdığınızda anormal ısınma var.Her ne kadar zararı yok normaldir deselerde kısa zamanda donanımına zarar vereceğini düşünüyorum.
    Henüz bu telefonu almayıp bu yazıları okuyan arkadaşlar varsa dediğim konuları dikkatli incelerlerse haklı olduğumu göreceklerdir.Sgs2 ana konuda bununla ilgili video ve fotoğraflarıda inceliyebilirler.

• @grolof

sen galaxy s2 ni degistir.benim sarj wifi acik gun ici saatlerce oyun oynuyorum.(2-3 saat) internette surf 12 saat sonra batarya 50% de. oyun vs oynamazsam biraz konusup telefonda genelde stand by da kalirsa 3 gune vuruyor.sarj suresi tel acik 3 saat e yakin kapali 2.5 falan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kirmizibulten

@grolof

sen galaxy s2 ni degistir.benim sarj wifi acik gun ici saatlerce oyun oynuyorum.(2-3 saat) internette surf 12 saat sonra batarya 50% de. oyun vs oynamazsam biraz konusup telefonda genelde stand by da kalirsa 3 gune vuruyor.sarj suresi tel acik 3 saat e yakin kapali 2.5 falan.

Ben zaten kamerasını beğenmediğimden ancak bir hafta dayanabildim ve sattım.Siz kamerasından memnunmusunuz,sişzde pembelik ve flaşlı çekimlerde yetersiz ışık sorunu yokmu.Ama bu haliyle kullanırım benim için önemli değil derseniz o başka.
    Bataryanın 3.30 saatte dolma şikayeti sadece bende değildi,birçok arkadaş aynı dertten şikayetciydi.Memnun kalşana tabiki lafım yok ama alacak olanlar sonradan pişman olmasın diye iyice incelemelerini öneriyorum.Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: grolof

quote:

@grolof

Ben zaten kamerasını beğenmediğimden ancak bir hafta dayanabildim ve sattım.Siz kamerasından memnunmusunuz,sişzde pembelik ve flaşlı çekimlerde yetersiz ışık sorunu yokmu.Ama bu haliyle kullanırım benim için önemli değil derseniz o başka.
    Bataryanın 3.30 saatte dolma şikayeti sadece bende değildi,birçok arkadaş aynı dertten şikayetciydi.Memnun kalşana tabiki lafım yok ama alacak olanlar sonradan pişman olmasın diye iyice incelemelerini öneriyorum.Saygılar.

sanirim sundan bahsediyorsun.

http://www.youtube.com/watch?v=GoI0PZnjcfA

bu sorun hemen hemen tum telefonlarda gorulen bir sorun.

HTC Touch HD

Samsung Galaxy S2, HTC Sensation ve LG Optimus 2x karşı karşıya! video inceleme

iPhone 3Gs

Motorola Droid

Omnia HD

bende boyle bir sorun yok.isik sorunu da yok ama senin gibi bazi kullanicilarda gorulen bir problem bu.camera ayarlarindan contrast i auto ya cekince yada gunduzse daylight moduna alinca duzeliyormus.batarya konusuna gelince yaklasik 2 hafta icinde batarya aciliyor.daha uzun gitmeye basliyor.baslarda benim de oyleydi.ayrica custom rom ve kernellerle batarya konusunda cok iyi sonuclar alinabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kirmizibulten -- 28 Temmuz 2011; 15:19:33 >

• bana gelecek jenerasjon tlf beklentin nedir diye sorulsa süphesiz katlanabilir ekrannlı tlf ve tv olur hoş bu hızla 5 yıla çıkar zaten...iyi çalışmalr
  • Teşekkürler.Harika bir inceleme olmuş
  • aşağıda yazılan telefon hakınndaki çoğu olumlu ve olumsuz değerlendirmeler telefon için geçerli olduğunu telefonda test ettim ve gördüm.tabi olumsuz eleştiriler telefonu alacakları etkilemesin,fena değil güzel telefon.hele benim için extraordinary çünkü kağnıdan indin konkorda binmiş gibi oldum.fakat bu telefon ilk smartphone um olduğu için, diğer arkadaşlar gibi olmasını isteğim bir özellik aramadığım için benim için bende bir eksiklik uyandırmadı.fakat türkiyede biraz daha pahalı olduğu için alacak arkadaşlara şimdiden alamalarını tavsiye etmem.telefonun göze çarpan ilk negatif özellikleri şarjı ve hakikaten karmaşıklığı.tabi bu karmaşıklığıda merakınızla kurcalayarak aşıyorsunuz.şarj,başlarda saatlerce kurcaladığınızdan yarım gün gidiyor.eğer bir arkadaşın dediği gibi ilerde bataryanın kullanım süresinin uzaması gerçekleşirse çok güzel olur, aksi takdirde çok komik br durumla karşı karşıya kalıp şarj cihazını veya usb kablosunu yanınızda taşımanız içtenbile değil ki bu sıralar usb kablosunu yanımda taşımaktayım.birde bu telefonlarda ekstra özellikler olduğu için telefonu sıradan telefonlardan daha fazla kullanıyorsunuz.yani buna saddece telelfon demek doğru değil.fotoğraf,video,internet,kitap,mail box,oyun,vb. özellikleri içerdiğinden inanın telefon diyemiyorsunuz.hemde bbu özellikleri kullanırken sizi tatminlik seviyesinde ibunu söylediğim için yarın öbürgün genç arkadaşlar sakın babalarının peşinden koşturup''ama baba gerçekten sadece telefon değil demesin'' ,makine gerçekten harika.bugun T mobile den simcard aldığımda çalışanlar herhalde ellerine hiç bu telefonu almadıklarından 5 dk incelediler....eğer telefon hakkında gerçekten paylaşılması gereken bir şey farkedersem buraya yazacağım... şimdiden telefon alacak arkadaşlara kolay gelsin diyorum,çünkü hakikaten kabız bir dönem,öyle sıkıcı bir dönemki,belki onlarca site dolanıyorsunuz ''ya gördün mü? şu eksikliği varmış2', bir bakıyorsunuz birisi o özellik hakkında öyle olmadığı savı ortaya atıyor,hobbala diyorsun; yani şizofreni gibi bir duruma düşebiliyorsunuz..neyse özür dilerim biraz fazla kaçtı :)...

• videodaki arkadaş telefonu incelerken kapatma düğmesinin sağ tarafta olmasını bir dezavantaj olduğu kanısını düşünsede inanın öyle değil.bu tuş telefon kilidi görevi olarak kullanıldığından ses tuşundan defalarca fazla kullanıldığından herhalde samsung mühendisleri çoktan düşünmüşler.benim anlamadığım bu kadar büyük şirketler ne tür mühendis çalıştırıyorlar.kopyalamada üzerlerine yok diyeceğim üzülerek.ne bileğim apple gibi özgün olup,kendi çizgilerinden gitmeleri gerektiğine inanıyorum.nekarda galaxy s2 kullanıcısı olsamda,buradaki eleştirim onların üretimdeki yaklaşım tarzı.yani apple lokomotif olmuş,diğerleri bu şirketin yakasına yapışarak aynı çizgiden gidiyorlar.yani ne demek'' samsung yeni modellerini apple ın ipad 3 iphone 3 sonrası çıkarak''bir ara internet sitelerinde apple taş satsa alınacak şeklinde haberler geziyordu,inanın amerikada bu doğru,kendini ispatlamış.yani inanın ipad2 olsun diğerleri olsun düğmelerine basarken bile cihazın taş gibi çalıştığını anlayabiliyorsunuz.tabi tüm kitleye hitap edemediklerinin sebebi flash uygulaması gibi bazı özelliklerin kullanılmaması,ama bu şunu gösterir ki, kendi çizgilerini tutturmuşlar.özgün olmaya çalışıyorlar.ya düşünebiliyor musunuz,adamların işletim sisteminden tutda market uygulamaları farklı yani özgün.hani beklerim ki büyük şirketler yeni şeyler keşfedip kendi yollarından gitmesi gerektiği.

• Şimdi ben şunu sormak istiyorum arkadaşlar iyi güzel herşeye değinmişler de, telefonların hoparlör kalitesine değinmemişler örneğin bu benim için önemli bir özellik hangisinin ses çıkışı daha yüksek ve kalitelidir acaba? yani kılıfla kullandığımızda sesi duyuluyor mu? optimusu geçtim htc ve samsungu soruyorum + olarak hangisinin titreşimi daha kuvvetlidir buda önemli bir özellik...
  • arkadaşlar meraba .galaxy s 2 kullanıcısıyım 2 haftadan berri.ilk zamanlar mkv dosyalarını açabiliyordum.fakat zamanla açılmadığını farkettim.zaten bir kere mkv yükledim deneme amaçlı oynattıktan sonra hiç o özellikle uğraşmadım.ne zaman ki dur bir film syredeyim dedim videonun açılmadığını farkettim.yabancı sitelerde bir arkadaşında aynı problemi yaşadığını öğrendim.oda anladığım kadarıyla diyor ki:ne zaman ki bir çok program kurdum telefonuma mkv leri oynatamaz oldum.bu konuda ne yapabilirim,yardımcı olursanız çok sevinirim.
    telefonumdan gayet memnunum gerçekten iyi bir telefon.arkadışın biri ses ve titreşim hakkında soru sormuş,telefonun sesi amanaman değil ama elbette yeterli seviyede eğerki yutube a girerse sesini duyabileceği bir çok video ile karşılaşabilir.titreşim konusundada öyle.yani çok kuvvetli değil ama hissedilebilir düzeyde.yani rahatsız edecek boyutta yapmamışlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: samet6938

arkadaşlar meraba .galaxy s 2 kullanıcısıyım 2 haftadan berri.ilk zamanlar mkv dosyalarını açabiliyordum.fakat zamanla açılmadığını farkettim.zaten bir kere mkv yükledim deneme amaçlı oynattıktan sonra hiç o özellikle uğraşmadım.ne zaman ki dur bir film syredeyim dedim videonun açılmadığını farkettim.yabancı sitelerde bir arkadaşında aynı problemi yaşadığını öğrendim.oda anladığım kadarıyla diyor ki:ne zaman ki bir çok program kurdum telefonuma mkv leri oynatamaz oldum.bu konuda ne yapabilirim,yardımcı olursanız çok sevinirim.
    telefonumdan gayet memnunum gerçekten iyi bir telefon.arkadışın biri ses ve titreşim hakkında soru sormuş,telefonun sesi amanaman değil ama elbette yeterli seviyede eğerki yutube a girerse sesini duyabileceği bir çok video ile karşılaşabilir.titreşim konusundada öyle.yani çok kuvvetli değil ama hissedilebilir düzeyde.yani rahatsız edecek boyutta yapmamışlar.

rockplayer, vplayer programlari isini gorur.default kendi playeri mkv oynatir mi hatirlamiyorum mkv olsa bile bazilarinin kodlamasi farkli olabliyor ve acmayabiliyor.dedigim programlarla sorunsuz acarsin.

• galaxy s 2 telefonunda önceden oynattığım mkv dosyalı filmi 2 hafta sonra oynatamadığımı farkettim.oynatamadığım mkv dosyasını pc den kontrol ettiğimde içinin boş olduğunu farkettim.yani film kendi kendine silinmiş.simgeyi silip tekrar yüklemeye çalıştığımda yeterli disk alanını olmadığı uyarısını veriyor nasıl oluyor anlamadım.normalde 11 gb lık yer var ve ben 4 gb lık film kopyalamaya çalışıyorum.
    anlayan arkadaşlar varsa yardım etmelerini temenni ediyorum.
  • @samet6938

Galaxy S2 konusunada yazdınmı? Belki orada aynı sorunla karşılaşanlar vardır.
  • teşekkürler dediğin gibi yaptım. aldığım cevap 'fat32 dosya sistemlerine 4gb lık bir dosyayı tek seferde atamazsın' şeklindeydi.enteresandır dün 4 gb lık filmi kaydedebildim.
  • İ4'den izleyemiyorum yaa. Çok merak ediyorum 54 dakika inceleme ilginç. Bende gs2 Htc arasında kalmıştım İ5 çıkmasını bekliyordum.
  • multimedya (kamera günlük kullanım vs.) için arcı niye koymadınız oraya hd video düzgün oynatmıyor falan diyorsunuz benim x10da bile 720p videolar kasmıyor bunu da youtubedan denedim yani sdye atıp galeriden yada rock playerdan çalıştırmadım x10nun kamera bile bunlarla boy ölçüşür arcı yada neoyu düşünemiyorum keşke onlardan birini de koysaydınız herkes illede çift çekirdek olsun istemez arc daha şık bu 3 telefondan mesela

özet:millet illede çift çekirdekli telefon istemez neden arc gibi şık kamerası ile arayüzü ile kafa karıştırmayan sade bi telefonu koymadınız?
  • aslinda koyula bilirdi amma adi ustune en iyi telefonlari test ediyorlar
  • HTC Sensation, açık ara önde sağlamlık dayanıklılık elinize aldığınızda anlayabiliyorsunuz. Samsung telefonların ne kadar dayanıksız olduğunu gördükten sonra SII'ye o kadar para bağlamak anlamsız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: confuest

HTC Sensation, açık ara önde sağlamlık dayanıklılık elinize aldığınızda anlayabiliyorsunuz. Samsung telefonların ne kadar dayanıksız olduğunu gördükten sonra SII'ye o kadar para bağlamak anlamsız.

iyi de biz bu telefonlari maca gidip hakemin kafaya atmayacagiz ki. saglamlik dayaniklilik olayini abartmayin.sgs2 nin arka kapaginin dayaniklilik testi var izleyin gorun.ekran gorilla glass.daha ne olacak yani.celik kasa mi kapli olacak? zaten elindeki telefonu zirt pirt dusuren biriyseniz smartphone lar size gore degil.eski ericcsson 768 telefonlari mantigindan vazgecelim artik.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: confuest

HTC Sensation, açık ara önde sağlamlık dayanıklılık elinize aldığınızda anlayabiliyorsunuz. Samsung telefonların ne kadar dayanıksız olduğunu gördükten sonra SII'ye o kadar para bağlamak anlamsız.

iyi de biz bu telefonlari maca gidip hakemin kafaya atmayacagiz ki. saglamlik dayaniklilik olayini abartmayin.sgs2 nin arka kapaginin dayaniklilik testi var izleyin gorun.ekran gorilla glass.daha ne olacak yani.celik kasa mi kapli olacak? zaten elindeki telefonu zirt pirt dusuren biriyseniz smartphone lar size gore degil.eski ericcsson 768 telefonlari mantigindan vazgecelim artik.

İyide kardesim telefonu elimize aldığımızda o hissi verecek tabii ki abartmamak lazım ve özelliklerine baktığımımızda kötü bir telefon değil sgs2 ama o kadar para sayılıyor eline alındığında güzel bir his vermiyor maalesef. Bu arada bu kadar güzel bir telefon yap ekran çözünürlüğe bak hiç yakısmıyor samsunga...

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.